Inzerce
Inzerce
Inzerce

Rodíme ONLINE 2015: Jasko se cítí vyčerpaně

Které maminky se projektu účastní? 


Které společnosti věnují maminkám užitečné přípravky a potřeby pro miminka?

Feminella Hereditum Rotarix
GS Mamavit Pink or Blue Synflorix

Jasko (35. týden těhotenství, čeká třetí miminko)

Ahoj holky BOLky,

uplynulý týden již nebyl tak dramatický jak ten předcházející a nenesl se v duchu žádných karambolů. Spíše převažovaly oslavy.

Inzerce

Oslava Vašíkova svátku

Hned v pondělí bylo Václava a tak měl náš drahý Vašík svátek. Dostal převážně sladkosti. A protože už je velký kluk i malou kudličku na houby. Z té měl obzvlášť radost a hned chtěl vyrazit do lesa, jenže houby teď nějak nerostou a ani s ním bohužel neměl kdo jít.

Cítím se vyčerpaně

V úterý se dětem nechtělo moc vstávat do školy, přeci jenom tři dny volna udělaly své. Ale nakonec jsme vše stihli. Odpoledne nás čekala opět návštěva paní doktorky, tentokrát dostal očkování Vašík. Potom jsme měli asi hodinu a půl čas, než nás vyzvedne tatínek, tak jsme pokoupili co bylo potřeba a došlo i na hračkárnu. To očkování je vážně dost bolestivé, tak si zasloužil malou odměnu. Mně se ve městě udělalo špatně a nebyla jsem schopná již dále v nákupech pokračovat. Strašně se mi motala hlava, tak jsme si sedli v pekařství a dali si drobné občerstvení. Nakonec jsme tam seděli víc jak půl hodiny, až do příjezdu tatínka. Společně jsme ještě nakoupili vína a stavili se v Albertu. Po návratu domů, jsem na tom byla snad ještě hůř a tak mi bylo doporučeno jít si lehnout a na vše se vykašlat. Nemuseli mě přemlouvat a po napsání úkolů jsem usnula jak špalek. Asi za hodinku už mi bylo lépe a tak jsem šla dělat svačiny a chystat věci na druhý den, tak jako obyčejně. Upřímně se přiznám, že jsem si u toho trochu hrábla na dno a došlo i na slzy, kdy jsem cítila beznaděj a bezmoc, šílené vyčerpání a zklamání sama sebou, jak to těhotenství nezvládám. 

V tomto duchu probíhala i středa

Vašík se ráno probudil s teplotou, tak jsem si ho nechala doma a leželi jsme spolu. Pak jsem neplánovaně šla na kontrolu k panu doktorovi, jelikož mamince byla prokázána Leidenská mutace a bylo jí doporučeno, aby se nechaly všichni sourozenci a potomci otestovat a nahlásili to svým lékařům. Pan doktor nad tím překvapivě mávl rukou, s tím že tu diagnózu má každý pátý člověk a že je to spíše hodně nafouknuté. Tentokrát jsem s ním nedokázala souhlasit, jelikož se jedná o onemocnění, které způsobuje častější výskyt trombóz a plicních embolií a s tím související preeklampsii v těhotenství. A asi jsem tentokrát přečetla hodně diskuzí na internetu a zjistila si o tom více informací než je zdrávo. Nakonec mi tedy napsal žádanku na transfuzní oddělení na odběr krve. Při té příležitosti, když už jsem tam byla, udělal prohlídku a ultrazvuk. Na porod se to zatím nechystá, váhový odhad je 2,2 až 2,4 kg, hlavička dole. Prohlédl mé oteklé nohy a ruce a natočil mi poprvé monitor. Vše bylo v pořádku. Na další kontrolu půjdu příští týden.

Ještě dopoledne jsem volala na transfuzní oddělení, abych se objednala na odběry. Nejbližší termín mají bohužel až 20.11. a na výsledky se čeká 6 týdnů. Je to divné, ale je to tak. Zbytek dne jsem proležela.

Ve čtvrtek mi už bylo lépe a pustila jsem se do pečení dortu

Ve čtvrtek už byl Vašík dobrý, tak šel do školy a i mě se udělalo lépe. Jelikož nás čekala na sobotu veliká oslava Vašíkových devátých narozenin, dala jsem se do pečení dortu. V pátek jsem ho dozdobila a společně s manželem jsme pouklízeli byt a nachystali vše potřebné.

Rodíme ONLINE 2015

Inzerce

V sobotu přijeli obě moje sestry s rodinami, maminka a babička a užili jsme si báječný den. V první řadě se slavili narozeniny Vašíka, ale jak je v naší rodině už takovým zvykem přálo se i všem ostatním, kteří měli nebo budou mít narozeniny v druhém pololetí. Takže to byla taková hromadná oslava se spoustou dárků. A já ač mám narozeniny na jaře, dostala jsem také jeden dárek a to hračku pro Vojtíška, až se narodí. Bylo to milé. 

Rodíme ONLINE 2015

Inzerce

Na této fotce jsem se svým švagrem, je to takový šprýmař a stále si chtěl porovnávat břicho, jenže on si ho vycpal polštářem.

V neděli jsem se dala do praní a žehlení. Manžel přidělával světla a děti lítaly venku. A tím máme zase další týden za sebou.

Inzerce

Přeji všem, co tyto řádky čtou, krásný týden. 

Ahoj Jana

 
Podle deníčku Jasko zpracovala Naďa Barochová.

Jaké produkty sponzoři vyrábějí a co rodičkám věnují?

Gaga´s pleny

Přebalujte zdravě a hravě. Úspora pro Vaši peněženku může být až 15000 Kč.

Kvalita prověřená maminkami je zaručena. www.gagapleny.cz.

Gaga´s pleny našim rodičkám věnují balíček v hodnotě 600 Kč.

Feminella Hereditum

Feminella Hereditum obsahuje speciální lactobacilární kmen Lactobacillus fermentum Lc40 izolovaný přímo z mateřského mléka (látka tělu vlastní). Tyto organismy zajišťují první osídlení střev kojence a zdravou střevní mikroflóru důležitou pro vývoj imunitního systému. Lactobacillus fermentum Lc40 po užití kapsle Feminelly Hereditum matkou prostupuje ze střev matky do mateřského mléka a podporuje proces kojení přirozenou cestou. Feminella Hereditum je doplněk stravy.

Každé rodičce věnujeme 3 balení Feminelly Hereditum.

GS Mamavit

GS Mamavit Prefolin® + DHA je kompletní a vyvážená kombinace vitaminu, minerálu, DHA a EPA. Je to kombinace, která byla navržena tak, aby vyhovovala maminkám a jejich miminkům ve všech důležitých obdobích:

  • Období plánování těhotenství
  • Období těhotenství
  • Období kojení

Složení přípravku bylo vyvinuto ve spolupráci s odborníky z Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze – Podolí.

http://www.mamavit.cz

http://www.gsklub.cz/c/pro-zeny/

Společnost GS si připravila pro každou maminku dárek v podobě 3 balení GS Mamavit Prefolin + DHA.

Doplněk stravy

Pink or Blue

Pinkorblue.cz je jeden z největších internetových obchodů v České republice nabízející vše pro miminka, děti zhruba do 8 let i maminky. Za skvělé ceny u nás nakoupíte autosedačky, kočárky, nosítka, bezpečnostní zábrany, chůvičky, módu, spoustu hraček a vybavení do dětského pokoje.  Vyberte si z 40000 výrobků skladem a my Vám je obratem doručíme s poštovným od 850 Kč zdarma. Pinkorblue.cz je obchod, na který nedá dopustit ani zlatá olympijská oštěpařka Bára Špotáková se synem Jankem.

Společnost Pinkorblue.cz věnuje rodičkám kupón v hodnotě 500 Kč.

Rotarix

Chraňte své miminko před neviditelnými hrozbami.

Vakcíny Rotarix a Synflorix pomohou Vašemu potomkovi v boji proti rotavirům a pneumokokům a sníží riziko hospitalizace. Rotarix je díky ústnímu podání pro Vaše děťátko naprosto šetrný, Synflorix je plně hrazený a šetří tak Vaši peněženku. Ptejte se na Rotarix a Synflorix u svého pediatra. 

Společnost GSK rodičkám věnuje poukaz v hodnotě 1 000 Kč na nákup zboží v internetovém obchodě www.prochytrehlavicky.cz nebo v nově vznikajícím e-shopu na www.zdraveomlazeni.cz, který se věnuje péči o pleť i tělo. 


 

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Jasko se cítí vyčerpaně - diskuze

Poradna

Hematom

| Matyskova | 10.06.2024, 21:21

Dobrý večer, chtěla jsem se zeptat, je mi 32 let a jsem v 9 týdnu. Dnes ráno chvilkové křeče ( nic hrozného) jen jsem si musela na chvilku sednout aby se to uklidnilo. Po hodině jsem šla na záchod a měla jsem moč s krví samozřejmě hned panika a gynekologie, neschopenka a klidový režim. Mam hematom, ( nevím jak velký) mimčo je v pořádku. Dostala jsem zaváděcí tablety Utrogestan, týden ( od první prohlídky) už beru femibion + prášky na ředění krve jelikož mám před čtyřmi lety operovany aneurysma na krční tepně. Kromě zácpy žádné potíže nemám a na tu už mám také sirup. Od rána už nebyla žádná krev. Zapomněla jsem se zeptat zda mohu spat ležet na boku nebo musím na zádech a pokuď budete mít nějaké rady co mohu ještě udělat pro to aby to bylo v pořádku budu moc ráda, další kontrolu mam za týden v pondělí moc děkuji za odpověď Matyskova

Dobrý den,

můžete ležet, jakkoliv je Vám příjemné, na hematom to nemá žádný vliv, dále bych žádná zvláštní opatření než ta, co již máte, neviděla za nutné, šetřit se, odpočívat, nesportovat, nezvedat těžká břemena. Držím palce.

MUDr. Pavla Zahrádková | Babyonline | 11.06.2024, 11:06
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×