Inzerce
Inzerce
Inzerce

Má frekvence pohlavních styků vliv na úspěšnost početí?

Ano, ale naprosto opačný, než se ve společnosti běžně traduje. Párům se běžně doporučuje několikadenní abstinence, aby byl dostatek spermií ve spermatu. Pro oplození je však důležitá kvalita spermií, ne kvantita. Kvalita se bohužel s příliš dlouhým odstupem ejakulace zhoršuje. Takže představa, že s delší přestávkou mezi ejakulacemi se zvýší pravděpodobnost oplození, je nesprávná.

Autor: prof. MUDr. Pavel Trávník, DrSc.
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Autor: prof. MUDr. Pavel Trávník, DrSc.
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Související témata

Má frekvence pohlavních styků vliv na úspěšnost početí? - diskuze

Poradna

Možné datum početí

| Vlasta1983 | 09.09.2019, 13:03

Paní doktorko, mám ještě jeden dotaz. Když mi dělali ten 1.UTZ prenatální screening 14.8.2019 ve 12.týdnu a upřesnili datum porodu na 23.2.2020 (dle poslední MS 26.2.2020), kdyby zjistitili, že k otěhotnění došlo během cyklu předtím, pak by mne jistě nezvali na další ten druhý screening ve 20.týdnu až na 10.10., ale zjistili by, že to mimi je už tak velké, že je vše o cca 4 týdny posunuté dopředu, je to tak? Děkuji.
Vlasta

Dobrý den, ano, pokud jste pozvána na II. UZ screening 10.10.2019, pak toto sedí i s termínem porodu i s pravděpodobným početím začátkem června.

MUDr. Veronika Ťápalová | Babyonline | 09.09.2019, 19:20
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce