Inzerce
Inzerce
Inzerce

Jak lépe dostat spermie k vajíčku? Ležet? Zvedat nohy? Nevyplachovat?

Jak z principu chování spermií po pohlavním styku vyplývá, při dostatečném zasunutí penisu v běžných polohách se sperma dostává do zadní klenby pochvy.

Jsou nějaké výjimky, kdy se tam nedostane a je pak u nich možné „přesun“ nějak podpořit? Jak?

Jak už jsem říkal, záleží na tom, aby k ejakulaci došlo v hloubce pochvy, jen tak mají spermie možnost dostat se do zadní klenby. Z anatomického hlediska je optimální poloha na zádech (misionářská), kdy pochva směřuje šikmo dolů (viz obrázek). Pravděpodobnost oplození může zvýšit, když žena hned nevstane, zůstane chvíli ležet, aby spermie mohly vycestovat do cervikálního kanálu. Zvedat nohy nemá smysl, protože se tím úhel pochvy změní jen nepodstatně.

Může spermie odstranit výplach?

Spermie, které jsou v zadní poševní klenbě nebo dokonce pronikly do cervikálního kanálu běžné mytí neodstraní. Spermie by ze zadní poševní klenby mohl odstranit jen vysoký výplach pochvy.

Mohou je zabít dezinfekční prostředky?

Spermie jsou velmi citlivé na různé chemické látky, dezinfekční prostředky, kyseliny a podobně. Pokud jsou přítomny v pochvě při ejakulaci nebo se dostanou do pochvy brzo po ní, mohou tyto látky spermie zničit.

 
Autor: prof. MUDr. Pavel Trávník, DrSc.
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Autor: prof. MUDr. Pavel Trávník, DrSc.
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Jak lépe dostat spermie k vajíčku? Ležet? Zvedat nohy? Nevyplachovat? - diskuze

Poradna

Dobrý den, mám pocit příznaků těhotenství ale testy jsou negativní. Je mi 27 let, od 17,5 jsem brala antikoncepci s pauzama. 6.12 poslední tbl, snaha o miminko. 10.12 mentruace cca tři dny. Od ledna změna psychiky jsem přecitlivělá, potřeba koukat na romantiku, více cítím vše roztomilé, nemohu se pořádně vytočit, zvýšené sexuální libido a únava, více vnímavá na sny. Záchvaty přejídání jednou na sladké jindy na slanné. Pnutí v prsou více v pravo a citlivé ze stran, bradavky normální. Břicho pocitově větší a nafouklé, pobřišnice mi přijde napjatá nemohu spát na břiše ani na bokách. Pořád nauzea bez vomitu, i když bych raději už to zvracení uvítala. Podbříšek citlivější, pocit pnutí až občas do třísel. PŘEDEM VÁM DĚKUJI ZA VAŠÍ ODPOVĚĎ A VÁŠ ČAS.

Dobrý den, těhotenský test bývá pozitivní cca 10-14 dní po oplozující souloži. Změny nálad atd mohou nastat spontánně i po vysazení antikoncepce, kdy hormonální hladina není stálá celý měsíc, ale kolísá. Takže toto může imitovat některé z " těhotenských příznaků". Pokud máte zpoždění menstruace a test je negativní, zopakujte jej třeba pro jistotu ještě za pár dní. Nicméně nepravidelnost menstruace či její absence může po vysazení dlouhodobě užívané antikoncepce přetrvávat i půl roku. Vše by se mělo samo upravit.

MUDr. Veronika Ťápalová | Babyonline | 19.01.2020, 09:06
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace