Inzerce
Inzerce
Inzerce

Jak je to u sportovců? Souložit nebo ne před závodem?

U sportovců se traduje, že by buď měli, nebo naopak neměli před závodem souložit?

Existují vědecké studie, které hledají závislost mezi sportovním výkonem a předchozí sexuální aktivitou. Většina z nich závislost nenalezla s jednou výjimkou, a to je určité zhoršení výkonu, pokud styk proběhl do 2 hodin před sportovním výkonem. To se snadno vysvětlí fyzickou únavou.

Souvisí nějak hladina testosteronu s četností pohlavních styků? A následně k tomu hladina testosteronu se sportovním výkonem?

Po pohlavním styku, ale i po pouhém kontaktu s osobou preferovaného pohlaví dojde k mírnému nárůstu hladiny testosteronu jak u mužů, tak i u žen, u žen dokonce více. Nejde ale o nějaké dramatické zvýšení, které by mohlo ovlivnit sportovní výkon.

Autor: prof. MUDr. Pavel Trávník, DrSc.
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Autor: prof. MUDr. Pavel Trávník, DrSc.
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Jak je to u sportovců? Souložit nebo ne před závodem? - diskuze

Poradna

Otěhotnění

| Katka22108 | 07.04.2020, 11:42

Dobrý den. Mám dotaz. Mám zpožděnou menstruaci, naposled jsem ji měla koncem února. S přítelem jsem spala naposled v půlce února. Byl to nechráněný sex, ale výstřik mimo dělohu. Teď jsem měla dostat koncem března menstruaci, která nedorazila. Dělala jsem si těhotenský test, ale byl negativní. Mohu být těhotná, ikdyž jsem minulý měsíc měla menstruaci a s přítelem jsem spala předtím než jsem to dostala?

Dobrý den, přerušovaná soulož, kterou jste s přítelem měla, není druh "antikoncepce", nechrání proti těhotenství, naopak nezřídka k těhotenství vede. Těhotenství u Vás nelze vyloučit. Udělejte si ještě jeden test a když bude negativní a menstruace se nedostaví do týdne, vyhledejte svého gynekologa. Hezký den.

MUDr. Andrea Liszková | Babyonline | 08.04.2020, 07:56
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce