Inzerce
Inzerce
Inzerce

Rodíme ONLINE 2015: Jasko se stěhuje

Které maminky se projektu účastní? 


Které společnosti věnují maminkám užitečné přípravky a potřeby pro miminka?

Feminella Hereditum Rotarix
GS Mamavit Pink or Blue Synflorix

Jasko (23. týden těhotenství, čeká třetí miminko)

Ahoj holky BOLky,

Tentokrát budu asi velice stručná, za což se předem moc omlouvám.

Inzerce

Velké stěhování

Celý týden intenzivně balíme a balíme a chystáme se na veliké stěhování, které bude příští týden.

Je to velice náročné, hlavně ty první dny nás sužovalo obrovské horko. Pak se lehce ochladilo, což jsem velice uvítala, aspoň se dalo dýchat a větrat.

Je to pro mě náročné

Stěhování je pro mě velice náročné. Jednak jsem kvůli rostoucímu bříšku méně pohyblivá než bych si představovala a potřebovala a také je to nápor na psychiku. Stále se přemýšlí, aby se něco nezapomnělo a něco nesbalilo dřív a pak se zjistilo, že to ještě budeme potřebovat. No jasně, že jsme minimálně dvě věci už hledali mezi sbalenými a pečlivě zabalenými krabicemi, to by snad ani jinak nešlo. :-)

Děti jsou u babičky

Děti jsou už týden u mojí mamky. Vašík to asi zvládá trochu lépe, ale Kačence už se moc stýská a už mi i v deset večer volala a plakala do telefonu. Což mi také síly nepřidá. Strašně se mi po nich stýská, ale prostě to teď jinak nejde a musíme to nějak vydržet. Každý den si s Kačenkou vyjmenujeme dny, které nám ještě zbývají do setkání. Vašíkovi se také stýská, ale už je starší a dokáže si to vysvětlit a zvládat lépe.

Z té námahy mě víc bolí záda

Zdravotně jsem na tom stále stejně jako minulý týden. Možná mě kvůli námaze více bolí záda v kříži a kyčel, ale dá se to zvládnout a čas od času to namažu bylinkovou mastí. Více mě trápí to pálení žáhy, nejvíce po mléčných výrobcích a paradoxem je, že  mi na to pálení pomůže lok ledového mléka. Tak mě tak napadá, že příští týden odpojíme lednici, tak to mi nepomůže nic. :-D

Miminko se má čile v bříšku, kolikrát si musím sednout, jak strašně intenzivně kope. Asi mi říká, mámo, odpočívej, stále jsi v pohybu a já chci klid. :-D

Inzerce

Odpojujeme počítač

Dneska odpojujeme počítač a nevím, kdy ho zapojíme. Kdybych se příští týden ještě neozvala, tak se nezlobte a myslete na nás. 

Jana

Silvia (30. týden těhotenství, prvorodička, termín porodu září)

Milé holky Bolky,

další týden je za námi a naštěstí i vyšší teploty. V průběhu týdne se, ale teploty ještě držely hodně nahoře, tak jsem si vzala týdenní dovolenou a zůstala jsem převážně doma.  

Inzerce

Řemeslníci nás pořádně naštvali

Na čtvrtek ráno jsme měli objednané řemeslníky na vyčištění kotle, vyčištění komínů, úpravu kolene a výměnu vodoměru. Nejdříve jsme měli objednaného pána na vyčištění kotle, jelikož se kotel stejně musel sundat, aby kominík mohl určit, zda je komín vyčištěn či ne. Na nohách jsme už byli na 7hod, kdy se měl dostavit pán na vyčištění kotle, napsal nám bohužel po půl hodině, že se zdržel u jiného zákazníka a že neví, na jak dlouho to ještě bude. Domluvili jsme se tedy nakonec s ním na večer, ale už nám bylo jasné, že nastala komplikace, protože si kotel bude muset sundat kominík sám. Přítel zůstal doma z toho důvodu, že měl pomáhat se sundáváním kotle, který není zrovna lehký a musí ho sundávat dva. Rozhodl se tedy, že počká ještě na kominíka, aby mu pomohl se sundáváním kotle. Na 8 hodinu jsme měli objednaného pána na výměnu vodoměru a také pana kominíka. 8 hodina odbila, ale nikdo nezvonil. Po 20 minutách čekání, přítel už naštvaný, začal vyvolávat, co se stalo, kde jsou. Pan kominík mu nakonec také oznámil, že se dnes nestaví, protože jeho předchozímu zákazníkovi zatekla voda do komínu, který opravoval den předtím a tak tam musel jet a vyřídit ten problém, takže také neví, v kolik hodin by mohl být hotov a přijet. To přítele rozčílilo, jelikož tak mohl jít normálně do práce a nemusel zbytečně čekat. Mne naštvalo to, že jsem mohla déle spát a hlavně princip, když vím, že mám někde na určitou hodinu být a nestíhám nebo se něco děje, tak sama zavolám, že je ten a ten problém a ne, že dělám mrtvého brouka. Nezlobte se na mne, ale to se opravdu nedělá, není to slušné. Pan kominík si začal vymýšlet nějaké termíny, kdy přijde a to už jsem řekla příteli, že v žádném případě, ať přijde další den na 8 hodinu, že mám na 10 hodinu schůzku a tak že kvůli nim si schůzku rušit nebudu a další týden, že už jsem v práci.

Jediný kdo nakonec přišel, byli dva pánové na výměnu vodoměru, sice měli půl hodiny zpoždění, ale stihli ještě přítele, rychle vyměnili vodoměr a zmizli. Jak rychle může být člověk naštvaný hned od rána, jsem netušila, ale opravdu se to dá. Horší je to, že se ta naštvaná nálada taky tak rychle neodplaví, tak jak rychle přišla. Den tak trochu máte v hlavě rozházený. Naštěstí večer pan na kotel přišel ve smluvený čas a byl rychlý, protože se nakonec shodli s přítelem, že bude lepší ho vyčistit až po vyčistění komínu.

Kominíků jsem se nakonec dočkala

Další den jsem se kominíků už dočkala sama, sice měli půl hodiny zpoždění, ale přijeli a práci stihli udělat za půl hodiny, že jsem se sama divila, že je to nějak rychlé, ale řekli, že je vše hotové, že se komín nemusí čistit, že je čistý, že odřízli část kolene a že si účtují za dnešní práci 1 000 Kč. Zato přítel nebyl moc spokojený s jejich prací, když přišel domů a zkontrolovat co se stalo, koleno měli více odříznout a posunuli nám o pár cm kotel. I když jsem příteli říkala, že máme doporučeného známého kominíka, který je cenově vyšší, tak si stál za svým a objednal si neznámého, dle nabídkové ceny nejlevnějšího kominíka a takhle to dopadlo. Nakonec přišel s prosíkem, abych se obrátila na našeho známého. Ten den jsem si zlepšila náladu pedikúrou po 8 letech. 

Pomalu připravujeme pokoj pro miminko

Ke konci týdne jsme začali s vyklízením pokoje, který budeme chystat pro miminko. Na pomoc nám přišli obě dvě budoucí babičky. Celkem jsme vyklidili jednu skříň, vyhodili 4 tašky, takže budeme s vyklízením pokračovat ještě vícekrát. A náš hodný strejda Petr, bratr od přítele nám přivezl z Prahy autosedačku. Sice již použitou (po 2 dětech), ale ve výborném stavu za poloviční cenu, která jde typově k našemu kočárku Herlag pro malou, kterou jsem objevila přes internetové stránky.

Rodíme ONLINE 2015

Inzerce

A co malá?

Ta si hoví pěkně v bříšku a je spokojená.

 
Podle deníčků maminek zpracovala Naďa Barochová.

Jaké produkty sponzoři vyrábějí a co rodičkám věnují?

Gaga´s pleny

Přebalujte zdravě a hravě. Úspora pro Vaši peněženku může být až 15000 Kč.

Kvalita prověřená maminkami je zaručena. www.gagapleny.cz.

Gaga´s pleny našim rodičkám věnují balíček v hodnotě 600 Kč.

Feminella Hereditum

Feminella Hereditum obsahuje speciální lactobacilární kmen Lactobacillus fermentum Lc40 izolovaný přímo z mateřského mléka (látka tělu vlastní). Tyto organismy zajišťují první osídlení střev kojence a zdravou střevní mikroflóru důležitou pro vývoj imunitního systému. Lactobacillus fermentum Lc40 po užití kapsle Feminelly Hereditum matkou prostupuje ze střev matky do mateřského mléka a podporuje proces kojení přirozenou cestou. Feminella Hereditum je doplněk stravy.

Každé rodičce věnujeme 3 balení Feminelly Hereditum.

GS Mamavit

GS Mamavit Prefolin® + DHA je kompletní a vyvážená kombinace vitaminu, minerálu, DHA a EPA. Je to kombinace, která byla navržena tak, aby vyhovovala maminkám a jejich miminkům ve všech důležitých obdobích:

  • Období plánování těhotenství
  • Období těhotenství
  • Období kojení

Složení přípravku bylo vyvinuto ve spolupráci s odborníky z Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze – Podolí.

http://www.mamavit.cz

http://www.gsklub.cz/c/pro-zeny/

Společnost GS si připravila pro každou maminku dárek v podobě 3 balení GS Mamavit Prefolin + DHA.

Doplněk stravy

Pink or Blue

Pinkorblue.cz je jeden z největších internetových obchodů v České republice nabízející vše pro miminka, děti zhruba do 8 let i maminky. Za skvělé ceny u nás nakoupíte autosedačky, kočárky, nosítka, bezpečnostní zábrany, chůvičky, módu, spoustu hraček a vybavení do dětského pokoje.  Vyberte si z 40000 výrobků skladem a my Vám je obratem doručíme s poštovným od 850 Kč zdarma. Pinkorblue.cz je obchod, na který nedá dopustit ani zlatá olympijská oštěpařka Bára Špotáková se synem Jankem.

Společnost Pinkorblue.cz věnuje rodičkám kupón v hodnotě 500 Kč.

Rotarix

Chraňte své miminko před neviditelnými hrozbami.

Vakcíny Rotarix a Synflorix pomohou Vašemu potomkovi v boji proti rotavirům a pneumokokům a sníží riziko hospitalizace. Rotarix je díky ústnímu podání pro Vaše děťátko naprosto šetrný, Synflorix je plně hrazený a šetří tak Vaši peněženku. Ptejte se na Rotarix a Synflorix u svého pediatra. 

Společnost GSK rodičkám věnuje poukaz v hodnotě 1 000 Kč na nákup zboží v internetovém obchodě www.prochytrehlavicky.cz nebo v nově vznikajícím e-shopu na www.zdraveomlazeni.cz, který se věnuje péči o pleť i tělo. 


 

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Jasko se stěhuje - diskuze

Poradna

Vyvoj 14 ti mesicniho syna

| Cucollino | 29.03.2020, 11:38

Dobry den,memu mladšímu synovi za tyden bude 14 mesicu..Mam par obav zda je u nej vse v poradku co se tyka vyvoje.
Mam jeste starsiho syna,u toho resime otazku autismu ci VD,jeste nema stanovenou diagnozu a je mu 4,5 roku..
Co se tyka mladsiho,tak ten se narodil od 14 dni drive,co se tyka motorickeho vyvoje,je zrejmne vse tak jak ma byt,leze po čtyřech,sedi,obchází nabytek,za ruku jde ale nema odvahu se pustit a jit sam.Vsude tedy vyleze na gauc,postel,schody uplne bez problemu uz od 11 ti mesicu..
Spis co me trapi je to zda je to ostatni v poradku..Kdyz mu treba ukazu 5 zvířátek v radě a zeptam se kde je krava,prase,kocka,pes atd tak bez váhání bud schodi nebo vezme do ruky.Kdyz se ho zeptam aniz by je videl tak je videt ze hleda,ale jakmile vidi neco jineho tak si jde proste po svem :-) Kdyz mu reknu dej,bud se zacne rozcilovat ze mi to neda,nebo to po me hodi a parkrat tedy mi to dal do ruky.Ale nejake prines,ukaz to zatim jinak ne..kostky kdyz postavim komín schazuje ale nepostavi.Za to kazde smitko na zemi sebere..Zacina tedy pouzivat na vse ukazovacek autickem jezdi i tim ukazovackem,ale ucelne k ukazovani ho jeste nepouziva,to taky nevim zda je v normlne nebo ne.Co se tyka ocniho kontaktu tak ten je v poradku,je mazlivej,kdyz delam blbinky smeje se,kdyz se mu nevo nelibi da tez najevo,kdyz znizim z dohledu ted jde ke dverim a place.Co se tyka reci,tak po ockovani 1 hexy mi prestal zvatlat,pak zacal po 2 mesicich opet zvatlat,takze jedeme bababa,dadada,dedede,tatata,bada,vaba atd a obcas kdyz teda me vidi tak rika mamama..paci paci umi,papa taky,varila myšička kasicku tez ale udela jen kdyz se mu chce.Co se tyka treba návštěv taky nema problem,je vcelku kontaktni,takze se smeje kdyz se na nej nekdo usmeje,necha se pochovat atd..Ale porad si me hlida.Na fotce ukaze kde je mama a kde je tata a kde je bracha taky uz se nam povedlo..Na jmeno reaguje tez z 90 ti procent,pokud neni nejak zaneprázdněn ..Na starsiho je spise jako lepidlo :-) porad by s nim chtel byt nejak v kontaktu ale kdyz ma starsi špatnou naladu tak se mu to nelibi,samozrejme tahanice o hracky jsou u nas bezna vec.Co ma starsi musi mit i mladsi.Kdyz neni po jeho je tez problem a vyjádří svuj nesouhlas.Co s tyka zvirat,mame dva psi takze s tim problem taky neni..Porad jim zkoumá usi,zuby,oci :-)
Prijde mi jako zvídavé ditko.Posila auticka po zemi,vse musi zmacknou a vyzkouset co to dela a umi.Kdyz mu neco nejde tak se vzteka.A dalsi vec co mne trapi,je to,ze sve jidlo musi mit rozmixovane,kousky nesnese,ale pecivo a mnamky co se mu da do ruky sni bez problemu.
Nevim zda jsem vse popsala srozumitelné ale zajimal by mne Vas nazor zda mam popripade vyhledat i nejakeho odborníka a nebo zda pockat.Vim ze se dela screening ale jen by mne zajimal Vas nazor na dane veci.
Dekuji moc za odpoved.S pozdravem Monika

Dobrý den, pouze podle popisu chování vašeho synka a bez možnosti chlapce vidět, vám nemohu zodpovědně odpovědět na dotaz ohledně jeho vývoje. Vývoj syna by podle některých popisovaných projevů mohl být nerovnoměrný. Píšete ale, že se starším synem chodíte na nějaká odborná vyšetření, je v řešení možnost poruchy autistického spektra. Pokud vám jde o vyloučení obdobných potíží u mladšího chlapce, pak bych vám doporučila dohodnut si konzultace u odborníků, kam chodíte se starším synem, což bych považovala za nejrychlejší řešení. Potom samozřejmě probíhá screening, který pravdivě vyplňte. Zdravím Mgr. Michaela Matoušková, dětský psycholog

Mgr. Michaela Krupková | Babyonline | 29.03.2020, 15:26
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce