Inzerce
Inzerce
Inzerce

Má frekvence pohlavních styků vliv na úspěšnost početí?

Ano, ale naprosto opačný, než se ve společnosti běžně traduje. Párům se běžně doporučuje několikadenní abstinence, aby byl dostatek spermií ve spermatu. Pro oplození je však důležitá kvalita spermií, ne kvantita. Kvalita se bohužel s příliš dlouhým odstupem ejakulace zhoršuje. Takže představa, že s delší přestávkou mezi ejakulacemi se zvýší pravděpodobnost oplození, je nesprávná.

Autor: prof. MUDr. Pavel Trávník, DrSc.
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Autor: prof. MUDr. Pavel Trávník, DrSc.
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Má frekvence pohlavních styků vliv na úspěšnost početí? - diskuze

Poradna

Pilulka po

| muffin | 08.02.2020, 14:05

Dobrý den,
před týdnem mi skončila menstruace (tudíž týdenní vynechání pilulky) a den po tom jsme měli s přítelem nechráněný sex, kdy do mne ejakuloval. Na pilulku jsem si ale vzpomněla až potom večer a ihned jsem si ji vzala. Ze strachu jsem si ještě další den (cca 20 h po sexu) vzala Escapelle. Je velká pravděpodobnost těhotenství? Děkuji.

Dobrý den, pokud jste měla nechráněný pohlavní styk v době sedmidenní pauzy při užívání antikoncepce, chráněná byste měla být standartně.

MUDr. Veronika Ťápalová | Babyonline | 10.02.2020, 11:42
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce