Inzerce
Inzerce
Inzerce

Rodíme ONLINE 2015: Jak se rodí v Anglii

 

Ahoj všichni.

Náš vymodlený den D konečně přišel a my jsme se dočkali. Ale pěkně od začátku. V úterý ráno jsme s Alexem vstali jako vždycky. Oblékli jsme se, nasnídali a vyrazili za kamarádkou Natálií. Bydlí asi 10 minut od nás. Vyzvedli jsme ji doma a jeli do nedalekého parku v Tunstall. Prošli jsme se, Alex si pohrál na prolézačkách a domů jsme dojeli v době, kdy už David vstával. Hned jsme se pustili do mytí oken ze strany do zahrady. David umyl okna v patře a já ta spodní. Alex všechno sledoval z bazénku, protože bylo nádherně a teplo. Až bylo hotovo, tak jsme si sedli na sluníčko. Já jsem dokonce oblékla i horní díl plavek. 

Odtekla mi plodová voda

Byl to sice náročný den, ale opravdu vydařený. Taky přinesl své ovoce. Po čtvrté hodině, když jsem se zvedla, že jdu na záchod, mi odtekla plodová voda. Nejdřív jen trošičku. A když jsem si převlékala spodní prádlo, tak to ruplo úplně. Z okna v koupelně jsem volala na Davida, ať zavolá do nemocnice, že mi odtekla voda, že jedeme. 

Nejdřív mě zachvátil obrovský příval štěstí a radosti, že už je to tady. Jenže v zápětí přišel i pocit paniky co a jak s Alexem. Nakonec jsem volala Natálii, jestli by mohla přijet. Ta neváhala a se synem Zackem hned přijeli. Alex tedy zůstal s nimi u nás doma a my jsme s Davidem mohli vyrazit do nemocnice. Prý chvilku brečel, ale Natálie ho dokázala tak zabavit, že si za chvíli ani nevzpomněl. Já jsem po cestě do nemocnice měřila kontrakce. Byly po pěti minutách, tak jsem si říkala, že jedeme včas. 

Inzerce

Na recepci jsme opět chvíli čekali, než nás přijali. Bohužel neměli připravený vyšetřovací pokoj, tak nás zavedli do společenské místnosti, kde jsme měli čekat. Mezitím mi ještě několikrát odtekla voda, ale tak, že jsem byla mokrá durch. Naštěstí pak přišla midwife, která nás dostala na starost, s dobrou zprávou, že jdeme na pokoj. Tam jsem se teda celá převlékla a mohli jsme začít. Spousta otázek, pak vyšetření čípku a znovu se převléct. Ještě že jsem měla nabalených tolik věcí s sebou. Ani už nevím, v kolik hodin to bylo, ale otevřená jsem byla na 1cm. Pak jsme šli na monitor. Byla jsem omotaná jen prostěradlem, protože už jsem si neměla co obléct. Hrozně mě překvapilo, kolik vody ze mě vyteklo. S Alexem to bylo úplně jinak. 

Kontrakce začaly být už dost bolestivé

Monitor dopadl dobře, kontrakce jsem tam měla asi po třech minutách a docela dost už to bolelo. Když jsme se vrátili zpět na ten vyšetřovací pokoj, bylo už po osmé hodině a dostali jsme jinou midwife. Ta se mě opět vyptávala, jak mi je. Kontrakce mi šly dvě těsně za sebou a chvíli pauza. Midwife seděla naproti mě, držela mi ruku na břiše a pozorovala, co se se mnou děje. Už jsem skoro nemohla ani mluvit a ona prohlásila, že mám ty kontrakce pořád krátké a že zatím je to jen začátek a jestli nechci jít domů. Jsem na ni vytřeštila oči a striktně odmítla, protože už jsem cítila, že to nebude dlouho trvat. Pak tedy odešla s tím, že uvidíme, co bude. Během asi deseti minut kontrakce zesílily až tak, že jsem se svalila na bok na lůžku a skoro už brečela bolestí. David na nic nečekal a hned zvonil na personál. Midwife přišla a že mě teda vyšetří. Ale jak mi sundala kalhotky, tak už to přišlo a já začala tlačit. Chytla jsem se Davida a na tři kontrakce jsem s křikem vytlačila hlavičku. Pak na jednu tělíčko a malá princezna byla na světě. Byla tak maličká a hubená...ale nádherná.

Rodíme ONLINE 2015: Jak se rodí v Anglii

Inzerce

Honem jsem si vysvlékla tričko a už jsem si užívala ten pocit. Byla jsem tak šťastná. A hlavně i ráda, že už to mám za sebou. Ve 20:45 jsem se stala podruhé maminkou. Zatímco já jsem si užívala malou Naomi, David šel ven obvolat rodinu. Ještě jsme i čekali na placentu. Strašně se mi třásly nohy a placenta pořád nešla. Ani po skoro hodině, tak mi midwife píchla něco na rychlejší vypuzení a během následujících pěti minut už to šlo. Celou dobu jsem měla Naomi na sobě. Po nějaké době jsme konečně mohli jít na porodní pokoj, abych se mohla aspoň osprchovat, když už jsem tam nestihla dojít rodit. 

Rodíme ONLINE 2015: Jak se rodí v Anglii

Inzerce

Naomi je moc šikovná, krásně pije

Naomi byla od samého začátku moc šikovná, hned se přisála a nechtěla se ani pustit. Okolo jedné v noci nám ji zvážili a zkontrolovali. Pak už jsme jen čekali na papíry, abychom mohli jít domů. 

Krátce po porodu jsme šli domů

Ve dvě v noci jsme se dočkali a mohli jít domů. Byla jsem tak unavená, ale hrozně šťastná. Když jsme dorazili domů, Alex se zrovna vzbudil, tak jsme se všichni přivítali a představili jsme mu sestřičku. Natálie nám povyprávěla, jak to spolu zvládli a v pět ráno jsme šli spát. Byla jsem na Alexe tak pyšná, že byl tak šikovný, poprvé bez nás. 

Rodíme ONLINE 2015: Jak se rodí v Anglii

A jaký mám celkový dojem z porodu? 

Strašně dobrý. V jednu chvíli jsem si říkala, že to nezvládnu, jak moc kontrakce bolely a zároveň už jsem to chtěla mít za sebou. Trochu mě mrzí, že jsem se nedostala na porodní pokoj, ale i na té vyšetřovně to bylo fajn. David byl celou dobu u mě, tak jsem ho mohla držet a mačkat, jak jen jsem chtěla. Moc mi to pomohlo. Dodnes nechápu, jak mě midwife mohla chtít poslat domů, aniž mě vyšetřila. Vždyť chvilku na to se Naomi narodila. Docela jsem i ráda za to, že jsme šli domů tak brzy. Ale nejvíc spokojená jsem s tím, že jsem celou dobu mohla mít Naomi u sebe, protože o to jsem s Alexem přišla díky tomu, že byl o tolik dřív. 

Ostatním maminkám přeju mnoho štěstí ve zbytku těhotenství a stejně rychlý a pohodový porod jako jsem měla já.

Inzerce

První týden doma

Ahoj všichni.

Rodíme ONLINE 2015

Máme za sebou náš první společný týden. A také tímto deníčkem se loučím. Doufám, že všechny čtenáře moje příspěvky bavily. Pojďme se tedy ohlédnout za našimi prvními zážitky.

První dny jsem prožívala jako ve snech ještě nabitá adrenalinem a hormonem štěstí z porodu. Měla jsem strach, aby Naomi hezky spinkala v noci, a aby Alex moc nežárlil. Bála jsem se ale úplně zbytečně. Naomi spinká krásně, budí se zhruba co 3-4 hodiny. Taky je to pořádný jedlík, když spinká takhle dlouho. Je vážně moc hodná, nejradši bych ji celý den jen chovala a pusinkovala. Alex si ji první den moc nevšímal, ale ty další dny už začal chodit okolo, hladil ji a dokonce i začal pusinkovat. Bude to myslím velký brácha. 

Rodíme ONLINE 2015

Na kontrolu přišla midwife i health visitor

Co se týká poporodní péče, byla nás v prvním týdnu kontrolovat midwife. Zvážila Naomi, vzala i krev z patičky, zkontrolovala pupík a celkově i prohlédla malou, jestli je vše v pořádku. Mně jen prohmatala břicho a zeptala se na pár otázek ohledně toho, jak se cítím a ohledně krmení Naomi. Pak nás v průběhu týdne ještě navštívila health visitor. Opět kvůli váze Naomi, a aby doplnila údaje do karty a do červené knížky Naomi. Tam se píšou všechna očkování, důležitá vyšetření a vážení dítěte. V prvním týdnu jsme ještě stihli vyřídit rodný list a Naomi podstoupila sluchové vyšetření. To dopadlo dobře napoprvé. 

Rodíme ONLINE 2015

Byl to docela náročný týden, ale zvládli jsme to. Taky díky tomu, že přijeli moji rodiče a pomohli nám. A abychom toho neměli málo, David se s mým tátou pustili do přestavby kuchyně. Ale už je hotovo, uklizeno a hned se mi v nové kuchyni líp vaří. Takže za ty nervy a ten binec všude to stálo. :-D 

Rodíme ONLINE 2015

Teď už máme za sebou tři společné týdny. Naomi už přibrala půl kila a daří se jí báječně. Jen kdyby bříško tolik nezlobilo. Jako rodina fungujeme taky dobře, tak snad to vydrží. Bohužel je tohle můj poslední příspěvek, takže přeju ostatním maminkám hodně štěstí, hodné děti a pevné nervy. 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Jak se rodí v Anglii - diskuze

 • Vsem dekuji za gratulace.Jsme holky sikovne,tak jsme to zvladly   Dari se nam dobre,Naomi je moc hodna a Alex je super bracha.Jen kdyby vic poslouchal   Vsem ostatnim maminkam preju hodne stesti nejen behem tehotenstvi ale i pri porodu....hodne sil a trpelivosti  
  MartiHy   | 28.07.2015 11:47:47
  Reagovat | URL příspěvku
 • Gratuluji!!!
  Moc Ti Martinko gratuluji ke krásné holčičce Naomi. Jsem moc ráda, že porod proběhl bez komplikací a rychle, také doufám, že budu mít takové štěstí. Přeji hodně štěstíčka, zdravíčka, lásky, ať malá Naomi pěkně roste a dělá vám jenom radost!    
  Silvia.H   | 14.07.2015 11:48:52
  Reagovat | URL příspěvku
 • gratulka k male, at vam dela jen radost  

  mam to stejne jako Ady.S, pobyt jsem v nemocnici jsem brala spis jak dovcu, ze si odpocinu, nez zacne zahul doma.. copak s druhym byla pohodicka ale s prvnim kriklounem co spatne jedl bych asi nevedela co s nim...
  ale porod jsi mela fakt super
  chezzie   | 12.07.2015 20:32:55
  Reagovat | URL příspěvku
 • je moc krásná, ať se vám daří a hlavně to zdravíčko všem.    
  Jana A   | 10.07.2015 20:20:42
  Reagovat | URL příspěvku
 • Nádhera, Marťo :-). Gratuluji, užívejte si krásného miminka.
  Calamity J.   | 10.07.2015 15:16:28
  Reagovat | URL příspěvku
 • Páni taky pěkně rychlý porod. Naomi i celé vaší rodině přeji hodně štěstíčka.
  Obdivuji že jdete hned domů, já bych to nedala při představě mých aktivních dětí doma, pobyt v porodnici jsem brala jako mini dovču, kdy jsem zvládla pro malou uháčkovat i nějakou tu čepičku, na to teď doma nemám ani pomyšlení.
  Ady.S   | 10.07.2015 14:21:34
  Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Vyvoj 14 ti mesicniho syna

| Cucollino | 29.03.2020, 11:38

Dobry den,memu mladšímu synovi za tyden bude 14 mesicu..Mam par obav zda je u nej vse v poradku co se tyka vyvoje.
Mam jeste starsiho syna,u toho resime otazku autismu ci VD,jeste nema stanovenou diagnozu a je mu 4,5 roku..
Co se tyka mladsiho,tak ten se narodil od 14 dni drive,co se tyka motorickeho vyvoje,je zrejmne vse tak jak ma byt,leze po čtyřech,sedi,obchází nabytek,za ruku jde ale nema odvahu se pustit a jit sam.Vsude tedy vyleze na gauc,postel,schody uplne bez problemu uz od 11 ti mesicu..
Spis co me trapi je to zda je to ostatni v poradku..Kdyz mu treba ukazu 5 zvířátek v radě a zeptam se kde je krava,prase,kocka,pes atd tak bez váhání bud schodi nebo vezme do ruky.Kdyz se ho zeptam aniz by je videl tak je videt ze hleda,ale jakmile vidi neco jineho tak si jde proste po svem :-) Kdyz mu reknu dej,bud se zacne rozcilovat ze mi to neda,nebo to po me hodi a parkrat tedy mi to dal do ruky.Ale nejake prines,ukaz to zatim jinak ne..kostky kdyz postavim komín schazuje ale nepostavi.Za to kazde smitko na zemi sebere..Zacina tedy pouzivat na vse ukazovacek autickem jezdi i tim ukazovackem,ale ucelne k ukazovani ho jeste nepouziva,to taky nevim zda je v normlne nebo ne.Co se tyka ocniho kontaktu tak ten je v poradku,je mazlivej,kdyz delam blbinky smeje se,kdyz se mu nevo nelibi da tez najevo,kdyz znizim z dohledu ted jde ke dverim a place.Co se tyka reci,tak po ockovani 1 hexy mi prestal zvatlat,pak zacal po 2 mesicich opet zvatlat,takze jedeme bababa,dadada,dedede,tatata,bada,vaba atd a obcas kdyz teda me vidi tak rika mamama..paci paci umi,papa taky,varila myšička kasicku tez ale udela jen kdyz se mu chce.Co se tyka treba návštěv taky nema problem,je vcelku kontaktni,takze se smeje kdyz se na nej nekdo usmeje,necha se pochovat atd..Ale porad si me hlida.Na fotce ukaze kde je mama a kde je tata a kde je bracha taky uz se nam povedlo..Na jmeno reaguje tez z 90 ti procent,pokud neni nejak zaneprázdněn ..Na starsiho je spise jako lepidlo :-) porad by s nim chtel byt nejak v kontaktu ale kdyz ma starsi špatnou naladu tak se mu to nelibi,samozrejme tahanice o hracky jsou u nas bezna vec.Co ma starsi musi mit i mladsi.Kdyz neni po jeho je tez problem a vyjádří svuj nesouhlas.Co s tyka zvirat,mame dva psi takze s tim problem taky neni..Porad jim zkoumá usi,zuby,oci :-)
Prijde mi jako zvídavé ditko.Posila auticka po zemi,vse musi zmacknou a vyzkouset co to dela a umi.Kdyz mu neco nejde tak se vzteka.A dalsi vec co mne trapi,je to,ze sve jidlo musi mit rozmixovane,kousky nesnese,ale pecivo a mnamky co se mu da do ruky sni bez problemu.
Nevim zda jsem vse popsala srozumitelné ale zajimal by mne Vas nazor zda mam popripade vyhledat i nejakeho odborníka a nebo zda pockat.Vim ze se dela screening ale jen by mne zajimal Vas nazor na dane veci.
Dekuji moc za odpoved.S pozdravem Monika

Dobrý den, pouze podle popisu chování vašeho synka a bez možnosti chlapce vidět, vám nemohu zodpovědně odpovědět na dotaz ohledně jeho vývoje. Vývoj syna by podle některých popisovaných projevů mohl být nerovnoměrný. Píšete ale, že se starším synem chodíte na nějaká odborná vyšetření, je v řešení možnost poruchy autistického spektra. Pokud vám jde o vyloučení obdobných potíží u mladšího chlapce, pak bych vám doporučila dohodnut si konzultace u odborníků, kam chodíte se starším synem, což bych považovala za nejrychlejší řešení. Potom samozřejmě probíhá screening, který pravdivě vyplňte. Zdravím Mgr. Michaela Matoušková, dětský psycholog

Mgr. Michaela Matoušková | Babyonline | dnes, 07:52
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce