Inzerce
Inzerce
Inzerce

Lída má ve 30. týdnu těhotenství téměř nepřetržitě křeče v lýtkách a bolesti kyčlí

Lída ještě dokončila poslední předvánoční přípravy, navařila karamel pro kamarádky a Kristýnka nazdobila stromeček. V úterý byla Lída u zubaře, kde ji naštěstí čekaly samé dobré zprávy a i po vytržení zubu zvládla pěveckou zkoušku. Co se týče zdravotních problémů, svědění bříška i pálení žáhy odeznělo, naopak křeče v lýtkách a bolesti kyčlí jsou čím dál tím horší.

 

Ludmila (30. týden těhotenství)

Zdravím za 30. týden těhotenství. 

Tento týden byl opět jeden z těch obyčejných, kdy se nic moc zvláštního nestalo. Nesl se ve znamení hlavně uklízení. Dárky jsem měla zabalené už z minulého týdne, tak mě alespoň balení nezdržovalo. Taky zase bojujeme s Františkem a jeho nachlazením. Už se celkem vylízal z rýmy a dnes znovu dostal horečku, kašel a odsávačka je v provozu. 

Inzerce

Bojím se zubaře

Na úterý jsem byla objednaná k zubaři, který mě měl zbavit té rozvrtané a ulámané sedmičky. Jakože se doktorů obecně nebojím, z tohoto zákroku jsem měla najednou strach. Strach ale spíše plynul z toho, že jsem nevěděla, co mi bude dělat. Zub byl ulomený tak dobře, že nebylo za co ho chytit, tak jsem měla obavy z řezání. Večer mě navíc čekala generální zkouška na koncert na Štěpána a se sešitou pusou by se špatně zpívalo, natož sólo, kde si člověk nemůže dovolit nedostatečně otevírat pusu.

Vše dopadlo nejlépe, jak mohlo

Naštěstí všechno dopadlo nejlépe, jak mohlo. Nejhorší ze všeho byla injekce a s tím spojený nepříjemný pocit umrtvených úst. I s umrtvením celá procedura trvala zhruba 40 minut. Jako bolestné mě čekala zpráva na konec, když mi zubař oznámil, že nebudu nic platit. Ještě při objednání to vypadalo, že něco chtít bude, ale teď to napsal na pojišťovnu. To mě samozřejmě nemálo potěšilo. Cestou domů jsem ještě navštívila lékárnu, abych se předzásobila paralenem, nakrmila autíčko benzínem a spěchala domů odpočívat, jak mi bylo doporučeno. Už cestou jsem cítila, jak umrtvení povoluje, ale bolest nepřicházela. A nedostavila se ani později. Dnes už je to den a prášek jsem neměla ani jeden a co se zpěvu týče, tak večer na zkoušce už jsem normálně fungovala. Akorát jsem ten den moc nejedla a pila jen minimálně, abych nevyplatila krevní sraženinu. Takže pokud se ještě něco nezvrtne, tak koncert je v suchu.

Inzerce

Chystání výbavičky

Během týdne se mi podařilo pomalu nachystat výbavičku pro miminko. Akorát jsem zjistila, že se mi na půdě dostala do oblečení vlhkost, takže začalo plesnivět. Měla jsem ale štěstí. Jedna paní na internetu nabízela po dětech věci, tak jsem získala dvě igelitové tašky „nových“ kousků a jednu tašku hraček.

Inzerce

Zmařená cesta do Prostějova a předvánoční přípravy

Koncem týdne už měl manžel dovolenou, tak jsme chtěli zajet ještě do města na nákupy, ale jak začalo nepěkně sněžit, vzdali jsme to. Využila jsem tedy časový prostor a navařila ještě dvěma kamarádkám k Ježíšku skleničku karamelu. Jenže dvojitá dávka byla evidentně moc, tak jsem zbytek rozdělila do skleniček Pepovi a Kristýnce. Taky mi přišla objednávka z lékárny, tak dětem nadělím ústní hygienu. V sobotu Kristýnka nazdobila stromeček, takže další nejdůležitější prvek Vánoc je hotový. Potom si lehli s Fandou do postele a pustili se do oplatků, které jsem koupila v kostele. Zkrátka si udělali takovou odpolední siestu. Zato mě ještě čekalo zabalit zbytek těch dárků, kteých se mi dostalo až na poslední chvíli. Nejhorší bylo, že děti už byly celý den doma, proto jsem neměla tolik prostoru, jako v minulých týdnech.

Inzerce

A těhotenské problémy?

Tento týden jsem ani neměla čas přemýšlet nad těhotenskými nepříjemnostmi. Nebo, že by daly na chvíli pokoj? Každopádně pálení žáhy momentálně ustalo, taktéž svědění břicha. Co se ale projevuje ve zvýšené míře jsou křeče v lýtkách, které se objevují téměř nepřetržitě, a bolesti v kyčlích. Chvíli trvá, než to rozchodím, nebo než vůbec vstanu z postele. Taky se mi čím dál hůř zpívá díky zvýšenému prokrvení. Doufám, že se to po porodu zlepší.

Kulíšek

Kulíšek je rehydratační roztok, určený převážně pro nejmenší děti při průjmu a i u ostatních věkových skupin, když je potřeba rychle zavodnit organismus. Kulíšek obsahuje optimální skladbu a množství solí a glukózy. Rozpuštěním ve vodě dodáme tělu ionty a vodu.

Těším se na příští týdem s dalším dílem deníčku,

Lidka

Sponzoři seriálu Rodíme ONLINE 2023/2024:

Jaké produkty věnují sponzoři rodičkám?

Porodnický balíček Bella Happy

TZMO Czech Republic

Společnost TZMO Czech Republic dodává na český trh kvalitní jednorázové dětské pleny značky Happy. Dále vlhčené ubrousky, kapesníčky a přebalovací podložky stejné značky.
Pod značkou Bella pak dámskou intimní hygienu a pod značkou Bella Mamma kolekci výrobků pro maminky v období kolem porodu.
 
TZMO Czech Republic věnuje rodičkám porodnický balíček Happy Comfort, který obsahuje plenky Plenky Happy New Born 42 ks, Happy čisticí ubrousky aqua 56 ks, Mamma Comfort prsní vložky 30 ks, Happy sensitive krém proti opruzeninám 75 ml, Happy sensitive mycí gel na tělo a vlasy 400 ml, Mamma Comfort poporodní kalhotky XL, Happy hygienické tyčinky 64 ks, Happy dětské podložky 60 × 60 cm 5 ks, Mamma Comfort porodnické vložky 10ks, Velká textilní taška Happy, DÁREK - Happy čepička s obrázkem koaly.
Baby Tula

Ergonomická nosítka Ergobaby

Podpořte zdravý vývoj děťátka! Důmyslný ergonomický design pro zdravý vývoj dětí!

Vydejte se na průzkum a dovolte vašemu děťátku pozorovat svět! 

Nošením dětí podpoříte jejich zdravý vývoj emocionálních a vývojových předností. Jednoznačně nošení dětí přispívá ke správnému vývoji kyčlí. 

Nosítka jsou schálená a podporovaná institutem dysplazie kyčelních kloubů.

Ergobaby věnuje každé mamince unikátní nosítko Ergobaby Omni Dream  od prvních dní života novorozence, které nabízí možnost otočení ven. Tuto možnost využijí ti nejzvědavější, avšak nejdříve od 5 měsíců věku – pozice podporující zpevňování šíjových svalů.

Suavinex
 

Suavinex

Suavinex věnuje všem maminkám sadu s antikolikovou lahvičkou a fyziologickým dudlíkem Zero Zero.
 
Láhev proti bolestem bříška se středním průtokem (M), kterou ocení také ty maminky, které chtějí kombinovat krmení kojením spolu s krmením z láhve. 
 
Zero Zero obsahuje váček proti bolestem bříška, který je výsledkem prostého pozorování přírodních jevů.
 
Díky vzduchu nacházejícímu se v prostoru vnější strany váčku dochází k vytváření vakua uvnitř, což zabraňuje vniku vzduchových bublin.
 
Díky této absenci bublin nevznikají u dítěte bolesti bříška způsobené plynatostí a stejně tak nedochází k oxidaci mléka a ztrátě důležitých výživných látek.
 
Suavinex dále věnuje balíček kosmetiky pro maminky: Suavinex Krém proti striím 500 ml, Suavinex Krém na prsní bradavky 20 ml a Suavinex Regenerační a zpevňující krém 250 ml
 
pro miminka: SUAVINEX SYNDET gel - šampon 750 ml, Suavinex Intenzivní mast na opruzeniny 75 ml, SUAVINEX Hydratační tělové mléko - 750 ml a Suavinex Hydratační krém na obličej 50 ml.
Mamavit

GS Mamavit

To nejlepší pro maminky a miminka. Přípravky, jejichž složení byla vyvinuta ve spolupráci s odborníky z Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze-Podolí tak, aby vyhovovala maminkám a miminkům ve všech důležitých obdobích. 
GS Mamavit 1 Plánování & 1. trimestr těhotenství, obsahuje kompletní a vyváženou kombinace 23 vitaminů a minerálů a vysoký obsah kyseliny listové v přirozené formě (800 μg), jenž se běžně vyskytuje ve stravě, jejíž užívání doporučuje Světová zdravotnická organizace. 
GS Mamavit 2  2. a 3. trimestr těhotenství & Kojení, kromě vyváženého kombinace 23 vitaminů a minerálů navíc obsahuje omega-3 s vysokým obsahem DHA a EPA pro zajištění správného růstu a vývoje miminka, jeho mozku a zraku. Díky speciální technologii se kapsle rozpustí až v tenkém střevě. Kapsle tak nezanechávají typický rybí zápach a pachuť, jejich užívání je komfortní i pro těhotenské senzitivní vnímání.
 

Společnost GS si připravila pro každou maminku dárek v podobě 3 balení GS Mamavit 2  2. a 3. trimestr těhotenství & Kojení. Navíc pro miminka jako dárek kontrastní kartičky pro zábavu a rozvoj zraku již od narození.

Zdravé těhotenství

Kulíšek

Dehydratace je vážný problém, který narušuje vnitřní rovnováhu v těle a může vést až k závažným poruchám životních funkcí. Nejúčinnějším a nejrychlejším řešením je použití rehydratačního roztoku. Proto je vhodné mít ho stále po ruce v domácí lékárničce. 
 
Kdy jej použijeme? U:
  • průjmů a/nebo zvracení (u právě narozených dětí Kulíšek), 
  • nevolností, včetně těch těhotenských (Kulíšek extra), 
  • ztrát tekutin při vysoké horečce nebo po sportovním výkonu, zvláště u menších dětí, 
  • při kojení, které klade na organismus zvýšenou zátěž
  • na cestách do zemí s horší hygienou, 
  • při slunečním úžehu.
K dostání v každé lékárně. Více o Kulíšku i konsultaci s lékařem najdete na www.kulisek-ors.cz
 
Každá maminka obdrží jako dárek 1 balení rehydratačního roztoku Kulíšek a Kulíšek EXTRA.
Mamavit

BBStart s.r.o.

Společnost BBStart s.r.o. dodává na český trh přírodní ekologické jednorázové plenky značky Eco by Naty, které jsou bez plastu a zbytečných chemikálií. Nabízí také 100% kompostovatelné a splachovatelné vlhčené ubrousky včetně přírodní dětské kosmetiky. Myslí i na maminky s produkty pro dámskou hygienu poskytující čistou, přírodní a bezpečnou péči, která je obzvláště v intimních partiích důležitá. 

BBStart s.r.o. věnuje rodičkám novorozenecký balíček Eco by Naty, který obsahuje ECO pleny Newborn 2-5 kg, ECO splachovatelné vlhčené ubrousky bez vůně, ECO sáčky na plenky bez vůně, ECO prsní vložky pro kojící ženy a dámské ECO mateřské vložky po porodu. Balíček pro všechny budoucí maminky, kterým záleží na zdraví svém i jejich miminka a není jim lhostejné ani zdraví naší planety.

Gecko eco

Těhotenské tepláky geckoeco mají vysoký pás, který nabídne více než jen zakrytí bříška. 
 
Jsou pevnější a můžete si jej dle potřeby nastavit a poskytnout tak mírnou oporu pro vaše bříško. Zejména ve třetím trimestru oceníte úlevu, kterou vám nabídne při každodenních aktivitách. Po porodu pak napomáhá k zavinování dělohy. 
 
Tepláky jsou ušité z prémiové bio bavlny s certifikací GOTS. Střih zajišťuje bříšku maximální oporu, čímž uleví přetíženým bedrům. Na druhou stranu vás kalhoty nebudou nikde tlačit a poskytnou vám příjemné pohodlí. A díky elegantní šedé barvě je zkombinujete prakticky s jakýmkoliv svrškem, třeba s naší těhotenskou mikinou.
 
Těhotenské kalhoty vynosíte nejen na procházky či doma, ale skvěle se hodí také na cvičení. Užít si tak můžete například těhotenskou jógu.
 
Věříme, že je využijete i dlouho po porodu. :)
Zdravé těhotenství

Zdravé těhotenství

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství.

Zdravé těhotenství - to je jedinečný rádce pro úspěšné otěhotnění, těhotenství, porod i šestinedělí.
 
Zdravé těhotenství se současně věnuje:
- zdravé výživě,
- zdravému vaření krok za krokem
- zdravému cvičení před, v průběhu těhotenství i po porodu.

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Lída má ve 30. týdnu těhotenství téměř nepřetržitě křeče v lýtkách a bolesti kyčlí - diskuze

Poradna

Dobry den,
chtela bych se zeptat ohlede menstruace kterou jsem dostala pred laparoskopickym zakrokem s mimodeloznim tehotenstvi. Zacala mi ten den kdy jsem sla na zakrok a trvala tak jak klasiky tech sedm dni muzu ji pocitat mezi prvni tri cykly po operci?

Dobrý den,

tohle zhodnotit takto v rámci internetové poradny nelze, při mimoděložním těhotenství často dochází ke krvácení, které si můžeme mylně vykládat jako menses. Jako menstruaci bych považovala krvácení, které nastane až po operaci.

MUDr. Pavla Zahrádková | Babyonline | 18.04.2024, 09:16
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×