Inzerce
Inzerce
Inzerce

Lídu ve 33. týdnu těhotenství při dlouhém stání či klečení trápí mdloby

Po Tříkrálovém koncertu měla Lída vcelku klidný týden. Konečně dorazil dlouho očekávaný usínáček pro Dominička a v pátek si s Pepou udělala výlet na dny otevřených dveří Střední průmyslové školy stavební v Brně. Bříško už má Lída pěkně velké a vrchol dělohy ji tlačí do žeber. Nově se u ní začaly objevovat mdloby a závratě při dlouhém stání nebo klečení. S Františkem už také otestovala kosmetiku Eco by Naty a Purity Vision.

 

Ludmila (33. týden těhotenství)

Zdravím všechny ve 33. týdnu těhotenství.

Přiznám se, že psaní deníčků pro mě začíná být časově čím dál víc náročnější. Dřív jsem se snažila posílat jej už v sobotu, poslední dobou jsem ráda, když jej stihnu napsat a poslat v neděli. Čím to asi je? 

Inzerce

Tříkrálové koncerty

Konec minulého týdne se nesl ve znamení koncertů. My jsme měli poslední Vánoční vystoupení ve Výšovicích a Pepa s ostatními žáky ZUŠ obor žestě, spolu s Holóbkovó mozekó, koncert u nás v kostele. Bohužel se oba koncerty kryly a já jsem byla v tom svém potřebnější, tak jsem poslala taťku, aby šel alespoň někdo Pepu podpořit. Manžel měl na starosti Františka a Kristýnka jela se mnou. Malý Fanda by určitě v kostele rušil, proto bylo nepředstavitelné, aby s ním manžel chodil. Tentokrát mě hlasivky nezradily, ale bylo na mále, jelikož celý týden ten hlas byl takový nijaký, až tedy na poslední chvíli si dal říct a umoudřil se.

Sovičkový usínáček pro Dominička

Pak se až do konce pracovního týdne nic zvláštního, o čem by bylo co psát, nedělo. Jen konečně přišel Dominičkovi usínáček, kterého jsem měla objednaného už před Vánoci, ale „nákup“ z GFK panel domácností je časově trochu náročnější, proto to tak dlouho trvalo. Nicméně dočkala jsem se a nyní nám tady vyhrávají něžné melodie z plyšové sovičky. Zjistila jsem totiž, že evidentně přišel opožděný dárek Kristýnce a Fandovi, protože hračku nejvíc tahají oni dva.  Melodie tam jsou opravdu krásné, něžné, žádné uřvané odrhovačky. Sovička navíc po přepnutí příslušného tlačítka obsahuje i bílý šum. Jinak také svítí a ve tmě zobrazuje na stěny barevné hvězdičky. Když se mi náhodou dostane do ruky, tak hudbu pouštím miminku a doufám, že si na ni zvykne a bude na ni pozitivně reagovat i po narození.

Inzerce

Den otevřených dveří SŠ průmyslová v Brně

V pátek jsme si udělali výlet do Brna na DOD stavební průmyslovky, obor geodet. Je to vlastně ta samá škola, na které jsme byli v Praze, ale cítili jsme povinnost navštívit i tu v Brně, neboť není vyloučeno, že si synátor podá přihlášku i sem. Akorát jsem teda myslela, že tam uvidíme něco víc. Zatímco na obor stavitelství byly davy zájemců v několika třídách, na geodetovi byla jedna třída, ve které jsme byli sami. Důležitější ale byly informace kolem přijímaček, které se moc od pražské školy nelišily. Trochu jsem doufala, že třeba podle nového zákona, který povoluje nepřihlížet na známky na vysvědčení, toho škola v Brně využije, ta mě v tomhle směru zklamala. V Praze se naopak nebude brát nějak extra zřetel na případné plusové body za olympiády či jinou mimoškolní činnost, což by Pepovi bodlo, protože u nich ve škole se na olympiádu ze zeměpisu nehraje. Za to v Brně tyto body budou žádoucí. Jediné pozitivum je, že podle statistiky nebývá do Brna takový nával. Každopádně přihlášku si podáme a zbytek ukáže až čas.

Inzerce

Mycí kosmetika ECO by Naty

V předvánočním deníčku jsem slíbila postřehy z testování mýdla a šamponu značky ECO by Naty. Kosmetika této značky sice nevoní, ale hlavně že myje. František má po ní jemnou pokožku a vlásky, jelikož výtažky z aloe vera brání vysoušení pokožky. Je vhodná i pro citlivou pleť.

Inzerce

Česká značka Purity Vision

K tomu jsem Fandovi koupila olejíček z měsíčku lékařského značky Purity Vision. Na tuto značku mě přivedla sestra, která ji taky ráda používá, tak jsem chtěla k eco mýdlu přidat i eco olejíček. A po něm Fanda panečku voní. Purity vision – česká značka, kterou založili Vladimír a Shanti Lusíkovi.  Spolupracují s farmáři z různých zemí a díky férovému jednání získali certifikaci pro své výrobky. Ty nejsou testovány na zvířatech a neobsahují žádné živočišné složky. Produkty jsou minimálně z 85 % přírodního původu a jsou zcela v BIO kvalitě. Suroviny jsou sbírány ručně v duchu Fair Trade. 

Multifunkční měsíčkový olej

Měsíčkový olej pro děti – vhodný na citlivou ekzematickou pokožku, má regenerační schopnosti a přispívá k obnově přirozené ochranné vrstvy. Lze ho použít k mazání opruzených zadečků u miminek, ale i k promazávání těhotenského bříška u maminek, nebo jako pečující koupelový olej u dětí i dospělých.

A moje pocity ve 33. týdnu?

Asi jako v předchozích týdnech. Připadám si jako velryba a velikost bříška je skutečně markantní. Okolí si dělá srandu, že tam jsou určitě dvě mimina. Kdyby mi na UZ tolikrát nepotvrdili jeden plod, tak bych jim možná i věřila, ale takhle jsem v klidu. Asi nejhorší je, když mě vrchol dělohy tlačí do žeber. To už je lepší, když mě do nich prcek kolikrát kopne. Už se těším, až mimi klesne do pánve a kolem žeber bude zase pohodlněji. Co jsem naopak v žádném z předchozích těhotenství nezažila, jsou mdloby a závratě z dlouhodobého stání či klečení. Nebo si to jen nepamatuji? Tak či tak, nejraději mám, když můžu ležet, maximálně sedět. Jakmile např. v kostele hrozí delší klečení, tak si automaticky sedám, když cítím ony nepříjemné pocity, návaly slabosti. 

Tak to bylo asi za tento týden všechno. 

Lída

Sponzoři seriálu Rodíme ONLINE 2023/2024:

Jaké produkty věnují sponzoři rodičkám?

Porodnický balíček Bella Happy

TZMO Czech Republic

Společnost TZMO Czech Republic dodává na český trh kvalitní jednorázové dětské pleny značky Happy. Dále vlhčené ubrousky, kapesníčky a přebalovací podložky stejné značky.
Pod značkou Bella pak dámskou intimní hygienu a pod značkou Bella Mamma kolekci výrobků pro maminky v období kolem porodu.
 
TZMO Czech Republic věnuje rodičkám porodnický balíček Happy Comfort, který obsahuje plenky Plenky Happy New Born 42 ks, Happy čisticí ubrousky aqua 56 ks, Mamma Comfort prsní vložky 30 ks, Happy sensitive krém proti opruzeninám 75 ml, Happy sensitive mycí gel na tělo a vlasy 400 ml, Mamma Comfort poporodní kalhotky XL, Happy hygienické tyčinky 64 ks, Happy dětské podložky 60 × 60 cm 5 ks, Mamma Comfort porodnické vložky 10ks, Velká textilní taška Happy, DÁREK - Happy čepička s obrázkem koaly.
Baby Tula

Ergonomická nosítka Ergobaby

Podpořte zdravý vývoj děťátka! Důmyslný ergonomický design pro zdravý vývoj dětí!

Vydejte se na průzkum a dovolte vašemu děťátku pozorovat svět! 

Nošením dětí podpoříte jejich zdravý vývoj emocionálních a vývojových předností. Jednoznačně nošení dětí přispívá ke správnému vývoji kyčlí. 

Nosítka jsou schálená a podporovaná institutem dysplazie kyčelních kloubů.

Ergobaby věnuje každé mamince unikátní nosítko Ergobaby Omni Dream  od prvních dní života novorozence, které nabízí možnost otočení ven. Tuto možnost využijí ti nejzvědavější, avšak nejdříve od 5 měsíců věku – pozice podporující zpevňování šíjových svalů.

Suavinex
 

Suavinex

Suavinex věnuje všem maminkám sadu s antikolikovou lahvičkou a fyziologickým dudlíkem Zero Zero.
 
Láhev proti bolestem bříška se středním průtokem (M), kterou ocení také ty maminky, které chtějí kombinovat krmení kojením spolu s krmením z láhve. 
 
Zero Zero obsahuje váček proti bolestem bříška, který je výsledkem prostého pozorování přírodních jevů.
 
Díky vzduchu nacházejícímu se v prostoru vnější strany váčku dochází k vytváření vakua uvnitř, což zabraňuje vniku vzduchových bublin.
 
Díky této absenci bublin nevznikají u dítěte bolesti bříška způsobené plynatostí a stejně tak nedochází k oxidaci mléka a ztrátě důležitých výživných látek.
 
Suavinex dále věnuje balíček kosmetiky pro maminky: Suavinex Krém proti striím 500 ml, Suavinex Krém na prsní bradavky 20 ml a Suavinex Regenerační a zpevňující krém 250 ml
 
pro miminka: SUAVINEX SYNDET gel - šampon 750 ml, Suavinex Intenzivní mast na opruzeniny 75 ml, SUAVINEX Hydratační tělové mléko - 750 ml a Suavinex Hydratační krém na obličej 50 ml.
Mamavit

GS Mamavit

To nejlepší pro maminky a miminka. Přípravky, jejichž složení byla vyvinuta ve spolupráci s odborníky z Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze-Podolí tak, aby vyhovovala maminkám a miminkům ve všech důležitých obdobích. 
GS Mamavit 1 Plánování & 1. trimestr těhotenství, obsahuje kompletní a vyváženou kombinace 23 vitaminů a minerálů a vysoký obsah kyseliny listové v přirozené formě (800 μg), jenž se běžně vyskytuje ve stravě, jejíž užívání doporučuje Světová zdravotnická organizace. 
GS Mamavit 2  2. a 3. trimestr těhotenství & Kojení, kromě vyváženého kombinace 23 vitaminů a minerálů navíc obsahuje omega-3 s vysokým obsahem DHA a EPA pro zajištění správného růstu a vývoje miminka, jeho mozku a zraku. Díky speciální technologii se kapsle rozpustí až v tenkém střevě. Kapsle tak nezanechávají typický rybí zápach a pachuť, jejich užívání je komfortní i pro těhotenské senzitivní vnímání.
 

Společnost GS si připravila pro každou maminku dárek v podobě 3 balení GS Mamavit 2  2. a 3. trimestr těhotenství & Kojení. Navíc pro miminka jako dárek kontrastní kartičky pro zábavu a rozvoj zraku již od narození.

Zdravé těhotenství

Kulíšek

Dehydratace je vážný problém, který narušuje vnitřní rovnováhu v těle a může vést až k závažným poruchám životních funkcí. Nejúčinnějším a nejrychlejším řešením je použití rehydratačního roztoku. Proto je vhodné mít ho stále po ruce v domácí lékárničce. 
 
Kdy jej použijeme? U:
  • průjmů a/nebo zvracení (u právě narozených dětí Kulíšek), 
  • nevolností, včetně těch těhotenských (Kulíšek extra), 
  • ztrát tekutin při vysoké horečce nebo po sportovním výkonu, zvláště u menších dětí, 
  • při kojení, které klade na organismus zvýšenou zátěž
  • na cestách do zemí s horší hygienou, 
  • při slunečním úžehu.
K dostání v každé lékárně. Více o Kulíšku i konsultaci s lékařem najdete na www.kulisek-ors.cz
 
Každá maminka obdrží jako dárek 1 balení rehydratačního roztoku Kulíšek a Kulíšek EXTRA.
Mamavit

BBStart s.r.o.

Společnost BBStart s.r.o. dodává na český trh přírodní ekologické jednorázové plenky značky Eco by Naty, které jsou bez plastu a zbytečných chemikálií. Nabízí také 100% kompostovatelné a splachovatelné vlhčené ubrousky včetně přírodní dětské kosmetiky. Myslí i na maminky s produkty pro dámskou hygienu poskytující čistou, přírodní a bezpečnou péči, která je obzvláště v intimních partiích důležitá. 

BBStart s.r.o. věnuje rodičkám novorozenecký balíček Eco by Naty, který obsahuje ECO pleny Newborn 2-5 kg, ECO splachovatelné vlhčené ubrousky bez vůně, ECO sáčky na plenky bez vůně, ECO prsní vložky pro kojící ženy a dámské ECO mateřské vložky po porodu. Balíček pro všechny budoucí maminky, kterým záleží na zdraví svém i jejich miminka a není jim lhostejné ani zdraví naší planety.

Gecko eco

Těhotenské tepláky geckoeco mají vysoký pás, který nabídne více než jen zakrytí bříška. 
 
Jsou pevnější a můžete si jej dle potřeby nastavit a poskytnout tak mírnou oporu pro vaše bříško. Zejména ve třetím trimestru oceníte úlevu, kterou vám nabídne při každodenních aktivitách. Po porodu pak napomáhá k zavinování dělohy. 
 
Tepláky jsou ušité z prémiové bio bavlny s certifikací GOTS. Střih zajišťuje bříšku maximální oporu, čímž uleví přetíženým bedrům. Na druhou stranu vás kalhoty nebudou nikde tlačit a poskytnou vám příjemné pohodlí. A díky elegantní šedé barvě je zkombinujete prakticky s jakýmkoliv svrškem, třeba s naší těhotenskou mikinou.
 
Těhotenské kalhoty vynosíte nejen na procházky či doma, ale skvěle se hodí také na cvičení. Užít si tak můžete například těhotenskou jógu.
 
Věříme, že je využijete i dlouho po porodu. :)
Zdravé těhotenství

Zdravé těhotenství

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství.

Zdravé těhotenství - to je jedinečný rádce pro úspěšné otěhotnění, těhotenství, porod i šestinedělí.
 
Zdravé těhotenství se současně věnuje:
- zdravé výživě,
- zdravému vaření krok za krokem
- zdravému cvičení před, v průběhu těhotenství i po porodu.

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Lídu ve 33. týdnu těhotenství při dlouhém stání či klečení trápí mdloby - diskuze

Poradna

Dobry den, mam syna 4 roky, nema zadne bolesti, ale moc nechce jist, dnes kdyz jsem mu měnila plenku, mel černou stolici. Mam jen jedno dite proto se bojim a nevim co to znamena. Muzete mi prosim poradit? Z ceho to muze byt? Obcas pije Coca Colu, ale jen velmi malo a bez cukru. Ted momentalne ji hodne platkovy sýr v toustech, ma rad vse co se týká sýru, dnes mel i jablka. Muze mit krvácení? Na bolesti si zadne nestezuje, horecky nema, je naprosto v poradku, hraje si. Prosim o radu.

Dobrý den,

nejedl syn borůvky, ostružiny? Mohlo by to být zabarvení z ovoce, pokud se stolice bude opakovat, kontaktujte svého pediatra.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | 14.07.2024, 17:30
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×