Inzerce
Inzerce
Inzerce

Jak lépe dostat spermie k vajíčku? Ležet? Zvedat nohy? Nevyplachovat?

Jak z principu chování spermií po pohlavním styku vyplývá, při dostatečném zasunutí penisu v běžných polohách se sperma dostává do zadní klenby pochvy.

Jsou nějaké výjimky, kdy se tam nedostane a je pak u nich možné „přesun“ nějak podpořit? Jak?

Jak už jsem říkal, záleží na tom, aby k ejakulaci došlo v hloubce pochvy, jen tak mají spermie možnost dostat se do zadní klenby. Z anatomického hlediska je optimální poloha na zádech (misionářská), kdy pochva směřuje šikmo dolů (viz obrázek). Pravděpodobnost oplození může zvýšit, když žena hned nevstane, zůstane chvíli ležet, aby spermie mohly vycestovat do cervikálního kanálu. Zvedat nohy nemá smysl, protože se tím úhel pochvy změní jen nepodstatně.

Může spermie odstranit výplach?

Spermie, které jsou v zadní poševní klenbě nebo dokonce pronikly do cervikálního kanálu běžné mytí neodstraní. Spermie by ze zadní poševní klenby mohl odstranit jen vysoký výplach pochvy.

Mohou je zabít dezinfekční prostředky?

Spermie jsou velmi citlivé na různé chemické látky, dezinfekční prostředky, kyseliny a podobně. Pokud jsou přítomny v pochvě při ejakulaci nebo se dostanou do pochvy brzo po ní, mohou tyto látky spermie zničit.

Rozhovor s p. prof. MUDr. Pavlem Trávníkem vedla MUDr. Jana Martincová
Autor: prof. MUDr. Pavel Trávník, DrSc.
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Autor: prof. MUDr. Pavel Trávník, DrSc.
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Jak lépe dostat spermie k vajíčku? Ležet? Zvedat nohy? Nevyplachovat? - diskuze

Poradna

Dobrý den
Som už zúfalá a v strese..
17.06. Som mala ovuláciu a aj styk s manželom. 28.6. Som už mala veľmi slabého ducha.. Postupne až k dnešnému dňu čiarka silnie. 1.7. Mal prísť menzes.. Ale slabo som začala krvácať už 28.7... Dnes 8.7. Som šla na pohotovosť s tým ze ma pichá v podbrušku a mam hnede spinenie. Do správy mi napísali ze potrat lebo na Sone nič nevidia a mam HCG v krvi len 280. Tehotenský test však ešte aj dnes silnel. Bola tam už jasná výrazná druhá čiarka. Je možné že som aj napriek tvrdeniam naozaj tehotná? Mohlo sa stať že je to ešte príliš skoro na to aby niečo videli? Digitálny test mi 1.7. Ukázal 1-2 týždeň. Dr mi povedala ze treba čakať ale podľa nej to je jasný potrat.

Dobrý den,

Takto bez možnosti Vás vyšetřit je opravdu nereálné Vám dát nějaký validní závěr, nicméně pokud jste již na konci července měla pozitivní test a 8.7. hodnotu hCG pouze 280, je vysoce pravděpodobné, že se o vitální graviditu nejedná.

 

MUDr. Pavla Zahrádková | Babyonline | 09.07.2024, 17:49
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×