Inzerce
Inzerce
Inzerce

Lída musela ve 34. týdnu těhotenství na cestě z prohlídky školy sehnat odtah

Na swapu v Prostějově měla tentokrát Lída větší štěstí, sehnala kromě oblečení a kávovaru také dárky k narozeninám pro Fandu. Ve čtvrtek se Lída s Pepou vypravila na prohlídku další potenciální školy. Už cestou tam si všimli zápachu benzínu a cestou domů se jen modlili, aby dojeli. Bohužel nakonec museli sehnat odtah. Miminko se ozývá stále silněji, Lídu poslední dobou trápily průjmy a měla také jednu kontrakci natolik silnou, že ji to trochu vyděsilo. Dominičkovi už Lída připravila kočárek a začala také užívat GS Mamavit, přestože měla z předchozích těhotenství s vitamíny špatné zkušenosti.

 

Ludmila (34. týden těhotenství)

Všechny maminky a těhulky zdravím v ukončeném 34. týdnu těhotenství. 

Prostějovský swap tentokrát bez protivných lidí

Na počátku toho týdne jsme s Kristýnkou opět navštívily swap v Prostějově. Tentokrát tam žádná protivná bába nebyla, tak jsme mohly nerušeně vyměňovat. Ono tam stejně těch dětských věciček zase moc nebylo a když už, tak většinou na holčičku. Pro těhotné tam nebylo vůbec nic. Ke konci přišla paní s velkou kabelou a když jsem se ozvala, tak mi ochotně dala náruč plnou větších věcí na mě a nikdo z přihlížejících se nad tím nepohoršoval, že bych si snad brala víc, než je povoleno. Dodnes nechápu uštěpačné poznámky té ženské z minula.

Inzerce

Co všechno jsme si nakonec odvezli domů?

Nakonec jsme toho měly tolik, že Kristýnka na mě počkala a já pro ni přijela autem. Akorát jsem musela objet půlku Prostějova, protože z toho parkoviště, kde jsme parkovaly, se na nejbližší směr nedalo odbočit. Naštěstí před Duhou moje vyhlídnuté prázdné místo zůstalo a věci jsme nemusely tahat do auta až k divadlu. František měl asi největší radost z velikého auta-odrážedla. Další dvě auta jsem mu zabalila k narozeninám, které oslavil ve středu. Já jsem měla největší radost z kávovaru, až jsem hořce zalitovala, že nemůžu pít kávu. Tak na něm děláme převážně horkou čokoládu, po které se děti můžou utlouct. 

Františkovy narozeniny

Jak už jsem zmínila, přesně ve středu náš Fanynek oslavil druhé narozeniny. Byla to taková odbytá oslava. Manžel měl zrovna odpolední směnu, tak se nezúčastnil. Já jsem jako každému z dětí uňahňala krtkův dort, akorát jsem spoléhala, že mám svíčky v šuplíku. Nebyly tam. Ačkoli jsme je hledali všude možně, nenašli jsme. Koupit je už nebylo kde, tak měl holt dort bez svíček. Kristýnka udělala popcorn a Fanda rozbalil dárky - autíčka ze swapu. Z těch měl taky radost.

Inzerce

DOD obor automechanik

Ve čtvrtek se nám stala dosti velká nepříjemnost. Odpoledne jsme ještě jeli navštívit jednu školu, do které má Pepa eventuelně zamířeno. Na automechanika. Chtěla jsem vyjet co nejdřív, abychom všechno stihli vyřídit. Kristýnka (naštěstí) na poslední chvíli zůstala s Františkem doma. První nesrovnalosti jsme zaznamenali už cestou do Prostějova. V autě se najednou rozmohl nepříjemný pach benzínu. Usoudili jsme, že je to normální a po nějaké době, že je to z venku. Smrad nepřestával. Dojeli jsme na místo, zašli do školy a odcházeli jsme s tím, že se ještě podíváme do dílen, kde probíhaly praxe učňů.

Inzerce

Dílny jsme kvůli tankování nestihli

Při pohledu na palivoměr jsem chtěla někde natankovat benzín. Zastavili jsme na nejbližší pumpě, kde jsem vzala benzín za pětistovku. Tam jsme se docela zdrželi, než jsme pochopili, že se na oné benzínce platí kartou hned u pumpy. Větší překvapení mě čekalo opět na přístrojovce. Ručička nádrže se sotva pohnula. Pravda, předtím už taky byla skoro na nule, ale za ty peníze jsem čekala, že se pohne trochu víc! Dílny jsme samozřejmě nestihli, protože jsme je ještě hledali. Nakonec jsme to vzdali. Objeli jsme tedy pár obchodů nakonec jen proto, abych zjistila, že ani jablka ani pomeranče už nemají. Alespoň banány v tescu naštěstí zůstaly.

Inzerce

Zřejmě nám teče benzín!

Když jsme vylézali z auta, smrděl už benzín i venku a dokonce na něj reagoval i pán parkující vedle nás. Proto jsem raději zavolala strejdovi automechanikovi, ale ten mě svojí diagnózou moc nepotěšil. Ačkoli jsem myslela, že to nic nebude, on i na dálku usoudil, že to nevypadá vůbec dobře, že nám někde palivo teče. Nutno zmínit, že při příjezdu k obchodu už byla rafika opět na nule! Auto naštěstí ještě jelo, ale upozornil nás, že bych měla znovu natankovat, že daleko nedojedeme, tak jsem vzala ještě za tři stovky. S bušícím srdcem jsme vyjeli a modlili jsme se za každý ujetý kilometr. Pár kilometrů od domova sebou milé autíčko zaškubalo a zastavilo se. Toho dne už napořád.

Jak jsme si nakonec poradili?

Naštěstí se mi rychle povedlo odbočit na lesní cestu. Ještě jsem zkoušela nastartovat, jestli se mi to nezdálo, ale motor jen škytl a zhasl. Takže slova osobního automechanika se vyplnily. Co teď? Bylo jasné, že potřebujeme odtah. První jsem zkoušela vytočit taťku, ale ouha, ten zrovna vypil dvě čtvrtky, čili ten s lanem přijet nemohl. Druhý mě napadl strejda bydlící kousek od místa, ke jsme stáli. Zavolala jsem proto tetě, která to pro jistotu nebrala. Za normálních okolností bych poprosila babi, ale ta už má při řízení co dělat sama se sebou a potmě už vůbec neřídí. Tak jsem zavolala kamarádce taky z vedlejší dědiny, takže to neměla daleko. Ona teda nemá řidičák, ale zvedl to její manžel a tak jsem poprosila jeho.

Všechno dobře dopadlo

Manžel měl sice taky požito, ale vzal s sebou syna a za pár minut přijeli. Zapojili nás a bezpečně odtáhli domů. Další štěstí v neštěstí bylo, že mladej byl zrovna doma, jelikož normálně tráví týden na kolejích! Představa, že auto necháváme přes noc v lese, se mi moc nezamlouvala. Auto sice momentálně pojízdné nebylo, ale o drahou sedačku a o kočár v kufru jsem přijít nechtěla. A to nemluvím o cestě, kterou bychom museli absolvovat pěšky ve sněhu, který se zrovna spustil.

Manžel mi to dal hezky sežrat

Z domu jsem tuto nepříjemnost zavolala manželovi do práce, který neváhal a dal mi to samozřejmě sežrat. Ale to už je u něho normální, že ON chyby nedělá. Všechno špatné je totiž moje vina. Děkovala jsem Bohu, že jsme mohli dojet alespoň tam, kam jsme dojeli. Kdyby nám auto kikslo za Prostějovem, tak se asi odtahu nedočkáme. Nebo někde v cizích končinách. Hrůza pomyslet! Kikina nás doma čekala celá vyděšená, když jsme jí psali o odtahu, tak nás viděla při nejmenším ve stromě.

Pepova lékařská prohlídka

Páteční ráno bylo docela hektické. Chtěla jsem vyřídit další položku k přihlášce na Střední školy a tou byla lékařská prohlídka. Smůla byla, že manžel zrovna potřeboval zavézt kolegovi jeho auto, proto jsem musela vzít Fanouška s sebou autobusem. S ohledem na Pepu a dopolední vyučování to muselo být takto brzy ráno a navíc ordinační hodiny v Brodku končí v deset hodin. Nakonec tam návštěva byla zbytečná, protože jsem nevyplnila příslušná políčka na formuláři. Domluvila jsem si tedy, že se stavím znovu po neděli. Pepa se mnou už nemusí, tak aspoň, že tak.

A miminko?

Těžko říct, jestli onu čtvrteční nepříjemnou situaci vnímalo, protože s sebou pořádně škubalo. Já jsem se snažila navzdory nerůžovým vyhlídkám s autem zůstat relativně klidná. Možná proto, že jsem měla s sebou jen rozumného Pepu, který uměl zachovat chladnou hlavu. Jejda, kdyby byl s námi Fanda a Kikina, tak by asi taková „pohoda“ nebyla.

Jak se cítím?

Je pravda, že o sobě dává miminko vědět čím dál víc. Od středy mě trápí průjmy a v sobotu mi nebylo moc dobře. V jednu chvíli mě chytla taková kontrakce, že jsem se až lekla. Ale spíš to asi bylo tím, že jsem si toho dne dohromady nelehla. Kristýnka si vzala Fanouška ven a já jsem si předepsala odpočinek. Trochu jsem se i prospala a hned mi bylo lépe. Tvrdnutí břicha polevilo, což se ale nedá říct o křečích v nohách, které zesilují každým dnem a s každým pohybem. Usmyslela jsem si, že příští týden už pro jistotu nachystáme postýlku.

Kočárek z druhé ruky, ale jako nový

V minulém deníčku jsem opomněla zmínit, že kočárek už jsem vyprala a nachystala, ale musím ho bránit před Fanouškem, který se v něm chce vozit. Taky se mi podařilo za levný peníz sehnat skejtík za kočárek, takže František nebude odkázaný jen na vlastní nožičky, když někam půjdeme. Jen si na něj musí nejprve zvyknout, což se zatím nevede. Kočárek jsem někdy v létě získala za odvoz od jedné paní z Konice. Je po jednom dítěti a je jako nový. Ten, co měla Kristýnka a František, už dodělal, tak jsem byla ráda, že jsem nemusela sáhnout do kapsy a kupovat. Kočár je značky Tako Warrior a třebaže je to polská značka, kvalita zdá se být suprová. Už se nemůžu dočkat, až vyjedeme s Dominičkem na procházku. 

GS Mamavit v akci

Nedalo mi to a pustila jsem se do braní vitamínů od sponzorů GS Mamavit, které jsem měla zatím schované, než doberu Gravital objednaný už na začátku těhotenství. Přesto jsem ho otevřela a mám na něj jen nejlepší recenze. Jak už jsem dříve zmiňovala, ačkoli při prvním těhotenství mi nedělaly tyto vitamíny dobře, momentálně si nemůžu stěžovat. Buďto jak vymizely prvotrimestrální nevolnosti, tak už mi nevadí, nebo v tomto těhotenství snesu i to, co v předešlém ne. Výhoda těchto prášků je, že platíčko obsahuje i tobolky s rybím tukem. 

Přeji všem krásný následující týden,

Lída

Sponzoři seriálu Rodíme ONLINE 2023/2024:

Jaké produkty věnují sponzoři rodičkám?

Porodnický balíček Bella Happy

TZMO Czech Republic

Společnost TZMO Czech Republic dodává na český trh kvalitní jednorázové dětské pleny značky Happy. Dále vlhčené ubrousky, kapesníčky a přebalovací podložky stejné značky.
Pod značkou Bella pak dámskou intimní hygienu a pod značkou Bella Mamma kolekci výrobků pro maminky v období kolem porodu.
 
TZMO Czech Republic věnuje rodičkám porodnický balíček Happy Comfort, který obsahuje plenky Plenky Happy New Born 42 ks, Happy čisticí ubrousky aqua 56 ks, Mamma Comfort prsní vložky 30 ks, Happy sensitive krém proti opruzeninám 75 ml, Happy sensitive mycí gel na tělo a vlasy 400 ml, Mamma Comfort poporodní kalhotky XL, Happy hygienické tyčinky 64 ks, Happy dětské podložky 60 × 60 cm 5 ks, Mamma Comfort porodnické vložky 10ks, Velká textilní taška Happy, DÁREK - Happy čepička s obrázkem koaly.
Baby Tula

Ergonomická nosítka Ergobaby

Podpořte zdravý vývoj děťátka! Důmyslný ergonomický design pro zdravý vývoj dětí!

Vydejte se na průzkum a dovolte vašemu děťátku pozorovat svět! 

Nošením dětí podpoříte jejich zdravý vývoj emocionálních a vývojových předností. Jednoznačně nošení dětí přispívá ke správnému vývoji kyčlí. 

Nosítka jsou schálená a podporovaná institutem dysplazie kyčelních kloubů.

Ergobaby věnuje každé mamince unikátní nosítko Ergobaby Omni Dream  od prvních dní života novorozence, které nabízí možnost otočení ven. Tuto možnost využijí ti nejzvědavější, avšak nejdříve od 5 měsíců věku – pozice podporující zpevňování šíjových svalů.

Suavinex
 

Suavinex

Suavinex věnuje všem maminkám sadu s antikolikovou lahvičkou a fyziologickým dudlíkem Zero Zero.
 
Láhev proti bolestem bříška se středním průtokem (M), kterou ocení také ty maminky, které chtějí kombinovat krmení kojením spolu s krmením z láhve. 
 
Zero Zero obsahuje váček proti bolestem bříška, který je výsledkem prostého pozorování přírodních jevů.
 
Díky vzduchu nacházejícímu se v prostoru vnější strany váčku dochází k vytváření vakua uvnitř, což zabraňuje vniku vzduchových bublin.
 
Díky této absenci bublin nevznikají u dítěte bolesti bříška způsobené plynatostí a stejně tak nedochází k oxidaci mléka a ztrátě důležitých výživných látek.
 
Suavinex dále věnuje balíček kosmetiky pro maminky: Suavinex Krém proti striím 500 ml, Suavinex Krém na prsní bradavky 20 ml a Suavinex Regenerační a zpevňující krém 250 ml
 
pro miminka: SUAVINEX SYNDET gel - šampon 750 ml, Suavinex Intenzivní mast na opruzeniny 75 ml, SUAVINEX Hydratační tělové mléko - 750 ml a Suavinex Hydratační krém na obličej 50 ml.
Mamavit

GS Mamavit

To nejlepší pro maminky a miminka. Přípravky, jejichž složení byla vyvinuta ve spolupráci s odborníky z Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze-Podolí tak, aby vyhovovala maminkám a miminkům ve všech důležitých obdobích. 
GS Mamavit 1 Plánování & 1. trimestr těhotenství, obsahuje kompletní a vyváženou kombinace 23 vitaminů a minerálů a vysoký obsah kyseliny listové v přirozené formě (800 μg), jenž se běžně vyskytuje ve stravě, jejíž užívání doporučuje Světová zdravotnická organizace. 
GS Mamavit 2  2. a 3. trimestr těhotenství & Kojení, kromě vyváženého kombinace 23 vitaminů a minerálů navíc obsahuje omega-3 s vysokým obsahem DHA a EPA pro zajištění správného růstu a vývoje miminka, jeho mozku a zraku. Díky speciální technologii se kapsle rozpustí až v tenkém střevě. Kapsle tak nezanechávají typický rybí zápach a pachuť, jejich užívání je komfortní i pro těhotenské senzitivní vnímání.
 

Společnost GS si připravila pro každou maminku dárek v podobě 3 balení GS Mamavit 2  2. a 3. trimestr těhotenství & Kojení. Navíc pro miminka jako dárek kontrastní kartičky pro zábavu a rozvoj zraku již od narození.

Zdravé těhotenství

Kulíšek

Dehydratace je vážný problém, který narušuje vnitřní rovnováhu v těle a může vést až k závažným poruchám životních funkcí. Nejúčinnějším a nejrychlejším řešením je použití rehydratačního roztoku. Proto je vhodné mít ho stále po ruce v domácí lékárničce. 
 
Kdy jej použijeme? U:
  • průjmů a/nebo zvracení (u právě narozených dětí Kulíšek), 
  • nevolností, včetně těch těhotenských (Kulíšek extra), 
  • ztrát tekutin při vysoké horečce nebo po sportovním výkonu, zvláště u menších dětí, 
  • při kojení, které klade na organismus zvýšenou zátěž
  • na cestách do zemí s horší hygienou, 
  • při slunečním úžehu.
K dostání v každé lékárně. Více o Kulíšku i konsultaci s lékařem najdete na www.kulisek-ors.cz
 
Každá maminka obdrží jako dárek 1 balení rehydratačního roztoku Kulíšek a Kulíšek EXTRA.
Mamavit

BBStart s.r.o.

Společnost BBStart s.r.o. dodává na český trh přírodní ekologické jednorázové plenky značky Eco by Naty, které jsou bez plastu a zbytečných chemikálií. Nabízí také 100% kompostovatelné a splachovatelné vlhčené ubrousky včetně přírodní dětské kosmetiky. Myslí i na maminky s produkty pro dámskou hygienu poskytující čistou, přírodní a bezpečnou péči, která je obzvláště v intimních partiích důležitá. 

BBStart s.r.o. věnuje rodičkám novorozenecký balíček Eco by Naty, který obsahuje ECO pleny Newborn 2-5 kg, ECO splachovatelné vlhčené ubrousky bez vůně, ECO sáčky na plenky bez vůně, ECO prsní vložky pro kojící ženy a dámské ECO mateřské vložky po porodu. Balíček pro všechny budoucí maminky, kterým záleží na zdraví svém i jejich miminka a není jim lhostejné ani zdraví naší planety.

Gecko eco

Těhotenské tepláky geckoeco mají vysoký pás, který nabídne více než jen zakrytí bříška. 
 
Jsou pevnější a můžete si jej dle potřeby nastavit a poskytnout tak mírnou oporu pro vaše bříško. Zejména ve třetím trimestru oceníte úlevu, kterou vám nabídne při každodenních aktivitách. Po porodu pak napomáhá k zavinování dělohy. 
 
Tepláky jsou ušité z prémiové bio bavlny s certifikací GOTS. Střih zajišťuje bříšku maximální oporu, čímž uleví přetíženým bedrům. Na druhou stranu vás kalhoty nebudou nikde tlačit a poskytnou vám příjemné pohodlí. A díky elegantní šedé barvě je zkombinujete prakticky s jakýmkoliv svrškem, třeba s naší těhotenskou mikinou.
 
Těhotenské kalhoty vynosíte nejen na procházky či doma, ale skvěle se hodí také na cvičení. Užít si tak můžete například těhotenskou jógu.
 
Věříme, že je využijete i dlouho po porodu. :)
Zdravé těhotenství

Zdravé těhotenství

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství.

Zdravé těhotenství - to je jedinečný rádce pro úspěšné otěhotnění, těhotenství, porod i šestinedělí.
 
Zdravé těhotenství se současně věnuje:
- zdravé výživě,
- zdravému vaření krok za krokem
- zdravému cvičení před, v průběhu těhotenství i po porodu.

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Lída musela ve 34. týdnu těhotenství na cestě z prohlídky školy sehnat odtah - diskuze

Poradna

Jde o hladovou stoličku?

| GabkaS | 21.06.2024, 16:25

Dobrý den paní doktorko,

ráda bych se na vás obrátila s dotazem, zda se nepotýkáme s hladovou stoličkou kojence nebo alergií na laktózu. Nás plně kojený chlapeček (ukončený 6. týden) má problémy s vyprazdňováním, trpí meteorismem, to však celou dobu od narození, větry jdou ven, ale miminko je podrážděné a plačtivé. Podáváme mu vit. D formou Terezie, BabyCalm před každým kojením a ProbioMaxík jednou denně. Do šestého týdne měl stolici každý den, nyní se nám dvakrát stala jednodenní prodleva (1. prodleva fotka celého miminka - normální zbarvení; další prodleva - stolice tmavší), dnes je již třetí den bez stolice. Dítě prospívá, za 4 týdny přibral 650 g. Zkusili jsme zavést i rourku, ale bez úspěchu, stolice nevyšla. Původně jsem měla za to, že miminko zkrátka trpí na prdíky a kojené mléko trápí všechno beze zbytku. Po přečtení starších příspěvků a vašich odpovědí jsem však znejistěla, vzhledem ke tmavšímu zabarvení poslední stolice, zda se nepotýkáme s hladovou stoličkou.
Z jiných příspěvků bych měla i dotaz, zda by se nemohlo jednat o nesnášenlivost laktózy vzhledem ke tvorbě pupínků na tvářích miminka.

Budu velmi ráda za Váš názor, neradi bychom něco zanedbali, jelikož miminko mělo novorozeneckou žloutenku.

Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

pupínky na tvářích jsou kojenecké akné, způsobené hormony z mateřského mléka, zkuste obklady z černého čaje, Bepanthen Sensiderm nebo AD Calcis, ale časem samo vymizí.

Co se týká stolice, není hladová natolik, aby musel dostat dokrm, je řidší, není ani příznakem intolerance laktózy, myslím, že by stačila úprava stravy maminky, přídavek kvalitních bílkovin – maso, kysané mléčné výrobky, tvrdé sýry… Ve stolici nejsou hrudky a není denně, tedy si myslím, že dítě spotřebovává maximum bílkovin. Hnědé zabarvení je způsobeno probiotiky.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | 21.06.2024, 19:58
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×