Inzerce
Inzerce
Inzerce

Helena v 19. týdnu těhotenství namísto přibírání na váze naopak hubne

Helena je neustále v jednom kole, kromě cukroví pro rodinu a přátele stihla upéct ještě dort. Přestože stále peče, sama na nezdravé jídlo příliš chuť nemá a celkově jí méně, než dříve. Proto také namísto přibírání zatím hubne. Občas Helena mívá oteklé nohy, ale co ji trápí nejvíce, jsou problémy se spánkem.

 

Helena (19. týden těhotenství)

Milé maminky,

doufám, že máte klidnější předvánoční čas. V předchozím deníčku jsem si slíbila, že tento rozepíšu. Dopadla jsem ale tak, že jsem úplně zapomněla, že už je neděle a už je čas opět zaznamenat svůj týden. Jsem ostuda, zase jsem si naplánovala tolik aktivit a nevím kam skočit.

Inzerce

Peču o sto šest

Protože mě baví pečení a neumím říct ne, tak jsem snad celé rodině a kamarádům slíbila, že jim napeču cukroví. Samozřejmě tím i vyřeším spoustu jedlých dárků (já osobně mám tyto nejraději). A tak se divím, že nezapomenu někde svou hlavu. Abych toho neměla málo, tak jsem si ještě zvládla upéct jeden narozeninový dort. Ještěže jsem předvídala a už dávno jsem nakoupila a zabalila všechny dárky. Teď už jen můžu doufat, že se k nim nedostane Stázka a neudělá si předčasně Vánoce i s dárky, které nejsou pro ni. :-)

Jak se cítím?

Toto téma většinou patří na konec deníčku, ale s mým nestíháním a zapomínáním souvisí i to, jak se cítím. Zatím si to užívám, sem tam mi otečou nohy, ale žádná hrůza to není. Nicméně v době, kdy si chci odpočinout a uvolním se, tak má miminko v břiše hotovou párty. Asi mi tak trochu dává najevo, že mám trochu zvolnit. Však už za chvilku bude klid, od pátku jsem si slíbila, že nic nedělám, musím to vydržet. Co mě víc trápí než oteklé nohy, je špatný spánek. Pravidelně se v noci budím a pak nemůžu usnout, do toho se mi zdají divné sny a pak usínám až nad raném, ale protože Stázka vstává okolo půl sedmé, tak si pospat moc nemůžu. Štve mě to, ale už jsem si na to zvykla.

Inzerce

Místo přibírání zatím naopak hubnu

Co mě dále celkem „těší“, je to, že téměř v polovině těhotenství jsem zatím nepřibrala ani gram, spíše naopak, hodně jsem zhubla. Stojí za tím konec pití kávy (vůbec na ni nemám chuť) a úprava jídelníčku (trošku mám pocit, že mi miminko leží na žaludku a moc toho do sebe nedostanu a nemám chuť na nezdravé jídlo). Zároveň taky nemám moc čas, věnovat se jídlu.

Odpočinkový den v Olomouci

Jediný den, kdy jsem si trochu odpočala, bylo pondělí, to jsem byla se sestrou v Olomouci. Ona tam totiž měla spoustu naplánovaných lékařských vyšetření, takže jsem jí dělala řidiče a doprovod a nakonec jsme výlet zakončily v Šantovce. Snad máte poslední dny před Vánoci klidnější, já doufám, že vše stihnu, a hlavně že nám úplně neopadá stromeček. Stázka neustále přesunuje baňky a už máme pár větviček úplně holých.

Inzerce

Stázinka je náš malý čuník

Tento týden jsem zapomínala i fotit. Jediná rozmazaná fotka, co mám, je Stázinka, která po cestě z obchodu v autě vytáhla z tašky čokoládovou figurku, aniž bych si všimla. V průběhu cesty jsme dokonce potkali sousedy, se kterými samozřejmě Stázka aktivně komunikovala, a až potom jsem si všimla, že vypadá jak malý čuník. Celou pusu a kombinézu měla od čokolády. Celkem je teď Stázka velký vtipálek. Manžel, abych měla čas na pečení, vzal Stázku ven a na něco dobrého. Po návratu domů prohlásil, že už s ní nikam nepůjde, protože se chová ve společnosti jak malé prasátko - po každém loku pitíčka si musela „odříhnout“ a hlasitě se tomu zasmát.

Takže Vám posílám šťastnou Stázku od čokolády a buďme aspoň tak usměvavý, jak ona. :-)

Inzerce

Helena

Sponzoři seriálu Rodíme ONLINE 2023/2024:

Jaké produkty věnují sponzoři rodičkám?

Porodnický balíček Bella Happy

TZMO Czech Republic

Společnost TZMO Czech Republic dodává na český trh kvalitní jednorázové dětské pleny značky Happy. Dále vlhčené ubrousky, kapesníčky a přebalovací podložky stejné značky.
Pod značkou Bella pak dámskou intimní hygienu a pod značkou Bella Mamma kolekci výrobků pro maminky v období kolem porodu.
 
TZMO Czech Republic věnuje rodičkám porodnický balíček Happy Comfort, který obsahuje plenky Plenky Happy New Born 42 ks, Happy čisticí ubrousky aqua 56 ks, Mamma Comfort prsní vložky 30 ks, Happy sensitive krém proti opruzeninám 75 ml, Happy sensitive mycí gel na tělo a vlasy 400 ml, Mamma Comfort poporodní kalhotky XL, Happy hygienické tyčinky 64 ks, Happy dětské podložky 60 × 60 cm 5 ks, Mamma Comfort porodnické vložky 10ks, Velká textilní taška Happy, DÁREK - Happy čepička s obrázkem koaly.
Baby Tula

Ergonomická nosítka Ergobaby

Podpořte zdravý vývoj děťátka! Důmyslný ergonomický design pro zdravý vývoj dětí!

Vydejte se na průzkum a dovolte vašemu děťátku pozorovat svět! 

Nošením dětí podpoříte jejich zdravý vývoj emocionálních a vývojových předností. Jednoznačně nošení dětí přispívá ke správnému vývoji kyčlí. 

Nosítka jsou schálená a podporovaná institutem dysplazie kyčelních kloubů.

Ergobaby věnuje každé mamince unikátní nosítko Ergobaby Omni Dream  od prvních dní života novorozence, které nabízí možnost otočení ven. Tuto možnost využijí ti nejzvědavější, avšak nejdříve od 5 měsíců věku – pozice podporující zpevňování šíjových svalů.

Suavinex
 

Suavinex

Suavinex věnuje všem maminkám sadu s antikolikovou lahvičkou a fyziologickým dudlíkem Zero Zero.
 
Láhev proti bolestem bříška se středním průtokem (M), kterou ocení také ty maminky, které chtějí kombinovat krmení kojením spolu s krmením z láhve. 
 
Zero Zero obsahuje váček proti bolestem bříška, který je výsledkem prostého pozorování přírodních jevů.
 
Díky vzduchu nacházejícímu se v prostoru vnější strany váčku dochází k vytváření vakua uvnitř, což zabraňuje vniku vzduchových bublin.
 
Díky této absenci bublin nevznikají u dítěte bolesti bříška způsobené plynatostí a stejně tak nedochází k oxidaci mléka a ztrátě důležitých výživných látek.
 
Suavinex dále věnuje balíček kosmetiky pro maminky: Suavinex Krém proti striím 500 ml, Suavinex Krém na prsní bradavky 20 ml a Suavinex Regenerační a zpevňující krém 250 ml
 
pro miminka: SUAVINEX SYNDET gel - šampon 750 ml, Suavinex Intenzivní mast na opruzeniny 75 ml, SUAVINEX Hydratační tělové mléko - 750 ml a Suavinex Hydratační krém na obličej 50 ml.
Mamavit

GS Mamavit

To nejlepší pro maminky a miminka. Přípravky, jejichž složení byla vyvinuta ve spolupráci s odborníky z Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze-Podolí tak, aby vyhovovala maminkám a miminkům ve všech důležitých obdobích. 
GS Mamavit 1 Plánování & 1. trimestr těhotenství, obsahuje kompletní a vyváženou kombinace 23 vitaminů a minerálů a vysoký obsah kyseliny listové v přirozené formě (800 μg), jenž se běžně vyskytuje ve stravě, jejíž užívání doporučuje Světová zdravotnická organizace. 
GS Mamavit 2  2. a 3. trimestr těhotenství & Kojení, kromě vyváženého kombinace 23 vitaminů a minerálů navíc obsahuje omega-3 s vysokým obsahem DHA a EPA pro zajištění správného růstu a vývoje miminka, jeho mozku a zraku. Díky speciální technologii se kapsle rozpustí až v tenkém střevě. Kapsle tak nezanechávají typický rybí zápach a pachuť, jejich užívání je komfortní i pro těhotenské senzitivní vnímání.
 

Společnost GS si připravila pro každou maminku dárek v podobě 3 balení GS Mamavit 2  2. a 3. trimestr těhotenství & Kojení. Navíc pro miminka jako dárek kontrastní kartičky pro zábavu a rozvoj zraku již od narození.

Zdravé těhotenství

Kulíšek

Dehydratace je vážný problém, který narušuje vnitřní rovnováhu v těle a může vést až k závažným poruchám životních funkcí. Nejúčinnějším a nejrychlejším řešením je použití rehydratačního roztoku. Proto je vhodné mít ho stále po ruce v domácí lékárničce. 
 
Kdy jej použijeme? U:
  • průjmů a/nebo zvracení (u právě narozených dětí Kulíšek), 
  • nevolností, včetně těch těhotenských (Kulíšek extra), 
  • ztrát tekutin při vysoké horečce nebo po sportovním výkonu, zvláště u menších dětí, 
  • při kojení, které klade na organismus zvýšenou zátěž
  • na cestách do zemí s horší hygienou, 
  • při slunečním úžehu.
K dostání v každé lékárně. Více o Kulíšku i konsultaci s lékařem najdete na www.kulisek-ors.cz
 
Každá maminka obdrží jako dárek 1 balení rehydratačního roztoku Kulíšek a Kulíšek EXTRA.
Mamavit

BBStart s.r.o.

Společnost BBStart s.r.o. dodává na český trh přírodní ekologické jednorázové plenky značky Eco by Naty, které jsou bez plastu a zbytečných chemikálií. Nabízí také 100% kompostovatelné a splachovatelné vlhčené ubrousky včetně přírodní dětské kosmetiky. Myslí i na maminky s produkty pro dámskou hygienu poskytující čistou, přírodní a bezpečnou péči, která je obzvláště v intimních partiích důležitá. 

BBStart s.r.o. věnuje rodičkám novorozenecký balíček Eco by Naty, který obsahuje ECO pleny Newborn 2-5 kg, ECO splachovatelné vlhčené ubrousky bez vůně, ECO sáčky na plenky bez vůně, ECO prsní vložky pro kojící ženy a dámské ECO mateřské vložky po porodu. Balíček pro všechny budoucí maminky, kterým záleží na zdraví svém i jejich miminka a není jim lhostejné ani zdraví naší planety.

Gecko eco

Těhotenské tepláky geckoeco mají vysoký pás, který nabídne více než jen zakrytí bříška. 
 
Jsou pevnější a můžete si jej dle potřeby nastavit a poskytnout tak mírnou oporu pro vaše bříško. Zejména ve třetím trimestru oceníte úlevu, kterou vám nabídne při každodenních aktivitách. Po porodu pak napomáhá k zavinování dělohy. 
 
Tepláky jsou ušité z prémiové bio bavlny s certifikací GOTS. Střih zajišťuje bříšku maximální oporu, čímž uleví přetíženým bedrům. Na druhou stranu vás kalhoty nebudou nikde tlačit a poskytnou vám příjemné pohodlí. A díky elegantní šedé barvě je zkombinujete prakticky s jakýmkoliv svrškem, třeba s naší těhotenskou mikinou.
 
Těhotenské kalhoty vynosíte nejen na procházky či doma, ale skvěle se hodí také na cvičení. Užít si tak můžete například těhotenskou jógu.
 
Věříme, že je využijete i dlouho po porodu. :)
Zdravé těhotenství

Zdravé těhotenství

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství.

Zdravé těhotenství - to je jedinečný rádce pro úspěšné otěhotnění, těhotenství, porod i šestinedělí.
 
Zdravé těhotenství se současně věnuje:
- zdravé výživě,
- zdravému vaření krok za krokem
- zdravému cvičení před, v průběhu těhotenství i po porodu.

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Helena v 19. týdnu těhotenství namísto přibírání na váze naopak hubne - diskuze

Poradna

Dobry den,
chtela bych se zeptat ohlede menstruace kterou jsem dostala pred laparoskopickym zakrokem s mimodeloznim tehotenstvi. Zacala mi ten den kdy jsem sla na zakrok a trvala tak jak klasiky tech sedm dni muzu ji pocitat mezi prvni tri cykly po operci?

Dobrý den,

tohle zhodnotit takto v rámci internetové poradny nelze, při mimoděložním těhotenství často dochází ke krvácení, které si můžeme mylně vykládat jako menses. Jako menstruaci bych považovala krvácení, které nastane až po operaci.

MUDr. Pavla Zahrádková | Babyonline | 18.04.2024, 09:16
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×