Inzerce
Inzerce
Inzerce

Jak je to u sportovců? Souložit nebo ne před závodem?

U sportovců se traduje, že by buď měli, nebo naopak neměli před závodem souložit?

Existují vědecké studie, které hledají závislost mezi sportovním výkonem a předchozí sexuální aktivitou. Většina z nich závislost nenalezla s jednou výjimkou, a to je určité zhoršení výkonu, pokud styk proběhl do 2 hodin před sportovním výkonem. To se snadno vysvětlí fyzickou únavou.

Souvisí nějak hladina testosteronu s četností pohlavních styků? A následně k tomu hladina testosteronu se sportovním výkonem?

Po pohlavním styku, ale i po pouhém kontaktu s osobou preferovaného pohlaví dojde k mírnému nárůstu hladiny testosteronu jak u mužů, tak i u žen, u žen dokonce více. Nejde ale o nějaké dramatické zvýšení, které by mohlo ovlivnit sportovní výkon.

Rozhovor s p. prof. MUDr. Pavlem Trávníkem vedla MUDr. Jana Martincová

Autor: prof. MUDr. Pavel Trávník, DrSc.
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Autor: prof. MUDr. Pavel Trávník, DrSc.
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Jak je to u sportovců? Souložit nebo ne před závodem? - diskuze

Poradna

Možnost těhotenství

| MiT1998 | 18.01.2022, 18:20

Dobrý den. Mohla bych poprosit o radu, protože už nevím, co se sebou dělat. Asi budu znít jako blázen, ale i přes to bych se chtěla zeptat, jestli je možnost těhotenství. Od mého posledního styku ještě ke všemu nechráněnému uběhlo téměř 5 měsíců. Styk byl ale bez ejakulace. Po měsíci jsem si udělala pro jistotu test - negativní a 14 dní potom zase a negativní. Menstruaci mám celé měsíce v pořádku, ale i přes to si prostě nejsem jistá. Před 14 dny jsem si dělala další dva testy k večeru a opět negativní. Vždy po menstruaci mám ale píchání v podbřišku, ale jinak žádné příznaky nemám. Jsem jen prostě zmatkář, a když člověk čte na internetu, že někdo ani nevěděl, že je v tom, tak se prostě bojím. Mohla bych tedy být i při normální menstruaci, i když ne úplně přesné, a tolika negativních testech těhotná? Jen potřebuju ujištění. Děkuji

Dobrý den,

nerada něco uzavírám s jistotou "takhle přes počítač", nicméně u Vás se nebojím tvrdit, že těhotná opravdu nejste - vzhledem k tomu, že po celou dobu těch několika měsíců máte menstruaci a k velké řadě negativních těhotenských testů. Pobolívání v podbřišku můžou být klasické menstruační bolesti.

Hezký den.

MUDr. Pavla Kolíková | Babyonline | 20.01.2022, 08:27
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce
×