Inzerce
Inzerce

Rodíme ONLINE 2018/2019: Známe pohlaví dvojčátek

Jitka (13. týden), Lucie (20. týden), Barbora (22. týden) 

Jitka obdržela minulý týden těhotenskou průkazku a z fotky z utrazvuku vytvořila dárek pro přítele. Také se nám přiznala se svými bizardními chutěmi. Lucie začíná cítit pohyby miminka a vybírá vhodné jméno pro miminko. Babora podstoupila velký ultrazvuk, který dopadl v pořádku, a již zná pohlaví miminek. Budou to kluci!

Sponzoři seriálu Rodíme ONLINE 2018/2019:

Gaga´s pleny
Bella Happy
GS Mamavit
Carriwell
Babylonia
LOVI
Canpol babies
Femibion

Které maminky se projektu účastní? Začínáme od 12. do 21. týdne.

Katka E. Klára Milana

Inzerce

Jitka (13. týden těhotenství, čeká první miminko)

Zdravím všechny čtenářky našich deníčků,

nyní jsem ve 13. týdnu a s blížícím se koncem 1. trimestru se cítím čím dál lépe. 

Bizardní těhotenské chutě

Pocity na zvracení a nechutenství, které mě prozatím provázely, teď vystřídaly chutě na jídla, kterým jsem se během svých zdravých stravovacích návyků před těhotenstvím vyhýbala obloukem.

Inzerce

Právě jsem si s chutí naservírovala nudle s tvarohem a mákem a následně je polila kečupem. Přítel protáčí panenky, ale já si pochutnávám, škyt, škyt. :-P

Sledování mých kombinací na talíři ale není momentálně jediné, co musí můj partner strpět. S oddaným výrazem ve tváři se mnou absolvuje výlety na 30 km vzdálenou benzinku pro ty neskutečně dobré sendviče, na které mám z ničeho nic strašnou chuť a musím je okamžitě mít, jinak se mnou bude k nevydržení. Ano je to tak, kdykoliv jsem v minulosti zaslechla o těhotenských chutích, v duchu jsem si říkala, že já bych se určitě dokázala ovládat. Z vlastní zkušenosti teď ale musím souhlasit s tím, že hladová ženská je pro muže nebezpečná, ale hladová těhulka? S 

Inzerce

tou ať si pánové raději nezahrávají. :-)))

Přiznávám se k malému prohřešku

Dnes jsem si udělala zázvorovou polévku. Prý se nedá jíst, ale mě přišla jako snídaně úplně v pohodě. Také nevím, co je špatného na zapíjení kysaného zelí pomerančovým džusem. :-D

Inzerce

Musím se vám holky ale přiznat k jednomu malému prohřešku. Prozatím jsem všem lákadlům v podobě vína nebo osvěžujícího piva v horkých dnech odolala, ale letošní burčák naproti v kavárně mě zlákal natolik, že jsem musela ochutnat. Samozřejmě jen jednu skleničku. Dle mých informací by měl mít něco mezi 1 % - 7 % alkoholu, což je polovina oproti skleničce vína. To jen pro moji vlastní obhajobu. :-)

S obžerstvím roste i váha

S tímto „obžerstvím“ také souvisí skutečnost, že moje váha se během posledních pár týdnů posunula ze 47 na 49. Možná je to také tím, že jsem minulý měsíc vynechala kvůli klidovému režimu veškerou pohybovou aktivitu. Tento týden začínám chodit na procházky a během dne si zacvičím pár minut protahovacích jógových a relaxačních cviků, díky kterým nabírám spoustu pozitivní energie. Tou mě samozřejmě zásobuje i naše malé zlobidlo Mia, která se snaží cvičit se mnou, ale jediné, co jí zatím opravdu jde, je běhání po klávesnici a přepínání všech otevřených programů. 

Obdržela jsem těhotenskou průkazku

Na poslední kontrole jsem minulý týden dostala těhotenskou průkazku a k mé velké radosti se také na ultrazvuku povedla první roztomilá fotka mininka (ty dvě tečky jsou ručičky).

Byla jsem z toho obrázku v tu chvíli tak nadšená, že jsem z ní ihned po příchodu domů vytvořila dárek pro přítele do rámečku.

Od počátku těhotenství užívám Femibion

Během prvních 3 měsíců jsem se snažila doplňovat potřebné živiny formou vitamínů pro těhotné (od počátku těhotenství užívám Femibion 1) a ochucenými sušenými mléky s vitamíny. Také si dopřávám odpočinek, při kterém si čtu knížky a časopisy o těhotenství a musím říct, že i přes mé časté studování, co je pro mě a miminko v tomto období nejlepší, se stále dozvídám nové a nové informace. Je to opravdu krásné období a já si ho začínám pomalu ale jistě užívat.

Užívejte hřejivé podzimní dny a já se novinkami pochlubím zase příští týden. :-)

Jitka

Lucie (20. týden těhotenství, čeká druhé miminko)

Ahoj maminky,

Jaký jsem týden?

Vždy ráda sleduji, co následuje další týden těhotenství. Nyní jsem ale zjistila, že dle termínu porodu jsem 20. týden těhotenství a dle menstruace 19. týden těhotenství. Takže nevím, doktor asi kouká na menstruaci. 

Jsem tak trochu zmatená, ale rozdíl není až tak velký, budeme s doktory za jedno. 

Co nového se jmény? 

Jak tak sleduji televizní pořady, pokud budeme čekat holčičku, bude mít jméno Emma. Ale kluk je zatím záhada. Není jméno, které by mi padlo do oka, takže prosím holčičku. 

První pohyby miminka

Občas cítím jakési bublinky nebo lechtání tak doufám, že už to jsou začátky pohybů miminka. 

Nevolnostní den

Achjo... Celé minulé úterý jsem se cítila hrozně, žaludek na vodě a na zvracení, doufám v lepší dny. 

Nákupy pro miminko

Stále dokupuji a vybírám doplňky ke kočárku, tak snad ho vyšperkuji k dokonalosti a bude se nám drandit super. Ráda bych také miminku už něco vybrala na sebe. 

Návštěva nového pediatra

Bylo mi oznámeno, že jsem nechutně zdravá, za což jsme rádi. Sedli jsme si, tak snad budu spokojená. 

Čekání na velký ultrazvuk

Každý den odpočítávám dny do 21. 9., kdy jdeme na kontrolu a snad už se dozvíme pohlaví. 

Jak se daří Adámkovi

Nyní chodíme každý den na krátké procházky bez kočárku a malý je moc rád. 

Nyní je období, kdy vše zopakuje a chápe. Je tak chytrý. 

A na závěr?

Když jsem zjistila, že maminky jsou jenom tři, tak jsem vážně šťastná, že jsem součástí letošního Rodíme...

Děkuji. 

Jinak každou středu opět sleduji se slzami v očích Malé lásky. A co vy?

Lucka 

Barbora (22. týden těhotenství, čeká dvojčata)

Ahoj milé čtenářky,

další týden utekl jako voda a moje těhotenství je zase o něco starší.

Konečně se můžeme těšit

Před několika dny jsem podstoupila tzv. „velký ultrazvuk“ a už si snad konečně můžeme pořádně oddychnout, jelikož miminka by snad měla být v naprostém pořádku. Bohužel od začátku prázdnin jsme žili v dosti velké nejistotě – prvotrimestrální screening mi nevyšel zrovna dobře a riziko trisomie byla 1:230, což už je bohužel pozitivní výsledek. Dalším vyšetřením byly tripple testy a výsledek byl ještě více alarmující – pozitivní 1:8. Musela jsem se rozhodnout, jaká další vyšetření podstoupím.

Rozhodnutí mezi aminocentézou a neinvazivním vyšetření z krve

Dostala jsem na výběr buď amniocentézu, nebo neinvazivní vyšetření z krve Prenascan. Jelikož všechna ultrazvuková vyšetření dopadla na jedničku a miminka jsou podle UTZ zdravá, rozhodla jsem se pro neinvazivní vyšetření. Bylo to také z toho důvodu, že na amniocentézu bych musela do Prahy, protože u dvojčat by mi ji v Budějovicích neprovedli. A samozřejmě i nějaké obavy ze zákroku hrály roli v rozhodování, které vyšetření podstoupím. Na druhou stranu Prenascan sice miminka neohrozí, ale platíte si ho samy a na výsledky čekáte 14 dní, někdy až tři týdny. A opravdu 14 dní na takovéhle výsledky se vám zdá jako věčnost. Naštěstí již po 12 dnech mi volali z genetiky a oznámili mi, že žádná VVV nebyla prokázána. 

Vždy je potřeba myslet pozitivně

Tím bych chtěla podržet hlavně všechny maminky, kterým testy také nevycházejí příliš dobře. Je potřeba myslet vždy pozitivně a snažit se z toho nehroutit. Je to těžké, ale držte se!!! 

Již znám pohlaví dvojčat

Po „velkém“ ultrazvuku mohu být konečně opravdu klidná. Ačkoli miminko „B“ příliš nespolupracovalo. Leželo si na bříšku a nechtělo nám pořádně ukázat srdíčko. Nakonec se ale umoudřilo a lehlo si pěkně na záda. Miminka jsou téměř stejně velká a váží cca 350 g. A samozřejmě jsme si nechali potvrdit pohlaví, které nám už sice říkali minule, ale teď to už je snad jistota. Jsou to dva kluci. :-D 

První kopanečky

Tento týden jsem také konečně začala zřetelně cítit pohyby. Do této doby to bylo opravdu jen takové šimrání v břiše, až mi to přišlo divné, protože u Štěpánka jsem snad cítila pohyby již v 18. týden těhotenství a teď s dvojčaty až kolem 21. týden těhotenství. Ale už je oba cítím a občas mi dávají slušně zabrat.

Začínám nakupovat výbavičku

Takže po všech těchto dobrých zprávách jsem samozřejmě naběhla do prvního obchůdku s dětským oblečením a koupila si něco malého pro radost. V nejbližších dnech se také chystám protřídit věci po Štěpánkovi. 

Manžel ze mě šílí

Doma už ze mě manžel šílí. Myslel si, že to šílenství jako bylo s prvním synem, teď nebude, že vše potřebné máme už koupené. Jenže dvě děti, to znamená vše dvakrát. Takže u nás toto šílenství probíhá nanovo.

To je tedy asi prozatím vše. V dalších dnech mě čeká kontrola u diabetoložky a svého gynekologa, tak snad bude vše zase v nejlepším pořádku.

Mějte se hezky a ahoj,

Barbora

Podle deníčků maminek zpracovala Andrea Blažková

Jaké produkty věnují sponzoři rodičkám?

Gaga´s pleny
 

Gaga´s pleny

Značka GaGa’s pleny nabízí kvalitní pomůcky k přebalování v látkové variantě. Ekologie a zdravý zadeček miminka je prioritou číslo 1. Výrobky vznikají za pomoci testujících maminek. Moderních látkových plen se není třeba obávat – pleny se nežehlí, jsou v atraktivních designech a eliminují vznik opruzenin. KVALITA PROVĚŘENÁ MAMINKAMI JE TADY ZARUČENA. Finanční úspora může činit až 15 000 Kč oproti jednorázové variantě.
Gaga´s pleny věnují každé mamince balíček s produkty pro pohodlné přebalování
 • 1x přebalovací podložka: Nepromokavá vrstva, dostatečná velikost a skladnost dopřeje miminku pohodlné přebalení i mimo domov, výborně poslouží i jako podložka pro nácvik pasení koníků
 • 1x plena all in one: Nejjednodušší systém látkových plen, který roste s dítětem. Použití je snadné jako u jednorázové pleny a zadeček zůstává v suchu
 • 1x malý nepromokavý pytlík: Pro přenos všeho vlhkého pro miminko či maminku
 • 2x bambusový ubrousek: Utírání pusinky či zadečku šetrně a ekologicky
 • 1x slintáček: chrání oblečení před slintáním či jídlem díky spodní vrstvě z fleecu, která zároveň nechladí a je příjemná na dotek, nastavení 2 velikostí pomocí cvočků
Více na www.gagapleny.cz.
Bella Happy

Bella Bohemia

Společnost Bella Bohemia dodává na český trh kvalitní jednorázové dětské pleny značky Happy. Dále vlhčené ubrousky, kapesníčky a přebalovací podložky stejné značky.
Pod značkou Bella pak dámskou intimní hygienu a pod značkou Bella Mamma kolekci výrobků pro maminky v období kolem porodu.
 
Bella Bohemia věnuje rodičkám dárkový balíček Happy v hodnotě 700 Kč, který obsahuje balení dětských plenek Happy Newborn velké balení a Happy Mini velké balení, HAPPY vlhčené ubrousky Hedvábí & Bavlna á 64 ks, podložky Happy 60x90 cm á 5 ks, fixační kalhotky Bella Mamma á 2 ks M/L nebo XL, prsní a poporodní vložky Bella Mamma á10 ks, ochranný krém na ruce Simply Evita s olejem z hroznových jader, Evita Simply krém na ruce s heřmánkem 100 ml, dětskou přítulku pejsek/kočička, svačinový box Happy, vložky Bella Mamma Comfort á 30 ks.
Weleda

Weleda

Weleda, dnes největší výrobce přírodní kosmetiky, dietetik a léčiv, vznikla v roce 1921 ve Švýcarsku jako farmaceutická laboratoř. Kosmetické přípravky Weleda se vyrábějí jen z nejčistších dostupných přírodních surovin, zcela bez umělých konzervačních látek a jsou držitelem mezinárodního certifikátu přírodní kosmetiky a biokosmetiky NATRUE. Koupit je můžete na e-shopu www.weleda.cz, lékárnách, DM drogeriích, Rossmanu, Teta drogériích, v síti Klubových prodejen Weleda nebo ve firemní prodejně Weleda Beauty & Store v Praze.

S filosofií společnosti Weleda souvisí také dodržování nejvyšších standardů kvality a udržitelné využívání přírodních zdrojů. 83 % z rostlinných surovin, které Weleda využívá, je vypěstováno v ekologickém zemědělství nebo je získáno z ekologicky kontrolovaných zdrojů ve volné přírodě.

Balíček pro rodičky bude obsahovat: 1x Těhotenský pěsticí olej na strie, 1x Olej na masáž prsů , 1x Olej na masáž hráze, 1x BIO Čaj pro kojící ženy, 1x Olej na masáž bříška kojence.

CarriwellMexická Bola od Babylonia
 

Carriwell - krásné a pohodlné podprsenky

Těhotenské a kojící podprsenky Carriwell perfektně sedí a díky nastavitelnému prodloužení se přizpůsobí vaší měnící se postavě během těhotenství a kojení. Na českém trhu nabízí tuto kvalitní dánskou značku společnost Müllerovi maminkám.
 
Jako dárek věnuje e-shop Müllerovi maminkám (mlr.cz) oblíbenou kojící podprsenku push up s gelovou kosticí GelWire®, která je díky speciální technologii a exkluzivnímu designu navržena speciálně pro maminky s plnějšími prsy.
 
Tato patentovaná bezešvá podprsenka kombinuje gelové kostice GelWire® s lehce odnímatelnými měkkými výztužemi, které vytvářejí krásný tvar a maximální podporu, aniž by byly omezeny základní vlastnosti skvělých kojících podprsenek Carriwell - komfort, styl, kvalita, pohodlí a funkčnost.
 

Babylonia - mexická Bola pro nastávající maminky

Müllerovi maminkám se starají o psychickou pohodu děťátek ještě před jejich narozením. Přinášejí tak originální mexické hudební přívěsky Bola od společnosti Babylonia. Magické a příjemné zvuky Boly uklidňují miminko během celého těhotenství i po narození, kdy už jsou pro ně tyto melodie důvěrně známé.
 
Právě tento krásný šperk, který zdobí maminky a uklidňuje miminka, daruje e-shop Müllerovi maminkám.
 
Belgická společnost Babylonia vyrábí také nosítka a šátky na nošení dětí už od narození ze 100% přírodní bavlny v nejvyšší kvalitě, a to v rámci programu Fair Trade.
 
Prohlédněte si kompletní sortiment firmy Müllerovi maminkám na www.mlr.cz a dopřejte si spokojené mateřství. Když je totiž spokojená maminka, tak i
miminko.
Medela

Medela

Švýcarská firma Medela nabízí vysoce kvalitní řadu pomůcek k podpoře kojení, vyráběnou na základě prováděných výzkumů nejen pro maminky, ale také pro profesionály. Kompletní Medela péče o kojení obsahuje sortiment: odsávání mateřského mléka, podávání mateřského mléka, péče o prsy, těhotenské prádlo, péče o mateřské mléko. Společnost Medela se tak snaží svými kvalitními produkty zpříjemnit ženám nejkrásnější období jejich života mateřství.

Medela věnuje každé mamince balíček s Medela pomůckami ke kojení - ideální balíček již při nástupu do porodnice:

 • 1x Oblíbená manuální 2-fázová odsávačka mateřského mléka Harmony premium balená s jedinečnou lahví Calma pro kojené děti + hojivá mast PureLan (100% čistý lanolín) k ošetření/zklidnění citlivých nebo suchých bradavek.
 • 1x Těhotenský břišní pás ulevuje v citlivých oblastech, jako je spodní břicho a spodní část zad. Poskytuje maximální pohodlí díky bezešvému provedení a extra-elastickému materiálu
 • 1x balení Hydrogelových polštářků 4ks
 • 1x Sterilizační sáček Quick clean pro rychlou a praktickou dezinfekci pomůcek ke kojení v mikrovlnné troubě už ve 3 minutách.

Více informací se dočtete na www.medela.cz. Můžete nás také sledovat na instagramu a facebooku.

LOVI

LOVI

Maminky znají naše dynamické dudlíky, moderní hrníčky s unikátním systémem 360°, nevylévací hrníčky, antikolikové kojenecké láhve nebo luxusní krajkové tampóny do podprsenky. Značka má široký výběr produktů, které jsou v souladu se sacím reflexem miminka, podporují laktaci a ulehčují mateřství těhotným i kojícím maminkám. Zkrátka péče a krmení s láskou. Jsme s vámi také na facebooku a instagramu, kde přinášíme novinky, akce, rady maminkám a další zajímavé typy.

Maminkám věnujeme následující produkty:
 
 • Samosterilizující láhev SuperVent LOVI o objemu 150 ml se speciálním víčkem, díky kterému celou lahvičku bezpečně sterilizujete v mikrovlnné troubě do 1,5 minuty.
 • Láhev SuperVent LOVI o objemu 250 ml s dynamickým silikonovým dudlíkem. Lahvička má speciální odvzdušňovací systém, tudíž minimalizuje vznik dětské koliky a tvar savičky připomíná maminčinu bradavku, takže nenarušuje sací reflex. Nemusíte mít obavy při kombinaci kojení a krmení z láhve.
 • Silikonový dynamický dudlík s mini štítkem vyrobený speciálně pro děti od narození do dvou měsíců z kolekce Buddy Bear LOVI. Mini štítek je lehký a tvarovaný tak, aby miminko mohlo volně dýchat nosánkem. Dudlík byl vytvořen pro zdravý vývoj dětských zoubků i dásní, skvěle se odvzdušňuje.
 • Dvě balení vložek do podprsenky Discreet Elegance LOVI – 2 x 20 kusů velmi elegantních a tenkých tampónů do podprsenky s krajkovým okrajem. Savé a přitom diskrétní, nedráždí citlivou pokožku a chrání spodní prádlo před ušpiněním. Balení v černé a béžové barvě. U nás totiž víme, že podprsenky nejsou jenom bílé.
Značka LOVI doporučuje kojení jako nejzdravější způsob krmení. Alternativní způsoby krmení by měly být použity po konzultaci s lékařem, porodní asistentkou nebo lékárníkem, pokud kojení není možné nebo je nedostatečné.
Canpol babies

Canpol babies

Bratři Tomáš a Kryštof asi v 90. letech netušili, že z malé rodinné firmy vybudují časem celosvětovou a uznávanou značku kojeneckých potřeb pro miminka a jejich maminky. Značka Canpol babies má své věrné zákazníky ve více než 50 zemích celého světa a v České republice se pyšní skvělým postavením, a to hlavně díky své dlouholeté tradici, novým technologiím a bezpečným materiálům. Maminky se na nás s oblibou obracejí při nákupu kojeneckých lahví, dudlíků, nevylévacích hrníčků, prvního nádobí pro děti, hraček, ale také při přípravě věcí do porodnice a v období šestinedělí. Značka Canpol babies usnadňuje maminkám mateřství i péči o miminka. S láskou již 25 let.
 
Maminkám věnujeme tento balíček:
 
 • Přírodní měkký kartáč a hřeben Canpol babies – jemně masíruje citlivou pokožku novorozeňátka, má bezpečné zakulacené konce a neelektrizuje vlásky.
 • Nosní odsávačka s hadičkou v pouzdru Canpol babies – určená pro děti do 3 let, které ještě neumí samy smrkat. Velmi jednoduché a přitom účinné.
 • Dětská manikúra Canpol babies – nůžky, pilník a kleštičky pro ty nejmenší nehtíčky.
 • Digitální teploměr s ohebným koncem Canpol babies – vhodný pro nejmenší děti pro měření teploty. Bezpečná koncovka a rychlé měření.
 • Chrastítko s chladícím kousátkem Canpol babies – Magická hůlka spojuje výhody chladícího kousátka a chrastítka. Pomáhá tišit bolest dásní v období růstu zubů.
Výrobky značky Canpol babies splňují nejpřísnější evropské normy kvality a bezpečnostních požadavků na výrobky určené pro kojence a malé děti, včetně produktů určeným ke krmení.
Femibion

Femibion®

Femibion® je doplněk stravy, který je přesně vyvinut pro speciální potřeby těhotných a kojících žen.

Obsahuje optimální dávku folátů (kyselinu listovou a Metafolin®), DHA, jód a další složky.

Je obohacený také o vitamin D3 důležitý pro imunitu, zuby a kosti.

Femibion® 2 tak poskytuje maminkám již od 2. trimestru těhotenství až do ukončení kojení děťátka dostatek látek, které jsou v tomto období zapotřebí ve zvýšené míře, ale není jednoduché je získat z běžné stravy.

Femibion® věnuje budoucím maminkám dvouměsíční péči o zdraví v průběhu prvního trimestru těhotenství v podobě Femibion® 1 a dále exkluzivní Dvojbalení Femibion® 2 s Bi-Oil jako dárkem pro navazující dva měsíce péče o zdraví miminka i maminky.

Femibion® 2 je vhodný pro období od začátku druhého trimestru až do ukončení kojení.

Zdravé těhotenství

Zdravé těhotenství

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství.

Zdravé těhotenství - to je jedinečný rádce pro úspěšné otěhotnění, těhotenství, porod i šestinedělí.
 
Zdravé těhotenství se současně věnuje:
- zdravé výživě,
- zdravému vaření krok za krokem
- zdravému cvičení před, v průběhu těhotenství i po porodu.

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Známe pohlaví dvojčátek - diskuze

Poradna

Dobrý den, prosila bych o radu mám nepravidelně cykly rozmezí 31-50 ovulaci mám 20 dní od poslední menstruace. Poslední menstruace byla 17.3. 4.4 byl na ultrazvuku vidět folikul nebylo řečeno kolik měřil nic jen že tam je 7.4 pozitivní ovulační test Atén den i pohlavní styk dne 9.4 jsem byla znova na gynekologii a bylo mi řečeno že ovulace probíhá byla vidět tekutina. Dne 19.4 slabý zašpinění předpokládám že nidace když 20.4 byl pozitivní těhotenský test. Dne 22.4 jsem byla na krvy jako samoplatce to bylo 40.33 dne na pohotovosti dne 28.4 jsem začala špinit hnědé nebylo ani na vložku gestační váček odpovídal 5 týdnů ale nikdo se neptal zda je menstruace pravidelná. Podle mých výpočtu když byla ovulace 7.4 s 20 denim zpožděním tak můj výpočet je že jsem byla 3+1 dne 30.4 kontrola u gynekologa tam též odpovídal váček 5tydnu ale zase se nikdo neptal zda je pravidelná nebo kdy byla ovulace nebo jestli ovulace není zpožděná .pak další špinění ale červená krev bylo
na pohotovosti dne 5.5 podle ultrazvuku byl váček 5+5 takže povyrostl podle mě byl stále úroveň kolem 4 týdne ale byl bez žloutkového váčku dne 15.5 byly kontrola u me gynekoložky a ultrazvuk odpovídal stále 5+ byla jsem poslána na kontrolu do nemocnice za je to na revizi 15.5 na pohotovosti váček údajně 6+2 ale stále bez plodů a bez žloutkového váčku ale nikdo nepočítal to že můžu mít nepravidelnou menstruaci nebo ovulaci o 20 dní od poslední menstruace .moje otázka zní jít na revizi nebo počkat jestli se ještě objevy nikdo nebral ani krev na hcg takže se neví hodnota mohly už od začátku váček blbě změřit. Podle ultrazvuku Nebo tím že mám nepravidelný cykly tak by se neshodovaly s datem menstruace a nepočítá se pak to podle ultrazvuku jinak než u běžné pravidelně menstruace a ovulace co je pak v půlce cyklu jen nechci jít na potrat zbytečně chci mít jistotu že jsem udělala vše revize dne 24.5 děkuji za odpověď

Dobrý den,

takto se to obtížně posuzuje, nicméně před provedením revize by stejně měl být proveden ještě kontrolní ultrazvuk, takže pokud tam nebudou již bezpečně patrné embryonální struktury, tak těhotenství prosperující s největší pravděpodobností není a revize je v takovém případě potenciálně na místě, o všem ale rozhodujete s lékařem, který Vás má možnost vyšetřit, nikoliv v rámci internetové poradny.

MUDr. Pavla Zahrádková | Babyonline | 18.05.2024, 16:41
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×