Inzerce
Inzerce
Inzerce

Marie ve 31. týdnu těhotenství nakonec strávila Vánoce v přísném klidovém režimu doma s rodinou!

Přes veškeré dřívější nepříznivé diagnózy nakonec doktor Marii po Partosure testu na Vánoce pustil domů. Samozřejmě pod podmínkou, že bude dodržovat přísný klidový režim. Rodiče tedy dovezli děti z Moravy zpět domů a rodina trávila Vánoce pohromadě. Aby nebylo těch předvánočních problémů málo, vypadl v celé vesnici proud a Marie už přemýšlela, zda bude muset připravovat štědrovečerní večeři na plynovém vařiči. Nakonec ale vše dobře dopadlo a Marie si užila krásné Vánoce.

 

Marie (31. týden těhotenství)

Zdravím z 31. týdne našeho těhotenství.

Vánoce strávené v nemocnici?

V nemocnici jsem strávila naštěstí jen sedm dní. Čtyři na čekacím pokoji porodního sálu a tři na nadstandartním pokoji rizikového těhotenství. Z počátku týdne byly zprávy a prognózy sloužících lékařů takové, že se domů na Vánoce nepodívám. Stále mi kapala jedna kapačka za druhou a naděje na společné Vánoce se pomalu vytrácela. Fanda za mnou jezdil opravdu každý den. Zásoboval mě jídlem a sladkostmi a snažil se mi zvednout náladu. S dětma a babičkou jsem byla přes videohovory taky pořád v kontaktu. Začala jsem se pomalu smiřovat s verzí, že budu na Vánoce sama a Fanda pojede za dětmi. Ve středu jsme společně s Fandou ozdobili přes videohovor stromeček, který jsme den před mým odjezdem do nemocnice koupili. Já samozřejmě komandovala, co a jak si přestavuju, a Fandovi šla práce pěkně od ruky. Je jako vždy nádherný.

Pustili mě domů!

Ve čtvrtek jsem hned ráno podstoupila další vyšetření u mladšího sloužícího doktora, který celou situaci neviděl tak tragicky jako ostatní lékaři na vizitě a přišel s variantou, že existuje určitý test, který má až 95% pravděpodobnost, že do týdne neporodím. Pokud vyšetření čípku a branky bude se stejným nálezem, jako to minulé, byla by možnost ho provést a při všech negativních výsledcích se domluvit i na nějaké „vánoční“ propustce domů, když mám ty malé děti. Samozřejmě s přísným šetřícím režimem. Vyšetření ukázalo branku na 2,5 cm, což byl stejný nález jako při přeložení na nadstandard. Mohli jsme tedy přistoupit k odebrání vzorků na Partosure test. Když mi asi po půl hodině doktor došel na pokoj oznámit, že je test negativní a na Vánoce bych mohla domů s tím, že se zase dojdu po svátcích ukázat, okamžitě jsem pookřála.

Fanda si mě hned přijel vyzvednout

Hned jsem se dotazovala kdy, že bych chtěla už dnes a kdy to teda půjde nejdřív. Doktor se zasmál, koukl na hodinky a řekl, že myslel teda zítra, ale ušetří mi den platby za nadstandard a půjde sepsat propouštěcí zprávu hned. Ať si klidně do hodinky seženu odvoz. Okamžitě jsem volala Fandovi, který skočil do auta rychlostí větru a za půl hodinky už čekal na propuštění se mnou na pokoji. Byli jsme strašně šťastní, že společné Vánoce proběhnou. Ihned jsem taky zburcovala rodiče, se kterýma jsem se domluvila, že mi v sobotu z Moravy děti zase přivezou. Převzali jsme zprávu a poučení, jak se doma chovat a jak má vypadat opravdu šetřící režim a taky jsem dostala na ten týden s sebou potřebné léky. Vytáhli a odpojili mi skoro ještě plnou kapačku magnézia a já se mohla vydat na cestu domů. Konečně!

Inzerce

Domácí klidový režim

Doma jsem si dala rychlou sprchu, oblékla pyžamo a jelikož jsem díky neustálému nočnímu měnění kapaček v nemocnici a budíčku před pátou ráno naspala vždy opravdu málo, lehla jsem si s tím, že si na chvíli odpočinu. Samozřejmě jsem prospala několik hodin až do večera. Fanda mezitím zvládl uklidit koupelnu, kuchyň, vysát a vytřít, abych neměla potřebu něco dělat a byla spokojená. V noci jsem zase asi od jedné do tří nespala a přemýšlela, jestli je bolest břicha taková, abych jela zase zpátky, nebo to „nic není“. Naštěstí magnézium v tabletách asi zabralo a bolest přešla.

Návštěva rodičů a dovezení dětí

Venku byl strašný vítr a po třetí ráno přestala jít elektrika v celé obci a okolí. Tak nějak jsme věděli, že Vánoce to budou letos jiné, osekané – hlavně že ale budeme spolu. To, že by do toho všeho ještě neměla jít elektřina, to jsme teda nečekali. Rodiče mi dovezli z Moravy děti. Dojeli kolem jedenácté, elektřina samozřejmě stále nešla. Začínala být doma už docela zima. Rodiče si dali jen vodu, chvíli jsme pokecali u cukroví, předali Fandovi tajně dárečky, které dětem a nám dovezli, protože vzhledem k mému stavu my už letos nedojedeme a vydali se na cestu zpět s vidinou, že budou zase za tři, čtyři hodiny doma.

Inzerce

Vánoce s rodinou, ale bez elektřiny

S dětmi jsme byli štastní, že jsme zase spolu a Vánoce budou. Jen nás začala znepokojovat elektřina. Začali jsme přes poskytovatele zjišťovat, kde je závada a kdy by mělo dojít k obnovení dodávky. Nikdo nebyl schopen odpovědět, protože výpadky byly opravdu ve spoustě krajů. Někde neměl jít proud ani na Vánoce. U nás šlo o spadlé dráty přímo ve vesnici. Začali jsme teda opět vymýšlet krizový plán, co s Vánocemi a jestli máme někde alespoň plynový vařič na bombu.

Inzerce

Sto let starý, rezavý plynový vařič

Když dojel Fandův táta se sto let starým, zrezlým vařičem z půdy a obouchanou plynovou bombou s tím, že nám to pomůže, brali mě při pohledu na to „zařízení“ mrákoty. Fandovi se to rezavé monstrum z dob jeho babičky naštěstí taky okamžitě nezdálo a pomalu se mezi nimi schylovalo k výměně názorů. To už jsme všude svítili svíčkami a světýlky na baterky a já se v duchu modlila, abychom ještě k tomu všemu nevyletěli do vzduchu. Opatrně jsem do argumentů obou zúčastněných přidávala, že vařič v Obi stojí pár korun a je bezpečnější než tohle cosi. Naštěstí se vesmír spojil a světla se rozsvítila. Bylo lehce po páté odpoledne. Ten kámen, který mi spadl ze srdce, muselo jít slyšet až na Moravě.

Patnáctihodinová cesta z Prahy na Moravu

No, Morava… Naši už měli být touto dobou dávno doma. Vyjeli od nás lehce po jedné odpoledne. Hned za Prahou provoz houstl, na vysočině šíleně sněžilo, sypače se nikam nemohly dostat a kamiony ucpaly D1. Celorepubliková kalamita. Mohla bych tady dlouze popisovat, co všechno naši zažili a jak to bylo strašné, ale zkrátím to. Cesta na Moravu jim trvala neskutečných 15 hodin, kdy se podařilo policii udělat koridor a odklonit kamiony z levého pruhu. Dojeli domů ve čtyři ráno. Já jsem samozřejmě, sedící u zpráv na facebooku, jak lidé kolabují a v kolonách jsou děti, čekala až do rána, než naši napíší, že už se konečně alespoň rozjeli. Takže opravdu, katastrof letos požehnaně.

Konečně ty Vánoce! 

Přes všechny ty katastrofy, nervy a překážky jsou konečně tady! Ráno se děti usadily k pohádkám, my dali vařit brambory a pustili se společnými silami do salátu a obalování řízků a ryby. I když jsme toho chtěli udělat spoustu o den dřív, stihlo se to všechno krásně. Fanda pomáhal, děti byly nezvykle hodné a klidné, ke štědrovečerní večeři jsme usedali už lehce před čtvrtou. Po menší procházce kolem domu s prskavkami jsme přešli ke stromečku, kde byla letos opravdu bohatá nadílka.

Děti šťastné, my šťastní – všechno dopadlo nad očekávání. A i když se to předcházející dny vůbec nezdálo, byly tyhle Vánoce vlastně ještě krásnější než ty minulé.

Hlavně jsme byli opět všichni spolu – a to je prostě nejvíc. 

Marie

Sponzoři seriálu Rodíme ONLINE 2023/2024:

Jaké produkty věnují sponzoři rodičkám?

Porodnický balíček Bella Happy

TZMO Czech Republic

Společnost TZMO Czech Republic dodává na český trh kvalitní jednorázové dětské pleny značky Happy. Dále vlhčené ubrousky, kapesníčky a přebalovací podložky stejné značky.
Pod značkou Bella pak dámskou intimní hygienu a pod značkou Bella Mamma kolekci výrobků pro maminky v období kolem porodu.
 
TZMO Czech Republic věnuje rodičkám porodnický balíček Happy Comfort, který obsahuje plenky Plenky Happy New Born 42 ks, Happy čisticí ubrousky aqua 56 ks, Mamma Comfort prsní vložky 30 ks, Happy sensitive krém proti opruzeninám 75 ml, Happy sensitive mycí gel na tělo a vlasy 400 ml, Mamma Comfort poporodní kalhotky XL, Happy hygienické tyčinky 64 ks, Happy dětské podložky 60 × 60 cm 5 ks, Mamma Comfort porodnické vložky 10ks, Velká textilní taška Happy, DÁREK - Happy čepička s obrázkem koaly.
Baby Tula

Ergonomická nosítka Ergobaby

Podpořte zdravý vývoj děťátka! Důmyslný ergonomický design pro zdravý vývoj dětí!

Vydejte se na průzkum a dovolte vašemu děťátku pozorovat svět! 

Nošením dětí podpoříte jejich zdravý vývoj emocionálních a vývojových předností. Jednoznačně nošení dětí přispívá ke správnému vývoji kyčlí. 

Nosítka jsou schálená a podporovaná institutem dysplazie kyčelních kloubů.

Ergobaby věnuje každé mamince unikátní nosítko Ergobaby Omni Dream  od prvních dní života novorozence, které nabízí možnost otočení ven. Tuto možnost využijí ti nejzvědavější, avšak nejdříve od 5 měsíců věku – pozice podporující zpevňování šíjových svalů.

Suavinex
 

Suavinex

Suavinex věnuje všem maminkám sadu s antikolikovou lahvičkou a fyziologickým dudlíkem Zero Zero.
 
Láhev proti bolestem bříška se středním průtokem (M), kterou ocení také ty maminky, které chtějí kombinovat krmení kojením spolu s krmením z láhve. 
 
Zero Zero obsahuje váček proti bolestem bříška, který je výsledkem prostého pozorování přírodních jevů.
 
Díky vzduchu nacházejícímu se v prostoru vnější strany váčku dochází k vytváření vakua uvnitř, což zabraňuje vniku vzduchových bublin.
 
Díky této absenci bublin nevznikají u dítěte bolesti bříška způsobené plynatostí a stejně tak nedochází k oxidaci mléka a ztrátě důležitých výživných látek.
 
Suavinex dále věnuje balíček kosmetiky pro maminky: Suavinex Krém proti striím 500 ml, Suavinex Krém na prsní bradavky 20 ml a Suavinex Regenerační a zpevňující krém 250 ml
 
pro miminka: SUAVINEX SYNDET gel - šampon 750 ml, Suavinex Intenzivní mast na opruzeniny 75 ml, SUAVINEX Hydratační tělové mléko - 750 ml a Suavinex Hydratační krém na obličej 50 ml.
Mamavit

GS Mamavit

To nejlepší pro maminky a miminka. Přípravky, jejichž složení byla vyvinuta ve spolupráci s odborníky z Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze-Podolí tak, aby vyhovovala maminkám a miminkům ve všech důležitých obdobích. 
GS Mamavit 1 Plánování & 1. trimestr těhotenství, obsahuje kompletní a vyváženou kombinace 23 vitaminů a minerálů a vysoký obsah kyseliny listové v přirozené formě (800 μg), jenž se běžně vyskytuje ve stravě, jejíž užívání doporučuje Světová zdravotnická organizace. 
GS Mamavit 2  2. a 3. trimestr těhotenství & Kojení, kromě vyváženého kombinace 23 vitaminů a minerálů navíc obsahuje omega-3 s vysokým obsahem DHA a EPA pro zajištění správného růstu a vývoje miminka, jeho mozku a zraku. Díky speciální technologii se kapsle rozpustí až v tenkém střevě. Kapsle tak nezanechávají typický rybí zápach a pachuť, jejich užívání je komfortní i pro těhotenské senzitivní vnímání.
 

Společnost GS si připravila pro každou maminku dárek v podobě 3 balení GS Mamavit 2  2. a 3. trimestr těhotenství & Kojení. Navíc pro miminka jako dárek kontrastní kartičky pro zábavu a rozvoj zraku již od narození.

Zdravé těhotenství

Kulíšek

Dehydratace je vážný problém, který narušuje vnitřní rovnováhu v těle a může vést až k závažným poruchám životních funkcí. Nejúčinnějším a nejrychlejším řešením je použití rehydratačního roztoku. Proto je vhodné mít ho stále po ruce v domácí lékárničce. 
 
Kdy jej použijeme? U:
  • průjmů a/nebo zvracení (u právě narozených dětí Kulíšek), 
  • nevolností, včetně těch těhotenských (Kulíšek extra), 
  • ztrát tekutin při vysoké horečce nebo po sportovním výkonu, zvláště u menších dětí, 
  • při kojení, které klade na organismus zvýšenou zátěž
  • na cestách do zemí s horší hygienou, 
  • při slunečním úžehu.
K dostání v každé lékárně. Více o Kulíšku i konsultaci s lékařem najdete na www.kulisek-ors.cz
 
Každá maminka obdrží jako dárek 1 balení rehydratačního roztoku Kulíšek a Kulíšek EXTRA.
Mamavit

BBStart s.r.o.

Společnost BBStart s.r.o. dodává na český trh přírodní ekologické jednorázové plenky značky Eco by Naty, které jsou bez plastu a zbytečných chemikálií. Nabízí také 100% kompostovatelné a splachovatelné vlhčené ubrousky včetně přírodní dětské kosmetiky. Myslí i na maminky s produkty pro dámskou hygienu poskytující čistou, přírodní a bezpečnou péči, která je obzvláště v intimních partiích důležitá. 

BBStart s.r.o. věnuje rodičkám novorozenecký balíček Eco by Naty, který obsahuje ECO pleny Newborn 2-5 kg, ECO splachovatelné vlhčené ubrousky bez vůně, ECO sáčky na plenky bez vůně, ECO prsní vložky pro kojící ženy a dámské ECO mateřské vložky po porodu. Balíček pro všechny budoucí maminky, kterým záleží na zdraví svém i jejich miminka a není jim lhostejné ani zdraví naší planety.

Gecko eco

Těhotenské tepláky geckoeco mají vysoký pás, který nabídne více než jen zakrytí bříška. 
 
Jsou pevnější a můžete si jej dle potřeby nastavit a poskytnout tak mírnou oporu pro vaše bříško. Zejména ve třetím trimestru oceníte úlevu, kterou vám nabídne při každodenních aktivitách. Po porodu pak napomáhá k zavinování dělohy. 
 
Tepláky jsou ušité z prémiové bio bavlny s certifikací GOTS. Střih zajišťuje bříšku maximální oporu, čímž uleví přetíženým bedrům. Na druhou stranu vás kalhoty nebudou nikde tlačit a poskytnou vám příjemné pohodlí. A díky elegantní šedé barvě je zkombinujete prakticky s jakýmkoliv svrškem, třeba s naší těhotenskou mikinou.
 
Těhotenské kalhoty vynosíte nejen na procházky či doma, ale skvěle se hodí také na cvičení. Užít si tak můžete například těhotenskou jógu.
 
Věříme, že je využijete i dlouho po porodu. :)
Zdravé těhotenství

Zdravé těhotenství

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství.

Zdravé těhotenství - to je jedinečný rádce pro úspěšné otěhotnění, těhotenství, porod i šestinedělí.
 
Zdravé těhotenství se současně věnuje:
- zdravé výživě,
- zdravému vaření krok za krokem
- zdravému cvičení před, v průběhu těhotenství i po porodu.

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Marie ve 31. týdnu těhotenství nakonec strávila Vánoce v přísném klidovém režimu doma s rodinou! - diskuze

Poradna

Dobry den, mam syna 4 roky, nema zadne bolesti, ale moc nechce jist, dnes kdyz jsem mu měnila plenku, mel černou stolici. Mam jen jedno dite proto se bojim a nevim co to znamena. Muzete mi prosim poradit? Z ceho to muze byt? Obcas pije Coca Colu, ale jen velmi malo a bez cukru. Ted momentalne ji hodne platkovy sýr v toustech, ma rad vse co se týká sýru, dnes mel i jablka. Muze mit krvácení? Na bolesti si zadne nestezuje, horecky nema, je naprosto v poradku, hraje si. Prosim o radu.

Dobrý den,

nejedl syn borůvky, ostružiny? Mohlo by to být zabarvení z ovoce, pokud se stolice bude opakovat, kontaktujte svého pediatra.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | 14.07.2024, 17:30
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×