Inzerce
Inzerce
Inzerce

Jak je to u sportovců? Souložit nebo ne před závodem?

U sportovců se traduje, že by buď měli, nebo naopak neměli před závodem souložit?

Existují vědecké studie, které hledají závislost mezi sportovním výkonem a předchozí sexuální aktivitou. Většina z nich závislost nenalezla s jednou výjimkou, a to je určité zhoršení výkonu, pokud styk proběhl do 2 hodin před sportovním výkonem. To se snadno vysvětlí fyzickou únavou.

Souvisí nějak hladina testosteronu s četností pohlavních styků? A následně k tomu hladina testosteronu se sportovním výkonem?

Po pohlavním styku, ale i po pouhém kontaktu s osobou preferovaného pohlaví dojde k mírnému nárůstu hladiny testosteronu jak u mužů, tak i u žen, u žen dokonce více. Nejde ale o nějaké dramatické zvýšení, které by mohlo ovlivnit sportovní výkon.

Rozhovor s p. prof. MUDr. Pavlem Trávníkem vedla MUDr. Jana Martincová

Autor: prof. MUDr. Pavel Trávník, DrSc.
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Autor: prof. MUDr. Pavel Trávník, DrSc.
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Jak je to u sportovců? Souložit nebo ne před závodem? - diskuze

Poradna

Těhotenství

| Pet_ka_565 | 09.05.2023, 17:06

Dobrý den paní doktorko,
mohu být těhotná, když s partnerem praktikujeme přerušovaný sex - nevysemenil se do mě, ale pak jsme na podruhé použili kondom a ten prasknul, stalo se to 5 dní před ovulaci. Následně jsem cca po 4-5 dnech po ovulaci pociťovala tlak v podbřišku a při styku i mírný nekomfort, který již nepociťuji (odezněl cca do týdne). Posléze se přidala přecitlivělost na pachy, pláčtivost, občasná nevolnost spíše po jídle, bolest v bederní páteři, bolest prsou, která se nyní po 3t docela i zvětšila. Menstruace (pravidelná) se dostavila dle očekávaní 27. den cyklu, ale doprovázela ji nezvyklá bolest, i když bylo krvácení velmi mírné. Těhotenský test mi s rozestupem 3 dnů vyšel negativní a na vyšetření z ultrazvuku je asi brzy. Mohu být těhotná, i když pociťuji výše popsané příznaky a test je negativní? Děkuji za odpověď.

Dobrý den, výše uvedené příznaky se dají přisoudit PMS či rané fázi těhotenství. Doporučuji s odstupem 48hod zopakovat těhotenský test, ale pokud bude opakovaně negativní, tak se mi těhotenství zdá nepravděpodobné.

MUDr. Pavla Kolíková | Babyonline | 15.05.2023, 17:02
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce
×