Inzerce
Inzerce
Inzerce

Helena se ve 24. týdnu těhotenství s rodinou vydala na bazén

Helena má pocit, že jí bříško roste rychlostí světla. Začala také více jíst a zároveň cítí potřebu více odpočívat. Miminko je aktivní a Stázi k němu má zatím moc hezký přístup. Potíže s odplenkováním stále pokračují a další souboje Stázka svádí i s tatínkem - o sedací pytel. V neděli se Helena s rodinou vydala na bazén. Po prvotních problémech si to všichni užili, akorát měla z chlóru Stázi vysušenou pokožku. Naštěstí ji zachránilo tělové mléko Suavinex.

 

Helena (24. týden těhotenství)

Dobrý den,

tak další týden máme za sebou a já se cítím, že bříško roste rychlostí světla a opravdu si připadám, jako bych už měla pomalu rodit. Kdybych na ultrazvuku neviděla opravdu jen jedno miminko, byla bych přesvědčena, že tam musí být minimálně dvě!!!

Inzerce

Souboje o sedací pytel

Novinka v naší domácnosti je, že máme obrovitánský sedací vak, o který se každý večer vedou boje mezi tatínkem, Stázkou a kočkou.

Oni teda mají štěstí, že já si do sedacího vaku nemůžu sednout, protože bych z něho už nikdy nevylezla. :-) Takže to máme perfektní zpestření večera, hlavně když se Stázka začne vztekat a vyhazovat tatínka.

Inzerce

Stázi a mimi

Čeho jsem si ale taky tento týden všimla, tak že Stázka začíná čím dál víc vnímat bříško a i když je malá, tak i přesto si uvědomuje, že je tam mimi a musí se dělat mimi malá. Doufám, že bude pořád takový milouš, jak je teď. :-) 

Inzerce

Stázi se nechce vzdát plenek

Celý týden se taky snažím odplenkovávat, ale každým dnem je Stázka pohodlnější a přijde mi, že každý den to je pro ni větší a větší utrpení být bez plenky. Chudáci sousedé okolo nás a já jen můžu doufat, že u druhého dítěte napravím všechny mé pochybení, plenky a dudlík!!!

Bazén jsme si nakonec všichni užili

V neděli tatínek zavelel a vyrazili jsme na bazén. Trochu jsem měla obavy, protože od léta jsme kvůli nemocem a různým nachlazením nebyli na koupališti ani v bazénu. Dali jsme si jen hodinu. Jelikož máme opravený bazén ve městě, tak je to tam opravdu krásné, je tam teplo a pro děti skvělý malý bazének. Naše návštěva probíhala takto: první půl hodinu Stázka řvala, že do vody nechce, nechtěla ani k tatínkovi a držela se mě jak klíště, dalších dvacet minut byla úplně šťastná ve vodě a posledních 10 minut jsme se snažili ji z vody dostat a jít domů.

Inzerce

Věřím, že určitě jsou na bazénu zvyklí na vztekající se děti, ale teda ostuda to trošku byla. Nicméně jsem šťastná, že pak si to už užívala a slíbili jsme si, že brzo půjdeme zase!

Stázčinu pokožku zachránilo mléko Suavinex

Jediná nevýhoda bazénu je, že voda je šíleně chlorovaná, ale tak to na veřejném bazéně být musí, takže než jsme kousek dojeli domů, Stázka měla šíleně vysušenou pokožku. Celkově ji má citlivější, takže jsme šli rychle do sprchy a hned namazat pořádným krémem. Musím říct, že hydratační tělové mléko od Suavinex, které jsme dostaly od Babyonline, je opravdu super! Suchá místa zmizela a Stázka vůbec nebyla začervenalá.

A jak se cítím?

Čím dál víc se mě drží pocit hladu, takže počítám, že na další kontrole to stejné číslo na váze určitě nebude. Mám také stále silnější pocit, že musím odpočívat, ale zároveň mít příjemně plné břicho, ať má tělo z čeho brát energii. Takže se asi pomalu ale jistě připravuji na květen. Miminko neodpočívá vůbec. Pořád si kopká, plave, hnízdí se. I když jsem s tím bříškem už celkem nemotorná, tak vím, že mi to bude po porodu chybět. Užívám si opravdu každou chvilku. I když to někdy je náročné, tak nikdy nepochybuji o tom, že jsou to krásné chvíle a vážím si té možnosti, mít dítě a nosit ho.

Neumím troškařit

Už se těším, až budu vařit a péct zase pro více lidí, protože jsem zjistila, že opravdu neumím vařit pro malou rodinu. Není nad to mít domácí snídani, tak jsem se rozhodla upéct skořicové šneky. Nakonec jich mám tolik, že ráno můžu jít prodávat na trh. Ale na to, že jsem je pekla poprvé, tak se povedly.

Stázi už nelákají sladkosti

Ještě vám řeknu můj další úspěch. Jak se říká, zakázané ovoce chutná nejlíp, akorát u nás to nebylo ovoce ale sladké, to známe všichni. Protože Stázka pořád chodila a hledala sladké, když bylo schované, tak jsem ho nechala na stole volně přístupné.

Zprvu ji to lákalo, ale teď se na to jen podívá a řekne ne nebo blé. Tak doufám, že jí to vydrží. Zato má ale zvláštní kombinace jídel, ideálně okurek s jahodami. :-) 

Mějte se krásně!

Helena

Sponzoři seriálu Rodíme ONLINE 2023/2024:

Jaké produkty věnují sponzoři rodičkám?

Porodnický balíček Bella Happy

TZMO Czech Republic

Společnost TZMO Czech Republic dodává na český trh kvalitní jednorázové dětské pleny značky Happy. Dále vlhčené ubrousky, kapesníčky a přebalovací podložky stejné značky.
Pod značkou Bella pak dámskou intimní hygienu a pod značkou Bella Mamma kolekci výrobků pro maminky v období kolem porodu.
 
TZMO Czech Republic věnuje rodičkám porodnický balíček Happy Comfort, který obsahuje plenky Plenky Happy New Born 42 ks, Happy čisticí ubrousky aqua 56 ks, Mamma Comfort prsní vložky 30 ks, Happy sensitive krém proti opruzeninám 75 ml, Happy sensitive mycí gel na tělo a vlasy 400 ml, Mamma Comfort poporodní kalhotky XL, Happy hygienické tyčinky 64 ks, Happy dětské podložky 60 × 60 cm 5 ks, Mamma Comfort porodnické vložky 10ks, Velká textilní taška Happy, DÁREK - Happy čepička s obrázkem koaly.
Baby Tula

Ergonomická nosítka Ergobaby

Podpořte zdravý vývoj děťátka! Důmyslný ergonomický design pro zdravý vývoj dětí!

Vydejte se na průzkum a dovolte vašemu děťátku pozorovat svět! 

Nošením dětí podpoříte jejich zdravý vývoj emocionálních a vývojových předností. Jednoznačně nošení dětí přispívá ke správnému vývoji kyčlí. 

Nosítka jsou schálená a podporovaná institutem dysplazie kyčelních kloubů.

Ergobaby věnuje každé mamince unikátní nosítko Ergobaby Omni Dream  od prvních dní života novorozence, které nabízí možnost otočení ven. Tuto možnost využijí ti nejzvědavější, avšak nejdříve od 5 měsíců věku – pozice podporující zpevňování šíjových svalů.

Suavinex
 

Suavinex

Suavinex věnuje všem maminkám sadu s antikolikovou lahvičkou a fyziologickým dudlíkem Zero Zero.
 
Láhev proti bolestem bříška se středním průtokem (M), kterou ocení také ty maminky, které chtějí kombinovat krmení kojením spolu s krmením z láhve. 
 
Zero Zero obsahuje váček proti bolestem bříška, který je výsledkem prostého pozorování přírodních jevů.
 
Díky vzduchu nacházejícímu se v prostoru vnější strany váčku dochází k vytváření vakua uvnitř, což zabraňuje vniku vzduchových bublin.
 
Díky této absenci bublin nevznikají u dítěte bolesti bříška způsobené plynatostí a stejně tak nedochází k oxidaci mléka a ztrátě důležitých výživných látek.
 
Suavinex dále věnuje balíček kosmetiky pro maminky: Suavinex Krém proti striím 500 ml, Suavinex Krém na prsní bradavky 20 ml a Suavinex Regenerační a zpevňující krém 250 ml
 
pro miminka: SUAVINEX SYNDET gel - šampon 750 ml, Suavinex Intenzivní mast na opruzeniny 75 ml, SUAVINEX Hydratační tělové mléko - 750 ml a Suavinex Hydratační krém na obličej 50 ml.
Mamavit

GS Mamavit

To nejlepší pro maminky a miminka. Přípravky, jejichž složení byla vyvinuta ve spolupráci s odborníky z Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze-Podolí tak, aby vyhovovala maminkám a miminkům ve všech důležitých obdobích. 
GS Mamavit 1 Plánování & 1. trimestr těhotenství, obsahuje kompletní a vyváženou kombinace 23 vitaminů a minerálů a vysoký obsah kyseliny listové v přirozené formě (800 μg), jenž se běžně vyskytuje ve stravě, jejíž užívání doporučuje Světová zdravotnická organizace. 
GS Mamavit 2  2. a 3. trimestr těhotenství & Kojení, kromě vyváženého kombinace 23 vitaminů a minerálů navíc obsahuje omega-3 s vysokým obsahem DHA a EPA pro zajištění správného růstu a vývoje miminka, jeho mozku a zraku. Díky speciální technologii se kapsle rozpustí až v tenkém střevě. Kapsle tak nezanechávají typický rybí zápach a pachuť, jejich užívání je komfortní i pro těhotenské senzitivní vnímání.
 

Společnost GS si připravila pro každou maminku dárek v podobě 3 balení GS Mamavit 2  2. a 3. trimestr těhotenství & Kojení. Navíc pro miminka jako dárek kontrastní kartičky pro zábavu a rozvoj zraku již od narození.

Zdravé těhotenství

Kulíšek

Dehydratace je vážný problém, který narušuje vnitřní rovnováhu v těle a může vést až k závažným poruchám životních funkcí. Nejúčinnějším a nejrychlejším řešením je použití rehydratačního roztoku. Proto je vhodné mít ho stále po ruce v domácí lékárničce. 
 
Kdy jej použijeme? U:
  • průjmů a/nebo zvracení (u právě narozených dětí Kulíšek), 
  • nevolností, včetně těch těhotenských (Kulíšek extra), 
  • ztrát tekutin při vysoké horečce nebo po sportovním výkonu, zvláště u menších dětí, 
  • při kojení, které klade na organismus zvýšenou zátěž
  • na cestách do zemí s horší hygienou, 
  • při slunečním úžehu.
K dostání v každé lékárně. Více o Kulíšku i konsultaci s lékařem najdete na www.kulisek-ors.cz
 
Každá maminka obdrží jako dárek 1 balení rehydratačního roztoku Kulíšek a Kulíšek EXTRA.
Mamavit

BBStart s.r.o.

Společnost BBStart s.r.o. dodává na český trh přírodní ekologické jednorázové plenky značky Eco by Naty, které jsou bez plastu a zbytečných chemikálií. Nabízí také 100% kompostovatelné a splachovatelné vlhčené ubrousky včetně přírodní dětské kosmetiky. Myslí i na maminky s produkty pro dámskou hygienu poskytující čistou, přírodní a bezpečnou péči, která je obzvláště v intimních partiích důležitá. 

BBStart s.r.o. věnuje rodičkám novorozenecký balíček Eco by Naty, který obsahuje ECO pleny Newborn 2-5 kg, ECO splachovatelné vlhčené ubrousky bez vůně, ECO sáčky na plenky bez vůně, ECO prsní vložky pro kojící ženy a dámské ECO mateřské vložky po porodu. Balíček pro všechny budoucí maminky, kterým záleží na zdraví svém i jejich miminka a není jim lhostejné ani zdraví naší planety.

Gecko eco

Těhotenské tepláky geckoeco mají vysoký pás, který nabídne více než jen zakrytí bříška. 
 
Jsou pevnější a můžete si jej dle potřeby nastavit a poskytnout tak mírnou oporu pro vaše bříško. Zejména ve třetím trimestru oceníte úlevu, kterou vám nabídne při každodenních aktivitách. Po porodu pak napomáhá k zavinování dělohy. 
 
Tepláky jsou ušité z prémiové bio bavlny s certifikací GOTS. Střih zajišťuje bříšku maximální oporu, čímž uleví přetíženým bedrům. Na druhou stranu vás kalhoty nebudou nikde tlačit a poskytnou vám příjemné pohodlí. A díky elegantní šedé barvě je zkombinujete prakticky s jakýmkoliv svrškem, třeba s naší těhotenskou mikinou.
 
Těhotenské kalhoty vynosíte nejen na procházky či doma, ale skvěle se hodí také na cvičení. Užít si tak můžete například těhotenskou jógu.
 
Věříme, že je využijete i dlouho po porodu. :)
Zdravé těhotenství

Zdravé těhotenství

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství.

Zdravé těhotenství - to je jedinečný rádce pro úspěšné otěhotnění, těhotenství, porod i šestinedělí.
 
Zdravé těhotenství se současně věnuje:
- zdravé výživě,
- zdravému vaření krok za krokem
- zdravému cvičení před, v průběhu těhotenství i po porodu.

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Helena se ve 24. týdnu těhotenství s rodinou vydala na bazén - diskuze

Poradna

Dobry den,
chtela bych se zeptat ohlede menstruace kterou jsem dostala pred laparoskopickym zakrokem s mimodeloznim tehotenstvi. Zacala mi ten den kdy jsem sla na zakrok a trvala tak jak klasiky tech sedm dni muzu ji pocitat mezi prvni tri cykly po operci?

Dobrý den,

tohle zhodnotit takto v rámci internetové poradny nelze, při mimoděložním těhotenství často dochází ke krvácení, které si můžeme mylně vykládat jako menses. Jako menstruaci bych považovala krvácení, které nastane až po operaci.

MUDr. Pavla Zahrádková | Babyonline | 18.04.2024, 09:16
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×