Inzerce
Inzerce
Inzerce

Rodíme ONLINE 2018/2019: Stravování v těhotenství

Jitka má v těhotenství více času na vaření a zkouší nové recepty, na které si dříve netroufala. Podstoupila také odběry v rámci prvotrimestrálního screeningu. Lucie si již vybrala kočárek, který bude moci využít i pro sourozence Adámka. Bára musela absolvovat další vyšetření a navštívila diabetologickou poradnu, kvůli zvýšenému cukru má nařízenou dietu.

Jitka (14. týden), Lucie (21. týden), Barbora (23. týden) 

Sponzoři seriálu Rodíme ONLINE 2018/2019:

Gaga´s pleny
Bella Happy
GS Mamavit
Carriwell
Babylonia
LOVI
Canpol babies
Femibion

Které maminky se projektu účastní?

Katka E. Klára Milana

Jitka (14. týden těhotenství, čeká první miminko)

Ahoj holky těhulky,

zdravím vás všechny ze 14. týdne těhotenství. :-)

Inzerce

Každý den se snažím chodit na procházky

Nyní mám velkou dávku energie a tak se ji snažím využít, jak nejvíc to jde. Mým cílem je teď každý den vyrazit na procházku na čerstvý vzduch. Pokud mi přeje počasí, volnou chůzí je to většinou kolem 5 km a nakonec se vždy cestou domů odměním v obchodě nějakou dobrůtkou do bříška.

Sušení křížal

Protože teď neustále hledám způsob, jak se doma zabavit, vrhla jsem se na sušení křížal. Určitě teď máte doma všichni spousty jablek a švestek, nebo vám je někdo z okolí neustále nabízí, protože neví, co s nimi. S domácí sušičkou to jde jako po másle a navíc vám ovoce krásně provoní byt.

Inzerce

Mám více času na vaření a pečení

Ze začátku jsem byla z přemíry volného času docela nešťastná, ale teď, když mám na vše více prostoru, začínám zjišťovat, jak moc mě baví například příprava domácích halušek nebo pečení frgálů, které sklidily hned na první pokus velký úspěch. V minulosti jsem vyhledávala recepty pouze na pokrmy, které byly rychle hotové. Pokud máte také doma chvilku čas, určitě doporučuji vyzkoušet v kuchyni něco nového, třeba to, co máte doma tak rádi, ale nikdy jste si netroufala, zkusit to uvařit. Partner i rodina budou nadšení, to mi věřte.

Pomocník proti hladu

Dalším pomocníkem při mých hlaďácích, které mě poslední dobou občas přepadnou mezi jídly, je obyčejný knäckebrot. Je na výběr mnoho druhů, ale já mám nejraději žitný (97 % žitné mouky + sůl). Dobrou službu mi udělá hned ráno po probuzení a je také neodmyslitelnou součástí kabelky, když potřebuji rychle dostat něco do žaludku. Vyzkoušejte a uvidíte.

Inzerce

Odběry v rámci prvotrimestrálního screeningu

Už mám za sebou také odběry krve v rámci prvotrimestrálního screeningu a ještě mě čeká doplňující ultrazvuk, kde se miminko přesně změří od hlavičky k zadečku, zkontrolují se končetiny a základní orgány. Tyto hodnoty určí, zda plodu nehrozí zvýšené riziko vrozené vady. Vím, jak moc je toto vyšetření důležité, proto mám z výsledků trochu strach. Držte mi prosím palce, ať všechny dopadnou dobře.

Vypuknutí podprsenkové mánie

Minulý týden u mě vypukla tzv. „podprsenková mánie“. :-D Pro ty, které nevědí, co to znamená, objasním. Celý život pyšně vlastníte „skorodvojky“ a nyní se snažíte už hodinu najít alespoň jednu podprsenku (sportovní, kterou poslední dobou všude nosíte, se pod šatičky s ramínkem prostě nehodí!), ve které by se pohodlně uvelebily vaše nové „čtyřky“. Po vytahání a vypárání všech vycpávek to nakonec vzdáte a s vděkem si vezmete vrchní díl od plavek.

Inzerce

Vím, že se v tom každá s úsměvem poznáváte a ani já si nestěžuji. Je rozhodně příjemné si konečně vyzkoušet, jak vám sluší tričko s výstřihem. :-)

Těhotenství týden po týdnu

Mám pro vás také tip na bezva mobilní aplikaci pro těhotné v češtině. Jmenuje se WomanLog Pregnancy a je zdarma. Mnoho kvalitnějších a graficky dokonalejších je možné stáhnout i v angličtině, ale i když se už nějaký čas považuji za angličtináře, v žádné takové si většinou moc nepočtu. Tuto jsem si moc oblíbila. Každý týden tam najdu, jak vypadá miminko, do jednotlivých dnů zapisuji příznaky, váhu, obvod těla a dokonce má i odpočítavač doby do narození. Zde na Babyonline doporučuji taktéž navštívit sekci Těhotenství týden po týdnu, kde naleznete podrobné informace o vašem těhotenství týden po týdnu.

Mějte pohodové dny ve společnosti svých blízkých a já se tady pro vás objevím zase za týden. :-)

Jitka

Lucie (21. týden těhotenství, čeká druhé miminko)

Ahoj maminky,

Konečně máme kočárek

Tento týden byl ve znamení nákupu sourozeneckého kočárku a zároveň nejdražší položky naší výbavičky. Vybrali jsme Bugaboo Donkey. Lze v něm vozit jedno dítě anebo roztáhnout konstrukci a přidat hlubokou korbu či sedačku a děti sedí vedle sebe nebo lze používat pro dvojčata již od narození. Cena je vyšší, ale stojí za to. My volili bazarový kvůli ceně, ale na kvalitě těchto kočárků to neubírá. Hned druhý den, co dorazil, proběhla testovací jízda a je rozdíl hlavně ve velikosti oproti golfkám a celkově jezdí super. 

 

Jak odnaučit kojení? 

Již několikátý večer se pokouším odnaučit malého kojit. Bohužel stále vyžaduje, a když nedám, řve a nelze uklidnit. Vůbec nevím, jak, už mě to unavuje. 

Podzimní rýma

Již několik dní bojujeme s nachlazením a kašlem. Jediné, co zabírá trochu, je Sterimar mořská voda do nosu a na kašel Dr. Weiss. Dále pít smíchané dvě lžíce medu s půlkou citronu zalité horkou vodou a popíjet teplé. 

Vánoce se blíží

Občas objednávám sladkosti z Německa a tam už mají sladkosti na Vánoce. Je to nádhera, miluji Vánoce a moc se na ně těším. Neodolala jsem a něco málo již objednala, mňam. 

Pohyby miminka a oslava našeho výročí 

Každý den se snažím víc a víc soustředit na pohyby miminka a občas zaregistruji více, jako v ten večer, kdy dorazil kočárek. Je to kouzelné. 16. 9. 2018 je náš den, tzn. že to budou 4 roky, co jsme spolu, a tak si možná zajedeme do Prahy a budeme tam spát, musíme tam i tak. Nebo si zajdeme do restaurace a do Prahy další den. Záleží, jak budeme zdraví. Adámek navíc stále usíná kolem 1 nebo 2 v noci, takže na romantické večery není čas. 

Mám ráda podzimní atmosféru

Začíná období chladu, tmy a podzimu. Proto jsme si dali cuketovou omáčku s masem, dále bude lilková s rajčaty a červenou paprikou. S pečivem dobré a zdravé. Miluji podzim a nadcházející zimu, kdy zapálíme svíčky a je doma kouzelná atmosféra plná pití čaje a sušenek.

Lucka 

Barbora (23. týden těhotenství, čeká dvojčata)

Ahojte maminky,

tak týden nám utekl jako voda a já jsem tu s dalšími zprávami.

Vyšetření neberou konce….

Dalším lékařem, kterého jsem kvůli špatným krevním testům musela navštívit, byl diabetolog. Z krve mi byla totiž zjištěna vyšší hladina cukru. Na lačno jsem měla dvakrát hodnotu 5,2. Což není nic dramatického, ale už musím být pod kontrolou. V diabetologické poradně pro těhotné jsem se dozvěděla, jak se správně stravovat. Ne že bych to před tím nevěděla, ale sama si uvědomuji, že jsem rozhodně nejedla vůbec pravidelně a to pravděpodobně vedlo ke zvýšenému cukru. Doktorka mi také dala glukometr, abych se pravidelně měřila. Na této druhé kontrole jsme se tedy podívaly na mé výsledky. V jeden den jsem už ráno na lačno měla hodnotu poměrně vysokou a celý den byl cukr v krvi zvýšený. Tento den jsem si myslela, že jím opravdu zdravě (snídaně žitný chleba a zelenina, k obědu ryba se zeleninou atd.).  Již od rána jsem se ale necítila ve své kůži a pravděpodobně to, že na mě asi lezla nějaká viróza, způsobilo onen zvýšený cukr. Takže v samotném závěru jsem byla za výsledné hodnoty pochválena a i za to, že jsem doposud s dvojčaty přibrala jen 3 kg.

A další zdravotní zádrhel

Co mě ale moc nepotěšilo, bylo zjištění, že musím opět absolvovat další odběr krve kvůli znovu vyšetření štítné žlázy. V prvním vyšetření mi totiž hodnoty vyšly hraniční a je potřeba to zkontrolovat a případně nasadit léky. 

Začínám být z těch všech vyšetření a „špatných“ výsledků v tomto těhotenství opravdu smutná. V prvním těhotenství jsem vůbec nic takového neměla. Vše bylo v naprostém pořádku a to i přes to, že prostě čekám dvojčata a to se asi někde projevit musí.

Vše je úplně jiné

Celkově mohu říci, že toto těhotenství je snad pravý opak toho předchozího. To jsem neměla žádné chutě, ale spíše nechutě a musela jsem se kolikrát přemlouvat, abych něco snědla a například čokoládu a ostatní sladké jsem nemohla ani cítit. Nyní se ovšem musím hlídat, abych nesnědla vše, co vidím :-). Dále mě trápí velká únava, která na mě padá. Určitě je to způsobené i tím, že běhám kolem syna a v předchozím těhotenství jsem se jen válela. Nehledě na to, že nyní už mám břicho pomalu stejně velké, jako jsem měla před prvním porodem.

Peču, pečeš, pečeme

Díky dietě, kterou musím dodržovat, jsem se ale také odhodlala k pečení vlastního pečiva. Tak máme skoro denně doma čerstvý žitný chléb nebo jiné pečivo. A kupodivu všem to moc chutná.

Aktivity se Štěpánkem

Jelikož Štěpánek zanedlouho nebude už jedináček a všechen můj čas se rozdělí mezi děti tři, rozhodla jsem se, že pokud budu aspoň trošku moct, budu se s ním věnovat různým aktivitám, ať si to pořádně užijeme. Jako první jsme si vybrali hudebku pro nejmenší. Štěpánek hudbu miluje. Hned se roztančí a pořád by hrál na klávesy, které má v pokojíčku. První hodina byla pro nás oba hodně náročná. Pro Štěpánka, protože ještě sám nechodí, a pro mě, protože jsem ho tedy musela pořád tahat. Ale i tak si myslím, že si to užil. Nejvíce si užívá, když se hraje na kytaru, to je opravdu v transu. Až se trošičku rozchodí, chtěla bych s ním chodit i na nějaké cvičení, kde se s dětmi pořádně vyřádí. I když hudebka ho očividně také pěkně zmohla a doma si hned zalezl do pokojíčku do své „velké“ postele a spal jako špalek. 

O víkendu jsme byli na dovolené v Krkonoších, takže příští týden napíši, jak jsme si to užili.

Mějte se krásně

Barbora

Podle deníčků maminek zpracovala Andrea Blažková

Jaké produkty věnují sponzoři rodičkám?

Gaga´s pleny
 

Gaga´s pleny

Značka GaGa’s pleny nabízí kvalitní pomůcky k přebalování v látkové variantě. Ekologie a zdravý zadeček miminka je prioritou číslo 1. Výrobky vznikají za pomoci testujících maminek. Moderních látkových plen se není třeba obávat – pleny se nežehlí, jsou v atraktivních designech a eliminují vznik opruzenin. KVALITA PROVĚŘENÁ MAMINKAMI JE TADY ZARUČENA. Finanční úspora může činit až 15 000 Kč oproti jednorázové variantě.
Gaga´s pleny věnují každé mamince balíček s produkty pro pohodlné přebalování
 • 1x přebalovací podložka: Nepromokavá vrstva, dostatečná velikost a skladnost dopřeje miminku pohodlné přebalení i mimo domov, výborně poslouží i jako podložka pro nácvik pasení koníků
 • 1x plena all in one: Nejjednodušší systém látkových plen, který roste s dítětem. Použití je snadné jako u jednorázové pleny a zadeček zůstává v suchu
 • 1x malý nepromokavý pytlík: Pro přenos všeho vlhkého pro miminko či maminku
 • 2x bambusový ubrousek: Utírání pusinky či zadečku šetrně a ekologicky
 • 1x slintáček: chrání oblečení před slintáním či jídlem díky spodní vrstvě z fleecu, která zároveň nechladí a je příjemná na dotek, nastavení 2 velikostí pomocí cvočků
Více na www.gagapleny.cz.
Bella Happy

Bella Bohemia

Společnost Bella Bohemia dodává na český trh kvalitní jednorázové dětské pleny značky Happy. Dále vlhčené ubrousky, kapesníčky a přebalovací podložky stejné značky.
Pod značkou Bella pak dámskou intimní hygienu a pod značkou Bella Mamma kolekci výrobků pro maminky v období kolem porodu.
 
Bella Bohemia věnuje rodičkám dárkový balíček Happy v hodnotě 700 Kč, který obsahuje balení dětských plenek Happy Newborn velké balení a Happy Mini velké balení, HAPPY vlhčené ubrousky Hedvábí & Bavlna á 64 ks, podložky Happy 60x90 cm á 5 ks, fixační kalhotky Bella Mamma á 2 ks M/L nebo XL, prsní a poporodní vložky Bella Mamma á10 ks, ochranný krém na ruce Simply Evita s olejem z hroznových jader, Evita Simply krém na ruce s heřmánkem 100 ml, dětskou přítulku pejsek/kočička, svačinový box Happy, vložky Bella Mamma Comfort á 30 ks.
Weleda

Weleda

Weleda, dnes největší výrobce přírodní kosmetiky, dietetik a léčiv, vznikla v roce 1921 ve Švýcarsku jako farmaceutická laboratoř. Kosmetické přípravky Weleda se vyrábějí jen z nejčistších dostupných přírodních surovin, zcela bez umělých konzervačních látek a jsou držitelem mezinárodního certifikátu přírodní kosmetiky a biokosmetiky NATRUE. Koupit je můžete na e-shopu www.weleda.cz, lékárnách, DM drogeriích, Rossmanu, Teta drogériích, v síti Klubových prodejen Weleda nebo ve firemní prodejně Weleda Beauty & Store v Praze.

S filosofií společnosti Weleda souvisí také dodržování nejvyšších standardů kvality a udržitelné využívání přírodních zdrojů. 83 % z rostlinných surovin, které Weleda využívá, je vypěstováno v ekologickém zemědělství nebo je získáno z ekologicky kontrolovaných zdrojů ve volné přírodě.

Balíček pro rodičky bude obsahovat: 1x Těhotenský pěsticí olej na strie, 1x Olej na masáž prsů , 1x Olej na masáž hráze, 1x BIO Čaj pro kojící ženy, 1x Olej na masáž bříška kojence.

CarriwellMexická Bola od Babylonia
 

Carriwell - krásné a pohodlné podprsenky

Těhotenské a kojící podprsenky Carriwell perfektně sedí a díky nastavitelnému prodloužení se přizpůsobí vaší měnící se postavě během těhotenství a kojení. Na českém trhu nabízí tuto kvalitní dánskou značku společnost Müllerovi maminkám.
 
Jako dárek věnuje e-shop Müllerovi maminkám (mlr.cz) oblíbenou kojící podprsenku push up s gelovou kosticí GelWire®, která je díky speciální technologii a exkluzivnímu designu navržena speciálně pro maminky s plnějšími prsy.
 
Tato patentovaná bezešvá podprsenka kombinuje gelové kostice GelWire® s lehce odnímatelnými měkkými výztužemi, které vytvářejí krásný tvar a maximální podporu, aniž by byly omezeny základní vlastnosti skvělých kojících podprsenek Carriwell - komfort, styl, kvalita, pohodlí a funkčnost.
 

Babylonia - mexická Bola pro nastávající maminky

Müllerovi maminkám se starají o psychickou pohodu děťátek ještě před jejich narozením. Přinášejí tak originální mexické hudební přívěsky Bola od společnosti Babylonia. Magické a příjemné zvuky Boly uklidňují miminko během celého těhotenství i po narození, kdy už jsou pro ně tyto melodie důvěrně známé.
 
Právě tento krásný šperk, který zdobí maminky a uklidňuje miminka, daruje e-shop Müllerovi maminkám.
 
Belgická společnost Babylonia vyrábí také nosítka a šátky na nošení dětí už od narození ze 100% přírodní bavlny v nejvyšší kvalitě, a to v rámci programu Fair Trade.
 
Prohlédněte si kompletní sortiment firmy Müllerovi maminkám na www.mlr.cz a dopřejte si spokojené mateřství. Když je totiž spokojená maminka, tak i
miminko.
Medela

Medela

Švýcarská firma Medela nabízí vysoce kvalitní řadu pomůcek k podpoře kojení, vyráběnou na základě prováděných výzkumů nejen pro maminky, ale také pro profesionály. Kompletní Medela péče o kojení obsahuje sortiment: odsávání mateřského mléka, podávání mateřského mléka, péče o prsy, těhotenské prádlo, péče o mateřské mléko. Společnost Medela se tak snaží svými kvalitními produkty zpříjemnit ženám nejkrásnější období jejich života mateřství.

Medela věnuje každé mamince balíček s Medela pomůckami ke kojení - ideální balíček již při nástupu do porodnice:

 • 1x Oblíbená manuální 2-fázová odsávačka mateřského mléka Harmony premium balená s jedinečnou lahví Calma pro kojené děti + hojivá mast PureLan (100% čistý lanolín) k ošetření/zklidnění citlivých nebo suchých bradavek.
 • 1x Těhotenský břišní pás ulevuje v citlivých oblastech, jako je spodní břicho a spodní část zad. Poskytuje maximální pohodlí díky bezešvému provedení a extra-elastickému materiálu
 • 1x balení Hydrogelových polštářků 4ks
 • 1x Sterilizační sáček Quick clean pro rychlou a praktickou dezinfekci pomůcek ke kojení v mikrovlnné troubě už ve 3 minutách.

Více informací se dočtete na www.medela.cz. Můžete nás také sledovat na instagramu a facebooku.

LOVI

LOVI

Maminky znají naše dynamické dudlíky, moderní hrníčky s unikátním systémem 360°, nevylévací hrníčky, antikolikové kojenecké láhve nebo luxusní krajkové tampóny do podprsenky. Značka má široký výběr produktů, které jsou v souladu se sacím reflexem miminka, podporují laktaci a ulehčují mateřství těhotným i kojícím maminkám. Zkrátka péče a krmení s láskou. Jsme s vámi také na facebooku a instagramu, kde přinášíme novinky, akce, rady maminkám a další zajímavé typy.

Maminkám věnujeme následující produkty:
 
 • Samosterilizující láhev SuperVent LOVI o objemu 150 ml se speciálním víčkem, díky kterému celou lahvičku bezpečně sterilizujete v mikrovlnné troubě do 1,5 minuty.
 • Láhev SuperVent LOVI o objemu 250 ml s dynamickým silikonovým dudlíkem. Lahvička má speciální odvzdušňovací systém, tudíž minimalizuje vznik dětské koliky a tvar savičky připomíná maminčinu bradavku, takže nenarušuje sací reflex. Nemusíte mít obavy při kombinaci kojení a krmení z láhve.
 • Silikonový dynamický dudlík s mini štítkem vyrobený speciálně pro děti od narození do dvou měsíců z kolekce Buddy Bear LOVI. Mini štítek je lehký a tvarovaný tak, aby miminko mohlo volně dýchat nosánkem. Dudlík byl vytvořen pro zdravý vývoj dětských zoubků i dásní, skvěle se odvzdušňuje.
 • Dvě balení vložek do podprsenky Discreet Elegance LOVI – 2 x 20 kusů velmi elegantních a tenkých tampónů do podprsenky s krajkovým okrajem. Savé a přitom diskrétní, nedráždí citlivou pokožku a chrání spodní prádlo před ušpiněním. Balení v černé a béžové barvě. U nás totiž víme, že podprsenky nejsou jenom bílé.
Značka LOVI doporučuje kojení jako nejzdravější způsob krmení. Alternativní způsoby krmení by měly být použity po konzultaci s lékařem, porodní asistentkou nebo lékárníkem, pokud kojení není možné nebo je nedostatečné.
Canpol babies

Canpol babies

Bratři Tomáš a Kryštof asi v 90. letech netušili, že z malé rodinné firmy vybudují časem celosvětovou a uznávanou značku kojeneckých potřeb pro miminka a jejich maminky. Značka Canpol babies má své věrné zákazníky ve více než 50 zemích celého světa a v České republice se pyšní skvělým postavením, a to hlavně díky své dlouholeté tradici, novým technologiím a bezpečným materiálům. Maminky se na nás s oblibou obracejí při nákupu kojeneckých lahví, dudlíků, nevylévacích hrníčků, prvního nádobí pro děti, hraček, ale také při přípravě věcí do porodnice a v období šestinedělí. Značka Canpol babies usnadňuje maminkám mateřství i péči o miminka. S láskou již 25 let.
 
Maminkám věnujeme tento balíček:
 
 • Přírodní měkký kartáč a hřeben Canpol babies – jemně masíruje citlivou pokožku novorozeňátka, má bezpečné zakulacené konce a neelektrizuje vlásky.
 • Nosní odsávačka s hadičkou v pouzdru Canpol babies – určená pro děti do 3 let, které ještě neumí samy smrkat. Velmi jednoduché a přitom účinné.
 • Dětská manikúra Canpol babies – nůžky, pilník a kleštičky pro ty nejmenší nehtíčky.
 • Digitální teploměr s ohebným koncem Canpol babies – vhodný pro nejmenší děti pro měření teploty. Bezpečná koncovka a rychlé měření.
 • Chrastítko s chladícím kousátkem Canpol babies – Magická hůlka spojuje výhody chladícího kousátka a chrastítka. Pomáhá tišit bolest dásní v období růstu zubů.
Výrobky značky Canpol babies splňují nejpřísnější evropské normy kvality a bezpečnostních požadavků na výrobky určené pro kojence a malé děti, včetně produktů určeným ke krmení.
Femibion

Femibion®

Femibion® je doplněk stravy, který je přesně vyvinut pro speciální potřeby těhotných a kojících žen.

Obsahuje optimální dávku folátů (kyselinu listovou a Metafolin®), DHA, jód a další složky.

Je obohacený také o vitamin D3 důležitý pro imunitu, zuby a kosti.

Femibion® 2 tak poskytuje maminkám již od 2. trimestru těhotenství až do ukončení kojení děťátka dostatek látek, které jsou v tomto období zapotřebí ve zvýšené míře, ale není jednoduché je získat z běžné stravy.

Femibion® věnuje budoucím maminkám dvouměsíční péči o zdraví v průběhu prvního trimestru těhotenství v podobě Femibion® 1 a dále exkluzivní Dvojbalení Femibion® 2 s Bi-Oil jako dárkem pro navazující dva měsíce péče o zdraví miminka i maminky.

Femibion® 2 je vhodný pro období od začátku druhého trimestru až do ukončení kojení.

Zdravé těhotenství

Zdravé těhotenství

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství.

Zdravé těhotenství - to je jedinečný rádce pro úspěšné otěhotnění, těhotenství, porod i šestinedělí.
 
Zdravé těhotenství se současně věnuje:
- zdravé výživě,
- zdravému vaření krok za krokem
- zdravému cvičení před, v průběhu těhotenství i po porodu.

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Stravování v těhotenství - diskuze

Poradna

Dobrý večer mela bych dotaz. Ve čtvrtek jsem byla u gynekologa a zjistil mi myom o velikosti 5 cm a trochu zvětšenou delohu . Nemám děti a chtěla bych založit rodinu co se dá proti tomu dělat? Je naka možnost abych mohla otehotnet děkuji za odpověď Jana

Dobrý den,

myomy mohou i nemusí tvořit překážku v těhotenství. Záleží nejen na velikosti, ale i jejich lokalizaci atd. Více musíte daný problém řešit s Vaším gynekologem, takto se to zhodnotit nedá.

MUDr. Pavla Zahrádková | Babyonline | 26.02.2024, 09:25
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×