Inzerce
Inzerce
Inzerce

Rodíme společně s BOL - červen 2012 / 4

Dnes 28. 6. nám přišla od Jezurky krásná zpráva:

BEATKA, naše sluníčko, vykoukla na svět dnes ve 4.35. :-) Porod trval 2,5 hodiny. 3,7 kg a 52 cm. Je nádherná! Krásný den všem BOLkám! :-) Šťastná maminka Jezurka.

Evička nám zasílá pozdrav z dovolené v Itálii, jak se jí daří a jak zvládla cestu? Jitka strávila víkend stěhováním pokojíku dětí a pak zažila vtipnou příhodu s dětmi u vody. A jak je na tom Pavla – nechystá se už do porodnice? To všechno se můžete dočíst v aktuálním vydání Rodíme společně s BOL!

 

Sponzorem ONLINE projektu Rodíme společně s BOL je společnost Feedo.cz, která každé z pěti rodiček po porodu věnuje dárkový poukaz na nákup v hodnotě 1.000 Kč.

Rodičky rovněž obdrží NOVINKU vydavatelství Babyonline, publikaci Zdravé těhotenství.

 

Inzerce

Evasantos - 23. týden

Náročný začátek týdne

Začátek týdne byl ještě hektický, nakonec jsem ale přece jen nejnutnější záležitosti v práci nachystala a na poslední chvíli stihla vybrat a zabalit věci na dovolenou…člověk občas skutečně dokáže zázraky… Problém byl pouze v tom, co si s sebou zabalit, jelikož moje bříško už vyřadilo většinu mého šatníku.

Krásný pozdrav z Itálie

Inzerce

Ve středu ráno jsme ale mohli vyrazit na cesty a od té chvíle už šlo naštěstí vše bez problémů a já si konečně mohla začít užívat dovolené. Naštěstí jsme cestovali autem, takže časté zastavování na toaletu nám nečinilo žádné problémy, navíc jsem si mohla udělat v autě požadované pohodlí.

První noc jsme strávili v malém kouzelném městečku Varese, kde jsme uchutnali tu nejlepší pizzu. Další den už nás zastihla šílená vedra, ale ani ta nás neodradila od projití celého Lugana. Také jsme se nechali vyvézt na vyhlídku a poté jsme se ještě svezli lodí po jezeře. Pak jsme se vydali do Milána.

Inzerce

Miminko je hodné

Miminko je statečné a moc mě nezlobí. Přes den ho procházky pěkně ukolébají, takže pak spokojeně spinká a probouzí se, až když děláme delší přestávku. Jsem spokojená, jelikož si tu pochutnávám na všemožných místních pochoutkách – miluji italskou kuchyni! Jediným problémem jsou moje záda, která těžko snáší delší procházky, musíme tak častěji odpočívat.

Ještě nás čeká cesta do Benátek, kde naši zatím báječnou dovolenou zakončíme.
 

Val.J35 - 31. týden

Vedra mi nedělají dobře

Tento týden by se dal charakterizovat jedním slovem - horko. Tropická vedra a sluníčko mi však opravdu nedělají dobře. Proto kdekoli můžu, radši jedu autem a malí potvoráci pak jásají. Nejlépe mi bylo v noci z úterý na středu, kdy se přes Světlou přehnala bouřka. Ochladilo se a já jsem aspoň chvíli měla pocit, že se dá dýchat.

Děti vyrazily se školkou do divadla a na farmu

Potvoráci měli událostmi poměrně nabitý týden. V pondělí jeli se školkou autobusem do Jihlavy na divadelní představení Sněhurka a sedm trpaslíků a hned v pátek absolvovali další výlet na farmu v Humpolci. Největší zážitek měli z farmy - svezli je tam totiž na valníku za traktorem a také si mohli pohladit telátko (chudák tele).

Návštěva gynekologie proběhla bez problémů

Já jsem si s vetřelcem užila pátek na gynekologii. Po zkušenostech z minulé návštěvy se ale ke mně chovali slušně, a tak jsem byla i já poměrně vlídná. Jen jsem zase odmítla vnitřní vyšetření, přesto však všechno proběhlo v pohodě.

Přestěhování pokojíku dětí a výlet k rybníku

Víkend u nás byl ve znamení stěhování bytu a koupání. Dopoledne jsme s manželem přestěhovávali dětem pokojíček, takže už mám místo pro vetřelce a odpoledne jsme jeli potvoráky topit k rybníku.

Moc hezká situace nastala v neděli. Po kolena ve vodě tam stál jakýsi tatínek a ukecával svoji tak 6-7letou holčičku, ať vleze do té vody dál než po kolena, že se jí doopravdy nic nestane. V tu chvíli tam vlítli potvoráci (oba chodí do vody sami s rukávky) a Jituška začala předvádět své parádní číslo. Baví se tím, že potopí hlavu a vrchní polovinu těla, z vody vystrčí zadek a nohy a poměrně dlouho pod tou vodou vydrží. Chlap na ní jen nevěřícně zíral a pak prohlásil: „To snad není možný, to je zvíře!" Já a manžel jsme vypukli smíchy. Pro nás jsou její nápady samozřejmostí, ale chudák chlap - měl naprosto nevěřícný výraz.

Po víkendu mohu říct, že už jsem udělala jakési první přípravy ve jménu vetřelce.
 

Jezurka - 38. týden

Návštěvní týden a můj svátek

Celý týden byl tentokrát ve znamení návštěv. Nejdříve přijela na tři dny moje mamka se podívat se na holky a o víkendu mi pak přišli přát kamarádi a rodina k svátku. Dveře se tak u nás netrhly.

Manžel pomáhal o víkendu na přestavbě, takže jsme spolu svátek ještě neoslavili. Zato Eliška mě hezky překvapila, namalovala mi přáníčko s koněm a koupila za vlastní penízky časopis o vaření a pečení a prkýnko do kuchyně. Udělaly jsme si zmrzlinový pohár a upekly buchtu.

KTG a poradna v 38. týdnu

V pátek jsem absolvovala další poradnu, poslední u svého gynekologa. Na další kontrolu mě už předal do porodnice. Nevím, jestli se jim nezasekla váha, ale už měsíc vážím pořád stejně – mám jen o 13 kg navíc. Kardiotokograf v pořádku, křivka je pořád stejná, ani porodní cesty se od minulého týdne nemění, tlak v normálu a otoky nebo jiné potíže kromě častého tvrdnutí břicha žádné. Nakonec si ještě miminko snad počká na termín. :)

Víkend na zahradě

Víkend jsme strávili na zahradě. Holky se koupaly v bazénku a skákaly na trampolíně. Verunka byla s tatínkem na motorce v lese a našli první křemenáčky.

Králičí mamina mě předběhla a narodili se nám další králíčci. Ti větší jsou velkou zábavou pro Elišku i Verunku a chodí si s nimi hrát i děti z okolí.

Znova jsem všechno přepočítala a podle posledního výpočtu termínu nám do porodu zbývá 10 dnů.
 

Na základě vyprávění uživatelek připravila Andrea Veselá.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Červen 2012 / 4 - diskuze

 • Konečně po dovolené koukám na BOL a přivítá mě nádherná zpráva o Beátce!!! Pavli moc moc gratuluji a těším se na fotky a povídání, jak jste vše zvládly :) Vítám malou princezničku 
  evasantos   | 28.06.2012 19:19:41
  Reagovat | URL příspěvku
 • Evi, krásně si užijte dovču.

  Jituš, já myslela, že Janička je tutovka?

  Pavlí, koník k svátku je moc krásný a z lásky. Takové dárky jsou nejkrásnější
  tygřímáma   | 26.06.2012 18:38:32 | Reakcí: 4, poslední: 26.06.2012 20:56:23
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
 • Evi, moc si v Itálii užívejte, Benátky jsou můj velký sen!

  Jitko, rybníková příhoda mě rozesmála, ale věřím, že ta vedra tě dost zmáhají, já měla loni docela štěstí na chladné léto.

  Pavli, už jen deset dní? Krása. A musím pochválit ty nádherné králíčky, jsou prostě boží.  Hned bych si je pomuchlovala.  Přeji poklidné poslední dny s miminkem v bříšku.
  Evulik25   | 26.06.2012 14:00:51 | Reakcí: 2, poslední: 28.06.2012 19:15:18
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE:
     děkuji   a králíčky si přijď pomuchlat kdykoliv, to jsou tio větší, ale už máme další dvě várky malinkých, ty by se tobě i dětem líbily  
   jezurka   | 26.06.2012 19:21:35
   Reagovat | URL příspěvku
  • \
   RE:
   Děkuji :) byla to paráda, Itálii doporučuji už jen kvůli tomu vynikajícímu jídlu a také v každé i zapadlé vesničce je něco krásného. Benátky jsou naprosto úžasné ... jen se chce vyhnout turistům :D
   evasantos   | 28.06.2012 19:15:18
   Reagovat | URL příspěvku
 • Evičko nádherná dovolená!!!!       těším se na nějaké fotky   hezky si to s miminkem užívejte!  

  Jitko tobě a vetřelečkovi přeji, ať se to počasí umoudří a je tak akorát   jinak zahrádka a malé pivko to jistí  
  jezurka   | 26.06.2012 12:09:12
  Reagovat | URL příspěvku
 • Závidím Evě cestování, miluju Itálii!

  Jituš, vy se fakt s dětma doma nenudíte  A do toho ještě další. Děti jednou budou pěkně veselá kopa.

  Pavli, já ti normálně závidím, že máš porod před sebou  Byl to pro mě fakt silnej zážitek, i když ne tolik příjemnej, tak na to pořád vzpomínám. No a ty už to prožiješ potřetí, to musíš mít pocity úplně v klidu   
  danicka84   | 26.06.2012 11:12:12 | Reakcí: 4, poslední: 26.06.2012 12:17:23
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE:
         děkuji Danuško, ale tak to vůbec není.. mám nervy na špagátu   hlavně proto, že i dr. říkal, že porod bude dřív, až o měsíc, dvakrát jsem si byla jistá, že už pojedem a nic   takže je to pokaždé fakt jiné.. na porod se "těším", že už budu mít miminko u sebe, teď je strašně tlačivé, jediná dobrá poloha je vleže na gauči a verunka to nějak nechce pochopit, že kolem ní neběhám.. taky mi dá zabrat udržet vpořádku domácnost, vaření..   nejvíc se těším, až budu moc poslat sms, že se nám brouček narodil a je vpořádku  
   jezurka   | 26.06.2012 12:04:43
   Reagovat | URL příspěvku
   • \
    RE:
    to mě drželo při síle, když jsem rodila, ta vidina posílání smsek, na to jsem se děsně těšila      Uvidíš, že to všechno zvládneš, i když to určitě není jednoduché. Já osobně si to nedokážu představit, protože dny jsou fakt náročné s tím naším kulichem a mít tu další dva takové...nevím nevím, ale člověk určitě získá praxi a systém s každým dalším dítětem 
    danicka84   | 26.06.2012 12:09:13
    Reagovat | URL příspěvku
    • \
     RE:
     tak to víš, že budu vzpomínat, jak bylo mimčo ještě v domečku a jak to bylo super, že nebyl takový frmol   ať si říká každý co chce, je to náročné s jedním miminkem úplně stejně jako s více dětma, jenom trošku jinak   ale ty to zvládáš skvěle  
     jezurka   | 26.06.2012 12:12:52
     Reagovat | URL příspěvku
     • \
      RE:
      hahaha, přijeď se podívat, jak skvěle to zvládám      Držím pěsti Pavli, každý den nakukuju, jestli náhodou nepíšeš, že už jedeš 
      danicka84   | 26.06.2012 12:17:23
      Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Dobry den, mam syna 4 roky, nema zadne bolesti, ale moc nechce jist, dnes kdyz jsem mu měnila plenku, mel černou stolici. Mam jen jedno dite proto se bojim a nevim co to znamena. Muzete mi prosim poradit? Z ceho to muze byt? Obcas pije Coca Colu, ale jen velmi malo a bez cukru. Ted momentalne ji hodne platkovy sýr v toustech, ma rad vse co se týká sýru, dnes mel i jablka. Muze mit krvácení? Na bolesti si zadne nestezuje, horecky nema, je naprosto v poradku, hraje si. Prosim o radu.

Dobrý den,

nejedl syn borůvky, ostružiny? Mohlo by to být zabarvení z ovoce, pokud se stolice bude opakovat, kontaktujte svého pediatra.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | 14.07.2024, 17:30
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×