Inzerce
Inzerce
Inzerce

Rodíme ONLINE 2018/2019: Katka v 15. týdnu těhotenství zná pohlaví miminka

Alena (12. týden), Katka (15. týden), Jitka (24. týden), Lucie (31. týden), Barbora (33. týden) 

Katka zná výsledky tripple testu a pohlaví miminka, budou mít s maželem páreček, čekají totiž vytouženou holčičku! Gratulujeme!

Sponzoři seriálu Rodíme ONLINE 2018/2019:

Gaga´s pleny
Bella Happy
GS Mamavit
Carriwell
Babylonia
LOVI
Canpol babies
Femibion

 

Co tento týden prožívají ostatní maminky?

Katka Jitka Lucie Bára

 

Katka (15. týden těhotenství, čeká druhé miminko)

Krásné úterý,

týden na horách utekl jako voda. 

Inzerce

Sölden

Trošku nás mrzelo, že dole nebyl sníh, ale za to nám úžasně vyšlo počasí. Bylo krásně slunečno a my si to užívali všemi doušky. Chodili jsme na dlouhé procházky. Pak jsme si udělali oběd a mohli ho dokonce sníst venku. Což jsem ani nečekala. 

Pondělní odhalení

Hned v pondělí ráno jsem měla telefonát od sestřičky mé lékařky s úžasnou zprávou. Hned jsem dala telefonát na hlasitý odposlech, aby to slyšel David hned z první ruky. Všechny výsledky jsou v pořádku a výsledek vyšel negativní. A navíc ještě úžasná zpráva, že čekáme HOLČIČKU. Budeme mít vysněný páreček. Úžasnější zprávu jsme hned po ránu nemohli dostat. Poté jsem volala mamce a chtěla slyšet, co si myslí taťka. Vždy věděl, kdo co u nás čeká i bez výsledků a všeho. A i tentokrát se nemýlil. Řekl, že to bude holčička.

Inzerce

Ledovec

V úterý jsme se vydali ski busem nahoru na ledovec, abychom Kryštůfkovi ukázali sníh. Hodně mě překvapilo, že po jedenácté hodině jelo ještě plno lidí lyžovat. Proto to s kočárkem bylo náročné. Samá serpentýna a strmý kopec. Ale dali jsme to. Nahoře jsme měli sraz na oběd se známými. Bylo to super. Pak jsme vytáhli boby a jezdili jsme. Kryštůfek se choval jako kdyby nic. Pak jsem ho dala na sníh a dělali jsme anděla, a to se chechtal. 

Středa byla opět v duchu procházek a pohody. Došli jsme si i na oběd, Kryštůfek krásně spinkal. Nicméně mě místní mastná pizza neudělala moc dobře. Byla těžká do žaludku.

Inzerce

Výstava Elements 007

Jako velcí fanoušci Bonda jsme chtěli navštívit výstavu Elements 007, neboť poslední Bondovka se natáčela přímo v Söldenu. Problém byl, že jen lanovka stála 38 eur/osoba plus vstupné 22 eur/osoba. Což nám opravdu přišlo hodně. Ale pak mě napadla spásná myšlena, požádat přátele, kteří odjížděli ve středu odpoledne zpět do ČR, zda nám nedají své skipasy. Což se také stalo a díky tomu jsme vyjeli nahoru a vstup už nebyl tak šíleny. 

Upřímně když jsme vešli na výstavu, tak jsme hned usoudili, že ty peníze za to stály. Bylo to úchvatné. Prostě úžasná prohlídka se skvělým zážitkem. Byli jsme tam až do zavíračky. Všichni byli úžasní a příjemní a nápomocni, i vzhledem k tomu, že jsme měli kočárek. Pokud budete mít cestu, vřele doporučujeme.

Pohádkový zámek Neuschwanstein

Ve čtvrtek ráno jsme se opět přesunuli do Německa na zámek Neuschwanstein a sousední zámek Hohenschwangau. Tentokrát jsme nenechali nic náhodě a lístky si rezervovali online. :-) Nechali jsme si čas na přesun ze Söldenu. Přijeli jsme tam ale hodně brzy, tak jsem požádala o změnu termínu prohlídky a bylo mi vyhověno. Tak jsme šli na kávu a dortík a pak procházkou na menší ze zámků Hohenschwangau. Díky kočárku se nám cesta nahoru trošku protáhla, ale bylo to super. Oblačnost se vyčasila a vykouklo krásné sluníčko. Poté jsme šli k autu na oběd, ale zjistili jsme, že nemáme moc času, tak jen rychlá houska, převléct Kryštůfka do nosítka a hurá nahoru. 

Jeli jsme autobusem, pěšky už bychom to po celém týdnu chození nezvládli. Měli jsme to ťip ťop. Prohlídka a informace byli zajímavé. Nutno podotknout, že oba zámky měly audio českého průvodce, což je naprosto úžasné.

Nechci být pyšná matka, ale musím říct, že kamkoliv jdeme s Kryštůfkem, tak budí obrovskou pozornost, je hodný a usměvavý. Ani zde tomu nebylo jinak. Všichni se na něho hned smějí a jsou hodně milí. I v autobusech nechali Davida si sednout, neboť já kvůli bříšku ho už v nosítku nosit bohužel nemohu. 

Přejezd do Mnichova

Po dost vyčerpávajících prohlídkách jsme sedli do auta a jeli do Mnichova. Zde byl plán zůstat až nejlépe do neděle. Bohužel tento plán nevyšel. Večer jsme dostali chuť na McDonalda. Koukali jsme, že vzdušnou čarou je 1 km, ale pěšky byl bohužel 2,8 km a cesta trvala přes půl hodiny. Upřímně po náročném dni v kopcích na zámcích ještě tato procházka mi dala šíleně zabrat a myslela jsem, že cestu zpět už nedám. Došla jsem to z posledních sil.

Ráno v pátek bylo tak ošklivé a vlezlé počasí, že se to nedalo. Navíc Kryštůfek byl v pátek od rána hodně nevrlý a mrzutý. Pofňukával a plakal, ani procházky a nic nepomáhalo. Asi mu roste třetí zoubek. 

BMW muzeum a Olympijský park

Proto jsem se rozhodli, že navštívíme pouze BMW muzeum a Olympijský park, který si jsem si částečně prošli již večer za tmy a pojedeme domu. Muzeum nás velmi zklamalo, kde je vstupné 10 eur/osoba, za které to opravdu nestálo. Očekávali jsme od něho mnohem více. Chuť jsme si spravili ve vedlejším BMW Welt (světě), zde není žádné vstupné. Nachází se zde současné modely BMW a mohli jsme si i sednou na motorky. 

Pak už nás čekala jen cesta domů. Kryštůfek byl opravdu velmi nevrlý, a tak nám trvala o dost déle, než by mělo. Když jsme dojeli, upřímně jsem byla ráda, že je to za námi. Jen představa, že mě čeká vyklidit celé auto a vše vyprat apod. hrůza. V tomto duchu se linula celá sobota… 

Nicméně odpoledne na mě padla šílená únava. Nevím, zda po celém tom náročném týdnu, nebo jen tak. Ale bylo to šílené. Odpoledne jsem si musela jít na dvě hodiny lehnout. Celý týden mi jinak bylo celkem fajn, až na občasnou únavu a bolest hlavy.

Nedělní těhotenská masáž

V neděli, na můj svátek, jsem si dopoledne opět zdřímla, když Kryštůfek spinkal a odpoledne jsme si s Davidem dojeli na masáž, já samozřejmě na těhotenskou thajskou a David na klasickou. A pak na pozdní oběd. Mamka nám pohlídala Kryštůfka. Celý týden ho neviděla, tak si ho aspoň užila v neděli. :-)

Přeji Vám krásný týden a v úterý opět na stránkách úžasného portálu Babyonline.

Katka, David a Kryštůfek

Podle deníčků maminek zpracovala Andrea Blažková

Jaké produkty věnují sponzoři rodičkám?

Gaga´s pleny
 

Gaga´s pleny

Značka GaGa’s pleny nabízí kvalitní pomůcky k přebalování v látkové variantě. Ekologie a zdravý zadeček miminka je prioritou číslo 1. Výrobky vznikají za pomoci testujících maminek. Moderních látkových plen se není třeba obávat – pleny se nežehlí, jsou v atraktivních designech a eliminují vznik opruzenin. KVALITA PROVĚŘENÁ MAMINKAMI JE TADY ZARUČENA. Finanční úspora může činit až 15 000 Kč oproti jednorázové variantě.
Gaga´s pleny věnují každé mamince balíček s produkty pro pohodlné přebalování
 • 1x přebalovací podložka: Nepromokavá vrstva, dostatečná velikost a skladnost dopřeje miminku pohodlné přebalení i mimo domov, výborně poslouží i jako podložka pro nácvik pasení koníků
 • 1x plena all in one: Nejjednodušší systém látkových plen, který roste s dítětem. Použití je snadné jako u jednorázové pleny a zadeček zůstává v suchu
 • 1x malý nepromokavý pytlík: Pro přenos všeho vlhkého pro miminko či maminku
 • 2x bambusový ubrousek: Utírání pusinky či zadečku šetrně a ekologicky
 • 1x slintáček: chrání oblečení před slintáním či jídlem díky spodní vrstvě z fleecu, která zároveň nechladí a je příjemná na dotek, nastavení 2 velikostí pomocí cvočků
Více na www.gagapleny.cz.
Bella Happy

Bella Bohemia

Společnost Bella Bohemia dodává na český trh kvalitní jednorázové dětské pleny značky Happy. Dále vlhčené ubrousky, kapesníčky a přebalovací podložky stejné značky.
Pod značkou Bella pak dámskou intimní hygienu a pod značkou Bella Mamma kolekci výrobků pro maminky v období kolem porodu.
 
Bella Bohemia věnuje rodičkám dárkový balíček Happy v hodnotě 700 Kč, který obsahuje balení dětských plenek Happy Newborn velké balení a Happy Mini velké balení, HAPPY vlhčené ubrousky Hedvábí & Bavlna á 64 ks, podložky Happy 60x90 cm á 5 ks, fixační kalhotky Bella Mamma á 2 ks M/L nebo XL, prsní a poporodní vložky Bella Mamma á10 ks, ochranný krém na ruce Simply Evita s olejem z hroznových jader, Evita Simply krém na ruce s heřmánkem 100 ml, dětskou přítulku pejsek/kočička, svačinový box Happy, vložky Bella Mamma Comfort á 30 ks.
Weleda

Weleda

Weleda, dnes největší výrobce přírodní kosmetiky, dietetik a léčiv, vznikla v roce 1921 ve Švýcarsku jako farmaceutická laboratoř. Kosmetické přípravky Weleda se vyrábějí jen z nejčistších dostupných přírodních surovin, zcela bez umělých konzervačních látek a jsou držitelem mezinárodního certifikátu přírodní kosmetiky a biokosmetiky NATRUE. Koupit je můžete na e-shopu www.weleda.cz, lékárnách, DM drogeriích, Rossmanu, Teta drogériích, v síti Klubových prodejen Weleda nebo ve firemní prodejně Weleda Beauty & Store v Praze.

S filosofií společnosti Weleda souvisí také dodržování nejvyšších standardů kvality a udržitelné využívání přírodních zdrojů. 83 % z rostlinných surovin, které Weleda využívá, je vypěstováno v ekologickém zemědělství nebo je získáno z ekologicky kontrolovaných zdrojů ve volné přírodě.

Balíček pro rodičky bude obsahovat: 1x Těhotenský pěsticí olej na strie, 1x Olej na masáž prsů, 1x Olej na masáž hráze, 1x BIO Čaj pro kojící ženy, 1x Olej na masáž bříška kojence.

CarriwellMexická Bola od Babylonia
 

Carriwell - krásné a pohodlné podprsenky

Těhotenské a kojící podprsenky Carriwell perfektně sedí a díky nastavitelnému prodloužení se přizpůsobí vaší měnící se postavě během těhotenství a kojení. Na českém trhu nabízí tuto kvalitní dánskou značku společnost Müllerovi maminkám.
 
Jako dárek věnuje e-shop Müllerovi maminkám (mlr.cz) oblíbenou kojící podprsenku push up s gelovou kosticí GelWire®, která je díky speciální technologii a exkluzivnímu designu navržena speciálně pro maminky s plnějšími prsy.
 
Tato patentovaná bezešvá podprsenka kombinuje gelové kostice GelWire® s lehce odnímatelnými měkkými výztužemi, které vytvářejí krásný tvar a maximální podporu, aniž by byly omezeny základní vlastnosti skvělých kojících podprsenek Carriwell - komfort, styl, kvalita, pohodlí a funkčnost.
 

Babylonia - mexická Bola pro nastávající maminky

Müllerovi maminkám se starají o psychickou pohodu děťátek ještě před jejich narozením. Přinášejí tak originální mexické hudební přívěsky Bola od společnosti Babylonia. Magické a příjemné zvuky Boly uklidňují miminko během celého těhotenství i po narození, kdy už jsou pro ně tyto melodie důvěrně známé.
 
Právě tento krásný šperk, který zdobí maminky a uklidňuje miminka, daruje e-shop Müllerovi maminkám.
 
Belgická společnost Babylonia vyrábí také nosítka a šátky na nošení dětí už od narození ze 100% přírodní bavlny v nejvyšší kvalitě, a to v rámci programu Fair Trade.
 
Prohlédněte si kompletní sortiment firmy Müllerovi maminkám na www.mlr.cz a dopřejte si spokojené mateřství. Když je totiž spokojená maminka, tak i
miminko.
Medela

Medela

Švýcarská firma Medela nabízí vysoce kvalitní řadu pomůcek k podpoře kojení, vyráběnou na základě prováděných výzkumů nejen pro maminky, ale také pro profesionály. Kompletní Medela péče o kojení obsahuje sortiment: odsávání mateřského mléka, podávání mateřského mléka, péče o prsy, těhotenské prádlo, péče o mateřské mléko. Společnost Medela se tak snaží svými kvalitními produkty zpříjemnit ženám nejkrásnější období jejich života mateřství.

Medela věnuje každé mamince balíček s Medela pomůckami ke kojení - ideální balíček již při nástupu do porodnice:

 • 1x Oblíbená manuální 2-fázová odsávačka mateřského mléka Harmony premium balená s jedinečnou lahví Calma pro kojené děti + hojivá mast PureLan (100% čistý lanolín) k ošetření/zklidnění citlivých nebo suchých bradavek.
 • 1x Těhotenský břišní pás ulevuje v citlivých oblastech, jako je spodní břicho a spodní část zad. Poskytuje maximální pohodlí díky bezešvému provedení a extra-elastickému materiálu
 • 1x balení Hydrogelových polštářků 4ks
 • 1x Sterilizační sáček Quick clean pro rychlou a praktickou dezinfekci pomůcek ke kojení v mikrovlnné troubě už ve 3 minutách.

Více informací se dočtete na www.medela.cz. Můžete nás také sledovat na instagramu a facebooku.

LOVI

LOVI

Maminky znají naše dynamické dudlíky, moderní hrníčky s unikátním systémem 360°, nevylévací hrníčky, antikolikové kojenecké láhve nebo luxusní krajkové tampóny do podprsenky. Značka má široký výběr produktů, které jsou v souladu se sacím reflexem miminka, podporují laktaci a ulehčují mateřství těhotným i kojícím maminkám. Zkrátka péče a krmení s láskou. Jsme s vámi také na facebooku a instagramu, kde přinášíme novinky, akce, rady maminkám a další zajímavé typy.

Maminkám věnujeme následující produkty:
 
 • Samosterilizující láhev SuperVent LOVI o objemu 150 ml se speciálním víčkem, díky kterému celou lahvičku bezpečně sterilizujete v mikrovlnné troubě do 1,5 minuty.
 • Láhev SuperVent LOVI o objemu 250 ml s dynamickým silikonovým dudlíkem. Lahvička má speciální odvzdušňovací systém, tudíž minimalizuje vznik dětské koliky a tvar savičky připomíná maminčinu bradavku, takže nenarušuje sací reflex. Nemusíte mít obavy při kombinaci kojení a krmení z láhve.
 • Silikonový dynamický dudlík s mini štítkem vyrobený speciálně pro děti od narození do dvou měsíců z kolekce Buddy Bear LOVI. Mini štítek je lehký a tvarovaný tak, aby miminko mohlo volně dýchat nosánkem. Dudlík byl vytvořen pro zdravý vývoj dětských zoubků i dásní, skvěle se odvzdušňuje.
 • Dvě balení vložek do podprsenky Discreet Elegance LOVI – 2 x 20 kusů velmi elegantních a tenkých tampónů do podprsenky s krajkovým okrajem. Savé a přitom diskrétní, nedráždí citlivou pokožku a chrání spodní prádlo před ušpiněním. Balení v černé a béžové barvě. U nás totiž víme, že podprsenky nejsou jenom bílé.
Značka LOVI doporučuje kojení jako nejzdravější způsob krmení. Alternativní způsoby krmení by měly být použity po konzultaci s lékařem, porodní asistentkou nebo lékárníkem, pokud kojení není možné nebo je nedostatečné.
Canpol babies

Canpol babies

Bratři Tomáš a Kryštof asi v 90. letech netušili, že z malé rodinné firmy vybudují časem celosvětovou a uznávanou značku kojeneckých potřeb pro miminka a jejich maminky. Značka Canpol babies má své věrné zákazníky ve více než 50 zemích celého světa a v České republice se pyšní skvělým postavením, a to hlavně díky své dlouholeté tradici, novým technologiím a bezpečným materiálům. Maminky se na nás s oblibou obracejí při nákupu kojeneckých lahví, dudlíků, nevylévacích hrníčků, prvního nádobí pro děti, hraček, ale také při přípravě věcí do porodnice a v období šestinedělí. Značka Canpol babies usnadňuje maminkám mateřství i péči o miminka. S láskou již 25 let.
 
Maminkám věnujeme tento balíček:
 
 • Přírodní měkký kartáč a hřeben Canpol babies – jemně masíruje citlivou pokožku novorozeňátka, má bezpečné zakulacené konce a neelektrizuje vlásky.
 • Nosní odsávačka s hadičkou v pouzdru Canpol babies – určená pro děti do 3 let, které ještě neumí samy smrkat. Velmi jednoduché a přitom účinné.
 • Dětská manikúra Canpol babies – nůžky, pilník a kleštičky pro ty nejmenší nehtíčky.
 • Digitální teploměr s ohebným koncem Canpol babies – vhodný pro nejmenší děti pro měření teploty. Bezpečná koncovka a rychlé měření.
 • Chrastítko s chladícím kousátkem Canpol babies – Magická hůlka spojuje výhody chladícího kousátka a chrastítka. Pomáhá tišit bolest dásní v období růstu zubů.
Výrobky značky Canpol babies splňují nejpřísnější evropské normy kvality a bezpečnostních požadavků na výrobky určené pro kojence a malé děti, včetně produktů určeným ke krmení.
Femibion

Femibion®

Femibion® je doplněk stravy, který je přesně vyvinut pro speciální potřeby těhotných a kojících žen.

Obsahuje optimální dávku folátů (kyselinu listovou a Metafolin®), DHA, jód a další složky.

Je obohacený také o vitamin D3 důležitý pro imunitu, zuby a kosti.

Femibion® 2 tak poskytuje maminkám již od 2. trimestru těhotenství až do ukončení kojení děťátka dostatek látek, které jsou v tomto období zapotřebí ve zvýšené míře, ale není jednoduché je získat z běžné stravy.

Femibion® věnuje budoucím maminkám dvouměsíční péči o zdraví v průběhu prvního trimestru těhotenství v podobě Femibion® 1 a dále exkluzivní Dvojbalení Femibion® 2 s Bi-Oil jako dárkem pro navazující dva měsíce péče o zdraví miminka i maminky.

Femibion® 2 je vhodný pro období od začátku druhého trimestru až do ukončení kojení.

Zdravé těhotenství

Zdravé těhotenství

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství.

Zdravé těhotenství - to je jedinečný rádce pro úspěšné otěhotnění, těhotenství, porod i šestinedělí.
 
Zdravé těhotenství se současně věnuje:
- zdravé výživě,
- zdravému vaření krok za krokem
- zdravému cvičení před, v průběhu těhotenství i po porodu.

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Katka v 15. týdnu těhotenství zná pohlaví miminka - diskuze

Poradna

Dobry den, mam syna 4 roky, nema zadne bolesti, ale moc nechce jist, dnes kdyz jsem mu měnila plenku, mel černou stolici. Mam jen jedno dite proto se bojim a nevim co to znamena. Muzete mi prosim poradit? Z ceho to muze byt? Obcas pije Coca Colu, ale jen velmi malo a bez cukru. Ted momentalne ji hodne platkovy sýr v toustech, ma rad vse co se týká sýru, dnes mel i jablka. Muze mit krvácení? Na bolesti si zadne nestezuje, horecky nema, je naprosto v poradku, hraje si. Prosim o radu.

Dobrý den,

nejedl syn borůvky, ostružiny? Mohlo by to být zabarvení z ovoce, pokud se stolice bude opakovat, kontaktujte svého pediatra.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | 14.07.2024, 17:30
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×