Inzerce
Inzerce
Inzerce

Helena ve 20. týdnu těhotenství našla v plence Stázinky krev

Helena konečně dopekla všechno cukroví. Bylo to pro ni dost náročné a bolelo ji a tvrdlo jí z toho bříško. Kvůli nabitému programu se bohužel nemohla tolik věnovat Stázce a vyděsilo ji, když jí po několika dnech bez kakání v plence našla krev. Vánoce si Helena užila poklidné, v kruhu rodinném a Stázka měla hned dva Štědré večery s rozbalováním dárků. Miminko je v bříšku velmi aktivní a čím dál víc Heleně utlačuje močový měchýř i žaludek.

 

Helena (20. týden těhotenství)

Krásné vánoční dny!

Tento týden byl skvělý, zároveň ale i hodně náročný. Jak jsem přestala pít kávu, kvůli tomu, že mi od začátku těhotenství vůbec nedělala dobře, tak tento týden si o to tělo řeklo samo. Chudák miminko pak bylo v břichu hodně „divoké“, ale zvládli jsme to!

Inzerce

Konečně mám za sebou náročný maraton pečení

Tento týden mě čekalo dopéct, dozdobit a dobalit cukroví. Zastavila jsem se celkem na 12 kg cukroví. Jsem šťastná, že když jsme s manželem řešili lednici, vzali jsme v podstatě tu největší, co na prodejně byla. A protože jsem přehnaný aktivista, tak jsem si stihla ještě upéct mini narozeninový sweetbar. No, slíbila jsem si, že už to takhle přehánět nebudu. Byla jsem hodně unavená, břicho mě dost bolelo a nejvíce to odnesla Stázinka, které jsem se vůbec nemohla věnovat, jak bych chtěla.

Inzerce

Stázinka má problémy s kakáním

Bohužel jsem na ni tolik nedohlížela, tak měla i problémy s kakáním, několik dnů nenaplnila plenku. Pak k tomu teda konečně došlo, ale vůbec jsem nebyla šťastná, protože se jí v plence objevila krev. Opravdu jsem se zděsila, co to může být a bála jsem se, že se u ní objevila nějaká alergie (což mě napadlo úplně jako první, protože sestra má celiakii). Po konzultaci s paní doktorkou jsme se nakonec shodly, že zatím nemá smysl plašit, že to opravdu může být jen z toho, že dlouho nevykonala potřebu a naštěstí to byla i pravda. Takže na ni musím více dohlížet a kontrolovat, kolik toho vypije, a samozřejmě v tomto sladkém měsíci také přidávat do stravy i více vlákniny, zeleniny a ovoce. Příští rok cukroví nechám na někom jiném. Myslím si, že se dvěma dětmi to bude jiná jízda, hlavně pokud to druhé bude taky takový aktivista jako Stázi. Nicméně jsme si sobotu a neděli už užili všichni jako klidná rodina.

Inzerce

Stázka si oblíbila rozbalování dárků

Protože nechceme Stázku ochudit o slavení Vánoc s ani jednou stranou rodiny, tak vždy 23. 12. přijde manželův táta s přítelkyní a manželovou babičkou. Vánoce nám tedy začínají už o den dříve. Musím říct, že Stázka si od toho dvacátého třetího nějak rychle zvykla rozbalovat dárky, a tak každý den, když se vzbudí, tak jde k vánočnímu stromečku a chce „dalsi“, další dárky.

Inzerce

Stázi měla z dárků opravdu radost!

Jsem naprosto šťastná, že je to skromné dítě (tajně doufám, že takové bude i to druhé) a nechce nějaké speciální dárky (mluvících a hlasitých hraček se bojí), takže my kupujeme knížky, kostky, pastelky, omalovánky a další takové „nenáročné“ dárky. Tak jsme si užili konečně takové Vánoce, kdy Stázka měla opravdu radost z dárků. Samozřejmě štědrovečerní jídlo si ještě nedala, pořádný salát s kaprem, ale aspoň jsme jí udělali radost kuřecím řízkem.

Vánoce podruhé, rodina hezky pohromadě

Neděli jsme trávili u mých rodičů, kde na večeři dorazila i má babička s dědou a poklidně jsme to oslavili. Hlavně jsem šťastná, že jsme všichni spolu a zdraví. Musím říct, že kvůli tragedii v Praze a v těch Klánovicích se u i nás vše odehrávalo v takové smutné atmosféře. Opravdu jsem vděčná, že jsme se mohli všichni sejít a vidět se.

A jak se cítím?

Musím říct, že když jsem pekla a stála pořád na nohách, tak bříško bolelo a bylo tvrdé, ale jakmile jsem se „uklidnila“, třeba když jsem si šla lehnout a chtěla spát, tak se miminko chtělo snad doslova prokopat ven. Na to, jak je malinkaté, tak kopance to jsou pořádné. Asi mi i čím dál víc tlačí na močový měchýř, protože musím pořád docházet na záchod a představa, že třeba hodinu pojedu v autě a nemám kde zastavit, mě opravdu děsí. Taky mi asi i tlačí na žaludek, protože nejsem schopna do sebe dostat tolik jídla jako předtím, než jsem otěhotněla. Trošku se bojím, že nedodávám tolik živin, které jsou pro správný vývoj důležité, ale protože beru vitamíny, které byly ve sponzorském balíčku, jsem klidnější. :-) 

Přeji Vám poklidné sváteční dny a hlavně v klidu a míru a krásný vstup do nového roku.

Helena

Sponzoři seriálu Rodíme ONLINE 2023/2024:

Jaké produkty věnují sponzoři rodičkám?

Porodnický balíček Bella Happy

TZMO Czech Republic

Společnost TZMO Czech Republic dodává na český trh kvalitní jednorázové dětské pleny značky Happy. Dále vlhčené ubrousky, kapesníčky a přebalovací podložky stejné značky.
Pod značkou Bella pak dámskou intimní hygienu a pod značkou Bella Mamma kolekci výrobků pro maminky v období kolem porodu.
 
TZMO Czech Republic věnuje rodičkám porodnický balíček Happy Comfort, který obsahuje plenky Plenky Happy New Born 42 ks, Happy čisticí ubrousky aqua 56 ks, Mamma Comfort prsní vložky 30 ks, Happy sensitive krém proti opruzeninám 75 ml, Happy sensitive mycí gel na tělo a vlasy 400 ml, Mamma Comfort poporodní kalhotky XL, Happy hygienické tyčinky 64 ks, Happy dětské podložky 60 × 60 cm 5 ks, Mamma Comfort porodnické vložky 10ks, Velká textilní taška Happy, DÁREK - Happy čepička s obrázkem koaly.
Baby Tula

Ergonomická nosítka Ergobaby

Podpořte zdravý vývoj děťátka! Důmyslný ergonomický design pro zdravý vývoj dětí!

Vydejte se na průzkum a dovolte vašemu děťátku pozorovat svět! 

Nošením dětí podpoříte jejich zdravý vývoj emocionálních a vývojových předností. Jednoznačně nošení dětí přispívá ke správnému vývoji kyčlí. 

Nosítka jsou schálená a podporovaná institutem dysplazie kyčelních kloubů.

Ergobaby věnuje každé mamince unikátní nosítko Ergobaby Omni Dream  od prvních dní života novorozence, které nabízí možnost otočení ven. Tuto možnost využijí ti nejzvědavější, avšak nejdříve od 5 měsíců věku – pozice podporující zpevňování šíjových svalů.

Suavinex
 

Suavinex

Suavinex věnuje všem maminkám sadu s antikolikovou lahvičkou a fyziologickým dudlíkem Zero Zero.
 
Láhev proti bolestem bříška se středním průtokem (M), kterou ocení také ty maminky, které chtějí kombinovat krmení kojením spolu s krmením z láhve. 
 
Zero Zero obsahuje váček proti bolestem bříška, který je výsledkem prostého pozorování přírodních jevů.
 
Díky vzduchu nacházejícímu se v prostoru vnější strany váčku dochází k vytváření vakua uvnitř, což zabraňuje vniku vzduchových bublin.
 
Díky této absenci bublin nevznikají u dítěte bolesti bříška způsobené plynatostí a stejně tak nedochází k oxidaci mléka a ztrátě důležitých výživných látek.
 
Suavinex dále věnuje balíček kosmetiky pro maminky: Suavinex Krém proti striím 500 ml, Suavinex Krém na prsní bradavky 20 ml a Suavinex Regenerační a zpevňující krém 250 ml
 
pro miminka: SUAVINEX SYNDET gel - šampon 750 ml, Suavinex Intenzivní mast na opruzeniny 75 ml, SUAVINEX Hydratační tělové mléko - 750 ml a Suavinex Hydratační krém na obličej 50 ml.
Mamavit

GS Mamavit

To nejlepší pro maminky a miminka. Přípravky, jejichž složení byla vyvinuta ve spolupráci s odborníky z Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze-Podolí tak, aby vyhovovala maminkám a miminkům ve všech důležitých obdobích. 
GS Mamavit 1 Plánování & 1. trimestr těhotenství, obsahuje kompletní a vyváženou kombinace 23 vitaminů a minerálů a vysoký obsah kyseliny listové v přirozené formě (800 μg), jenž se běžně vyskytuje ve stravě, jejíž užívání doporučuje Světová zdravotnická organizace. 
GS Mamavit 2  2. a 3. trimestr těhotenství & Kojení, kromě vyváženého kombinace 23 vitaminů a minerálů navíc obsahuje omega-3 s vysokým obsahem DHA a EPA pro zajištění správného růstu a vývoje miminka, jeho mozku a zraku. Díky speciální technologii se kapsle rozpustí až v tenkém střevě. Kapsle tak nezanechávají typický rybí zápach a pachuť, jejich užívání je komfortní i pro těhotenské senzitivní vnímání.
 

Společnost GS si připravila pro každou maminku dárek v podobě 3 balení GS Mamavit 2  2. a 3. trimestr těhotenství & Kojení. Navíc pro miminka jako dárek kontrastní kartičky pro zábavu a rozvoj zraku již od narození.

Zdravé těhotenství

Kulíšek

Dehydratace je vážný problém, který narušuje vnitřní rovnováhu v těle a může vést až k závažným poruchám životních funkcí. Nejúčinnějším a nejrychlejším řešením je použití rehydratačního roztoku. Proto je vhodné mít ho stále po ruce v domácí lékárničce. 
 
Kdy jej použijeme? U:
  • průjmů a/nebo zvracení (u právě narozených dětí Kulíšek), 
  • nevolností, včetně těch těhotenských (Kulíšek extra), 
  • ztrát tekutin při vysoké horečce nebo po sportovním výkonu, zvláště u menších dětí, 
  • při kojení, které klade na organismus zvýšenou zátěž
  • na cestách do zemí s horší hygienou, 
  • při slunečním úžehu.
K dostání v každé lékárně. Více o Kulíšku i konsultaci s lékařem najdete na www.kulisek-ors.cz
 
Každá maminka obdrží jako dárek 1 balení rehydratačního roztoku Kulíšek a Kulíšek EXTRA.
Mamavit

BBStart s.r.o.

Společnost BBStart s.r.o. dodává na český trh přírodní ekologické jednorázové plenky značky Eco by Naty, které jsou bez plastu a zbytečných chemikálií. Nabízí také 100% kompostovatelné a splachovatelné vlhčené ubrousky včetně přírodní dětské kosmetiky. Myslí i na maminky s produkty pro dámskou hygienu poskytující čistou, přírodní a bezpečnou péči, která je obzvláště v intimních partiích důležitá. 

BBStart s.r.o. věnuje rodičkám novorozenecký balíček Eco by Naty, který obsahuje ECO pleny Newborn 2-5 kg, ECO splachovatelné vlhčené ubrousky bez vůně, ECO sáčky na plenky bez vůně, ECO prsní vložky pro kojící ženy a dámské ECO mateřské vložky po porodu. Balíček pro všechny budoucí maminky, kterým záleží na zdraví svém i jejich miminka a není jim lhostejné ani zdraví naší planety.

Gecko eco

Těhotenské tepláky geckoeco mají vysoký pás, který nabídne více než jen zakrytí bříška. 
 
Jsou pevnější a můžete si jej dle potřeby nastavit a poskytnout tak mírnou oporu pro vaše bříško. Zejména ve třetím trimestru oceníte úlevu, kterou vám nabídne při každodenních aktivitách. Po porodu pak napomáhá k zavinování dělohy. 
 
Tepláky jsou ušité z prémiové bio bavlny s certifikací GOTS. Střih zajišťuje bříšku maximální oporu, čímž uleví přetíženým bedrům. Na druhou stranu vás kalhoty nebudou nikde tlačit a poskytnou vám příjemné pohodlí. A díky elegantní šedé barvě je zkombinujete prakticky s jakýmkoliv svrškem, třeba s naší těhotenskou mikinou.
 
Těhotenské kalhoty vynosíte nejen na procházky či doma, ale skvěle se hodí také na cvičení. Užít si tak můžete například těhotenskou jógu.
 
Věříme, že je využijete i dlouho po porodu. :)
Zdravé těhotenství

Zdravé těhotenství

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství.

Zdravé těhotenství - to je jedinečný rádce pro úspěšné otěhotnění, těhotenství, porod i šestinedělí.
 
Zdravé těhotenství se současně věnuje:
- zdravé výživě,
- zdravému vaření krok za krokem
- zdravému cvičení před, v průběhu těhotenství i po porodu.

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Helena ve 20. týdnu těhotenství našla v plence Stázinky krev - diskuze

Poradna

Dobry den,
chtela bych se zeptat ohlede menstruace kterou jsem dostala pred laparoskopickym zakrokem s mimodeloznim tehotenstvi. Zacala mi ten den kdy jsem sla na zakrok a trvala tak jak klasiky tech sedm dni muzu ji pocitat mezi prvni tri cykly po operci?

Dobrý den,

tohle zhodnotit takto v rámci internetové poradny nelze, při mimoděložním těhotenství často dochází ke krvácení, které si můžeme mylně vykládat jako menses. Jako menstruaci bych považovala krvácení, které nastane až po operaci.

MUDr. Pavla Zahrádková | Babyonline | 18.04.2024, 09:16
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×