Inzerce
Inzerce
Inzerce

Lída si ve 23. týdnu těhotenství s dcerou prohlíží velký balíček praktických dárků od sponzorů

Lída měla opět nabitý týden. Po oslavě synových patnáctin vyřizovala jeho novou občanku, zjistila, že objednat nový mobil není nic snadného, Fanouškovi pořídila novou autosedačku a doručený gymball musela kvůli nevhodné velikosti poslat zpět. Náladu si ale zlepšila při prozkoumávání velkého balíčku od sponzorů. Kopání miminka stále sílí, rostoucí bříško Lídu začíná omezovat a kromě křečových žil ji trápí také záda a kyčle.

 

Inzerce

Ludmila (23. týden těhotenství)

Ahoj maminky, jsem opět tady tentokrát ve 23. týdnu těhotenství.

Oslava patnáctin

Minulý týden jsme slavili 15 let našeho syna. Byla to taková mini oslavička v kruhu rodinném. Cestou z kostela jsem nakoupila pár drobností, jelikož jsem si uvědomila, že v návalu starostí jsem mu ani nic pořádného nesehnala. Stejně ale nevím, co mu mám pořád kupovat. Všechno už má a co nemá, to ho stejně neoslní. Ani na oblečení on není, stačí mu, co dostane z druhé ruky. Odpoledne jsme s Kristýnkou roznesly letáky, poté jsme společně nakrojili dort a předali mu sušenky a Toffifee.

Můj telefon je kaput!

Na další den byl Pepa objednaný k doktorovi na preventivní prohlídku. Cestou ze střediska se mi stala taková nepříjemná věc. V kapse dlouhého kabátu jsem si přisedla telefon a přestal mi fungovat display. Zjistila jsem to až v obchodě, kdy jsem chtěla platit. No, radost jsem z toho neměla. Doma jsem holt zasedla k internetu a sháněla nový. Byla jsem pěkně naštvaná. Franta potřeboval novou autosedačku a do toho ten telefon. Ale co už, no.

Inzerce

Konečně občanka

Odpoledne jsme šli pro Kristýnku do školy a hned potom s Pepou opět na úřad vyřídit konečně jeho první občanský průkaz. Bála jsem se, že tam bude fronta, ale byli jsme tam jediní. Co mě taky nemálo potěšilo – světe div se! Večer mi nebylo špatně. Tak jsem toho využila a udělala doma kus práce.

Koupit nový telefon je těžší, než jsem si myslela

Nejlepší ale bylo úterý, to jsem měla vyloženě Ježíška. Ráno to tak ovšem nevypadalo. Den začal, nebo spíš pokračoval, tím prokletým telefonem. Nejdřív na e-shopu psali - dodání v úterý. Tak jsem s tím tak nějak počítala. Jenže česká pošta opět nezklamala a došlo mi oznámení, že se zásilka zpozdí a dojde až ve středu. No, vřelo to ve mně. Jela jsem do města, chtěla jsem zajít do banky a aktivovat si smart klíč. Už mě nebavilo mít sim kartu v telefonu u manžela. Nehledě na to, že jsem pak zjistila, že se mi pokoušeli dovolat dva lidé a nevím proč telefon nezvonil. Zkrátka se nedovolali. Rychle jsem tedy objednala další telefon, který měli na prodejně skladem, že si ho tam večer vyzvednu. To se povedlo. Přišlo mi potvrzení o rezervaci. Budiž. Sice nebude banka, ale bude alespoň telefon. Jenomže hned na to přišla další zpráva, že zásilka je na cestě! Tak to už bylo na mě moc. Přemýšlela jsem, jestli to je pravda. A byla.

Inzerce

Ježíšek

Zrovna jsem nový mobil dávala do provozu, když se znovu rozezněl zvonek a tam paní ze zásilkovny, která mi předala obrovský balík z Babyonline. Bohužel jsem už neměla čas na studování balíku, protože jsem slíbila Kristýnce, že pro ni zase přijdeme do školy. Hned po návratu domů jsme se zase chystaly do sboru a kvůli té bance jsme musely jet o hodně dřív, aby mi nezavřeli.

Návštěva banky a nová autosedačka

V bance, nevím proč, fungovala jen jedna přepážka a to ještě bez časovek. Stoupla jsem si tedy na konec fronty a modlila se, ať se ještě dostanu na řadu, jelikož bylo už dost pozdě. Poštěstilo se. Celá operace trvala jen asi deset minut a do zkoušky nám zbývaly zhruba dvě hodiny času. Zajely jsme tedy do kauflandu pro mandarinky v akci, které už ale stejně neměli. Alespoň jsme koupily velice levnou cibuli. Pak mě ještě  napadlo mrknout se do obchodu na tu sedačku pro Fanouška. Měla jsem vybranou už konkrétní a nechtěla jsem ji objednávat z internetu, tak jsem byla ráda, že ji v kamenném obchodě také měli. Stejně jsem vlastně neměla na výběr, jelikož všechny ostatní byly na izofix a ten my v autě nemáme. Vzala jsem tedy Joie Stage. Daly jsme ji zatím do kufru auta, aby nelákala nenechavce, a už byl čas jít na zkoušku.

Inzerce

Ani objednávka gymballu nevyšla na první pokus

Cestou jsme se ještě v Bille stavily pro svačinku, a pak už uháněly k divadlu. Tam mě ovšem čekalo další překvapení. Kamarádka mi vyzvedla gymball, který jsem měla objednaný a donesla mi ho do divadla. Těšila jsem se, jak se mi bude cvičit, ale doma po rozbalení jsem zjistila, že je strašně maličký a nikomu z nás nevyhovuje. Tak šel milý balon zpět do krabice a čeká na vrácení. Zase nemám na čem cvičit. Ach jo.

Tajemná krabice

Ke konci týdne jsme se s Kristýnkou pustily do prozkoumání sponzorské krabice. Tolik krásných dárečků. Už se těším, až je budu testovat prakticky. Zatím používám jen krém proti striím, i když přemýšlím, jestli ještě po tolika těhotenstvích a takových prasklinách zabere.

Začala jsem také číst knížku Zdravé těhotenství, která byla taky v balení. Vitamíny otevřu až kdoví kdy, protože mi zbývá hodně tabletek z balení, co jsem si kupovala na začátku těhotenství. Zbytek produktů je buďto pro miminko nebo po porodu.

Víkend se nesl ve znamení pohřbů, dušičkových mší a průvodů na hřbitov. 

A jak jsem se celý týden cítila? 

Jednoduše těhotně. Kopání miminka je čím dál intenzivnější a bříško mě začíná pomalu omezovat. Nadále mě obtěžují křečové žíly hlavně na pravé noze a vaginální varixy. V sobotu a v neděli mi bylo ráno trochu nevolno ale bez zvracení a rychle to přešlo. Tak to bylo určitě, vzhledem k poloze, vinou žaludku utlačovaného zvětšujícím se bříškem. Zatím jsem nezaznamenala žádné tvrdnutí ani pobolívání břicha, ale za to záda a kyčle bolí fest. V týdnu mě čeká poradna, tak jsem zvědavá, co se zase dozvím nového.

Těším se na setkání v příštím deníčku,

Lída

Sponzoři seriálu Rodíme ONLINE 2023/2024:

Jaké produkty věnují sponzoři rodičkám?

Porodnický balíček Bella Happy

TZMO Czech Republic

Společnost TZMO Czech Republic dodává na český trh kvalitní jednorázové dětské pleny značky Happy. Dále vlhčené ubrousky, kapesníčky a přebalovací podložky stejné značky.
Pod značkou Bella pak dámskou intimní hygienu a pod značkou Bella Mamma kolekci výrobků pro maminky v období kolem porodu.
 
TZMO Czech Republic věnuje rodičkám porodnický balíček Happy Comfort, který obsahuje plenky Plenky Happy New Born 42 ks, Happy čisticí ubrousky aqua 56 ks, Mamma Comfort prsní vložky 30 ks, Happy sensitive krém proti opruzeninám 75 ml, Happy sensitive mycí gel na tělo a vlasy 400 ml, Mamma Comfort poporodní kalhotky XL, Happy hygienické tyčinky 64 ks, Happy dětské podložky 60 × 60 cm 5 ks, Mamma Comfort porodnické vložky 10ks, Velká textilní taška Happy, DÁREK - Happy čepička s obrázkem koaly.
Baby Tula

Ergonomická nosítka Ergobaby

Podpořte zdravý vývoj děťátka! Důmyslný ergonomický design pro zdravý vývoj dětí!

Vydejte se na průzkum a dovolte vašemu děťátku pozorovat svět! 

Nošením dětí podpoříte jejich zdravý vývoj emocionálních a vývojových předností. Jednoznačně nošení dětí přispívá ke správnému vývoji kyčlí. 

Nosítka jsou schálená a podporovaná institutem dysplazie kyčelních kloubů.

Ergobaby věnuje každé mamince unikátní nosítko Ergobaby Omni Dream  od prvních dní života novorozence, které nabízí možnost otočení ven. Tuto možnost využijí ti nejzvědavější, avšak nejdříve od 5 měsíců věku – pozice podporující zpevňování šíjových svalů.

Suavinex
 

Suavinex

Suavinex věnuje všem maminkám sadu s antikolikovou lahvičkou a fyziologickým dudlíkem Zero Zero.
 
Láhev proti bolestem bříška se středním průtokem (M), kterou ocení také ty maminky, které chtějí kombinovat krmení kojením spolu s krmením z láhve. 
 
Zero Zero obsahuje váček proti bolestem bříška, který je výsledkem prostého pozorování přírodních jevů.
 
Díky vzduchu nacházejícímu se v prostoru vnější strany váčku dochází k vytváření vakua uvnitř, což zabraňuje vniku vzduchových bublin.
 
Díky této absenci bublin nevznikají u dítěte bolesti bříška způsobené plynatostí a stejně tak nedochází k oxidaci mléka a ztrátě důležitých výživných látek.
 
Suavinex dále věnuje balíček kosmetiky pro maminky: Suavinex Krém proti striím 500 ml, Suavinex Krém na prsní bradavky 20 ml a Suavinex Regenerační a zpevňující krém 250 ml
 
pro miminka: SUAVINEX SYNDET gel - šampon 750 ml, Suavinex Intenzivní mast na opruzeniny 75 ml, SUAVINEX Hydratační tělové mléko - 750 ml a Suavinex Hydratační krém na obličej 50 ml.
Mamavit

GS Mamavit

To nejlepší pro maminky a miminka. Přípravky, jejichž složení byla vyvinuta ve spolupráci s odborníky z Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze-Podolí tak, aby vyhovovala maminkám a miminkům ve všech důležitých obdobích. 
GS Mamavit 1 Plánování & 1. trimestr těhotenství, obsahuje kompletní a vyváženou kombinace 23 vitaminů a minerálů a vysoký obsah kyseliny listové v přirozené formě (800 μg), jenž se běžně vyskytuje ve stravě, jejíž užívání doporučuje Světová zdravotnická organizace. 
GS Mamavit 2  2. a 3. trimestr těhotenství & Kojení, kromě vyváženého kombinace 23 vitaminů a minerálů navíc obsahuje omega-3 s vysokým obsahem DHA a EPA pro zajištění správného růstu a vývoje miminka, jeho mozku a zraku. Díky speciální technologii se kapsle rozpustí až v tenkém střevě. Kapsle tak nezanechávají typický rybí zápach a pachuť, jejich užívání je komfortní i pro těhotenské senzitivní vnímání.
 

Společnost GS si připravila pro každou maminku dárek v podobě 3 balení GS Mamavit 2  2. a 3. trimestr těhotenství & Kojení. Navíc pro miminka jako dárek kontrastní kartičky pro zábavu a rozvoj zraku již od narození.

Zdravé těhotenství

Kulíšek

Dehydratace je vážný problém, který narušuje vnitřní rovnováhu v těle a může vést až k závažným poruchám životních funkcí. Nejúčinnějším a nejrychlejším řešením je použití rehydratačního roztoku. Proto je vhodné mít ho stále po ruce v domácí lékárničce. 
 
Kdy jej použijeme? U:
  • průjmů a/nebo zvracení (u právě narozených dětí Kulíšek), 
  • nevolností, včetně těch těhotenských (Kulíšek extra), 
  • ztrát tekutin při vysoké horečce nebo po sportovním výkonu, zvláště u menších dětí, 
  • při kojení, které klade na organismus zvýšenou zátěž
  • na cestách do zemí s horší hygienou, 
  • při slunečním úžehu.
K dostání v každé lékárně. Více o Kulíšku i konsultaci s lékařem najdete na www.kulisek-ors.cz
 
Každá maminka obdrží jako dárek 1 balení rehydratačního roztoku Kulíšek a Kulíšek EXTRA.
Mamavit

BBStart s.r.o.

Společnost BBStart s.r.o. dodává na český trh přírodní ekologické jednorázové plenky značky Eco by Naty, které jsou bez plastu a zbytečných chemikálií. Nabízí také 100% kompostovatelné a splachovatelné vlhčené ubrousky včetně přírodní dětské kosmetiky. Myslí i na maminky s produkty pro dámskou hygienu poskytující čistou, přírodní a bezpečnou péči, která je obzvláště v intimních partiích důležitá. 

BBStart s.r.o. věnuje rodičkám novorozenecký balíček Eco by Naty, který obsahuje ECO pleny Newborn 2-5 kg, ECO splachovatelné vlhčené ubrousky bez vůně, ECO sáčky na plenky bez vůně, ECO prsní vložky pro kojící ženy a dámské ECO mateřské vložky po porodu. Balíček pro všechny budoucí maminky, kterým záleží na zdraví svém i jejich miminka a není jim lhostejné ani zdraví naší planety.

Zdravé těhotenství

Zdravé těhotenství

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství.

Zdravé těhotenství - to je jedinečný rádce pro úspěšné otěhotnění, těhotenství, porod i šestinedělí.
 
Zdravé těhotenství se současně věnuje:
- zdravé výživě,
- zdravému vaření krok za krokem
- zdravému cvičení před, v průběhu těhotenství i po porodu.

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Lída si ve 23. TT s dcerou prohlíží velký balíček praktických dárků od sponzorů - diskuze

Poradna

Hematom

| Matyskova | 10.06.2024, 21:21

Dobrý večer, chtěla jsem se zeptat, je mi 32 let a jsem v 9 týdnu. Dnes ráno chvilkové křeče ( nic hrozného) jen jsem si musela na chvilku sednout aby se to uklidnilo. Po hodině jsem šla na záchod a měla jsem moč s krví samozřejmě hned panika a gynekologie, neschopenka a klidový režim. Mam hematom, ( nevím jak velký) mimčo je v pořádku. Dostala jsem zaváděcí tablety Utrogestan, týden ( od první prohlídky) už beru femibion + prášky na ředění krve jelikož mám před čtyřmi lety operovany aneurysma na krční tepně. Kromě zácpy žádné potíže nemám a na tu už mám také sirup. Od rána už nebyla žádná krev. Zapomněla jsem se zeptat zda mohu spat ležet na boku nebo musím na zádech a pokuď budete mít nějaké rady co mohu ještě udělat pro to aby to bylo v pořádku budu moc ráda, další kontrolu mam za týden v pondělí moc děkuji za odpověď Matyskova

Dobrý den,

můžete ležet, jakkoliv je Vám příjemné, na hematom to nemá žádný vliv, dále bych žádná zvláštní opatření než ta, co již máte, neviděla za nutné, šetřit se, odpočívat, nesportovat, nezvedat těžká břemena. Držím palce.

MUDr. Pavla Zahrádková | Babyonline | 11.06.2024, 11:06
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×