Inzerce
Inzerce
Inzerce

Jak lépe dostat spermie k vajíčku? Ležet? Zvedat nohy? Nevyplachovat?

Jak z principu chování spermií po pohlavním styku vyplývá, při dostatečném zasunutí penisu v běžných polohách se sperma dostává do zadní klenby pochvy.

Jsou nějaké výjimky, kdy se tam nedostane a je pak u nich možné „přesun“ nějak podpořit? Jak?

Jak už jsem říkal, záleží na tom, aby k ejakulaci došlo v hloubce pochvy, jen tak mají spermie možnost dostat se do zadní klenby. Z anatomického hlediska je optimální poloha na zádech (misionářská), kdy pochva směřuje šikmo dolů (viz obrázek). Pravděpodobnost oplození může zvýšit, když žena hned nevstane, zůstane chvíli ležet, aby spermie mohly vycestovat do cervikálního kanálu. Zvedat nohy nemá smysl, protože se tím úhel pochvy změní jen nepodstatně.

Může spermie odstranit výplach?

Spermie, které jsou v zadní poševní klenbě nebo dokonce pronikly do cervikálního kanálu běžné mytí neodstraní. Spermie by ze zadní poševní klenby mohl odstranit jen vysoký výplach pochvy.

Mohou je zabít dezinfekční prostředky?

Spermie jsou velmi citlivé na různé chemické látky, dezinfekční prostředky, kyseliny a podobně. Pokud jsou přítomny v pochvě při ejakulaci nebo se dostanou do pochvy brzo po ní, mohou tyto látky spermie zničit.

Rozhovor s p. prof. MUDr. Pavlem Trávníkem vedla MUDr. Jana Martincová
Autor: prof. MUDr. Pavel Trávník, DrSc.
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Autor: prof. MUDr. Pavel Trávník, DrSc.
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Jak lépe dostat spermie k vajíčku? Ležet? Zvedat nohy? Nevyplachovat? - diskuze

Poradna

Možné těhotenství

| Bettynka2002 | 20.07.2022, 22:39

Dobrý večer , chtěla jsem se zeptat zda můžu těhotná...17.4.2022 jsem porodila dceru menatruaci ksem neměla vůbec od porodu jen ocistky hned po porodu a chtěla sem se zeptat jak dlouho po porodu je hcg v moči a krvi ? 26.6.2022 jsme s přítelem měli nechráněný přerušovaný pohlavní styk a ja se bala abych neotěhotněla tak jsem si udělala těhotenský test a vyšel podle mě pozitivní byly na testu vidět dvě čárky volala sem ke svemu gynekologovi a byla nasledně nato pozvana na prohlidku udelal mi ultrazvuk a rekl ze tam neco vidi a ze sliznice je vysoko ze to vypada na to tehotenství a nasledně udelal odber krve na hcg ale ty vyšli prý negativní stím źe nejaka ta hodnota tam už je a ja si myslím ze těhotná jsem i kdyz ta hodnota je podle doktora nizka a pich mi injekci na vyvolaní po 4-5 dnech se dostavilo krvaceni ale ne klasicky jako menstruace co jsi o tom myslíte vy prosim ?

Dobrý den. Pokud výsledky hCG z krve vyšly u Vašeho ošetřujícího gynekologa negativní, tak těhotná nejste. Nijak více se k Vašemu případu (bez možnosti komplexního vyšetření) v rámci internetového poradenství vyjadřovat nemohu. 

MUDr. Pavla Kolíková | Babyonline | 01.08.2022, 08:09
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce
×