Inzerce
Inzerce
Inzerce

Rodíme ONLINE 2015: Jak se rodí v Anglii

 

Ahoj všichni.

Náš vymodlený den D konečně přišel a my jsme se dočkali. Ale pěkně od začátku. V úterý ráno jsme s Alexem vstali jako vždycky. Oblékli jsme se, nasnídali a vyrazili za kamarádkou Natálií. Bydlí asi 10 minut od nás. Vyzvedli jsme ji doma a jeli do nedalekého parku v Tunstall. Prošli jsme se, Alex si pohrál na prolézačkách a domů jsme dojeli v době, kdy už David vstával. Hned jsme se pustili do mytí oken ze strany do zahrady. David umyl okna v patře a já ta spodní. Alex všechno sledoval z bazénku, protože bylo nádherně a teplo. Až bylo hotovo, tak jsme si sedli na sluníčko. Já jsem dokonce oblékla i horní díl plavek. 

Odtekla mi plodová voda

Byl to sice náročný den, ale opravdu vydařený. Taky přinesl své ovoce. Po čtvrté hodině, když jsem se zvedla, že jdu na záchod, mi odtekla plodová voda. Nejdřív jen trošičku. A když jsem si převlékala spodní prádlo, tak to ruplo úplně. Z okna v koupelně jsem volala na Davida, ať zavolá do nemocnice, že mi odtekla voda, že jedeme. 

Nejdřív mě zachvátil obrovský příval štěstí a radosti, že už je to tady. Jenže v zápětí přišel i pocit paniky co a jak s Alexem. Nakonec jsem volala Natálii, jestli by mohla přijet. Ta neváhala a se synem Zackem hned přijeli. Alex tedy zůstal s nimi u nás doma a my jsme s Davidem mohli vyrazit do nemocnice. Prý chvilku brečel, ale Natálie ho dokázala tak zabavit, že si za chvíli ani nevzpomněl. Já jsem po cestě do nemocnice měřila kontrakce. Byly po pěti minutách, tak jsem si říkala, že jedeme včas. 

Inzerce

Na recepci jsme opět chvíli čekali, než nás přijali. Bohužel neměli připravený vyšetřovací pokoj, tak nás zavedli do společenské místnosti, kde jsme měli čekat. Mezitím mi ještě několikrát odtekla voda, ale tak, že jsem byla mokrá durch. Naštěstí pak přišla midwife, která nás dostala na starost, s dobrou zprávou, že jdeme na pokoj. Tam jsem se teda celá převlékla a mohli jsme začít. Spousta otázek, pak vyšetření čípku a znovu se převléct. Ještě že jsem měla nabalených tolik věcí s sebou. Ani už nevím, v kolik hodin to bylo, ale otevřená jsem byla na 1cm. Pak jsme šli na monitor. Byla jsem omotaná jen prostěradlem, protože už jsem si neměla co obléct. Hrozně mě překvapilo, kolik vody ze mě vyteklo. S Alexem to bylo úplně jinak. 

Kontrakce začaly být už dost bolestivé

Monitor dopadl dobře, kontrakce jsem tam měla asi po třech minutách a docela dost už to bolelo. Když jsme se vrátili zpět na ten vyšetřovací pokoj, bylo už po osmé hodině a dostali jsme jinou midwife. Ta se mě opět vyptávala, jak mi je. Kontrakce mi šly dvě těsně za sebou a chvíli pauza. Midwife seděla naproti mě, držela mi ruku na břiše a pozorovala, co se se mnou děje. Už jsem skoro nemohla ani mluvit a ona prohlásila, že mám ty kontrakce pořád krátké a že zatím je to jen začátek a jestli nechci jít domů. Jsem na ni vytřeštila oči a striktně odmítla, protože už jsem cítila, že to nebude dlouho trvat. Pak tedy odešla s tím, že uvidíme, co bude. Během asi deseti minut kontrakce zesílily až tak, že jsem se svalila na bok na lůžku a skoro už brečela bolestí. David na nic nečekal a hned zvonil na personál. Midwife přišla a že mě teda vyšetří. Ale jak mi sundala kalhotky, tak už to přišlo a já začala tlačit. Chytla jsem se Davida a na tři kontrakce jsem s křikem vytlačila hlavičku. Pak na jednu tělíčko a malá princezna byla na světě. Byla tak maličká a hubená...ale nádherná.

Rodíme ONLINE 2015: Jak se rodí v Anglii

Inzerce

Honem jsem si vysvlékla tričko a už jsem si užívala ten pocit. Byla jsem tak šťastná. A hlavně i ráda, že už to mám za sebou. Ve 20:45 jsem se stala podruhé maminkou. Zatímco já jsem si užívala malou Naomi, David šel ven obvolat rodinu. Ještě jsme i čekali na placentu. Strašně se mi třásly nohy a placenta pořád nešla. Ani po skoro hodině, tak mi midwife píchla něco na rychlejší vypuzení a během následujících pěti minut už to šlo. Celou dobu jsem měla Naomi na sobě. Po nějaké době jsme konečně mohli jít na porodní pokoj, abych se mohla aspoň osprchovat, když už jsem tam nestihla dojít rodit. 

Rodíme ONLINE 2015: Jak se rodí v Anglii

Inzerce

Naomi je moc šikovná, krásně pije

Naomi byla od samého začátku moc šikovná, hned se přisála a nechtěla se ani pustit. Okolo jedné v noci nám ji zvážili a zkontrolovali. Pak už jsme jen čekali na papíry, abychom mohli jít domů. 

Krátce po porodu jsme šli domů

Ve dvě v noci jsme se dočkali a mohli jít domů. Byla jsem tak unavená, ale hrozně šťastná. Když jsme dorazili domů, Alex se zrovna vzbudil, tak jsme se všichni přivítali a představili jsme mu sestřičku. Natálie nám povyprávěla, jak to spolu zvládli a v pět ráno jsme šli spát. Byla jsem na Alexe tak pyšná, že byl tak šikovný, poprvé bez nás. 

Rodíme ONLINE 2015: Jak se rodí v Anglii

A jaký mám celkový dojem z porodu? 

Strašně dobrý. V jednu chvíli jsem si říkala, že to nezvládnu, jak moc kontrakce bolely a zároveň už jsem to chtěla mít za sebou. Trochu mě mrzí, že jsem se nedostala na porodní pokoj, ale i na té vyšetřovně to bylo fajn. David byl celou dobu u mě, tak jsem ho mohla držet a mačkat, jak jen jsem chtěla. Moc mi to pomohlo. Dodnes nechápu, jak mě midwife mohla chtít poslat domů, aniž mě vyšetřila. Vždyť chvilku na to se Naomi narodila. Docela jsem i ráda za to, že jsme šli domů tak brzy. Ale nejvíc spokojená jsem s tím, že jsem celou dobu mohla mít Naomi u sebe, protože o to jsem s Alexem přišla díky tomu, že byl o tolik dřív. 

Ostatním maminkám přeju mnoho štěstí ve zbytku těhotenství a stejně rychlý a pohodový porod jako jsem měla já.

Inzerce

První týden doma

Ahoj všichni.

Rodíme ONLINE 2015

Máme za sebou náš první společný týden. A také tímto deníčkem se loučím. Doufám, že všechny čtenáře moje příspěvky bavily. Pojďme se tedy ohlédnout za našimi prvními zážitky.

První dny jsem prožívala jako ve snech ještě nabitá adrenalinem a hormonem štěstí z porodu. Měla jsem strach, aby Naomi hezky spinkala v noci, a aby Alex moc nežárlil. Bála jsem se ale úplně zbytečně. Naomi spinká krásně, budí se zhruba co 3-4 hodiny. Taky je to pořádný jedlík, když spinká takhle dlouho. Je vážně moc hodná, nejradši bych ji celý den jen chovala a pusinkovala. Alex si ji první den moc nevšímal, ale ty další dny už začal chodit okolo, hladil ji a dokonce i začal pusinkovat. Bude to myslím velký brácha. 

Rodíme ONLINE 2015

Na kontrolu přišla midwife i health visitor

Co se týká poporodní péče, byla nás v prvním týdnu kontrolovat midwife. Zvážila Naomi, vzala i krev z patičky, zkontrolovala pupík a celkově i prohlédla malou, jestli je vše v pořádku. Mně jen prohmatala břicho a zeptala se na pár otázek ohledně toho, jak se cítím a ohledně krmení Naomi. Pak nás v průběhu týdne ještě navštívila health visitor. Opět kvůli váze Naomi, a aby doplnila údaje do karty a do červené knížky Naomi. Tam se píšou všechna očkování, důležitá vyšetření a vážení dítěte. V prvním týdnu jsme ještě stihli vyřídit rodný list a Naomi podstoupila sluchové vyšetření. To dopadlo dobře napoprvé. 

Rodíme ONLINE 2015

Byl to docela náročný týden, ale zvládli jsme to. Taky díky tomu, že přijeli moji rodiče a pomohli nám. A abychom toho neměli málo, David se s mým tátou pustili do přestavby kuchyně. Ale už je hotovo, uklizeno a hned se mi v nové kuchyni líp vaří. Takže za ty nervy a ten binec všude to stálo. :-D 

Rodíme ONLINE 2015

Teď už máme za sebou tři společné týdny. Naomi už přibrala půl kila a daří se jí báječně. Jen kdyby bříško tolik nezlobilo. Jako rodina fungujeme taky dobře, tak snad to vydrží. Bohužel je tohle můj poslední příspěvek, takže přeju ostatním maminkám hodně štěstí, hodné děti a pevné nervy. 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Jak se rodí v Anglii - diskuze

 • Vsem dekuji za gratulace.Jsme holky sikovne,tak jsme to zvladly   Dari se nam dobre,Naomi je moc hodna a Alex je super bracha.Jen kdyby vic poslouchal   Vsem ostatnim maminkam preju hodne stesti nejen behem tehotenstvi ale i pri porodu....hodne sil a trpelivosti  
  MartiHy   | 28.07.2015 11:47:47
  Reagovat | URL příspěvku
 • Gratuluji!!!
  Moc Ti Martinko gratuluji ke krásné holčičce Naomi. Jsem moc ráda, že porod proběhl bez komplikací a rychle, také doufám, že budu mít takové štěstí. Přeji hodně štěstíčka, zdravíčka, lásky, ať malá Naomi pěkně roste a dělá vám jenom radost!    
  Silvia.H   | 14.07.2015 11:48:52
  Reagovat | URL příspěvku
 • gratulka k male, at vam dela jen radost  

  mam to stejne jako Ady.S, pobyt jsem v nemocnici jsem brala spis jak dovcu, ze si odpocinu, nez zacne zahul doma.. copak s druhym byla pohodicka ale s prvnim kriklounem co spatne jedl bych asi nevedela co s nim...
  ale porod jsi mela fakt super
  chezzie   | 12.07.2015 20:32:55
  Reagovat | URL příspěvku
 • je moc krásná, ať se vám daří a hlavně to zdravíčko všem.    
  Jana A   | 10.07.2015 20:20:42
  Reagovat | URL příspěvku
 • Nádhera, Marťo :-). Gratuluji, užívejte si krásného miminka.
  Calamity J.   | 10.07.2015 15:16:28
  Reagovat | URL příspěvku
 • Páni taky pěkně rychlý porod. Naomi i celé vaší rodině přeji hodně štěstíčka.
  Obdivuji že jdete hned domů, já bych to nedala při představě mých aktivních dětí doma, pobyt v porodnici jsem brala jako mini dovču, kdy jsem zvládla pro malou uháčkovat i nějakou tu čepičku, na to teď doma nemám ani pomyšlení.
  Ady.S   | 10.07.2015 14:21:34
  Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Dobrý den, potřebovala bych radu ohledně syna. Jsou mu 2 roky a 8 měsíců. Byl kojen 7 měsíců. Už od malinka je na mě závislý. U babiček byl dohromady čtyřikrát přes noc, nejdříve plakal, pak už to zvládl bez breku, ale nešťastný. S jídlem se trápime cca od roka. Nechce jíst s nikým jiným než se mnou. Do teď mi odmítá jíst kousky. Takže doteď mu jídlo mačkám vidličkou, když cítí maso, hned ho vyplivuje. Myslela jsem, že to bude problém s kousky jako takovými, ale sušenky a to co mu chutná normálně sní, rozkouse. Celkově ho do jídla musíme nutit. Ovoce nechce vůbec, jí pouze kapsičky. Jogurty má rad, kakao a k večeři pouze chleba se žervé. Šunku, sýr taky odmítá. Jídlo se snažíme řešit různými doplňky stravy k navození chuti k jídlu. Věřím, že z toho vyroste. Teď v září nastupuje do školky a já doufám, že až uvidí ostatní děti, tak začne papat normálně. Více mě ale trápí ta závislost na mě. Je nešťastný i s manželem. Potřebovala bych poradit, jak ho to odnaučit. Před 8 měsíci jsem začala chodit na poloviční úvazek do práce, mysleli jsme, že se to zlepsi, když nebude furt se mnou. Ale je to stále stejně. Vždycky tu dobu přetrpi, pláče když odcházím. Neustále ho ubezpečuji, že se vrátím, že jdu jen do práce. Je vidět, že tomu rozumí, ale přesto se to nelepší, spíše naopak. Moc děkuji za jakoukoliv radu. Šafránková

Dobrý den, ohledně synovy stravy se poraďte s ošetřujícím lékařem. Pokud dítě prospívá, i když konzumuje jen určitá jídla, pak není důvod k obavám. S lékařem byste ale také měli konzultovat případné doplňky stravy, které dítěti dáváte. Ne všechny musí být pro takto malé dítě vhodné. Také by možná bylo dobré, aby lékař chlapci udělal krevní obraz, jestli mu opravdu nějaké živiny chybí, abyste mu nepodávali nadbytečné množství některých živin či vitamínů. Některé děti vykazují při jídle zvláštnosti, jedí jen určitá jídla a vybírají si. Není dobré dítě do jídla nutit a nutit jej k experimentování. Nová jídla však je dobré nabízet, v případě zájmu nechat ochutnat. Chutě dětí se mění a časem třeba syn může být ke zkoušení jiných jídel přístupnější. Zvláštnosti v jídle však ale také mohou vykazovat děti např. s poruchami autistického spektra, či děti hodně v jídle konzervativní. Mám příliš málo informací a váš syn je příliš malý. Ohledně pobytu bez vás nepíšete, kdo syna hlídá, když jste v práci. To že pláče, když odcházíte bývá u dětí normální. Je potřeba mu to citlivě vysvětlit na úrovni jeho chápání a vývoje. Dobu odchodu však neprodlužovat, dítě ani nadměrně nelitovat, nemazlit apod. Potom by si myslelo, že váš odchod je něco mimořádného a je důvod se bát. Takto malé dítě také nemá ještě vyvinutý pojem času, žije přítomností a myslí si proto, že odcházíte navždycky. Trošku mi z vašeho popisu připadá, že maličko chcete, aby na váš syn byl závislý, že vám to dává dojem výlučnosti a důležitosti. To vše dítě vycítí. Proč myslíte, že dobu bez vás protrpí. Žádné malé dítě se pokud je o něj dobře postaráno, má dobře rozvinuté citové vazby a navíc třeba už zná osobu, která jej hlídá, se celé čtyři hodiny určitě netrápí a také není důvod , aby bylo nešťastné. Nemohou to být spíše vaše domněnky? Zkuste chování a vývoj syna zkonzultovat s dětským klinickým psychologem. S pozdravem Mgr. Michaela Matoušková, dětský psycholog

Mgr. Michaela Matoušková | Babyonline | 24.05.2022, 06:20
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce
×