Inzerce
Inzerce
Inzerce

Jaká je nejlepší poloha pro milování?

Sperma se u jakékoliv polohy, pokud dojde k ejakulaci uvnitř pochvy, nakonec dostává do zadní klenby pochvy, odkud spermie aktivně putují dále děložním kanálem do dělohy a vejcovodu. A to pouze ty, které jsou pohyblivé. Pokud by tomu tak nebylo, nepohyblivé nebo nedostatečně pohyblivé spermie nepřekonají již první překážku, kterou je hlen v děložním hrdle.

Ale vždyť se zcela logicky uvádí misionářská poloha, kdy logicky sperma steče do zadní klenby pochvy. Případně polohy, kdy bude penis v pochvě co nejdále.

„Poloha při milování nemá zásadní vliv na úspěšnost početí, pokud umožňuje ejakulaci hluboko do pochvy. Úspěšnost oplození neovlivní ani polohy po koitu, protože ejakulát jako takový se nedostane dál než do zadní poševní klenby, ostatní závisí jen na aktivním pohybu spermií,“ potvrzuje nám embryolog, pan profesor Trávník.

Opravdu není rozdíl v polohách a umístění spermatu po ejakulaci? Opravdu má doslova sperma vystříknuté kdekoliv v pochvě stejnou šanci dovézt spermie k vajíčku?

Samozřejmě, pokud dojde k ejakulaci ještě v poševním vchodu, sperma se nemusí do zadní klenby dostat, pokud ale k ejakulaci dojde v hloubce, vždy se alespoň část spermatu do zadní klenby dostane. Je třeba si uvědomit, že pokud jsou spermie kvalitní, stačí jich málo, pokud nejsou, neoplodní vajíčko bez ohledu na množství. Při vyšetření spermiogramu sledujeme množství spermií ne proto, že by záleželo na každém milionu spermií, ale zejména proto, že množství spermií úzce souvisí s jejich kvalitou, a tedy i schopností oplodnit vajíčko.

Inzerce
Rozhovor s p. prof. MUDr. Pavlem Trávníkem vedla MUDr. Jana Martincová
Autor: prof. MUDr. Pavel Trávník, DrSc.
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Autor: prof. MUDr. Pavel Trávník, DrSc.
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Jaká je nejlepší poloha pro milování? - diskuze

Poradna

Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Mohu být těhotná, když mám 6 dní zpoždění, 1. den poslední menstruace byl 17.9. A včera jsem si dělala test, který byl negativní. Bohužel nevím, kdy mám plodné dny :-( . Jinak mám oteklá ňadra, je mi po ránu a někdy i přes den na zvracení, jsem unavená, citlivá na pachy a poslední 3 dny jsem měla pocit, že mě bolí kyčelního kosti. Těhotná jsem již byla 2x, ale ani jednou plánované, i když chtěně :-) . Nyní se snažíme cíleně něco málo přes 6 měsíců. K lékaři jsem objednaná na příští týden. Děkuji za odpověď

Dobrý den,

těhotenství Vám nyní nemohu vyloučit ani potvrdit. Zpoždění, které udáváte může být naprosto v pořádku, i bez těhotenství, menstruační cyklus bývá ovlivněn mnoha faktory - stres, nachlazení, změna denního režimu apod. Stejně tak Vámi popisované potíže mohou i odpovídat obrazu PMS. Zde Vám mohu jen doporučit, abyste s odstupem několika dnů zkusila další těhotenský test a případně příští týden navštívila svého gynekologa. Přeji hodně štěstí!

MUDr. Pavla Kolíková | Babyonline | 21.10.2021, 11:29
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce
×