Inzerce
Inzerce
Inzerce

Lídu ve 22. týdnu těhotenství znovu překvapilo náhlé motání hlavy, nevolnost a zvracení

Kromě nových problémů se spánkem se Lídě daří stále stejně. Znovu ji ovšem dostala do postele náhlá nevolnost a motání hlavy tak jako minulý týden. Další ultrazvuk je v nedohlednu, ale miminko o sobě dává vědět alespoň malými kopanečky. Jinak je Lída stále aktivní, chodí na procházky, zahrála si na slavnostní mši, vyřizovala dětem občanské průkazy a stihla také upéct Pepovi dort k 15. narozeninám.

 

Ludmila (22. týden těhotenství)

Ahoj maminky,

zdravím již za 22. týden těhotenství.

Inzerce

Jak se daří?

Musím říct, že celkem dobře. Váha stoupla naštěstí jen o kousek, ovšem bříško se zvětšilo o celé 2 cm. Jinak problémy provázející těhotenství stejné jako dosud. Snad se navíc přidaly problémy se spánkem. Jednou vstávám ve 4:00 h, jindy mám problém vstát v 8:00 h. Částečně v tom má prsty i Fanda podle toho, jakou má noc a jak často se chce přisát.

Už se nemůžu dočkat dalšího ultrazvuku

Co se miminka týče, poradna mě čeká až 8. listopadu. Jediné zprávy z bříška mám stále jen v podobě jemných ťukanečků. Nemůžu se dočkat dalšího ultrazvuku, ale myslím, že dřív než kolem toho 30. týdne to nebude. Při těhotenství s Františkem si mě vzala do parády mladá paní doktorka a ta mi dělala ultrazvuk snad každou poradnu. Teď mám jiného pana doktora a ten je na ultrazvuky dost skoupý. Jinak se mi ale věnuje, vyšetřuje, jak má a to je hlavní. Jen mě zarazilo, že když jsem se mu svěřila s hemeroidy a křečáky, jako by mě ani neslyšel. Jsem z toho trochu v rozpacích. Myslela jsem, že mi třeba něco poradí nebo to alespoň vezme na vědomí. 

Inzerce

Náhlá nevolnost mě znovu dostala do postele 

Týden začal jako obyčejně. Ráno jsem se stavila za holkama v práci zjistit, co je nového. Potom jsme si udělali procházku do Brodku pro Kristýnku do školy. Pepa prchl k babičce, manžel na odpolední směnu, tak jsem měla doma jen Kristýnku a Františka. Relativně klid. Uvařila jsem večeři a těšila jsem se, jak se podívám na Ulici, jenomže kolem 19. hodiny se dostavily známé příznaky jako minulý týden. Zamotala se mi hlava a dostavilo se zvracení. Stejný scénář jako minule, akorát s trochu horším průběhem. Poprosila jsem Kristýnku aby se postarala o Fanouška a šla jsem si lehnout. Dvakrát jsem odběhla pozdravit se se záchodovou mísou a přenechat jí svoji celodenní stravu…

Inzerce

V Kocourkově

Připadala jsem si jako v Kocourkově. Aby mě chytly stejné potíže, ve stejný den a ve stejnou hodinu týden po sobě? Druhý den jsem to s jídlem nepřeháněla a jedla jen piškoty a žaludeční čaj. Jsem rozhodnutá, že pokud se potíže budou opakovat, zmíním se doktorovi v poradně. Zatím nevolnosti neměly dlouhého trvání, tak to beru jako doprovodný neduh v těhotenství. Jen doufám, že si tělo tímhle způsobem nenahrazuje ty mírné nevolnosti z prvního trimestru a nebudu tohle prožívat ještě na porodním sále. Jen jsem se modlila, aby mi ve středu už bylo dobře, protože mě čekal slavnostní oběd v domově důchodců.

Nová kotelna a pořádný oběd v Domě pokojného stáří

Problémy z pondělka naštěstí odezněly a já jsem mohla odjet hrát na slavnostní mši do Domu pokojného stáří do Bohuslavic, kde jsem byla pozvaná i na oběd. Povedlo se jim zrekonstruovat novou kotelnu po havárii, takže babičky a dědečkové měli konečně pořádné teplo. Proto si myslím, že si tahle událost slavnostní mši zasloužila. Jsem ráda, že jsem se mohla zúčastnit. Na oběd jsme potom měli snad ten nejlepší vývar, který jsem kdy jedla a vepřové výpečky se zelím a knedlíkem. Jako bych zapomněla, jak mi bylo v pondělí, knedlíků jsem nakonec snědla pět. 

Inzerce

Občanské průkazy 

Koncem týdne se opět nic zvláštního nestalo. Využili jsme volno ve škole a vyrazili na městský úřad do Konice vyřídit dětem občanské průkazy. Ačkoli jsem nejstaršího syna představila již jako patnáctiletého, oficiálně patnáct oslaví teprve až v pondělí. Zákona neznalá jsem mu šla zažádat o občanku právě pár dní před jeho narozeninami, ale jelikož po mně chtěli peníze ještě jako za dětskou občanku, raději jsme se rozhodli návštěvu úřadu zopakovat po neděli. Kristýnce jsem ovšem byla nucena vyřídit expres cestovní doklad, kvůli blížícímu se termínu odjezdu do Německa. Standardní vyřizovací lhůta už by se bohužel nestihla. Malého Fanouška přislíbila pohlídat mamka v Praze, čili tomu jsem doklad zřizovat nemusela. 

Dort k 15. narozeninám

Právě blížící se narozeniny nejstaršího syna mě donutily konečně se pustit do pečení dortu, abychom mohli v neděli slavit. Sice jsem měla v plánu překvapit ho Minecraft dortem, nakonec to ale skončilo jen u krtka. Ten máme stejně všichni nejraději. Na složitý Minecraft bych bohužel neměla čas. Ve zbytku dne jsme se šli s kočárem projít ke kamarádce, která mi slíbila vajíčka do zásoby. Na oplátku jsem jejím slepičkám donesla zbytky, které se mi doma nahromadily.

Konečně čistá polička

Večer se mi povedlo po dlouhé době udělat si pořádek na poličce mezi knížkami. Byla až hrůza co prachu a zbytečností se tam nahromadilo. Nějaké knihy jsem vytřídila a to by člověk nevěřil, jakou proměnou polička prošla. Trochu lituji, že jsem neudělala fotku před úklidem.

Zatím se s vámi loučím,

Lída

Sponzoři seriálu Rodíme ONLINE 2023/2024:

Jaké produkty věnují sponzoři rodičkám?

Porodnický balíček Bella Happy

TZMO Czech Republic

Společnost TZMO Czech Republic dodává na český trh kvalitní jednorázové dětské pleny značky Happy. Dále vlhčené ubrousky, kapesníčky a přebalovací podložky stejné značky.
Pod značkou Bella pak dámskou intimní hygienu a pod značkou Bella Mamma kolekci výrobků pro maminky v období kolem porodu.
 
TZMO Czech Republic věnuje rodičkám porodnický balíček Happy Comfort, který obsahuje plenky Plenky Happy New Born 42 ks, Happy čisticí ubrousky aqua 56 ks, Mamma Comfort prsní vložky 30 ks, Happy sensitive krém proti opruzeninám 75 ml, Happy sensitive mycí gel na tělo a vlasy 400 ml, Mamma Comfort poporodní kalhotky XL, Happy hygienické tyčinky 64 ks, Happy dětské podložky 60 × 60 cm 5 ks, Mamma Comfort porodnické vložky 10ks, Velká textilní taška Happy, DÁREK - Happy čepička s obrázkem koaly.
Baby Tula

Ergonomická nosítka Ergobaby

Podpořte zdravý vývoj děťátka! Důmyslný ergonomický design pro zdravý vývoj dětí!

Vydejte se na průzkum a dovolte vašemu děťátku pozorovat svět! 

Nošením dětí podpoříte jejich zdravý vývoj emocionálních a vývojových předností. Jednoznačně nošení dětí přispívá ke správnému vývoji kyčlí. 

Nosítka jsou schálená a podporovaná institutem dysplazie kyčelních kloubů.

Ergobaby věnuje každé mamince unikátní nosítko Ergobaby Omni Dream  od prvních dní života novorozence, které nabízí možnost otočení ven. Tuto možnost využijí ti nejzvědavější, avšak nejdříve od 5 měsíců věku – pozice podporující zpevňování šíjových svalů.

Suavinex
 

Suavinex

Suavinex věnuje všem maminkám sadu s antikolikovou lahvičkou a fyziologickým dudlíkem Zero Zero.
 
Láhev proti bolestem bříška se středním průtokem (M), kterou ocení také ty maminky, které chtějí kombinovat krmení kojením spolu s krmením z láhve. 
 
Zero Zero obsahuje váček proti bolestem bříška, který je výsledkem prostého pozorování přírodních jevů.
 
Díky vzduchu nacházejícímu se v prostoru vnější strany váčku dochází k vytváření vakua uvnitř, což zabraňuje vniku vzduchových bublin.
 
Díky této absenci bublin nevznikají u dítěte bolesti bříška způsobené plynatostí a stejně tak nedochází k oxidaci mléka a ztrátě důležitých výživných látek.
 
Suavinex dále věnuje balíček kosmetiky pro maminky: Suavinex Krém proti striím 500 ml, Suavinex Krém na prsní bradavky 20 ml a Suavinex Regenerační a zpevňující krém 250 ml
 
pro miminka: SUAVINEX SYNDET gel - šampon 750 ml, Suavinex Intenzivní mast na opruzeniny 75 ml, SUAVINEX Hydratační tělové mléko - 750 ml a Suavinex Hydratační krém na obličej 50 ml.
Mamavit

GS Mamavit

To nejlepší pro maminky a miminka. Přípravky, jejichž složení byla vyvinuta ve spolupráci s odborníky z Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze-Podolí tak, aby vyhovovala maminkám a miminkům ve všech důležitých obdobích. 
GS Mamavit 1 Plánování & 1. trimestr těhotenství, obsahuje kompletní a vyváženou kombinace 23 vitaminů a minerálů a vysoký obsah kyseliny listové v přirozené formě (800 μg), jenž se běžně vyskytuje ve stravě, jejíž užívání doporučuje Světová zdravotnická organizace. 
GS Mamavit 2  2. a 3. trimestr těhotenství & Kojení, kromě vyváženého kombinace 23 vitaminů a minerálů navíc obsahuje omega-3 s vysokým obsahem DHA a EPA pro zajištění správného růstu a vývoje miminka, jeho mozku a zraku. Díky speciální technologii se kapsle rozpustí až v tenkém střevě. Kapsle tak nezanechávají typický rybí zápach a pachuť, jejich užívání je komfortní i pro těhotenské senzitivní vnímání.
 

Společnost GS si připravila pro každou maminku dárek v podobě 3 balení GS Mamavit 2  2. a 3. trimestr těhotenství & Kojení. Navíc pro miminka jako dárek kontrastní kartičky pro zábavu a rozvoj zraku již od narození.

Zdravé těhotenství

Kulíšek

Dehydratace je vážný problém, který narušuje vnitřní rovnováhu v těle a může vést až k závažným poruchám životních funkcí. Nejúčinnějším a nejrychlejším řešením je použití rehydratačního roztoku. Proto je vhodné mít ho stále po ruce v domácí lékárničce. 
 
Kdy jej použijeme? U:
  • průjmů a/nebo zvracení (u právě narozených dětí Kulíšek), 
  • nevolností, včetně těch těhotenských (Kulíšek extra), 
  • ztrát tekutin při vysoké horečce nebo po sportovním výkonu, zvláště u menších dětí, 
  • při kojení, které klade na organismus zvýšenou zátěž
  • na cestách do zemí s horší hygienou, 
  • při slunečním úžehu.
K dostání v každé lékárně. Více o Kulíšku i konsultaci s lékařem najdete na www.kulisek-ors.cz
 
Každá maminka obdrží jako dárek 1 balení rehydratačního roztoku Kulíšek a Kulíšek EXTRA.
Mamavit

BBStart s.r.o.

Společnost BBStart s.r.o. dodává na český trh přírodní ekologické jednorázové plenky značky Eco by Naty, které jsou bez plastu a zbytečných chemikálií. Nabízí také 100% kompostovatelné a splachovatelné vlhčené ubrousky včetně přírodní dětské kosmetiky. Myslí i na maminky s produkty pro dámskou hygienu poskytující čistou, přírodní a bezpečnou péči, která je obzvláště v intimních partiích důležitá. 

BBStart s.r.o. věnuje rodičkám novorozenecký balíček Eco by Naty, který obsahuje ECO pleny Newborn 2-5 kg, ECO splachovatelné vlhčené ubrousky bez vůně, ECO sáčky na plenky bez vůně, ECO prsní vložky pro kojící ženy a dámské ECO mateřské vložky po porodu. Balíček pro všechny budoucí maminky, kterým záleží na zdraví svém i jejich miminka a není jim lhostejné ani zdraví naší planety.

Zdravé těhotenství

Zdravé těhotenství

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství.

Zdravé těhotenství - to je jedinečný rádce pro úspěšné otěhotnění, těhotenství, porod i šestinedělí.
 
Zdravé těhotenství se současně věnuje:
- zdravé výživě,
- zdravému vaření krok za krokem
- zdravému cvičení před, v průběhu těhotenství i po porodu.

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Lídu ve 22. TT znovu překvapilo náhlé motání hlavy, nevolnost a zvracení - diskuze

Poradna

Dobry den,
chtela bych se zeptat ohlede menstruace kterou jsem dostala pred laparoskopickym zakrokem s mimodeloznim tehotenstvi. Zacala mi ten den kdy jsem sla na zakrok a trvala tak jak klasiky tech sedm dni muzu ji pocitat mezi prvni tri cykly po operci?

Dobrý den,

tohle zhodnotit takto v rámci internetové poradny nelze, při mimoděložním těhotenství často dochází ke krvácení, které si můžeme mylně vykládat jako menses. Jako menstruaci bych považovala krvácení, které nastane až po operaci.

MUDr. Pavla Zahrádková | Babyonline | 18.04.2024, 09:16
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×