Inzerce
Inzerce
Inzerce

Na Lídu ve 35. týdnu těhotenství doléhá únava, s dvouletým Fandou je to pro ni náročné

Lída je stále unavenější, často jí tvrdne bříško a s dvouletým Fandou se ani moc nevyspí. Navíc se tento týden musela obejít bez auta, které je již v takovém stavu, že by bylo lepší koupit nové. Příprava na miminko pokračuje a Lída se také už chystá na cvičení s Aniballem. Tento týden navíc konečně dorazily dlouho očekávané ponožkoboty. Ze zkoušky Lídu nakonec kvůli nákupu odvezla kamarádka a bez auta Lída vzdala i návštěvu další Pepovy potenciální školy.

 

Ludmila (35. týden těhotenství)

Milý deníčku,

tak jsem zase tady v ukončeném 35. týdnu těhotenství. Panečku, už jen 5 týdnů! Doufám, že vše půjde tak hladce jako při Františkovi a nebudu přenášet. Nebo si porod nedej Bože nechat vyvolávat. To už jsem zažila dvakrát a žádná slast to teda nebyla.

Inzerce

Co nového s miminkem?

Ve středu jdu na další kontrolu, tak jsem zvědavá, co nového se dozvím. Tedy kromě výsledků z odběrů, na které jsem si měla zavolat a na což jsem samozřejmě zapomněla. Taky mám slíbené testy na streptokoka. Bříško mi bolestivě tvrdne stále častěji a čím dál víc se hlásí únava. Ono s dvouleťákem věčně za zadkem, který spí přes den při velkém štěstí asi hodinu, se moc odpočívat nedá. V noci se minimálně dvakrát vzbudí a žádá si přisátí. Čili toho taky moc nenaspím.  Víc si lehnu, když přijdou starší ze školy, a on jde ještě rád za nimi. To se zas ale zaměřím spíš na činnosti, které se mi dopoledne udělat taktéž nepovedlo. Jen doufám, že si ještě nepřivodím předčasný porod. Dokonce mám pocit, že od minulého týdne se břicho o hodně víc zvětšilo. Ještě pořád doufám, že je tam jen Dominik a nemá tam přehlídnutou sestřičku. Ale je pravda, že podle kopanců bych to na čtyři nohy i tipovala. :-D

Co se celý týden dělo?

Vlastně celkem nic. Byl to jeden z těch týdnů, kdy byl člověk rád zavřený doma a nikam a nic se mu nechtělo. Akorát v úterý jsem musela na zkoušku autobusem, protože auto stále čekalo na odtah na opravu. Jela jsem dřívějším spojem, abych stihla ještě nákupy. Co mi zbývalo? Chtěla jsem využít akce v Tescu a Kauflandu a tak jsem neřešila, že budu mít batoh trochu těžší. Nakonec k batohu přibily ještě dvě plátěné tašky a záclonová tyč, kterou jsem koupila do obýváku místo dvou vodovodních trubek, na kterých jsme dosud měli závěsy a záclony. Měli jsme podezření, že se v nich usídlila myš, tak jsem obě tyče vyhodila ven a místo nich na zeď koupila nové, moderní dřevěné tyče. Nakonec jsem těch věcí měla tolik, že mě kamarádka ze sboru, představte si, zavezla z Prostějova až k nám domů! Bylo to od ní moc hezké, přestože má také doma dvě malé děti a určitě za nimi spěchala. Byla jsem tak doma víc než o půl hodiny dříve, než bych byla autobusem. Když jsem přijela domů, tak už bylo naše autíčko odtaženo.

Inzerce

Přípravy na miminko pokračují

Během následujících dní se mi podařilo nachystat autosedačku a vypsat formulář o jméně miminka, který jsem nakonec našla. Také jsem si vyvařila a nachystala Aniball, jen musím počkat, až mi z lékárny přijde lubrikační gel a můžu vesele začít cvičit.

Ještě jsem si už objednala vstupenku na veletrh Pro dítě do Brna. Sice je to brzy, ale byl za výhodnou cenu, tak jsem to riskla. No, budu doufat, že do té doby neporodím nebo chraň Bůh v ten den v Brně.

Inzerce

Ponožkoboty konečně dorazily!

Ve čtvrtek se mi nadělilo opravdu velké radosti. Přišel mi dodatečný dárek od mamky. Ponožkoboty Skinners! Měla jsem je stejně jako Fanoušek slíbené už na Vánoce, jenže problém v mé dodávce byl ten, že ty zlevněné už neměli v mé velikosti. Najednou mi ale přišlo oznámení, že je mám na poště. A co víc, že ty pro Františka už jsou taky odeslány a co nevidět by měly taky dorazit. Ráno jsem nemohla ani dospat, jak jsem se na ně těšila, a hned jak otevřeli poštu, už jsem tam byla. Botičky od té doby nosím na doma jako přezůvky. Nemůžu se dočkat jara, kdy je budu moci nosit normálně venku.

Zrušený výlet

V sobotu jsme chtěli jet do Hranic na Moravě na DOD lesnické školy, kterou bude mít Pepa napsanou jako třetí volbu. Na poslední chvíli jsme si to ale rozmysleli a lístky na vlak stornovali. Upřímně, byli jsme zvyklí část cesty absolvovat autem, kterého ale jaksi v tuto chvíli nebylo, museli bychom proto složitě autobusem a vlakem a to se nám s kočárem, pravda, nechtělo. Tato škola už stejně bude jen jako „doplňková“ a spoléháme na to, že když se nedostane přes přijímačky do Brna, tak na učňák do Prostějova určitě. Nakonec, podle nových pravidel přihlašování na SŠ už by ho stejně k dalším přijímačkám nepustili, když si mezi dvě SŠ napíše učňák. Za druhé by se rád dostal raději na automechanika než na lesníka. Takže myslím, že jsme o nic nepřišli, když jsme návštěvu tam vzdali. 

Inzerce

Auto už je na odpis

To, že špatných zpráv není nikdy dost, jsem zjistila v sobotu. Došla informace z dílny, že je naše auto v takovém stavu, že by bylo nejlepší koupit nové. Upřímně, počítali jsme s tím. Vždyť už má taky 27 let. To už patří do důchodu. Zjistilo se, že byla prasklá hadička k motoru, čili vada naštěstí opravitelná, nicméně do budoucna těch neopravitelných vad bude přibývat. Nadšená z toho nejsem. Na jednu stranu budeme potřebovat větší auto, na druhou těch finančních prostředků ani na ojetinu zrovna není. My toho společně celá rodina nenajezdíme, tak si zatím s pětimístnou oktávií vystačíme. Tak či onak, momentálně už zase jezdí, tak je na úvahy nad novým autem zatím čas. 

Přeji krásný následující týden,

Lída

Sponzoři seriálu Rodíme ONLINE 2023/2024:

Jaké produkty věnují sponzoři rodičkám?

Porodnický balíček Bella Happy

TZMO Czech Republic

Společnost TZMO Czech Republic dodává na český trh kvalitní jednorázové dětské pleny značky Happy. Dále vlhčené ubrousky, kapesníčky a přebalovací podložky stejné značky.
Pod značkou Bella pak dámskou intimní hygienu a pod značkou Bella Mamma kolekci výrobků pro maminky v období kolem porodu.
 
TZMO Czech Republic věnuje rodičkám porodnický balíček Happy Comfort, který obsahuje plenky Plenky Happy New Born 42 ks, Happy čisticí ubrousky aqua 56 ks, Mamma Comfort prsní vložky 30 ks, Happy sensitive krém proti opruzeninám 75 ml, Happy sensitive mycí gel na tělo a vlasy 400 ml, Mamma Comfort poporodní kalhotky XL, Happy hygienické tyčinky 64 ks, Happy dětské podložky 60 × 60 cm 5 ks, Mamma Comfort porodnické vložky 10ks, Velká textilní taška Happy, DÁREK - Happy čepička s obrázkem koaly.
Baby Tula

Ergonomická nosítka Ergobaby

Podpořte zdravý vývoj děťátka! Důmyslný ergonomický design pro zdravý vývoj dětí!

Vydejte se na průzkum a dovolte vašemu děťátku pozorovat svět! 

Nošením dětí podpoříte jejich zdravý vývoj emocionálních a vývojových předností. Jednoznačně nošení dětí přispívá ke správnému vývoji kyčlí. 

Nosítka jsou schálená a podporovaná institutem dysplazie kyčelních kloubů.

Ergobaby věnuje každé mamince unikátní nosítko Ergobaby Omni Dream  od prvních dní života novorozence, které nabízí možnost otočení ven. Tuto možnost využijí ti nejzvědavější, avšak nejdříve od 5 měsíců věku – pozice podporující zpevňování šíjových svalů.

Suavinex
 

Suavinex

Suavinex věnuje všem maminkám sadu s antikolikovou lahvičkou a fyziologickým dudlíkem Zero Zero.
 
Láhev proti bolestem bříška se středním průtokem (M), kterou ocení také ty maminky, které chtějí kombinovat krmení kojením spolu s krmením z láhve. 
 
Zero Zero obsahuje váček proti bolestem bříška, který je výsledkem prostého pozorování přírodních jevů.
 
Díky vzduchu nacházejícímu se v prostoru vnější strany váčku dochází k vytváření vakua uvnitř, což zabraňuje vniku vzduchových bublin.
 
Díky této absenci bublin nevznikají u dítěte bolesti bříška způsobené plynatostí a stejně tak nedochází k oxidaci mléka a ztrátě důležitých výživných látek.
 
Suavinex dále věnuje balíček kosmetiky pro maminky: Suavinex Krém proti striím 500 ml, Suavinex Krém na prsní bradavky 20 ml a Suavinex Regenerační a zpevňující krém 250 ml
 
pro miminka: SUAVINEX SYNDET gel - šampon 750 ml, Suavinex Intenzivní mast na opruzeniny 75 ml, SUAVINEX Hydratační tělové mléko - 750 ml a Suavinex Hydratační krém na obličej 50 ml.
Mamavit

GS Mamavit

To nejlepší pro maminky a miminka. Přípravky, jejichž složení byla vyvinuta ve spolupráci s odborníky z Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze-Podolí tak, aby vyhovovala maminkám a miminkům ve všech důležitých obdobích. 
GS Mamavit 1 Plánování & 1. trimestr těhotenství, obsahuje kompletní a vyváženou kombinace 23 vitaminů a minerálů a vysoký obsah kyseliny listové v přirozené formě (800 μg), jenž se běžně vyskytuje ve stravě, jejíž užívání doporučuje Světová zdravotnická organizace. 
GS Mamavit 2  2. a 3. trimestr těhotenství & Kojení, kromě vyváženého kombinace 23 vitaminů a minerálů navíc obsahuje omega-3 s vysokým obsahem DHA a EPA pro zajištění správného růstu a vývoje miminka, jeho mozku a zraku. Díky speciální technologii se kapsle rozpustí až v tenkém střevě. Kapsle tak nezanechávají typický rybí zápach a pachuť, jejich užívání je komfortní i pro těhotenské senzitivní vnímání.
 

Společnost GS si připravila pro každou maminku dárek v podobě 3 balení GS Mamavit 2  2. a 3. trimestr těhotenství & Kojení. Navíc pro miminka jako dárek kontrastní kartičky pro zábavu a rozvoj zraku již od narození.

Zdravé těhotenství

Kulíšek

Dehydratace je vážný problém, který narušuje vnitřní rovnováhu v těle a může vést až k závažným poruchám životních funkcí. Nejúčinnějším a nejrychlejším řešením je použití rehydratačního roztoku. Proto je vhodné mít ho stále po ruce v domácí lékárničce. 
 
Kdy jej použijeme? U:
  • průjmů a/nebo zvracení (u právě narozených dětí Kulíšek), 
  • nevolností, včetně těch těhotenských (Kulíšek extra), 
  • ztrát tekutin při vysoké horečce nebo po sportovním výkonu, zvláště u menších dětí, 
  • při kojení, které klade na organismus zvýšenou zátěž
  • na cestách do zemí s horší hygienou, 
  • při slunečním úžehu.
K dostání v každé lékárně. Více o Kulíšku i konsultaci s lékařem najdete na www.kulisek-ors.cz
 
Každá maminka obdrží jako dárek 1 balení rehydratačního roztoku Kulíšek a Kulíšek EXTRA.
Mamavit

BBStart s.r.o.

Společnost BBStart s.r.o. dodává na český trh přírodní ekologické jednorázové plenky značky Eco by Naty, které jsou bez plastu a zbytečných chemikálií. Nabízí také 100% kompostovatelné a splachovatelné vlhčené ubrousky včetně přírodní dětské kosmetiky. Myslí i na maminky s produkty pro dámskou hygienu poskytující čistou, přírodní a bezpečnou péči, která je obzvláště v intimních partiích důležitá. 

BBStart s.r.o. věnuje rodičkám novorozenecký balíček Eco by Naty, který obsahuje ECO pleny Newborn 2-5 kg, ECO splachovatelné vlhčené ubrousky bez vůně, ECO sáčky na plenky bez vůně, ECO prsní vložky pro kojící ženy a dámské ECO mateřské vložky po porodu. Balíček pro všechny budoucí maminky, kterým záleží na zdraví svém i jejich miminka a není jim lhostejné ani zdraví naší planety.

Gecko eco

Těhotenské tepláky geckoeco mají vysoký pás, který nabídne více než jen zakrytí bříška. 
 
Jsou pevnější a můžete si jej dle potřeby nastavit a poskytnout tak mírnou oporu pro vaše bříško. Zejména ve třetím trimestru oceníte úlevu, kterou vám nabídne při každodenních aktivitách. Po porodu pak napomáhá k zavinování dělohy. 
 
Tepláky jsou ušité z prémiové bio bavlny s certifikací GOTS. Střih zajišťuje bříšku maximální oporu, čímž uleví přetíženým bedrům. Na druhou stranu vás kalhoty nebudou nikde tlačit a poskytnou vám příjemné pohodlí. A díky elegantní šedé barvě je zkombinujete prakticky s jakýmkoliv svrškem, třeba s naší těhotenskou mikinou.
 
Těhotenské kalhoty vynosíte nejen na procházky či doma, ale skvěle se hodí také na cvičení. Užít si tak můžete například těhotenskou jógu.
 
Věříme, že je využijete i dlouho po porodu. :)
Zdravé těhotenství

Zdravé těhotenství

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství.

Zdravé těhotenství - to je jedinečný rádce pro úspěšné otěhotnění, těhotenství, porod i šestinedělí.
 
Zdravé těhotenství se současně věnuje:
- zdravé výživě,
- zdravému vaření krok za krokem
- zdravému cvičení před, v průběhu těhotenství i po porodu.

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Na Lídu ve 35. týdnu těhotenství doléhá únava, s dvouletým Fandou je to pro ni náročné - diskuze

Poradna

Dobry den,
chtela bych se zeptat ohlede menstruace kterou jsem dostala pred laparoskopickym zakrokem s mimodeloznim tehotenstvi. Zacala mi ten den kdy jsem sla na zakrok a trvala tak jak klasiky tech sedm dni muzu ji pocitat mezi prvni tri cykly po operci?

Dobrý den,

tohle zhodnotit takto v rámci internetové poradny nelze, při mimoděložním těhotenství často dochází ke krvácení, které si můžeme mylně vykládat jako menses. Jako menstruaci bych považovala krvácení, které nastane až po operaci.

MUDr. Pavla Zahrádková | Babyonline | 18.04.2024, 09:16
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×