Inzerce
Inzerce
Inzerce

Rodíme společně s BOL - červen 2012 / 2

Eva s manželem již mají jméno pro svého chlapečka. Je to české nebo zahraniční jméno? Jitka vyrazila s dětmi o víkendu do Pohádkového lesa, jak se jim tam líbilo a jak se Jitka cítí? O víkendu se Pavla vylekala. Proč, co se stalo? A jak pokračuje s chystáním výbavičky? To všechno se můžete dočíst v aktuálním vydání Rodíme společně s BOL!

 

Sponzorem ONLINE projektu Rodíme společně s BOL je společnost Feedo.cz, která každé z pěti rodiček po porodu věnuje dárkový poukaz na nákup v hodnotě 1.000 Kč.

Inzerce

Rodičky rovněž obdrží NOVINKU vydavatelství Babyonline, publikaci Zdravé těhotenství.

 

Inzerce

Evasantos - 21. týden

Je za mnou další pohodový týden, kdy si užívám pohybů miminka a "kulatění" bříška. Cítím se báječně a užívám si přelomu do druhé půlky těhotenství.

V příštím měsíci mne čeká nejedna návštěva lékaře

Kontrola u doktora i výsledky triple testu dopadly dobře. Jen mě nepochválil, že stále ještě nemám vyplněné kolonky "návštěva zubaře a obvod. lékaře" v průkazce a dal mi žádanku na genetický ultrazvuk, na který musím do Brna. Tak mě to vybičovalo k tomu se konečně objednat na všechny ty kontroly a tak jsem vzala telefon a na měsíc dopředu jsem si naplánovala  pět návštěv - zubař, obvoďák, genetický a 3D ultrazvuk a za tři týdny další návštěva mého doktora s testem na cukrovku.

Už máme jméno pro chlapečka

Konečně jsme snad také našli společného favorita na jméno pro chlapečka, oba jsme se zázračně schodli na jménu Dorian. Jméno se nám líbí, je originální, obě rodiny ho snadno vysloví a také se hodí k portugalskému příjmení. Teď zkouším reakce okolí a musím říct, že i ty jsou zatím spíš pozitivní.O víkendu jsme slavili narozeniny u příbuzných a tak se opět sešla celá rodina. Hlavním tématem byly nedávné zásnuby mojí sestřenky a tak jsme společně probírali plány na svatbu. Já jsem se cítila jako ryba ve vodě, jelikož všude bylo plno výborného jídla, salátů a koláčků a tak jsme se úspěšně celé odpoledne cpala jednou dobrotou za druhou.

Tento týden musíme připravit vše na cestu do Itálie, kam se chystáme na konci června. Já už se moc těším a počítám dny.

Inzerce

Val.J35 - 29. týden

Hříčka přírody

Dalo by se říct, že tento týden byl ve znamení odpočinku. V pondělí byl manžel ještě doma, takže já jsem po náročném víkendu v klidu odpočívala a potvoráci otravovali tatínka. V úterý manžel odjel a vracel se ve čtvrtek. Já jsem ovšem zvyklá, takže u nás probíhal naprosto běžný program všedních dnů - školka, trénink a nějaké to hřiště.

Ve čtvrtek odpoledne se nám tatínek vrátil a hned večer mě pobavil informací, že jsem hříčkou přírody a nejspíš by mě měli někde vystavovat. Přečetl si totiž na internetu jakýsi rozhovor s doktorem z centra asistované reprodukce, který mimo jiné tvrdil, jakým zázrakem je spontánní otěhotnění ženské po čtyřicítce. Navrhla jsem mu zavolat a jako léčbu neplodnosti doporučit hysteroskopii.

Inzerce

Výlet do Pohádkového lesa

V sobotu jsme vyrazili s potvoráky do nedaleké vesnice na Pohádkový les. Letos to už byl 3. ročník, kterého jsme se zúčastnili, proto jsem všechny předem varovala, že pokud bude vedro, tak já na ně počkám v cíli a tu trasu (4 km) absolvují s tatínkem sami. Počasí nám ovšem v tomto směru přálo, bylo pod mrakem, celkem chladno, ale nepršelo. Takže jsem statečně vyrazila s nimi. Bylo to krásné jako vždy, děti si to bezvadně užily, v cíli nás čekalo opékání špekáčků, pár dalších soutěží apod. Domů jsme dorazili odpoledne okolo 15 hod., já i manžel jsme byli poměrně utahaní a potvoráci byli naopak nabiti nevyčerpatelnou energií.

Neděli jsme strávili odpočinkem

V neděli se rozpršelo hned po ránu, takže byl den silně odpočinkový. Dokonce byl i polední klid. Problém je, že po obědě usnu já i manžel, ale naše děti ne. Na druhou stranu jsou ale hodné a nechají nás spát. Aby také ne, když si každý zaleze k jednomu PC a oba mají jistotu, že je odtud nebude nikdo vyhánět. Odpoledne jsme se věnovali společenským hrám, které už zvládají, a večer jsem prohlásila, že moje i jejich jediné štěstí je, že zítra je pondělí a potáhnou do školky.

A naše malá vetřelkyně?

Ta je pevně rozhodnutá, že vše, co jsem si neužila v těhotenství s potvoráky, si užiju s ní. To, že mi skáče tlak, tvrdne břicho, neustále malou každou chvilku cítím, už jsem si zvykla a beru to jako neměnný fakt. Že jsou potraviny, které nesnese a naopak jiné, které může v neomezeném množství, to, že mě občas nejspíš z dlouhé chvíle vyžene vyhodit obsah žaludku a postará se o to, abych přesně věděla, jak vypadá pálení žáhy, to je sice protivné, ale dá se proti tomu bojovat. Ovšem velkým hitem posledních dní je otékání končetin, hlavně nohou a následné křeče. Fakt nic moc stavy, kdy mě večer do oteklých kotníků berou křeče a v rukou mě brní. Ale co, utěšuju se tím, že i to jednou skončí.
 

Jezurka - 36. týden

Výbavička je nachystaná

Celý týden je ve znamení chystání výbavičky a věcí pro miminko. Kromě kočárku, který máme po Verunce, a ještě není úplně připravený, už máme všechno. V ložnici se nahromadily plínky a kosmetika pro miminko.

V Eliščině pokoji je velký proutěný koš s dekami, zavinovačkami a látkovými plínkami. Na kojení a jako ohrádku pro mimčo je nachystaný krásný kojící polštář s puntíky, který jsem dostala jako dárek od Mamaja group za článek v Těhotníčku.

Koupili jsme taky nosítko, nejvíc se zalíbilo Eli, takže už víme, kdo bude prďolku nosit. V koupelně máme novou vaničku s koupací podložkou, přebalovací podložku máme ještě po Elišce. V obýváku budeme mít proutěný koš na kolečkách, ve kterém bude miminko přes den a v noci bude spinkat v dětské postýlce s námi v ložnici.

Velký úspěch byl, když se nám podařilo přesvědčit Verunku, že postýlku půjčí miminku a sama bude spát ve svém novém pokojíčku – v domečkové posteli. Kolem patrovky jsme jí dali deku a chodí spinkat i v poledne i večer do domečku. V noci se sice přesune k nám do manželské postele, ale i to je úspěch. Bohužel se nechtěla rozloučit se svýma miminkovskými polštáři a peřinkami, takže jsem musela ušít nové. Do šití se dala i Eliška a ušila nový ubrus do obýváku.

Vytažený šicí stroj spustil další vlnu hnízdění a uklízení – spravila jsem hromadu oblečení na zašití a záclonu. To mě popíchlo k umytí oken. Lustry jsem nechala na manželovi. Potom jsem se dala do generálního úklidu obýváku a ložnice. Zbytek bytu přehlížím, už tak si ze mě dělá chlap srandu, že jsem jako králičí mamina, která těsně před porodem přerovná celý kotec. :)

Více fotek k výbavičce si můžete prohlédnout v mém Těhotenském deníčku http://www.tehotnicek.cz/denicek/24544/clanek/51

Předporodní kurz

Ve čtvrtek jsem se odhodlala na předporodní kurz do naší porodnice. Téma bylo ošetřování novorozence, ale probraly jsme s porodními asistentkami všechno možné – od porodu, miminka, kojení, péče o rodičku, porodního plánu, tatínků u porodu, až po výchovu starších dětí a historek z porodnice i ze života. Potěšilo mě, že si mě porodní asistentka i po dvou letech pamatovala. Kromě toho, že se již neočkuje TBC a jak potom probíhá plán očkování, jsem se zas až tak moc novinek nedozvěděla, přeci jen se za 2 roky, co jsem naposledy rodila, moc nezměnilo. Kurz byl i tak pro mě přínosem, uklidnil mě a dodal pocit, že všechno v pohodě zvládneme.

KTG a poradna v 36. týdnu

V pátek jsem absolvovala další poradnu – zatím mám stále 13 kg navíc, tlak 115/95, mimčo napasované hlavičkou dolů, pohyby má skoro pořád. Na kardiotokografu jsem krásně slyšela bít srdíčko. Porodní cesty pořád stejné, jen miminko silně naléhá hlavičkou dolů. Tak snad ještě spolu aspoň tři týdny zvládneme.

Planý poplach

V sobotu v noci přišly velmi slabí poslíčci po 10 minutách, silný tlak a měla jsem i pocit, že mi odtéká plodová voda. Do 4 do rána jsem rychle balila zbytek věcí do porodnice a přemýšlela, jestli tak může začít porod. Naštěstí to byl planý poplach, o plodovou vodu nešlo. Jsem ráda, přeci jen miminku chybí ještě měsíc. Ale aspoň už mám opravdu všechno sbaleno. Je to pro mě poučení odpočívat a počkat, až bude mimčo opravdu připravené.

Jméno pro miminko

Už zase nemáme jméno pro miminko. Eliška vymyslela Blaničku, která se nám nelíbí a jí se zase nelíbí Sára, kterou jsme s tatínkem vybrali my. Ještě pořád je favorit Julinka nebo Kristinka a ještě jedno jméno, které neprozradím, zatím je tajné. Chlapeček je stále po tatínkovi Jirka.

Do porodu nám zbývá asi 4 týdny a 3 dny, ale myslím, že tentokrát termín nedodržíme a miminko přijde dříve. Teď už klidně můžete začít tipovat náš den D. :)

Na základě vyprávění uživatelek připravila Andrea Veselá.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Červen 2012 / 2 - diskuze

 • Pavlo,plně tě chápu,právě jsem dneska dospěla k závěru,že kromě pokojíčku se musí přestěhovat i obývák a umýt okna.Manžel na mě kouká jak na cvoka,od okamžité realizace ho zachránilo jen to,že mě ještě není dobře.Ale už ví,že ho to nemine.   
  Val.J35   | 13.06.2012 17:35:55 | Reakcí: 3, poslední: 13.06.2012 23:15:30
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE:
     tak ať nerodíš dřív než já   víš co se říká o těch oknech... ale zase pokud jsi zvyklá být pořád v pohybu, tak tě nějaké stěhováníčko nerozhází, třeba je to dobrá příprava na porod  
   přeju rychlé uzdravení!  
   jezurka   | 13.06.2012 21:38:48
   Reagovat | URL příspěvku
   • \
    RE:
    Neboj,u nás okna meje manžel,to je jeho práce já to jen nařizuju.   
    Val.J35   | 13.06.2012 23:07:48
    Reagovat | URL příspěvku
    • \
     RE:
     tak to se nedivím, že byl z tvojí náhlé uklízecí mánie trošku přešlý     ale zase s mimčem už nebude čas na nic, takže aspoň bude od většího úklidu chvilku pokoj.. hlavně to moc nepřeháněj, nech si něco na vánoce  
     jezurka   | 13.06.2012 23:15:30
     Reagovat | URL příspěvku
 • Evi, těhotenství Ti moc sluší. Chlapeček je 100%?

  Jituš, obdivuju Tvoji energii a optimismus.

  Pavlí, moc mě rozesmála věta o králičí samičce a úklidu kotce.
  tygřímáma   | 12.06.2012 19:41:45 | Reakcí: 1, poslední: 13.06.2012 11:11:28
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
 • Evi vy pojedete do Itálie, vy se tak máte!  Moc ti to sluší a vybrali jste krásné jméno!

  Jituš, je moc zábavné číst tvůj deníček, doma se opravdu nenudíte 

  Pavli, ty tvoje fotky mě vždycky dostanou, jak to stíháš všechno tak pěkně dokumentovat?  Jinak přeji, ať miminko vydrží v bříšku co nejdéle. A ničeho se neboj, musíš být už zkušená rodička, všechno půjde jako po másle! 
  danicka84   | 12.06.2012 15:41:52 | Reakcí: 1, poslední: 12.06.2012 15:47:19
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE:
   děkuji danuško!   a stíhám, protože teď pořád lenoším doma a nejsem zvyklá odpočívat.. jo až se brouček narodí, budu taky ráda, ža aspoň nakouknu   no a taky mám dvě skvělé asistentky  
   jezurka   | 12.06.2012 15:47:19
   Reagovat | URL příspěvku
 • Evi moc ti to sluší, jsi jak mamča z časopisu   dovolenou si pěkně užijte, vypadá to na super prázdniny s bříškem   a Dorianka si nenech vymluvit, je to moc pěkné jméno  
  jezurka   | 12.06.2012 14:27:35
  Reagovat | URL příspěvku
 • Evi fakt ti to moc sluší a jméno je nezvyklé ale přiznám se že se mě moc líbí!!!       Jaká je vlastně zdrobnělina a jak ho budeš oslovovat?

  Jitko to víš, možná už je to pro vás poslední těhotenství tak si ho vychutnáváš plnými doušky       Ale fakt to uteče..

  Pavli krásná výbavička, jsi lepší jak já, já balila týden před termínem :))) A měla jsem pocit že budu rodit celkově asi tak 2 měsíce v kuse     Ale ten pocit držet prcka je úžasnej, na ten se těš (pokud ti ho holky někdy půjčí           )
  luciasek84   | 12.06.2012 12:24:34 | Reakcí: 1, poslední: 12.06.2012 14:23:00
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE:
         právě když jsem měla pocit, že už se rozbíhá dřív porod, tak jsem si na tebe vzpomněla, jak jsi v každý týden psala, že už si konečně musíš sbalit tašku      
   tak jsem si ji rychlehbitě sbalila  
   jinak děkuji, výbavičku máme hodně po holkách, dokoupili jsme fakt jen pár kousků, takže to nebylo tak těžké nachystat   pak to všechno zase někomu věnuju, ať má taky pytle hadříků a nepostradatelných věcí pro mimčo  
   jezurka   | 12.06.2012 14:23:00
   Reagovat | URL příspěvku
 • Evi, už máš krásné bříško!  Jméno jste vybrali moc hezké, určitě si všichni rychle zvyknou a bude se líbit. No a do Itálie bych se těšila taky, určitě se budete mít nádherně!     

  Jituš, Janička ti dává zabrat, ale koukám jako puk, že už jsi ve 29. týdnu, zbytek už uteče jako voda. 

  No a Pavli, vy jste na mimouška připravení perfektně, na fotkách je vidět, jak se holky strašně těší na dalšího sourozence, až si někdy říkám, že bych to třetí chtěla taky.  A fakt jsem zvědavá, jaké jméno nakonec vyberete. 
  Evulik25   | 12.06.2012 07:36:32 | Reakcí: 4, poslední: 12.06.2012 14:26:15
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE:
   Evi a co vám brání na třetí miminko? 
   luciasek84   | 12.06.2012 12:20:15
   Reagovat | URL příspěvku
   • \
    RE:
    V podstatě asi ne nic závažného, jen se bojím, že třetí těhotenství by mě už zrušilo úplně, když si vzpomenu, jak jsem celé těhotenství musela pojídat tic tac, abych mohla fungovat a nepozvracela se... S Julinkou ty šílené bolesti, že se o mě musela starat celá rodina, já jsem kromě cukrovky měla snad všechny neduhy, co jen existují. Taky máme s Lojzou opačné ty Rh faktory a třeba naší známé kvůli tomu vyloženě třetí dítě nedoporučují, ale v tomhle se nevyznám. A taky občas, když pomyslím na třetí dítko, tak se v duchu plesknu po tváři a říkám si, nač riskovat, když už mám dvě nádherné a hodné děti. To,že zatím bydlíme v 3+1 nebo finance ani tak neřeším, není to pro mne důvod nemít další děťátko. Lojza by třetí hrozně rád, já ho brzdím. 
    Evulik25   | 12.06.2012 12:53:13
    Reagovat | URL příspěvku
    • \
     RE:
     Já tě chápu, já jsem si to druhé těhotenství taky teda vychytala parádně. Na druhou stranu, jedná se o 9 měsíců, pak už je to zase o něčem jiném :))) Já tě do toho samozřejmě netlačím, ptala jsem se spíš ze zvědavosti, u nás třetí miminko nechci ani já ani manžel takže v tom to mám jednodušší   A sama uvidíš jak to bude za pár let  
     luciasek84   | 12.06.2012 12:56:44
     Reagovat | URL příspěvku
    • \
     RE:
       já myslím, že to třetí mimčo u vás ještě bude  
     u nás to rozhodl manžel, já se chtěla realizovat v práci   a tatínek chtěl ještě jednu princezničku    
     no teď když nevím kam dřív skočit, abych uhlídala toho našeho malého draka, tak si říkám, jak jsem mu na to mohla skočit    
     jezurka   | 12.06.2012 14:26:15
     Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Dobrý den, kvůli prodělané hluboké žilní tromboze v šestinedělí a trvalým následkům užívám již druhým rokem léky na ředění krve (tyto mám celoživotně). Po eliquisu jsem měla prvni dny celkem silnou menstruaci, což mi přišlo kvůli ředění v pořádku. Nyní plánujeme druhé těhotenství, tak jsem přešla z léků rovnou na injekce - Fraxiparine 0,6. Po injekcích mám mnohem slabší menstruaci, přijde mi napůl jasně červená spojená spíš s jakoby hnědší krví. Ale oproti eliquisu opravdu slabá. Opravdu je to od přechodu na Fraxiparine. Je možné, že je po něm slabá menstruace? Nemůže to mít vliv na početí? Zatím se nám nedaří, tak bych nerada něco zanedbala. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

ano, možné to samozřejmě je, bylo by vhodné změřit Vaše hladiny antiXa, kterými se léčba nízkomolekulárními hepariny monitoruje, zda je u Vás v požadovaném rozmezí. Odběr se obvykle dělá cestou praktického lékaře.

MUDr. Pavla Zahrádková | Babyonline | 29.11.2023, 15:26
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×