Inzerce
Inzerce
Inzerce

Má frekvence pohlavních styků vliv na úspěšnost početí?

Ano, ale naprosto opačný, než se ve společnosti běžně traduje. Párům se běžně doporučuje několikadenní abstinence, aby byl dostatek spermií ve spermatu. Pro oplození je však důležitá kvalita spermií, ne kvantita. Kvalita se bohužel s příliš dlouhým odstupem ejakulace zhoršuje. Takže představa, že s delší přestávkou mezi ejakulacemi se zvýší pravděpodobnost oplození, je nesprávná.

Autor: prof. MUDr. Pavel Trávník, DrSc.
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Autor: prof. MUDr. Pavel Trávník, DrSc.
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Má frekvence pohlavních styků vliv na úspěšnost početí? - diskuze

Poradna

Otěhotnění

| Katka22108 | 07.04.2020, 11:42

Dobrý den. Mám dotaz. Mám zpožděnou menstruaci, naposled jsem ji měla koncem února. S přítelem jsem spala naposled v půlce února. Byl to nechráněný sex, ale výstřik mimo dělohu. Teď jsem měla dostat koncem března menstruaci, která nedorazila. Dělala jsem si těhotenský test, ale byl negativní. Mohu být těhotná, ikdyž jsem minulý měsíc měla menstruaci a s přítelem jsem spala předtím než jsem to dostala?

Dobrý den, přerušovaná soulož, kterou jste s přítelem měla, není druh "antikoncepce", nechrání proti těhotenství, naopak nezřídka k těhotenství vede. Těhotenství u Vás nelze vyloučit. Udělejte si ještě jeden test a když bude negativní a menstruace se nedostaví do týdne, vyhledejte svého gynekologa. Hezký den.

MUDr. Andrea Liszková | Babyonline | dnes, 07:56
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce