Inzerce
Inzerce
Inzerce

Rodíme ONLINE 2018/2019: Představení maminek

Jitka (12. týden), Lucie (19. týden), Barbora (21. týden) 

Úspěšný seriál „Rodíme společně s BOL“ pokračuje!

Je tomu přesně rok, co jsme odstartovali předchozí řadu Rodíme. Všechny maminky se již nyní těší ze svých miminek a vzpomínají na svá těhotenství. V letošním roce se s námi o svá těhotenství podělí další 3 zajímavé maminky. Těšit se můžete na to nejzajímavější z jejich šťastného období. Dozvíte se také, jaká vyšetření maminky absolvovaly a jak se jejich těhotenství vyvíjí.

Sponzoři seriálu Rodíme ONLINE 2018/2019:

Gaga´s pleny
Bella Happy
GS Mamavit
Carriwell
Babylonia
LOVI
Canpol babies
Femibion

Které maminky se projektu účastní? Začínáme od 12. do 21. týdne.

Katka E. Klára Milana

Jitka (12. týden těhotenství, čeká první miminko)

Zdravím čtenáře BOL,

jmenuji se Jitka, je mi 29 let a bydlím s přítelem v rodinném domě na Vysočině ve městě Pacov. Pracuji jako poradkyně pro oběti trestných činů, kde klientům pomáhám v těžkých životních situacích např. jako poškozeným při dopravních nehodách, výživném, náhradě majetkových škod nebo jako obětem domácího násilí.

Inzerce

Moje záliby

Baví mě vařit a to hlavně zdravá jídla a dezerty. Zajímám se o Paleo a Low Carb stravování a také přírodní kosmetiku (viz můj instagram @jitazenda).

Počátek těhotenství a termín porodu

Nyní jsem ve 12. týdnu jako prvorodička. Termín porodu je prozatím 23. 3. 2019, ale bude ještě upřesněn na prvotrimestrálním screeningu v následujícím týdnu. 

Inzerce

Přeji si holčičku a již začínám vymýšlet jména

Přítel si přeje holčičku a již pro ni začíná vymýšlet jména. Mě však intuice říká, že to bude chlapeček. Babička se samozřejmě nemůže dočkat mazlení s jejím prvním vnoučátkem a moje mladší sestra již teď plánuje trasy, které bude podnikat po okolí s kočárkem. Nechci se radovat předčasně, ale myslím, že již teď to vypadá s budoucím hlídáním docela slibně. :-)

Před těhotenstvím jsem aktivně sportovala

Než jsem otěhotněla, aktivně jsem sportovala. Jumping, badminton, fitness cvičení, tanec a alpinning, kterého jsem se nedávno stala instruktorkou, byly součástí každého mého dne. Jakmile jsem ale zjistila své těhotenství, začala jsem se ze strachu z otřesů věnovat pouze cyklistice v přírodě. Ale nejspíš jsem to s jízdou v terénu poslední dobou přeháněla (600 km/červenec), protože jsem během jedné jízdy začala slabě krvácet. To mě pochopitelně vyděsilo a následná ultrazvuková kontrola potvrdila hematom v těsné blízkosti plodu. Od té chvíle se můj život změnil od základů. 

Inzerce

Neschopenka a klidový režim

Kvůli hematomu jsem doma na neschopence a mám přikázaný klidový režim - v překladu, nesmím vůbec nic.

Trápí mě samozřejmě i běžné těhotenské potíže. 

Inzerce

Co mi vadí ze všeho nejvíc? 

Není to zakázaný pohlavní styk ani absence zaměstnání, ale prostý pocit neužitečnosti. Dobře, občas se mi ten pocit podaří překonat drobnými pracemi v domácnosti, ale ne na moc dlouho. Určitě to každá znáte. :-) Přiznávám, že je opravdu fajn mít možnost celý den odpočívat. Ostatně po tom přece všechny v každodenním pracovním shonu toužíme, ne? Jenže zanedlouho zjistíte, že vás najednou nic netěší, knížky přečtete a spát se vám nechce. Venku je krásně a vy nemůžete prakticky ani ven.

Doma máme nového společníka

Minulý týden jsme si s přítelem pořídili koťátko Miu, tak mám alespoň doma o společníka navíc. 

Moc ráda bych využila svůj volný čas pro sdílení průběhu celého mého těhotenství s budoucími maminkami, kterým se možná honí v hlavě podobné myšlenky a starosti jako mně. Některé z nás mají určitě i stejné nepříjemné zkušenosti s gynekologickým personálem a ostatními institucemi, které by nám v těhotenství měly být nápomocni, ale mnohdy se setkáváme s opakem.  

Přeji příjemný den a budu se na vás každý týden těšit. :-)

S pozdravem 

Jíťa 

Lucie (19. týden těhotenství, čeká druhé miminko)

Ahoj maminky, 

jmenuji se Lucka, je mi od července 25 a čekáme druhé miminko, doma máme skoro dvouletého Adámka.  Přítel pochází z dalekého Iráku, je zde v česku již skoro šest let a pracuje ve Škodovce. Poznali jsme se v obchodním domě, když jsem dělala security a on v Kebabu. 16. 9. to budou 4 roky, co jsme spolu.   

Nyní jsem v 19. týdnu těhotenství a termín porodu stanoven na 25.1.2019  

Kde bydlíme? 

Na malém náměstí, v Mladé Boleslavi v upraveném malém bytečku. 

Jak jsem vše zjistila? 

Ještě v zárodku, kdy HCG hormon nebyl tak vysoký, ale po testech, jupí jsem těhotná. 

Přítel a jeho rodina jsou nadšení, moje zas tak ne

Přítel je nadšený, ale říká, první miminko je nejkrásnější. Jeho rodina taktéž, jen moji si myslí, že vše bude moc těžké. 

Já bych chtěla holčičku, přítel kluka

Já samozřejmě holčičku, přítel kluka. 21. 9. se to snad na velkém ultrazvuku dozvíme. Ach to čekání. 

Baví nás výlety a nakupování

Výlety, dovolená a nákupy hlavně oblečení pro miminka. Také čas spolu a s naší láskou. 

Jak se jako druhorodička cítím?

Po skupině veder jsem byla i na kontrole kvůli bolestem, ale vše ok a musím brát magnesium. Na poslední kontrole byl se mnou i malý a výjimečně byl tak moc hodný, zázrak. Je to malý rarach. 

Miminko uvidíme až na kontrole na konci září 

Bohužel až 21.9., jsem tak nedočkavá až to bude...

Lucka 

Barbora (21. týden těhotenství, čeká dvojčata)

Ahoj a dobrý den všem, kteří se rozhodli číst naše těhotenské deníčky.

Na začátek mi dovolte, abych se představila. Jmenuji se Barbora a jsem 28letá maminka 13měsíčního syna Štěpánka. Bydlíme s manželem, dvěma malými pejsky, zakrslým králíčkem a hejnem rybiček v rodinném domečku ve vesničce u Českých Budějovic.

Nyní jsem ve 21. týdnu (tedy už v polovině) svého již čtvrtého těhotenství, ale budeme to počítat, jako těhotenství druhé, jelikož dvě předchozí se samovolně ukončila ještě v prvním trimestru. 

Ne jedno, ale dvě!

Miminko bylo plánované a moc se na něj těšíme. Velké překvapení ovšem nastalo na první kontrole u mého gynekologa, kde nám bylo oznámeno, že miminko není jedno, ale jsou tam dvě – dvojvaječná dvojčátka. Termín porodu mám v polovině ledna, přesněji 18. 1. 2019. Předpokládáme ale, že se miminka narodí již koncem prosince. S naším prvorozeným synkem tedy budou od sebe 18 měsíců. Bude to na začátku asi pořádná dřina, ale věřím, že děti budou výborně sehrané díky malému věkovému rozdílu.

Vyšetření, vyšetření a zase ta vyšetření…

Do dnešního dne jsem již podstoupila několik těhotenských vyšetření, několik ultrazvuků, odběrů krve a opakovaných návštěv genetického centra, která zprvu nevypadala příliš dobře, ale nakonec to vše snad bude mít dobrý konec. Blíže vám to popíši v následujícím příspěvku společně s velkým ultrazvukem, který budu v nejbližších dnech podstupovat.

Již nyní ale mohu říci, že každé těhotenství je opravdu jiné, jelikož se mi snad v ničem toto těhotenství neshoduje s tím předchozím.

Reakce ostatních

Když jsem manželovi oznámila, že jsem těhotná, byl opravdu nadšený, snad ještě více než v předchozím těhotenství. Prý je to proto, že nyní už si umí představit, jak je to nádherné mít děti. Už když jsem na těhotenském testu objevila dvě čárky, projela mi hlavou myšlenka, co když jsou dvě. Nevím jak, ale prostě jsem to tušila. Následně oznámení, že nebude jedno, ale dvě, ho velice zaskočilo, a ještě víc ho zaskočilo, když mi to doktor potvrdil, ale obavy rychle opadly a radost byla o to větší.

Reakce rodiny a přátel byly velice různorodé, to zná asi každý. Většina byla nadšená a moc nám to přejí, avšak někteří měli „velice oblíbené“ otázky typu: „A to jste plánovali?“ nebo „Není to moc brzy?“ A naše odpovědi: „Ano, plánovali.“ a „Ne, není příliš brzy.“ Věřím, že ale všichni se na dvojčátka velice těší.

Mé záliby nyní určuje syn a psi

Jak jsem již zmínila na začátku, krom synka máme i dva pejsky a ti byli do porodu středobodem mého vesmíru (samozřejmě s manželem :-)). Ne, že by se to porodem změnilo, ale teď máme vlastně pejsky tři. Prvotní obavy, jak budou na příchod malého človíčka reagovat, byly opravdu zbytečné. Dnes jsou nerozlučná trojka. Syn se s nimi velice rád dělí o své jídlo, hází jím míčky a oni ho na oplátku nechají klidně vlézt do pelíšku a odpočívat s nimi. Všichni tři mi pak dali podněty k dalším věcem, které mě velice baví a to je šití (jak pro syna, tak i pro pejsky) a focení.

Mějte se krásně a užívejte si začínající babí léto,

Barbora

Podle deníčků maminek zpracovala Andrea Blažková

Jaké produkty věnují sponzoři rodičkám?

Gaga´s pleny
 

Gaga´s pleny

Značka GaGa’s pleny nabízí kvalitní pomůcky k přebalování v látkové variantě. Ekologie a zdravý zadeček miminka je prioritou číslo 1. Výrobky vznikají za pomoci testujících maminek. Moderních látkových plen se není třeba obávat – pleny se nežehlí, jsou v atraktivních designech a eliminují vznik opruzenin. KVALITA PROVĚŘENÁ MAMINKAMI JE TADY ZARUČENA. Finanční úspora může činit až 15 000 Kč oproti jednorázové variantě.
Gaga´s pleny věnují každé mamince balíček s produkty pro pohodlné přebalování
 • 1x přebalovací podložka: Nepromokavá vrstva, dostatečná velikost a skladnost dopřeje miminku pohodlné přebalení i mimo domov, výborně poslouží i jako podložka pro nácvik pasení koníků
 • 1x plena all in one: Nejjednodušší systém látkových plen, který roste s dítětem. Použití je snadné jako u jednorázové pleny a zadeček zůstává v suchu
 • 1x malý nepromokavý pytlík: Pro přenos všeho vlhkého pro miminko či maminku
 • 2x bambusový ubrousek: Utírání pusinky či zadečku šetrně a ekologicky
 • 1x slintáček: chrání oblečení před slintáním či jídlem díky spodní vrstvě z fleecu, která zároveň nechladí a je příjemná na dotek, nastavení 2 velikostí pomocí cvočků
Více na www.gagapleny.cz.
Bella Happy

Bella Bohemia

Společnost Bella Bohemia dodává na český trh kvalitní jednorázové dětské pleny značky Happy. Dále vlhčené ubrousky, kapesníčky a přebalovací podložky stejné značky.
Pod značkou Bella pak dámskou intimní hygienu a pod značkou Bella Mamma kolekci výrobků pro maminky v období kolem porodu.
 
Bella Bohemia věnuje rodičkám dárkový balíček Happy v hodnotě 700 Kč, který obsahuje balení dětských plenek Happy Newborn velké balení a Happy Mini velké balení, HAPPY vlhčené ubrousky Hedvábí & Bavlna á 64 ks, podložky Happy 60x90 cm á 5 ks, fixační kalhotky Bella Mamma á 2 ks M/L nebo XL, prsní a poporodní vložky Bella Mamma á10 ks, ochranný krém na ruce Simply Evita s olejem z hroznových jader, Evita Simply krém na ruce s heřmánkem 100 ml, dětskou přítulku pejsek/kočička, svačinový box Happy, vložky Bella Mamma Comfort á 30 ks.
Weleda

Weleda

Weleda, dnes největší výrobce přírodní kosmetiky, dietetik a léčiv, vznikla v roce 1921 ve Švýcarsku jako farmaceutická laboratoř. Kosmetické přípravky Weleda se vyrábějí jen z nejčistších dostupných přírodních surovin, zcela bez umělých konzervačních látek a jsou držitelem mezinárodního certifikátu přírodní kosmetiky a biokosmetiky NATRUE. Koupit je můžete na e-shopu www.weleda.cz, lékárnách, DM drogeriích, Rossmanu, Teta drogériích, v síti Klubových prodejen Weleda nebo ve firemní prodejně Weleda Beauty & Store v Praze.

S filosofií společnosti Weleda souvisí také dodržování nejvyšších standardů kvality a udržitelné využívání přírodních zdrojů. 83 % z rostlinných surovin, které Weleda využívá, je vypěstováno v ekologickém zemědělství nebo je získáno z ekologicky kontrolovaných zdrojů ve volné přírodě.

Balíček pro rodičky bude obsahovat: 1x Těhotenský pěsticí olej na strie, 1x Olej na masáž prsů , 1x Olej na masáž hráze, 1x BIO Čaj pro kojící ženy, 1x Olej na masáž bříška kojence.

CarriwellMexická Bola od Babylonia
 

Carriwell - krásné a pohodlné podprsenky

Těhotenské a kojící podprsenky Carriwell perfektně sedí a díky nastavitelnému prodloužení se přizpůsobí vaší měnící se postavě během těhotenství a kojení. Na českém trhu nabízí tuto kvalitní dánskou značku společnost Müllerovi maminkám.
 
Jako dárek věnuje e-shop Müllerovi maminkám (mlr.cz) oblíbenou kojící podprsenku push up s gelovou kosticí GelWire®, která je díky speciální technologii a exkluzivnímu designu navržena speciálně pro maminky s plnějšími prsy.
 
Tato patentovaná bezešvá podprsenka kombinuje gelové kostice GelWire® s lehce odnímatelnými měkkými výztužemi, které vytvářejí krásný tvar a maximální podporu, aniž by byly omezeny základní vlastnosti skvělých kojících podprsenek Carriwell - komfort, styl, kvalita, pohodlí a funkčnost.
 

Babylonia - mexická Bola pro nastávající maminky

Müllerovi maminkám se starají o psychickou pohodu děťátek ještě před jejich narozením. Přinášejí tak originální mexické hudební přívěsky Bola od společnosti Babylonia. Magické a příjemné zvuky Boly uklidňují miminko během celého těhotenství i po narození, kdy už jsou pro ně tyto melodie důvěrně známé.
 
Právě tento krásný šperk, který zdobí maminky a uklidňuje miminka, daruje e-shop Müllerovi maminkám.
 
Belgická společnost Babylonia vyrábí také nosítka a šátky na nošení dětí už od narození ze 100% přírodní bavlny v nejvyšší kvalitě, a to v rámci programu Fair Trade.
 
Prohlédněte si kompletní sortiment firmy Müllerovi maminkám na www.mlr.cz a dopřejte si spokojené mateřství. Když je totiž spokojená maminka, tak i
miminko.
Medela

Medela

Švýcarská firma Medela nabízí vysoce kvalitní řadu pomůcek k podpoře kojení, vyráběnou na základě prováděných výzkumů nejen pro maminky, ale také pro profesionály. Kompletní Medela péče o kojení obsahuje sortiment: odsávání mateřského mléka, podávání mateřského mléka, péče o prsy, těhotenské prádlo, péče o mateřské mléko. Společnost Medela se tak snaží svými kvalitními produkty zpříjemnit ženám nejkrásnější období jejich života mateřství.

Medela věnuje každé mamince balíček s Medela pomůckami ke kojení - ideální balíček již při nástupu do porodnice:

 • 1x Oblíbená manuální 2-fázová odsávačka mateřského mléka Harmony premium balená s jedinečnou lahví Calma pro kojené děti + hojivá mast PureLan (100% čistý lanolín) k ošetření/zklidnění citlivých nebo suchých bradavek.
 • 1x Těhotenský břišní pás ulevuje v citlivých oblastech, jako je spodní břicho a spodní část zad. Poskytuje maximální pohodlí díky bezešvému provedení a extra-elastickému materiálu
 • 1x balení Hydrogelových polštářků 4ks
 • 1x Sterilizační sáček Quick clean pro rychlou a praktickou dezinfekci pomůcek ke kojení v mikrovlnné troubě už ve 3 minutách.

Více informací se dočtete na www.medela.cz. Můžete nás také sledovat na instagramu a facebooku.

LOVI

LOVI

Maminky znají naše dynamické dudlíky, moderní hrníčky s unikátním systémem 360°, nevylévací hrníčky, antikolikové kojenecké láhve nebo luxusní krajkové tampóny do podprsenky. Značka má široký výběr produktů, které jsou v souladu se sacím reflexem miminka, podporují laktaci a ulehčují mateřství těhotným i kojícím maminkám. Zkrátka péče a krmení s láskou. Jsme s vámi také na facebooku a instagramu, kde přinášíme novinky, akce, rady maminkám a další zajímavé typy.

Maminkám věnujeme následující produkty:
 
 • Samosterilizující láhev SuperVent LOVI o objemu 150 ml se speciálním víčkem, díky kterému celou lahvičku bezpečně sterilizujete v mikrovlnné troubě do 1,5 minuty.
 • Láhev SuperVent LOVI o objemu 250 ml s dynamickým silikonovým dudlíkem. Lahvička má speciální odvzdušňovací systém, tudíž minimalizuje vznik dětské koliky a tvar savičky připomíná maminčinu bradavku, takže nenarušuje sací reflex. Nemusíte mít obavy při kombinaci kojení a krmení z láhve.
 • Silikonový dynamický dudlík s mini štítkem vyrobený speciálně pro děti od narození do dvou měsíců z kolekce Buddy Bear LOVI. Mini štítek je lehký a tvarovaný tak, aby miminko mohlo volně dýchat nosánkem. Dudlík byl vytvořen pro zdravý vývoj dětských zoubků i dásní, skvěle se odvzdušňuje.
 • Dvě balení vložek do podprsenky Discreet Elegance LOVI – 2 x 20 kusů velmi elegantních a tenkých tampónů do podprsenky s krajkovým okrajem. Savé a přitom diskrétní, nedráždí citlivou pokožku a chrání spodní prádlo před ušpiněním. Balení v černé a béžové barvě. U nás totiž víme, že podprsenky nejsou jenom bílé.
Značka LOVI doporučuje kojení jako nejzdravější způsob krmení. Alternativní způsoby krmení by měly být použity po konzultaci s lékařem, porodní asistentkou nebo lékárníkem, pokud kojení není možné nebo je nedostatečné.
Canpol babies

Canpol babies

Bratři Tomáš a Kryštof asi v 90. letech netušili, že z malé rodinné firmy vybudují časem celosvětovou a uznávanou značku kojeneckých potřeb pro miminka a jejich maminky. Značka Canpol babies má své věrné zákazníky ve více než 50 zemích celého světa a v České republice se pyšní skvělým postavením, a to hlavně díky své dlouholeté tradici, novým technologiím a bezpečným materiálům. Maminky se na nás s oblibou obracejí při nákupu kojeneckých lahví, dudlíků, nevylévacích hrníčků, prvního nádobí pro děti, hraček, ale také při přípravě věcí do porodnice a v období šestinedělí. Značka Canpol babies usnadňuje maminkám mateřství i péči o miminka. S láskou již 25 let.
 
Maminkám věnujeme tento balíček:
 
 • Přírodní měkký kartáč a hřeben Canpol babies – jemně masíruje citlivou pokožku novorozeňátka, má bezpečné zakulacené konce a neelektrizuje vlásky.
 • Nosní odsávačka s hadičkou v pouzdru Canpol babies – určená pro děti do 3 let, které ještě neumí samy smrkat. Velmi jednoduché a přitom účinné.
 • Dětská manikúra Canpol babies – nůžky, pilník a kleštičky pro ty nejmenší nehtíčky.
 • Digitální teploměr s ohebným koncem Canpol babies – vhodný pro nejmenší děti pro měření teploty. Bezpečná koncovka a rychlé měření.
 • Chrastítko s chladícím kousátkem Canpol babies – Magická hůlka spojuje výhody chladícího kousátka a chrastítka. Pomáhá tišit bolest dásní v období růstu zubů.
Výrobky značky Canpol babies splňují nejpřísnější evropské normy kvality a bezpečnostních požadavků na výrobky určené pro kojence a malé děti, včetně produktů určeným ke krmení.
Femibion

Femibion®

Femibion® je doplněk stravy, který je přesně vyvinut pro speciální potřeby těhotných a kojících žen.

Obsahuje optimální dávku folátů (kyselinu listovou a Metafolin®), DHA, jód a další složky.

Je obohacený také o vitamin D3 důležitý pro imunitu, zuby a kosti.

Femibion® 2 tak poskytuje maminkám již od 2. trimestru těhotenství až do ukončení kojení děťátka dostatek látek, které jsou v tomto období zapotřebí ve zvýšené míře, ale není jednoduché je získat z běžné stravy.

Femibion® věnuje budoucím maminkám dvouměsíční péči o zdraví v průběhu prvního trimestru těhotenství v podobě Femibion® 1 a dále exkluzivní Dvojbalení Femibion® 2 s Bi-Oil jako dárkem pro navazující dva měsíce péče o zdraví miminka i maminky.

Femibion® 2 je vhodný pro období od začátku druhého trimestru až do ukončení kojení.

Zdravé těhotenství

Zdravé těhotenství

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství.

Zdravé těhotenství - to je jedinečný rádce pro úspěšné otěhotnění, těhotenství, porod i šestinedělí.
 
Zdravé těhotenství se současně věnuje:
- zdravé výživě,
- zdravému vaření krok za krokem
- zdravému cvičení před, v průběhu těhotenství i po porodu.

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Představení maminek - diskuze

Poradna

Hematom

| Matyskova | 10.06.2024, 21:21

Dobrý večer, chtěla jsem se zeptat, je mi 32 let a jsem v 9 týdnu. Dnes ráno chvilkové křeče ( nic hrozného) jen jsem si musela na chvilku sednout aby se to uklidnilo. Po hodině jsem šla na záchod a měla jsem moč s krví samozřejmě hned panika a gynekologie, neschopenka a klidový režim. Mam hematom, ( nevím jak velký) mimčo je v pořádku. Dostala jsem zaváděcí tablety Utrogestan, týden ( od první prohlídky) už beru femibion + prášky na ředění krve jelikož mám před čtyřmi lety operovany aneurysma na krční tepně. Kromě zácpy žádné potíže nemám a na tu už mám také sirup. Od rána už nebyla žádná krev. Zapomněla jsem se zeptat zda mohu spat ležet na boku nebo musím na zádech a pokuď budete mít nějaké rady co mohu ještě udělat pro to aby to bylo v pořádku budu moc ráda, další kontrolu mam za týden v pondělí moc děkuji za odpověď Matyskova

Dobrý den,

můžete ležet, jakkoliv je Vám příjemné, na hematom to nemá žádný vliv, dále bych žádná zvláštní opatření než ta, co již máte, neviděla za nutné, šetřit se, odpočívat, nesportovat, nezvedat těžká břemena. Držím palce.

MUDr. Pavla Zahrádková | Babyonline | 11.06.2024, 11:06
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×