Inzerce
Inzerce

Rodíme společně s BOL - červen 2012 / 1

Evička si těhotenství užívá a společně s manželem si pravidělně s miminkem povídají. Jitka vyrazila na country festival, který si řádně užila. Kde byly děti? Pavle se hůře spí, někdy nemůže usnout a přemýšlí, zda má pro miminko již vše na chystané. Kde se u nich vzalo velké množství látkových plen? To všechno se můžete dočíst v aktuálním vydání Rodíme společně s BOL!

 

Sponzorem ONLINE projektu Rodíme společně s BOL je společnost Feedo.cz, která každé z pěti rodiček po porodu věnuje dárkový poukaz na nákup v hodnotě 1.000 Kč.

Inzerce

Rodičky rovněž obdrží NOVINKU vydavatelství Babyonline, publikaci Zdravé těhotenství.

 

Inzerce

Evasantos - 20. týden

Plány na léto

Tak už se pomalu dostávám za půlku. Jeden den už pomalu panikařím, že už tu máme 20. týden, všechno tak rychle letí a já stále pro mimčo nic nekupuji, nezařizuji a další den si říkám, že je vše ještě tááák daleko a že na nějaké přemýšlení o porodu budu mít ještě dost času. Teď v červnu plánujeme dovolenou, potom tu budeme mít návštěvu, dvoje narozeniny, promoci mojí sestřenice a v červenci je plánovaný velký projekt v práci a potom víkendová akce, kterou manžel bude chystat pro kolegy a přátele. No a na konci léta ještě dvě svatby...prostě samé příjemné věci. Už teď si umím představit, jak to vše rychle uteče. A tak si na rady a doporučení všech okolo snažím těhotenství co nejvíc užívat.

Krásné chvilky s manželem a miminkem

I tento týden byl pohodový. Až na úterý, kdy jsem musela zrušit veškerou naplánovanou práci a raději zůstat v pelechu, rozbolela mě totiž hlava a vůbec jsem se cítila hodně slabá. Ale zbytek týdne byl už ok. Vrtění toho mrňouse cítím každý den intenzivněji, ale stále je to ještě příjemné a vždy mi to vykouzlí úsměv. S manželem bříško každý den hladíme a s miminkem si povídáme ... musím říct, že tyhle chvilky jsou opravdu krásné.

O miminku již ví všichni

Bříško už se pěkně rýsuje a tak už o mém těhotenství ví úplně každý. Musím říct, že se setkávám jen s pozitivními reakcemi a ohleduplným přístupem. V pátek jsem byla u jedné zákaznice, která bydlí na úžasném místě s velkou zahradou a před třemi dny se jim narodilo malé jehňátko. Nachystala mi křesílko a pracovní záležitosti jsme řešili na čerstvém vzduchu a okukovali u toho malého beránka a ostatní ovečky. No mám to opravdu jen a jen výhody. :)

Příští týden mě čeká UTZ a dozvím se, jak dopadl triple test. Ale doufám v dobré zprávy, jelikož doktor mi říkal, že když bude něco v nepořádku, budou mi volat.

Inzerce

Val.J35 - 28. týden

Skvělý country festival

Tak tento týden byl pro mě docela dost náročný. Nemůžou za to ani potvoráci, kupodivu ani vetřelec, ale akce zvaná Country na kolejích. Je to country festival pořádaný asi 23 km od Světlé, v obci Chřenovice, tedy ne přímo v obci, ale na místním nádraží a okolí. Výhodou tohoto nádraží je, že je od vesnice vzdáleno cca 2 km, a tak není akcí tam pořádnou nikdo rušen, maximálně pár chatařů a ti to jednou za rok přežijí. Loni jsem to brala jako takovou fajn akci, na kterou v sobotu ráno dojedu, užiji si ji, poslechnu kapely, popovídám si s pár známými, přespím (spíš tedy prosedím noc u ohně) a v neděli jedu domů. Letos se ale prokázalo, že za ty 2 roky, co bydlíme a jezdíme na vandry v okolí Sázavy, už tady máme už spousty známých a kamarádů, včetně pořadatele tohoto festivalu.

Inzerce

Vše začalo středečním dopoledním telefonátem, kdy mi bylo oznámeno, že v Chřenovicích už jsou přípravy v plném proudu a jestli nechci dojet na pokec. No proč ne, odpoledne jsem vyzvedla děti ze školky a vyrazili jsme. Bylo nádherně, děti se tam vylítaly, já občas s něčím pomohla, Jirka se ukázal jako užitečný pracovník a s chlapy hrabal posekanou louku, kde v době festivalu stojí stany a auta. Dětem se ani nechtělo odsud odjet, a tak jsme se dohodli i na dalším dni. Ve čtvrtek už jsem přijela s dětmi a napakovaným autem. Postavili jsme stan, lehce pracovně se dožili večera a přespali do pátku. Bohužel se ale ve čtvrtek k večeru počasí prudce zhoršilo a začalo pršet. Déšť v podstatě vydržel celou noc až do pátečního rána, takže v pátek ráno sice potvoráci vylezli ze stanu v suchých věcech, leč byly to poslední suché věci (dvoje už stihly namočit ve čtvrtek k večeru) a díky tomu, že nejlépe se hraje v loužích, byla jsem nucena je dopoledne úplně mokré naházet do auta a jet domů. Tam mě čekalo milé překvapení - manžel už byl doma. Díky tomu jsme vymysleli bojový plán na víkend. Já jsem si zabalila další suché věci a odpoledne odjela se známými zpátky na fesťák a manžel zůstal s potvorákama doma.

Jirka bude asi hrát šachy

V sobotu pak vyrazili potvoráci s manželem na Den dětí, který se pořádal v areálu Světelského zámečku. Jak pak manžel prohlásil, děti jásaly a on trpěl. Bylo tam spousta atrakcí včetně trampolín a skákacího hradu, různé soutěže apod. Jirka nás šokoval, protože mimo jiné tam byla možnost zkusit si zahrát šachy, Jirka si k tomu sedl, nechal si to od pána vysvětlit a samozřejmě s jeho pomocí byl ochotný odehrát celou partii. Prý ho mám od září zkusit přihlásit do šachového kroužku a asi to udělám, neboť náš chlapeček nyní vyžaduje, ať mu zakoupíme šachy domů. Zatím si iniciativně našel nějaké šachy na PC a začal si je hrát.

Návštěva dětí a manžela na festivalu

V sobotu odpoledne naložil manžel sebe a děti do vláčku a přijeli za mnou na festival. Velkou výhodou je, že místní lokálka jede ze Světlé přímo do Chřenovic a pro děti tak byla jízda vlakem bezvadnou atrakcí - dokonce jsou cestou dva tunely.  Strávili tam se mnou hezké odpoledne a večer odjížděli domů se slibem, že si pro mě v neděli přijedou. Zajímavé, asi maminku potřebují.

V neděli dopoledne pro mě doopravdy přijeli. Zabalili jsme věci a stan, hodili do auta a díky tomu, že bylo hezky, jsme domů nikterak nepospíchali a dojeli tak až někdy lehce odpoledne. Doma na mě ovšem dopadla únava uplynulých dní. Nedostatek spánku udělal také své a já v podstatě byla dost nepoužitelná. Ještě že máme tatínka, který uvařil bezvadnou večeři a postaral se o potomstvo. Já byla schopná se postarat maximálně o sebe a upadnout do postele.

A co na to vetřelec?

Vetřelec se celou dobu až na pár maličkostí choval poměrně slušně. Prvním problémem je nutnost chodit v noci zhruba po 3 hodinách na WC. Ač už máme červen, můžu říct, že v noci je pěkná zima a vylézat z teplého spacáku ve tři nebo čtyři hodiny ráno za účelem venčení je utrpení. Další věcí je nalézt na poměrně tvrdém podkladu stanu a karimatky vhodnou spící polohu. Jde to, ale už to není ono, záda mě bolí ještě teď. Taky už moc nevydržím, co se týká ponocování. Nejpozději okolo 1. hodiny ranní vetřelec hlásí, že jdeme spát a já mám smůlu. No a poslední věc je vysvětlování těm, co potkám jednou za čas, důvod, že si s nimi letos toho panáka fakt nedám. Převážnou většinu dne jsem totiž pila jablečný džus namíchaný napůl s čistou vodou, což na první pohled vypadalo jako lehce zvětralé pivo. Mně to vyhovovalo, nebylo to sladké a nemělo to bublinky. Okolí netušilo, co piju, takže zase nechápalo, proč bych si toho panáka nemohla dát. Jediný okamžik, kdy se vetřelec vzbouřil, byla neděle ráno. Nejdřív jsem ho naštvala pozdním odchodem do stanu a v neděli ráno jsem sehnala kafe, ale bohužel nějak nebylo mléko, takže jsem nevypila ani půlku a už jsem se podobala těm, co měli ranní žaludeční problémy díky alkoholu. No jsem poučena, kávu ráno ano, ale jedině s mlékem.

Takže to byl sice náročný, ale moc hezký týden, který jsme kupodivu všichni přežili.

Jezurka - 35. týden

Poslední měsíc

Začal nám s miminkem poslední měsíc a na mě přišla trochu panika. Nějak rychle ten čas utíká, a kdybych měla rodit dřív, nic vlastně není nachystané. Miminko je kopavé a pořád si chce hrát. Tlačí hlavičkou dolů a nožkami se odráží shora. Ale stále mám břicho hodně nahoře, poznám to i podle toho, že děloha tlačí na plíce a žaludek a občas mě pálí žáha. V noci špatně spím, často se budím a usínám nejdřív po půlnoci. Už jsem si dokonce jednou do 3 do rána četla, protože jsem nemohla zabrat.

Výbavička

Proto jsem se dala do praní a žehlení oblečků pro miminko. Vyprala jsem jednu obrovskou tašku a pořád se mi zdálo, že některé věcičky chybí. Poslala jsem manžela na půdu a k mému úžasu našel ještě dva pytle oblečků po holkách. Nakonec jsem byla sama šokovaná, kolik těch hadříků naše mimčo má. Některé věcičky jsou sice půjčené od sestřenic, ale i tak toho je plná skříň. Například látkových plínek máme asi 50, protože si moje hodná babička nedala vymluvit, že jich tolik opravdu nepotřebujeme a že stačí pár kousků pod hlavičku.

Při chystání výbavičky jsem si také zavzpomínala na to, jak se nedávno narodila Verunka a jak jsem ji do těch malinkých titěrných dupaček oblíkala v porodnici. Tak jsem se neubránila srovnání svých zážitků z různých porodnic, našla jsem v krabici staré fotky a sepsala jsem své pocity do článku v těhotníčku - přečíst si jej můžete na: http://www.tehotnicek.cz/denicek/24544/clanek/44

Zakončení kroužku

V úterý jsme měli s dětmi poslední kroužek, rozdávalo se vysvědčení a šli jsme do cukrárny na zmrzlinu a zákusky. Děti byly úžasné, dostala jsem krásné květiny a dárky, až mi bylo moc líto, že příští rok s miminkem žádný kroužek vést nezvládnu.

Plavčo

Ve čtvrtek jsme si šli zaplavat. Verunka se moc těšila, celý den vykládala, že bude cvičit s dětmi a dělat berany duc. Je to bezpochyby nejživější a nejdivočejší dítě v kurzu. Kope a cáká, vylézá z bazénu, skáče do vody, potápí se, bere všechny možné hračky, a když není po jejím, křičí. Nejlepší vliv má na ni tatínek, s ním pěkně cvičí a poslouchá. Jestli bude i naše nové miminko takový divoch, budeme mít doma veselo.

Den dětí a kácení máje

V pátek byl Den dětí, oslavili jsme ho doma. Holky dostaly dárečky a s Eliškou jsme upekly jahodový dort se šlehačkou. O víkendu se zhoršilo počasí, přesto přijel na návštěvu brácha na motorce a zůstal celý víkend. Švagrová udělala státnice, takže jsme slavili - pozvali nás na dobrý oběd. Potom jsme měli v plánu Dětský den a kácení máje, které každý rok pořádají hasiči na obecním hřišti. Mně nakonec nebylo moc dobře, potřebovala jsem si lehnout, tak mě manžel odvezl domů a šli sami. Holky si užily atrakce, soutěže i velký skákací hrad.

Příští týden mě čeká poradna v 36. týdnu, první kardiotokograf a snad se konečně dostanu i na předporodní kurz.

Do porodu nám zbývá asi 5 týdnů a 3 dny.

Na základě vyprávění uživatelek připravila Andrea Veselá.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Červen 2012 / 1 - diskuze

 • Jity, opravdu tě obdivuji, že si troufneš spaní ve stanu se všemi těmi komplikacemi ... nejvíc mě pobavila a poděsila mylšenka na noční vstávání na záchod -mě dělá problémy vyhrabat se v noci z peřin a dojít si těch pár kroků. Ve stanu bych asi přemlouvala sama sebe, že se mi vlastně ani na záchod nechce a sváděla boj s Conanem a jeho nakopáváním močáku :D Jirka na té šachové fotce vypadá jako naprostej profík, jak se opírá o tu ruku a přemýšlí nad tahem, ta fotka mě fakt rozesmála:D

  Pavli u tebe musím pořád obdivovat tvoji báječnou těhupostavičku, klobouk dolů. Moc ti to moc sluší a hlavně vypadáš opravdu spokojeně:) Souhlasím s Evulikem a tipuju kluka :D
  evasantos   | 06.06.2012 17:51:27 | Reakcí: 3, poslední: 06.06.2012 19:54:47
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE:
       děkuji! hlavně jsem zvědavá na tu postavičku po porodu   ale myslím, že kolem těch miminek to vyběháme rychle  
   jezurka   | 06.06.2012 19:19:26
   Reagovat | URL příspěvku
   • \
    RE:
    já bych v tvém případě neměla vůbec obavy, máš opravdu jen bříško a při tvém aktivním způsobu života těch pár kilo bude pryč ani si nevšimneš 
    evasantos   | 06.06.2012 19:31:31
    Reagovat | URL příspěvku
  • \
   RE:
   No to mě povídej.Víš jak dlouho se vždy ukecávám abych z toho spacáku vylezla?Ovšem není jiné cesty,neukecám to a na ten záchod prostě musím.   
   Val.J35   | 06.06.2012 19:54:47
   Reagovat | URL příspěvku
 • Milé dámy, upřímně vám závidím, že máte ještě vše před sebou. Nejvíc Evě 
  Pavli, ty úplně záříš a kveteš do krásy! Užívej si poslední týdny!

  Jituš, obdivuji tě, že takhle cestuješ a spíš pod stanem, to já bych neusnula ani jako netěhotná, přitom jsem jako malá stanovala pořád, ale dnes nějak vítězí moje pohodlnost 
  danicka84   | 06.06.2012 12:16:22 | Reakcí: 1, poslední: 06.06.2012 17:55:31
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE:
   Jé Dani, já závidím tobě, že už máš malinkého u sebe :) Ale je pravda, že tohle období je opravdu krásné a kouzelné a šíleně to letí :) Sanžím si to opravdu užívat, ajk jen je to možné a věřím, že potom budu vzpomínat ráda na ten rostoucí pupek:)
   evasantos   | 06.06.2012 17:55:31
   Reagovat | URL příspěvku
 • Jituš potěšila jsi mě těma fotkama, potvoráčci jsou bezvadní jako vždy! šachy určitě kup, u nás je to taky moc oblíbená hra, hlavně na dovolené a nebo v zimě po večerech  
  pozdravuj vetřelce, ať se drží a nezlobí mamku!
  jezurka   | 05.06.2012 22:22:27
  Reagovat | URL příspěvku
 • Evi jsem moc zvědavá na váš UTZ, doufám, že bude i fotečka Conana  
  a schvaluji, že si užíváš, u prvního mimča je to nejlepší    
  s nákupama to moc nepřeháněj, všechno se dá v klidu dokoupit i po narození miminka, stačí fakt jen ty základní věci, miminko potřebuje stejně nejvíc maminku a tatínka  
  jezurka   | 05.06.2012 22:18:29 | Reakcí: 1, poslední: 06.06.2012 17:59:06
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE:
   Přesně jak píšeš, ale občas mě to tak nějak přepadne :D Na UTZ jdu zítra ráno a určitě příště foto připojím, už se na mrňouse taky těším, začínám ho pěkně cítit ale už se těším jak nám zase vyrostl (podle velikosti bříška by to měl být skok)
   evasantos   | 06.06.2012 17:59:06
   Reagovat | URL příspěvku
 • Holky, to je tak krásné čtení, dnes jsem si jej nechala až navečer. 

  Evi, už jsi v půlce, to je mazec!     A jak píše Anička, někteří zákazníci jsou vážně skvělí. Pohled na ovečky musel být kouzelný. 

  Jituš, máš můj obdiv, jak všechno v pohodě zvládáš, i ten fesťák.   

  No a Pavli, ty jsi čím dál hezčí, vážně to nebude kluk??? 
  Evulik25   | 05.06.2012 20:39:40 | Reakcí: 5, poslední: 06.06.2012 19:20:14
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE:
       jé děkuji! a jestli to bude chlapeček, tak už má skoro celou výbavičku holčičí  
   jezurka   | 05.06.2012 22:04:59
   Reagovat | URL příspěvku
  • \
   RE:
   Je neskutečné jak to letí, člověk se ani neotočí a je začátek léta ... Ale na miminko už se tolik těšíme, že mi to ani moc nevadí :) ovečky a jehňátka můžu doporučit jako perfekntí relax, navíc té ovčí mamince teď začínám tak nějak víc roumět :)
   evasantos   | 06.06.2012 18:18:53
   Reagovat | URL příspěvku
 • Evičko, máš bezva zákazníky. Sezení venku je prostě na jaře nádhera.

  Jituš, Ty jsi akčňačka, o tom není pochyb. Málokterá z nás by jela těhotná stanovat na fesťák.

  Pavlí, dětem z kroužku se bude určitě moc stýskat. Vím, jak těžce odchod paní učitelky na mateřskou prožívala Evička.
  tygřímáma   | 05.06.2012 20:21:03 | Reakcí: 2, poslední: 06.06.2012 18:21:06
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE:
     máš pravdu Aničko, i mi se bude po nich stýskat.. ale mimčo a verunku k tomu bych manželovi nenechala, má hodně práce, možná od pololetí si je vezmu zpátky  
   a budou mít jinou hodnou paní vedoucí  
   jezurka   | 05.06.2012 22:07:19
   Reagovat | URL příspěvku
  • \
   RE:
   To souhlasím,kolikrát mě to až přivádí do rozpaků :) Mám najednou tolik výhod. Minulý týden jsme byli s manželem na noci kostelů a všude jsem měla přednost až mi bylo stydno. Ale ta ohleduplnost je často hrozně příjemná:)
   evasantos   | 06.06.2012 18:21:06
   Reagovat | URL příspěvku
 • Neuvěřitelně to utíká. Vždy na mě padne nostalgie, když si Vaše povídání pročítám. Držíme dál pěstičky a těšíme se na další miminko      
  škubanek   | 05.06.2012 18:55:32 | Reakcí: 4, poslední: 06.06.2012 18:23:00
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
 • Holky držím pěsti ať vám všechno vychází jak má 
  Rowdynka   | 05.06.2012 15:01:12 | Reakcí: 2, poslední: 06.06.2012 18:26:07
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
 • Evi jsi sice v půlce, ale plánů máte ještě tolik že nebudeš vědět jak a už budeš držet miminko v náručí:)

  Jitko krásný akční týden, musím přiznat že už se také těším na dobu kdy budou děti větší a bude s nima jiná zábava než sbírání kamínků na silnici a kojení    

  No a Pavli úplně jsem se lekla že už jsi měsíc před termínem, to je prostě neuvěřitelné  Hezky odpočívej a opatruj se  
  luciasek84   | 05.06.2012 11:21:44 | Reakcí: 2, poslední: 06.06.2012 18:31:48
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE:
     děkuji! letí to šíleně, vůbec nějak nestíhám to co jsem chtěla a až se brouček narodí, bude to s časem ještě horší   ale odpočívat stíhám, to je fakt, to beru zodpovědně    
   taky se mějte krásně! chybíš mi tu  
   jezurka   | 05.06.2012 17:24:35
   Reagovat | URL příspěvku
  • \
   RE:
   Je to tak, utíká to neuvěřitelně rychle, na miminko se už moc těším, ale těhotenství je opravdu kouzelné období. Jakpak se daří vám?  
   evasantos   | 06.06.2012 18:31:48
   Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Sex s kondomom

| anonymkakak | 25.05.2024, 22:15

Dobry den, chcela by som sa opytat ci mozem byt tehotna. sex sme mali 12DC s kondomom 2x. mam cca 30-33 DC. kondom nebol poskodeny ale na druhy krat co sme skoncili sa mi zdalo ze na kondome nieco je.... uistil ma ze kondomy su v poriadku... hodinu na to som si zobrala ellaone. na 10 den po styku som si robila test a je negativny.

Dobrý den,

zde je pravděpodobnost otěhotnění opravdu mizivá.

MUDr. Pavla Zahrádková | Babyonline | dnes, 16:18
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×