Inzerce
Inzerce
Inzerce

Rodíme společně s BOL - červen 2012 / 3

Co Evičku překvapilo na velkém ultrazvuku? Proč musela Jitka do nemocnice a jak si užila víkend na vandru? Pavla bsolvovala KTG vyšetření, co se dozvěděla? To všechno se můžete dočíst v aktuálním vydání Rodíme společně s BOL!

 

Sponzorem ONLINE projektu Rodíme společně s BOL je společnost Feedo.cz, která každé z pěti rodiček po porodu věnuje dárkový poukaz na nákup v hodnotě 1.000 Kč.

Inzerce

Rodičky rovněž obdrží NOVINKU vydavatelství Babyonline, publikaci Zdravé těhotenství.

 

Inzerce

Evasantos - 22. týden

Pracovní týden

Tento týden byl především pracovní. Jelikož v půlce příštího týdne konečně odjíždíme na dovolenou a moji práci za mě nikdo neudělá, měla jsem teď opravdu náročných 14 dní. Dny mi utíkaly jako lusknutím prstem a nebýt společné návštěvy UTZ, asi bychom se s manželem pomalu ani nepotkali. Krásný víkend jsem strávila u počítače, ale zdá se, že je vše nutné připraveno a že si to všechno teď vynahradím. Naštěstí to náš malej santos zvládl víc než dobře a moc mě v tomto týdnu netrápil.

Nezbytná návštěva lékařů

Během tohoto náročného týdne jsem si musela vyhradit i chvíli na návštěvu doktorů. Nejdříve jsem splnila a vyplnila kolonku v průkazce - návštěva obvodní lékařky. Moje lékařky je velice pečlivá a tak mi udělala kompletní prohlídku včetně odběrů na štítnou žlázu, popřála mi příjemné těhotenství a dostala jsem "razítko". Z druhé návštěvy jsem ale byla více v šoku! Můj doktor mě objednal na "velký" ultrazvuk do Brna a tak jsem chtěla poprvé ukázat mrně i manželovi. Přišli jsme do absolutně vydýchané místnosti, kde čekalo dalších asi 40 lidí (maminek a příbuzných), všude samý "pupek" dokonce i paní na recepci byla těhotná. A i když jsme byli objednaní na dvanáctou, ještě o půl jedné jsme čekali, a kdybych neseděla tak tam sebou nejspíš švihnu.

Šok na velkém ultrazvuku

Paní doktorka ale byla velice milá a na obrazovce jsme si mohli miminko krásně prohlížet, poslouchat srdíčko, potěšila nás informací, že je vše v naprostém pořádku a na samotný závěr nás šokovala naprosto jistým tvrzením, že čekáme holčičku! Takže náš jistej chlapeček, pro kterého jsme pracně a konečně našli vhodné jméno bude asi Apolenka .... mno i když je nám to oběma docela jedno, trochu vyjevení jsme z této změny byli oba dva.Nepříjemné pálení žáhy

Jinak se cítím výborně, bříško už začíná malinko překážet, ale pořád je to spíš roztomilé, než nepříjemné. Čím mě ale mrňous úspěšně trápí, je nesnesitelné pálení žáhy. Jestli je pravda, že to znamená vlasaté miminko, ten náš (nebo naše) bude mít pořádnej ohon.

Inzerce

Val.J35 - 30. týden

Nepříjemnost v podobě zánětu močových cest

V pondělí ráno to na nijak zvláštní den nevypadalo. Potvoráci odešli s tatínkem do školky a pak odpoledne na trénink. Já si jen odpoledne postěžovala na píchání v podbřišku, ale nebrala jsem to jako něco vážného. K večeru jsem však bohužel zjistila, že mi dělá problém dojít si jen na záchod a večer už jsem měla jasno - chytla jsem zánět močových cest. Noc tak byla docela bojová, dokonce jsem i přemýšlela, zda by nebylo lepší na záchodě rovnou přespat.

Inzerce

Návštěva nemocnice a podepsání reversu

V úterý ráno vyrazili potvoráci do školky a já do nemocnice. Nechala jsem se tam odvézt celkem ochotně, neboť jsem správně vytušila, že tohle domácí lékárnou nevyléčím. V nemocnici mojí diagnózu potvrdili, ale šokovali mě oznámením, že si mě tam nechají. Vzhledem k tomu, že mi blbě sice bylo, ale v bezvědomí jsem ještě zdaleka nebyla, sekla jsem se a odmítla tam zůstat. Zato mizera manžel by mě tam klidně nechal. Podepsala jsem revers, vyfásla ATB a jeli jsme domů.

Ve středu mi ATB zabraly skoro okamžitě a tím pádem jsem se už cítila zase jako člověk. To však byla velká smůla pro mou drahou polovičku, protože jsem ihned na čtvrtek a pátek vymyslela bezvadnou zábavu - přestěhujeme obývák. Manžel litoval, že mě v tom špitálu přece jen nenechal.

Nápad přestěhovat obývací pokoj

Čtvrteční i páteční dopoledne proběhlo pracovně. V rámci mého hnízdění jsme skutečně přestěhovali obývák. Vzpomněli jsme si přitom i na nebožku Žofinu, když jsme za skříněmi našli její majetek. Jednu věc jsem ale nepochopila. Že kradla potravu a dělala si zásobinové skrýše..no dobrá, asi měla strach, že nastane hladomor. Ale k čemu jí byli hnusáci lepáci, bakugani a kousky lega nebo puzzle? To fakt netuším. Potvoráci však zajásali, když dostali zpět své věci.

Víkend strávený na vandru

Celý víkend byl ve znamení vandru. Nápad to byl samozřejmě můj, přeci nebudeme sedět doma, když má být krásně. Manžel měl sice jakési připomínky o bláznech a magorech, potvoráci ovšem jásali. Vidina víkendu, kdy bude dozor rodičů minimální, s tlupou ostatních dětí budou běhat po lese a padat do nedaleké řeky, případně do ohně, očividně zvítězila i nad jinak běžnou leností našeho chlapečka. Takže od rána, jen co v sobotu otevřeli oči, začali prudit, kdy že už pojedeme. Pravda, víkend nezklamal.

V neděli odpoledne jsme dovezli domů dvě úplně špinavé, zato ale spokojené a děsně utahané děti. Přibylo na nich několik modřin, šrámů a jiných podlitin. U Jirky jsem při svlečení a strčení do vany zjistila, jak krásně má odřený pomalu celý bok. Po dotazu, kde že se mu to podařilo, mi vysvětlil, že spadl z nějaké stráně a Jituška mu pomáhala nahoru. Co ovšem šokovalo mě, byla Jitka, která po vykoupání a zcivilizování totálně odpadla v 17 hodin přímo u stolu. Takhle utahanou jsem ji snad ještě nezažila, běžně je neunavitelná a vydrží víc než brácha. Takže jsme jí přenesli do postele a ona se vzbudila před 20. hodinou jen proto, aby si došla na záchod, nasoukala se do noční košile a znova pokračovala ve spánku. Nakonec, i když velmi brzy po nich, jsem odpadla i já, taky jsem toho měla dost.

Jezurka - 37. týden

Návštěva babičky přišla vhod

V úterý k nám přijela na nečekanou návštěvu babička Hlučínka. Holky byly nadšené a užívaly si. Já si zase užívala, že nemusím nic dělat, babička mi se vším pomáhala, hlavně se chvíli postarala o malého draka a já si mohla odpočinout. Ne že bych byla tak unavená, ale nejlepší poloha je pro mě teď vleže na gauči nebo na rehabilitačním balonu.

Promoce švagrové a výlet do Ostravy

Ve čtvrtek jsme s broučkem absolvovali poslední velkou cestu před porodem – švagrovka měla promoci na VŠB v Ostravě. Vyjeli jsme brzo ráno a cesta tam i zpět byla bez problémů. Verunka sice vydržela v aule jen asi 20 minut, potom už z nudy tančila, zpívala, lezla po sedačkách, tleskala a upozorňovala na sebe výkřiky: „oujéé kimpasibl“... Nepomohlo ani jí zacpat pusinku sladkostmi. :) Tak jsme nakonec sledovali druhou půlku promoce v přímém přenosu na chodbě. Bylo to moc hezké. Eliška s Verunkou měly pro tetu malé kytičky. Nakonec se celá rodina venku vyfotila a byli jsme pozvaní na slavnostní oběd. Po cestě jsme ještě navštívili prababičku. Výlet byl fajn, přesto jsem byla ráda, že už jsem večer doma.

KTG a poradna ve 37. týdnu

V pátek jsem absolvovala další poradnu – zatím mám pořád jen 13 kg navíc, takže mé obavy, že přibírám nějak moc, se nepotvrdily. I tak se cítím jako malý tank. Na kardiotokografu je všechno v pořádku, křivka je v normě, srdíčko bije hezky pravidelně a stahy zatím nepravidelné. Zato porodní cesty už se chystají, na 1cm otevřené a zkracuje se čípek.

Vyšetření v poradně asi vyvolalo v pátek večer silné poslíčky – pravidelně po 10 minutách. Tentokrát jsem se nenechala nachytat, zkontrolovala tašku do porodnice, dopsala porodní plán (více na http://www.tehotnicek.cz/denicek/24544/clanek/57), vytiskla a šla si dát horkou sprchu, po které se všechno zklidnilo. Mimčo je velmi poslušné, tatínek si s ním domluvil, že se ještě rodit nebude, protože má přes víkendy plno práce s přestavbou obýváku u švagrovky.

Víkend a návštěva kamarádky

O víkendu k nám přijel kamarád, který pomáhá manželovi s přestavbou. Byli tam vždy celý den, takže jsme zůstaly s holkami samy. Eliška je moc šikovná a pomáhala mi hlídat Verunku. Miminko se zklidnilo a snad se zatím na svět nechystá. V neděli nás navštívila kamarádka s Kubíčkem, který je jen o něco mladší než Verunka a pěkně si spolu pohráli. Kamarádka mi ochotně nabídla, že kdykoliv pohlídá holky, kdybych jela do porodnice.

Do porodu nám zbývají asi 3 týdny a 3 dny. Pokud se brouček stihne narodit tento týden do pátku, bude blíženec, jinak bude ve znamení raka.

Na základě vyprávění uživatelek připravila Andrea Veselá.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Červen 2012 / 3 - diskuze

 • Holky, jste samé překvapení. Evičko, snad ta holčička bude už jasná. Přeci jenom, člověk nikdy neví, co se 100% vyklube  

  Jituš, nemám slov. Nechápu, kde bereš Ty hromady energie a jak to všechno zvládáš      

  Pavli, krátí se to. Kamarádka dnes odjela do porodky a to měla termín až 7. července. Tak ať miminko ještě posečká v bříšku a vychutnáte si ještě dosytosti tento kouzelný stav  

  Jinak Vám holky nezávidím... ta horka   Já loni úplně umírala, když byla vedra.
  škubanek   | 19.06.2012 20:05:19 | Reakcí: 2, poslední: 28.06.2012 19:22:10
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE:
     děkuji!   u nás ty vedra nejsou tak hrozné, už polevují  
   jezurka   | 20.06.2012 11:27:04
   Reagovat | URL příspěvku
  • \
   RE:
   No to naše dítko bude nakonec asi fakt překvápko, teď dokonce zvažujeme, jestli si to vůbec ještě nechat říct a raději nepočkat až příjde na svět :)

   evasantos   | 28.06.2012 19:22:10
   Reagovat | URL příspěvku
 • Evi - teda to je opravdu překvápko! A co věci? Už máte nakoupeno pro chlapečka? No ono by to naštěstí nevadilo, přeci jen holčička v modrém být klidně může, horší by to bylo naopak :))
  Snad už holčička zůstane holčičkou :))

  Jituš - ty jsi drak.  

  Pavli - tobě už se to krátí a hrozně moc ti to sluší! Tak se opatruj a odpočívej, když to jen trochu půjde.
  nadule1   | 19.06.2012 15:27:34 | Reakcí: 3, poslední: 28.06.2012 20:22:30
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE:
   děkuji!   odpočívám poctivě, mimčo už se nenechá oblafnout a pěkně kope, když to trošku přeženu    
   jezurka   | 20.06.2012 11:31:04
   Reagovat | URL příspěvku
  • \
   RE:
   Naštěstí jsem si říkala, že s nákupy počkáme až do 20tt abych si byla jistá, že to bude chlapeček... no a teď jsme tak zmatení, že asi nakoupíme vše v bílé a béžové :D:D Pár modrých kousků teda už mám, ale jak píšeš, pokud nebude chlapeček v růžovém, tak se snese skoro vše :)Jen jsem zvědavá jak Apolence(tedy pokud to naše maličké bude opravdu holčička)bude slušet ten námořnický komplet s košilí a takovým skoromotýlkem :D:D:D
   evasantos   | 28.06.2012 19:26:17
   Reagovat | URL příspěvku
 • Evi, tomuhle říkám překvápko.    CO rodina, taky se s tou novinkou tak rychle sžili? 

  Jitko, vandr byl parádní, už se těším až budu moct s dětmi taky vyrazit pod stan.

  Pavli, držím moc moc palce, aby mimi v bříšku ještě chvilku posečkalo, i když už se hrozně těším!!!  Holky jsou na fotkách nádherné a ty vlastně ani nevypadáš na finiš, mně se zdá, že já jsem měla to břicho dvakrát větší. 
  Evulik25   | 19.06.2012 13:37:29 | Reakcí: 2, poslední: 28.06.2012 19:28:18
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE:
   děkuji   miminko už se na vás taky těší    
   jezurka   | 20.06.2012 11:32:30
   Reagovat | URL příspěvku
  • \
   RE:
   Docela jsme všichni koukali :D Manžel to tak nějak "rozdýchával" celé odpoledne, ale teď už se těší na holčičku :D:D No já už raději neplánuji a počkám si na to naše malé překvapení :) Jen zatím stále odkládám nákup výbavičky.
   evasantos   | 28.06.2012 19:28:18
   Reagovat | URL příspěvku
 • Tak ještě pořád nejsem ve stavu že vám to těhotenství závidím    

  Evi chápu že to byl šok, to by pro mě byl taky:) Ale nevadí, Apolenka je nádherné jméno a mezi námi, holčičky jsou lepší na přebalování      

  Jitko , ty jsi nezmar. Místo do nemocnice jít na vandr, no, lecjaká mladá maminka by ti mohla závidět tu vitalitu a energii.

  A Pavli, na tebe už já myslím téměř denně, tak doufám že nám dáš vědět KDYBY NĚCO. Utíká to jako voda    
  luciasek84   | 19.06.2012 11:49:30 | Reakcí: 3, poslední: 28.06.2012 19:30:48
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE:
   děkuji   neboj dám vědět ještě z porodního sálu, slibuju   taky co se tam budu dvě hodiny po porodu flákat, že      
   jezurka   | 20.06.2012 11:33:37
   Reagovat | URL příspěvku
  • \
   RE:
   Jo jo o tom přebalování mi to říkala i kamarádka :D My se těšíme na holčičku úplně stejně jako na kluka... takže to není problém, jen to bylo opravdové překvapení. Sama mám pořád takové tušení, že je to chlapeček... ale tak..uvidíme :)
   evasantos   | 28.06.2012 19:30:48
   Reagovat | URL příspěvku
 • Evi je to moc hezká holčička   ale ještě bych si Dorianka nechala v záloze, třeba se spletli - u holčiček to nikdy není jisté  
  doufám, že si na dovolené hezky odpočinete  

  Jituš vy musíte být celá rodina bezvadně trhlá     no určitě pořád lepší na vandr do lesa než stěhovat..   až ti skoro závidím, kdysi jsme taky bývali pořád v lese, pod širákem..  
  jezurka   | 19.06.2012 11:06:53
  Reagovat | URL příspěvku
 • Evičko, moc gratuluju k holčičce.

  Jituš, Ty jsi nezmar. Mají potvoráci bezva mamku.

  Pavlí, držím palce, aby miminko ještě chvilku vydrželo v bříšku. Každý den dobrý
  tygřímáma   | 19.06.2012 10:39:14 | Reakcí: 1, poslední: 19.06.2012 11:07:35
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
 • Evi, ta fotka z UTZ je nádherná, gratuluji k holčičce, ale třeba to nakonec fakt bude ještě kluk 

  Jituš, ty jsi teda hodně akční, obdivuju tě! 

  Pavli, jako obvykle máš moc pěkné fotky, moc ti to sluší, já bych tak hned byla zase těhotná... jo a s tím porodním plánem, po zkušenostech z příjmu v mojí porodnici si nedokážu představit, že jim tam ještě předkládám porodní plán, když byli všichni tak nevrlí a arogantní 
  danicka84   | 19.06.2012 09:50:54 | Reakcí: 2, poslední: 28.06.2012 19:33:18
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE:
   děkuji!   já bych zase na chvilku to bříško odložila  
   a s tím porodním plánem to nepřeháním, taky bych ho nikomu necpala, kdyby se ke mě chovali jako k tobě  
   jezurka   | 19.06.2012 11:09:53
   Reagovat | URL příspěvku
   • \
    RE:
    Děkuji :)
    na tomto UTZ už bylo opravdu miminko krásně vidět. Dokonce i manžel poznal nožičky, hlavičku,... :D Jen jestli je to Apolenka nebo Dorian se pořád neznámé :)
    evasantos   | 28.06.2012 19:33:18
    Reagovat | URL příspěvku
 • Evi tak to je pěkné:)gratuluji k holčičce 
  Jíťo..teda já bych se asi bála po zánětu jet hned na čundr..ale aspoň se děti vyřádili
  Pavli už se to blíží viď?  vypadáš na fotce moc hezky a holky v šatech jsou princezny 
  Rowdynka   | 19.06.2012 09:24:35 | Reakcí: 1, poslední: 19.06.2012 11:12:38
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE:
   jéé děkuji   no už se to blíží, ale tento týden už by nebylo mimčo předčasně, takže jsem klidnější  
   jezurka   | 19.06.2012 11:12:38
   Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Dobrý den, dcera oslavila roční narozeniny a zhruba ve stejný den jsme zjistili, že dělá zvláštní tiky hlavou, vždy to trvá jen chvilinku, ale je to jakoby ji byla zima, prostě malinko vykulí očička a lehce pohybuje hlavičkou a hned zase nic a vše je v pořádku. Známí říkají, že by to nemělo být nic vážného, ale raději se ptám.. jinak je šikovná a vše v pořádku. Děkuji za každou radu, s pozdravem Vagner

Dobrý den,

toto nedovedu posoudit, kontaktujte svého pediatra.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | dnes, 14:27
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×