Inzerce
Inzerce
Inzerce

Helena ve 23. týdnu těhotenství vybrala bezpečnou autosedačku a terénní kočárek

Helena zahájila týden úklidem a redukováním množství věcí v domě, aby by bylo místo na dětskou postýlku, nový terénní kočárek a bezpečnou autosedačku i Stázčino odrážedlo. Konečně se také zbavila svého nachlazení a užila si odpočinek s kamarádkami. Stázce začalo období vzdoru, ale zároveň i rozvoje. Čím dál lépe mluví a je soustředěnější.

 

Helena (23. týden těhotenství)

Dobrý den, 

tak se zase po týdnu hlásím.

Inzerce

Máme příliš mnoho věcí

Tento týden jsme se snažili udělat doma co největší pořádky, protože mám pocit, že se budeme muset probourat k sousedům kvůli tomu, kolik máme věcí. A jelikož nás čeká pořizování postýlky pro miminko, kupování nového kočárku, navíc Stázka dostala na Vánoce parádní odrážedlo, tak se vše začíná tak kupit... Naštěstí já fandím udržitelné módě, takže jsem vytřídila i spoustu oblečení, bot a kabelek a posílám dál do světa.

Nová bezpečná autosedačka

Tento týden si můžeme udělat i fajfku na seznamu věci pro miminko, a to u autosedačky. U Stázky jsem měla autosedačku opravdu katastrofální a teď se kvůli tomu cítím opravdu nic moc, že jsem to takhle podcenila. Tentokrát jsme sehnali mnohem bezpečnějšíy. Protože budeme mít letní miminko, tak jsem nechtěla černou. Podařilo se mi sehnat béžovou a jak jsem říkala, mám ráda věci z druhé ruky, tak jsme si pro autosedačku jeli do Těšína. Sedačka je jako nová, nepoškozená a splňuje bezpečnostní požadavky, tak teď už nám chybí jen sehnat kočárek a pár drobností a můžeme se těšit na příchod miminka.

Inzerce

Kočárek vybrán!

Co se týče kočárku, tak jsme se rozhodli pořídit sportovní Thule, protože manžel chodí hodně do přírody a já bych se ráda dostala do své původní formy. :-)

Jak se cítím?

Konečně mi tento týden povolila rýma a kašel a cítím se lépe, ale jak to sleduju, spousta lidí kolem mě je nemocných a všechny moje těhotné kamarádky mají ty samé nemoci. No, nebudu lhát, už se těším, až porodím a budu mít zase zpátky svou imunitu. Bříško roste a roste a pohyby miminka jsou neskutečné, opravdu hotová párty v bříšku. :-)

Inzerce

Odpočinek s kamarádkami

V pátek jsem si udělala chvilku pro sebe, manžel hlídal Stázku a já šla s kamarádkami na snídani a kafe. Jedna kamarádka má termín porodu o den dřív, než já a druhá porodila druhé děťátko minulý rok ve stejný den, jako má Stázinka narozeniny. Krásně nám to vyšlo. Trošku jsem si i za tu hodinu odpočinula.

Stázka má období vzdoru, ale i rozvoje

Se Stázkou je to teď trošku těžší, ale holt období vzdoru čeká každou maminku. Nechce se oblékat, vzteká se u toho, pak musí s sebou tahat plný batoh hraček, všude se zdržuje... No je to někdy sranda. Uznávám, že se ze mě stává opravdu trpělivý člověk. Trpělivost ale roste i u Stázky, krásně se soustředí, když něco tvoří, maluje, staví kostky, Lego.

Inzerce

Začíná i lépe mluvit, takže už se s ní dá mnohem lépe dorozumět. Ne, že by mi to někdy mně samotné dělalo problém, ale manžel, prarodiče a další s tím někdy problém měli. :-)

Výběr jména pokračuje

Příští týden mám v plánu udělat tabulku, kam budeme psát potencionální jména, co se nám líbí, protože domluvit se na jméně miminka u nás bude zase tvrdý oříšek. :-) 

Mějte se krásně a buďte šťastní jako vysmátá Stázka. Já jdu hledat tipy na originální jména pro holčičky. :-) 

Helena

Sponzoři seriálu Rodíme ONLINE 2023/2024:

Jaké produkty věnují sponzoři rodičkám?

Porodnický balíček Bella Happy

TZMO Czech Republic

Společnost TZMO Czech Republic dodává na český trh kvalitní jednorázové dětské pleny značky Happy. Dále vlhčené ubrousky, kapesníčky a přebalovací podložky stejné značky.
Pod značkou Bella pak dámskou intimní hygienu a pod značkou Bella Mamma kolekci výrobků pro maminky v období kolem porodu.
 
TZMO Czech Republic věnuje rodičkám porodnický balíček Happy Comfort, který obsahuje plenky Plenky Happy New Born 42 ks, Happy čisticí ubrousky aqua 56 ks, Mamma Comfort prsní vložky 30 ks, Happy sensitive krém proti opruzeninám 75 ml, Happy sensitive mycí gel na tělo a vlasy 400 ml, Mamma Comfort poporodní kalhotky XL, Happy hygienické tyčinky 64 ks, Happy dětské podložky 60 × 60 cm 5 ks, Mamma Comfort porodnické vložky 10ks, Velká textilní taška Happy, DÁREK - Happy čepička s obrázkem koaly.
Baby Tula

Ergonomická nosítka Ergobaby

Podpořte zdravý vývoj děťátka! Důmyslný ergonomický design pro zdravý vývoj dětí!

Vydejte se na průzkum a dovolte vašemu děťátku pozorovat svět! 

Nošením dětí podpoříte jejich zdravý vývoj emocionálních a vývojových předností. Jednoznačně nošení dětí přispívá ke správnému vývoji kyčlí. 

Nosítka jsou schálená a podporovaná institutem dysplazie kyčelních kloubů.

Ergobaby věnuje každé mamince unikátní nosítko Ergobaby Omni Dream  od prvních dní života novorozence, které nabízí možnost otočení ven. Tuto možnost využijí ti nejzvědavější, avšak nejdříve od 5 měsíců věku – pozice podporující zpevňování šíjových svalů.

Suavinex
 

Suavinex

Suavinex věnuje všem maminkám sadu s antikolikovou lahvičkou a fyziologickým dudlíkem Zero Zero.
 
Láhev proti bolestem bříška se středním průtokem (M), kterou ocení také ty maminky, které chtějí kombinovat krmení kojením spolu s krmením z láhve. 
 
Zero Zero obsahuje váček proti bolestem bříška, který je výsledkem prostého pozorování přírodních jevů.
 
Díky vzduchu nacházejícímu se v prostoru vnější strany váčku dochází k vytváření vakua uvnitř, což zabraňuje vniku vzduchových bublin.
 
Díky této absenci bublin nevznikají u dítěte bolesti bříška způsobené plynatostí a stejně tak nedochází k oxidaci mléka a ztrátě důležitých výživných látek.
 
Suavinex dále věnuje balíček kosmetiky pro maminky: Suavinex Krém proti striím 500 ml, Suavinex Krém na prsní bradavky 20 ml a Suavinex Regenerační a zpevňující krém 250 ml
 
pro miminka: SUAVINEX SYNDET gel - šampon 750 ml, Suavinex Intenzivní mast na opruzeniny 75 ml, SUAVINEX Hydratační tělové mléko - 750 ml a Suavinex Hydratační krém na obličej 50 ml.
Mamavit

GS Mamavit

To nejlepší pro maminky a miminka. Přípravky, jejichž složení byla vyvinuta ve spolupráci s odborníky z Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze-Podolí tak, aby vyhovovala maminkám a miminkům ve všech důležitých obdobích. 
GS Mamavit 1 Plánování & 1. trimestr těhotenství, obsahuje kompletní a vyváženou kombinace 23 vitaminů a minerálů a vysoký obsah kyseliny listové v přirozené formě (800 μg), jenž se běžně vyskytuje ve stravě, jejíž užívání doporučuje Světová zdravotnická organizace. 
GS Mamavit 2  2. a 3. trimestr těhotenství & Kojení, kromě vyváženého kombinace 23 vitaminů a minerálů navíc obsahuje omega-3 s vysokým obsahem DHA a EPA pro zajištění správného růstu a vývoje miminka, jeho mozku a zraku. Díky speciální technologii se kapsle rozpustí až v tenkém střevě. Kapsle tak nezanechávají typický rybí zápach a pachuť, jejich užívání je komfortní i pro těhotenské senzitivní vnímání.
 

Společnost GS si připravila pro každou maminku dárek v podobě 3 balení GS Mamavit 2  2. a 3. trimestr těhotenství & Kojení. Navíc pro miminka jako dárek kontrastní kartičky pro zábavu a rozvoj zraku již od narození.

Zdravé těhotenství

Kulíšek

Dehydratace je vážný problém, který narušuje vnitřní rovnováhu v těle a může vést až k závažným poruchám životních funkcí. Nejúčinnějším a nejrychlejším řešením je použití rehydratačního roztoku. Proto je vhodné mít ho stále po ruce v domácí lékárničce. 
 
Kdy jej použijeme? U:
  • průjmů a/nebo zvracení (u právě narozených dětí Kulíšek), 
  • nevolností, včetně těch těhotenských (Kulíšek extra), 
  • ztrát tekutin při vysoké horečce nebo po sportovním výkonu, zvláště u menších dětí, 
  • při kojení, které klade na organismus zvýšenou zátěž
  • na cestách do zemí s horší hygienou, 
  • při slunečním úžehu.
K dostání v každé lékárně. Více o Kulíšku i konsultaci s lékařem najdete na www.kulisek-ors.cz
 
Každá maminka obdrží jako dárek 1 balení rehydratačního roztoku Kulíšek a Kulíšek EXTRA.
Mamavit

BBStart s.r.o.

Společnost BBStart s.r.o. dodává na český trh přírodní ekologické jednorázové plenky značky Eco by Naty, které jsou bez plastu a zbytečných chemikálií. Nabízí také 100% kompostovatelné a splachovatelné vlhčené ubrousky včetně přírodní dětské kosmetiky. Myslí i na maminky s produkty pro dámskou hygienu poskytující čistou, přírodní a bezpečnou péči, která je obzvláště v intimních partiích důležitá. 

BBStart s.r.o. věnuje rodičkám novorozenecký balíček Eco by Naty, který obsahuje ECO pleny Newborn 2-5 kg, ECO splachovatelné vlhčené ubrousky bez vůně, ECO sáčky na plenky bez vůně, ECO prsní vložky pro kojící ženy a dámské ECO mateřské vložky po porodu. Balíček pro všechny budoucí maminky, kterým záleží na zdraví svém i jejich miminka a není jim lhostejné ani zdraví naší planety.

Gecko eco

Těhotenské tepláky geckoeco mají vysoký pás, který nabídne více než jen zakrytí bříška. 
 
Jsou pevnější a můžete si jej dle potřeby nastavit a poskytnout tak mírnou oporu pro vaše bříško. Zejména ve třetím trimestru oceníte úlevu, kterou vám nabídne při každodenních aktivitách. Po porodu pak napomáhá k zavinování dělohy. 
 
Tepláky jsou ušité z prémiové bio bavlny s certifikací GOTS. Střih zajišťuje bříšku maximální oporu, čímž uleví přetíženým bedrům. Na druhou stranu vás kalhoty nebudou nikde tlačit a poskytnou vám příjemné pohodlí. A díky elegantní šedé barvě je zkombinujete prakticky s jakýmkoliv svrškem, třeba s naší těhotenskou mikinou.
 
Těhotenské kalhoty vynosíte nejen na procházky či doma, ale skvěle se hodí také na cvičení. Užít si tak můžete například těhotenskou jógu.
 
Věříme, že je využijete i dlouho po porodu. :)
Zdravé těhotenství

Zdravé těhotenství

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství.

Zdravé těhotenství - to je jedinečný rádce pro úspěšné otěhotnění, těhotenství, porod i šestinedělí.
 
Zdravé těhotenství se současně věnuje:
- zdravé výživě,
- zdravému vaření krok za krokem
- zdravému cvičení před, v průběhu těhotenství i po porodu.

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Helena ve 23. týdnu těhotenství vybrala bezpečnou autosedačku a terénní kočárek - diskuze

Poradna

Cysty na mozečku

| Jandulka30 | 20.06.2024, 11:06

Dobrý den chtěla jsem se zeptat jsem 20+4 a našly naší princezně cysticky na mozecku a doktor mi řek že by bylo lepší podstoupit odběr plodové vody ale mam strach a hlavně říkal že do 24 týdne by měly zmizet tak si myslí že je zbytečné riskovat a chodit na plodovou vodu jakej máte nazor vy mockrát děkuji

Dobrý den,

já Vám samozřejmě v rámci internetové poradny nemohu říkat, co máte či nemáte dělat, nicméně odběr plodové vody patří mezi nízké rizikové výkony v těhotenství. Řiďte se doporučením Vašeho ošetřujícího lékaře.

MUDr. Pavla Zahrádková | Babyonline | 20.06.2024, 10:52
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×