Inzerce
Inzerce
Inzerce

Marie se ve 23. týdnu těhotenství vydala cvičit do posilovny

Marie přemýšlí, jak nejlépe využít volný čas, který teď má. Vyzkoušela si už těhotenské cvičení v posilovně, dopřála si nějaký ten čas sama pro sebe, ale hlavně se věnovala dětem. O víkendu se celá rodina vypravila na krásný výlet do Drážďan.

 

Marie (23. týden těhotenství)

Ahoj, hlásím se v novém týdnu…

Po nemoci, která nás minulý týden skolila, se tento týden děti už konečně dostaly do školky a školy. Já jsem taky pookřála a začala si uvědomovat, že díky rizikovému těhotenství bude teď spousta času nazbyt a ten by, krom péče o domácnost, chtělo nějak smysluplně využít.

Inzerce

Těhotenské cvičení v posilovně

Hned v pondělí jsem se skočila lehce protáhnout do posilovny a přemýšlím nad nějakým tím rekvalifikačním kurzem, který by se mi mohl jednou při návratu do práce hodit. Času bude dost. Oproti zvedání činek a vzpírání, které mě dřív bavilo, jsem v posilovně zvolila lehčí protahovací a těhotenské cviky. Už jen dostat se na zem a po pár cvicích zase vstát mi dalo pěkně zabrat, takže jsem po deseti minutách funěla jako po hodinovém silovém tréninku. Ale ten pocit, že jsem se odhodlala a neležela doma, byl k nezaplacení.

Halloween ve školce

Ve středu jsem si udělala opět dopoledne pro sebe, zajela jsem si na nehty, řasy, kouknout po obchodech a v Globusu jsem pořídila za pár korun nadupanou krabici zeleniny. Emmičce se kýve první mléčný zoubek, takže jsem pro Zoubkovou vílu pořídila i nějakou tu malou hračku pod polštář. Odpoledne jsme měli ve školce dýňování. Spolu s dětmi jsme vyráběli dýně a těmi jsme pak ozdobili vstup do školky. Děti měly na sobě halloweenské kostýmy a den si parádně užily.

Inzerce

Čas jen pro Davídka

Davídek měl v závěru týdne podzimní prázdniny, takže jsme dvě dopoledne trávili spolu. Taky jsme si volno náležitě užili. Byli jsme na obědě v čínské restauraci, kam s klukama chodívá, a taky v kavárně. Máme ten náš společně strávený čas rádi a parádně jsme si pokecali. Občas je fajn být jen spolu.

Inzerce

Rodinný výlet do Drážďan

Na víkend jsem plánovala posezení s kolegyněmi z práce. Z toho tak nějak postupem týdne sešlo, protože se v tomto počasí točíme v nekonečném kolotoči viróz a sejít se se všemi šesti dětmi se zdá být nemožné. Víkend ale nakonec nedopadl vůbec špatně. I když se nám teda počasí úplně nevyvedlo, podnikli jsme rodinný výlet za památkami do Drážďan.

Inzerce

Přes dvě hodiny jsme se procházeli po starém městě a navštívili tak několik nejznámějších drážďanských monumentů. Výlet jsme zakončili nákupem a domů se vraceli až k večeru. Všem se výlet moc líbil a určitě se sem ještě vrátíme, minimálně na vánoční trhy nebo v létě.

A jak se tento týden cítím?

Krom občasného tvrdnutí bříška po větší námaze jsem tento týden nepociťovala žádné komplikace. Dokonce se mi taky celý týden v noci dobře spalo a snad vůbec mě nepálila žáha. Na to, že byl tento týden docela aktivní, nevyskytly se žádné těhotenské problémy. V noci je malá v bříšku čím dál víc aktivní a s narůstající intenzitou pohybů a kopanců si začínám víc a víc uvědomovat, že ve mně roste nový život.

Budu se těšit v příštím týdnu!

Marie

 

Sponzoři seriálu Rodíme ONLINE 2023/2024:

Jaké produkty věnují sponzoři rodičkám?

Porodnický balíček Bella Happy

TZMO Czech Republic

Společnost TZMO Czech Republic dodává na český trh kvalitní jednorázové dětské pleny značky Happy. Dále vlhčené ubrousky, kapesníčky a přebalovací podložky stejné značky.
Pod značkou Bella pak dámskou intimní hygienu a pod značkou Bella Mamma kolekci výrobků pro maminky v období kolem porodu.
 
TZMO Czech Republic věnuje rodičkám porodnický balíček Happy Comfort, který obsahuje plenky Plenky Happy New Born 42 ks, Happy čisticí ubrousky aqua 56 ks, Mamma Comfort prsní vložky 30 ks, Happy sensitive krém proti opruzeninám 75 ml, Happy sensitive mycí gel na tělo a vlasy 400 ml, Mamma Comfort poporodní kalhotky XL, Happy hygienické tyčinky 64 ks, Happy dětské podložky 60 × 60 cm 5 ks, Mamma Comfort porodnické vložky 10ks, Velká textilní taška Happy, DÁREK - Happy čepička s obrázkem koaly.
Baby Tula

Ergonomická nosítka Ergobaby

Podpořte zdravý vývoj děťátka! Důmyslný ergonomický design pro zdravý vývoj dětí!

Vydejte se na průzkum a dovolte vašemu děťátku pozorovat svět! 

Nošením dětí podpoříte jejich zdravý vývoj emocionálních a vývojových předností. Jednoznačně nošení dětí přispívá ke správnému vývoji kyčlí. 

Nosítka jsou schálená a podporovaná institutem dysplazie kyčelních kloubů.

Ergobaby věnuje každé mamince unikátní nosítko Ergobaby Omni Dream  od prvních dní života novorozence, které nabízí možnost otočení ven. Tuto možnost využijí ti nejzvědavější, avšak nejdříve od 5 měsíců věku – pozice podporující zpevňování šíjových svalů.

Suavinex
 

Suavinex

Suavinex věnuje všem maminkám sadu s antikolikovou lahvičkou a fyziologickým dudlíkem Zero Zero.
 
Láhev proti bolestem bříška se středním průtokem (M), kterou ocení také ty maminky, které chtějí kombinovat krmení kojením spolu s krmením z láhve. 
 
Zero Zero obsahuje váček proti bolestem bříška, který je výsledkem prostého pozorování přírodních jevů.
 
Díky vzduchu nacházejícímu se v prostoru vnější strany váčku dochází k vytváření vakua uvnitř, což zabraňuje vniku vzduchových bublin.
 
Díky této absenci bublin nevznikají u dítěte bolesti bříška způsobené plynatostí a stejně tak nedochází k oxidaci mléka a ztrátě důležitých výživných látek.
 
Suavinex dále věnuje balíček kosmetiky pro maminky: Suavinex Krém proti striím 500 ml, Suavinex Krém na prsní bradavky 20 ml a Suavinex Regenerační a zpevňující krém 250 ml
 
pro miminka: SUAVINEX SYNDET gel - šampon 750 ml, Suavinex Intenzivní mast na opruzeniny 75 ml, SUAVINEX Hydratační tělové mléko - 750 ml a Suavinex Hydratační krém na obličej 50 ml.
Mamavit

GS Mamavit

To nejlepší pro maminky a miminka. Přípravky, jejichž složení byla vyvinuta ve spolupráci s odborníky z Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze-Podolí tak, aby vyhovovala maminkám a miminkům ve všech důležitých obdobích. 
GS Mamavit 1 Plánování & 1. trimestr těhotenství, obsahuje kompletní a vyváženou kombinace 23 vitaminů a minerálů a vysoký obsah kyseliny listové v přirozené formě (800 μg), jenž se běžně vyskytuje ve stravě, jejíž užívání doporučuje Světová zdravotnická organizace. 
GS Mamavit 2  2. a 3. trimestr těhotenství & Kojení, kromě vyváženého kombinace 23 vitaminů a minerálů navíc obsahuje omega-3 s vysokým obsahem DHA a EPA pro zajištění správného růstu a vývoje miminka, jeho mozku a zraku. Díky speciální technologii se kapsle rozpustí až v tenkém střevě. Kapsle tak nezanechávají typický rybí zápach a pachuť, jejich užívání je komfortní i pro těhotenské senzitivní vnímání.
 

Společnost GS si připravila pro každou maminku dárek v podobě 3 balení GS Mamavit 2  2. a 3. trimestr těhotenství & Kojení. Navíc pro miminka jako dárek kontrastní kartičky pro zábavu a rozvoj zraku již od narození.

Zdravé těhotenství

Kulíšek

Dehydratace je vážný problém, který narušuje vnitřní rovnováhu v těle a může vést až k závažným poruchám životních funkcí. Nejúčinnějším a nejrychlejším řešením je použití rehydratačního roztoku. Proto je vhodné mít ho stále po ruce v domácí lékárničce. 
 
Kdy jej použijeme? U:
  • průjmů a/nebo zvracení (u právě narozených dětí Kulíšek), 
  • nevolností, včetně těch těhotenských (Kulíšek extra), 
  • ztrát tekutin při vysoké horečce nebo po sportovním výkonu, zvláště u menších dětí, 
  • při kojení, které klade na organismus zvýšenou zátěž
  • na cestách do zemí s horší hygienou, 
  • při slunečním úžehu.
K dostání v každé lékárně. Více o Kulíšku i konsultaci s lékařem najdete na www.kulisek-ors.cz
 
Každá maminka obdrží jako dárek 1 balení rehydratačního roztoku Kulíšek a Kulíšek EXTRA.
Mamavit

BBStart s.r.o.

Společnost BBStart s.r.o. dodává na český trh přírodní ekologické jednorázové plenky značky Eco by Naty, které jsou bez plastu a zbytečných chemikálií. Nabízí také 100% kompostovatelné a splachovatelné vlhčené ubrousky včetně přírodní dětské kosmetiky. Myslí i na maminky s produkty pro dámskou hygienu poskytující čistou, přírodní a bezpečnou péči, která je obzvláště v intimních partiích důležitá. 

BBStart s.r.o. věnuje rodičkám novorozenecký balíček Eco by Naty, který obsahuje ECO pleny Newborn 2-5 kg, ECO splachovatelné vlhčené ubrousky bez vůně, ECO sáčky na plenky bez vůně, ECO prsní vložky pro kojící ženy a dámské ECO mateřské vložky po porodu. Balíček pro všechny budoucí maminky, kterým záleží na zdraví svém i jejich miminka a není jim lhostejné ani zdraví naší planety.

Zdravé těhotenství

Zdravé těhotenství

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství.

Zdravé těhotenství - to je jedinečný rádce pro úspěšné otěhotnění, těhotenství, porod i šestinedělí.
 
Zdravé těhotenství se současně věnuje:
- zdravé výživě,
- zdravému vaření krok za krokem
- zdravému cvičení před, v průběhu těhotenství i po porodu.

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Marie se ve 23. TT vydala cvičit do posilovny - diskuze

Poradna

Řídká stolice

| anickaa90 | 02.12.2023, 08:08

Dobrý den, od včerejška má můj syn tuto stolici, je plně kojeny, zítra mu bude 7 týdnů, stolice nezapáchá. Mam se začít hodně stresovat a ihned vyhledat lékaře? Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

v tomto věku může být stolice i takto řídká, je odrazem výživové hodnoty mateřského mléka, doporučila bych mamince výživově hodnotnou stravu, pak se stolice upraví. Pokud nebude efekt, kontaktujte svého pediatra.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | 02.12.2023, 17:00
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×