Inzerce
Inzerce
Inzerce

Rodíme společně s BOL - červen 2012 / 5

Dne 28. 6. 2012 nám přišla od Jezurky krásná zpráva:

BEATKA, naše sluníčko, vykoukla na svět dnes ve 4.35. :-) Porod trval 2,5 hodiny. 3,7 kg a 52 cm. Je nádherná! Krásný den všem BOLkám! :-) Šťastná maminka Jezurka.

Jak si Evička užila dovolenou v Itálii a kolik kilogramů zatím přibrala? Jaký měla Jitka týden a jak dopadl její plánovaný výlet do Prahy? To všechno se můžete dočíst v aktuálním vydání Rodíme společně s BOL!

 

Sponzorem ONLINE projektu Rodíme společně s BOL je společnost Feedo.cz, která každé z pěti rodiček po porodu věnuje dárkový poukaz na nákup v hodnotě 1.000 Kč.

Inzerce

Rodičky rovněž obdrží NOVINKU vydavatelství Babyonline, publikaci Zdravé těhotenství.

 

Inzerce

Evasantos - 24. týden)

Benátky

Konec dovolené jsme strávili v Benátkách a bylo tam opravdu krásně. Nejprve jsme navštívili hlavní turistické body jako náměstí sv. Marka a most Rialto a pak už se ztratili davům turistů a krámkům se suvenýry v uličkách ostrova a to byla teprve krása.

Inzerce

Každý roh a koutek nabízel krásnou podívanou. Procházky jsme střídali s projížďkami na loďkách a opravdu si Benátky užili. Určitě se chceme jednou vrátit, jen asi budeme muset počkat, až ten náš mimísek bude chodit, jelikož si při těch všech schodech a úzkých uličkách neumím představit, jak by se to dalo zvládnout s kočárkem.

Inzerce

Miminko si procházky vyloženě užívalo, pohupování ho pěkně uspávalo a já jsem tak s přestávkami zvládla vše bez velkého omezování. Jediné náročnější okamžiky byly vždy včas najít toalety. :D Domů se nám vůbec nechtělo, ale týden utekl jako voda a my se spoustou zážitků zamířili k domovu.

Promoce sestřenice a malá potíž s šaty

I konec týdne byl pestrý. Moje sestřenice měla promoci v Olomouci v Kláštěrním hradisku a to jsme se nemohli nechat ujít. Malinká potíž nastala ráno, když jsme se snažila dostat do šatů, které jsem si před dovolenou vyprala a nachystala, abych na poslední chvíli nemusela přemýšlet co na sebe. No, bříško za ten týden povyrostlo trochu víc. :)

Návštěva lékaře

Ve čtvrtek jsem byla objednaná do poradny, kde mě pan doktor prohlédl a podstoupila jsem testy na cukrovku. Od začátku těhotenství jsem zatím přibrala 5 kg ale zdá se, že teď to bude naskakovat rychleji.:) V pondělí
jsme objednaní na 3D ultrazvuk.

Víkendová horka mě trochu potrápila. Jediné, z čeho jsem měla velkou radost bylo, že mi krásně rychle schlo prádlo, což se teď po dovolené náramně hodilo. :)

Val.J35 - 32. týden

Týden plný problémů

Jinak se to prostě nazvat nedá. Někdo má den blbec, já pro jistotu celý týden. Vše začalo v neděli odpoledne, kdy jsem zjistila, že mě svědí celý spodek. Ani jsem nemusela moc přemýšlet a celkem rychle mi došlo, že jsem si jako následek braní ATB určitě vypěstovala nějaké ty kvasinky. V pondělí ráno mojí diagnózu gynekolog jen potvrdil a předepsal mi mastičku.

V úterý odpoledne jsem pro změnu z hrůzou zjistila ,že jsem flekatá jak dalmatin. Jen ty fleky nebyly černé, ale červené. I tady jsem tušila, která bije, protože jsem to už měla na začátku těhotenství .Doktor to nazval těhotenskou vyrážkou. Bohužel ani on, ani já netušíme, po čem se tak hezky vždy osypu. Ve středu ráno jsem tak musela pro prášky pro změnu k obvoďákovi.

Výlet do Prahy

Na čtvrtek a pátek jsme měli naplánovaný velký výlet. V plánu jsme měli navštívit pár známých okolo Prahy, u jedněch přespat, předvést v pátek potvoráky babičce, zajet přímo do Prahy pro manžela a večer dorazit domů. Bohužel člověk míní a náš vrak mění.

Návštěva Liberte a nefungující auto

První zastávka byla u Liberte v Neratovicích. Našla jsem si skvělou trasu a ve čtvrtek ráno jsme vyrazili. První zradou byly objížďky, o kterých by se člověk nedozvěděl, kdyby k nim nedojel. Tím se nám cesta cca o 110 kilometrech protáhla skoro na 200 km. To by ani tolik nevadilo, kdyby se nerozhodl stávkovat náš stařičký Ford. Za více než půlkou cesty se totiž rozhodl, že nás má dost a začaly se sekat brzdy o přední kola. Nijak jsem ho ke spolupráci neukecala, ale do Neratovic jsme dojeli. Sice pomalu a já vytočená, ovšem aspoň nějaký úspěch. Díky Jarce, která nás u sebe nechala přespat, jsme prožili hezký zbytek dne a já doufala, že k našim ten vrak dorvu, tam ho nechám stát a seženu někoho, kdo si ho vezme, případně zkusím místní servis, aby to omrkli.

Chyba. Ta potvora nevděčná si totálně zasekla kola už v nějaké vesnici asi 30 km před cílem. No nakonec mohlo být i hůř, vesnice byla aspoň jakás takás civilizace. Zavolala jsem svému otci, kde si má mě a vnuky vyzvednout a šla uplatit potvoráky nějakou potravou do místního koloniálu a cukrárny. Naposledy chudáci snídali ráno u Liberte, takže v 10 dopoledne už zmírali hlady. Sežrali špekáček s rohlíkem, pak si dali zmrzlinu a pak už pro nás dorazil děda. Z auta jsem vyklidila úplně vše (manžel prohlásil, že to už jsem mohla odmontovat i SPZ). Na rozloučenou jsem ho vztekle nakopla a odjeli jsme k našim. Tam byli potvoráci poměrně hodní. Byli krmeni a měli k dispozici zahradu s bazénem.

Náročný den zakončený cestou vlakem

S manželem jsme si dali sraz před 19. hod. na Hlaváku, takže jsem se večer nechala odvézt k nejbližšímu nádraží a s tím děsným majetkem, po jehož přenášení jsem zkonstatovala, že asi porodím, jsme se přesunuli na místo srazu. Dvouhodinová cesta vlakem, byť v 19 hod. byl pro mne očistec. Vedro na padnutí, mě bylo neustále zle a ještě jsem měla pocit, že se asi udusím. Zlaté staré vlaky, kde šlo otevřít celé okno. Tady šly pustit jen malé větračky a ty byly úplně na nic. Když jsme před 22 hod. konečně dorazili domů, byla jsem schopná akorát hodit děti do postele a upadnout pod ledovou sprchu. Nakonec jak se prokázalo, jsem přežila já i vetřelec. Sobota i neděle už byly poměrně klidné. Dopoledne jsme oba dva dny stěhovali zbytek toho, co jsme potřebovali, manžel umyl okna a po obědě jsme vyráželi upadnout k místnímu rybníku.

Doufám jen,že další týden bude klidnější.

Na základě vyprávění uživatelek připravila Andrea Veselá.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Červen 2012 / 5 - diskuze

 • Evičko nádhera!! hned bych s tebou měnila     taková romantika, doufám, že jste si to pořádně užili  
  na fotkách ti to fakt moc sluší, divím se, že tě tam nějaký ten gondoliér nesbalil     

    holky pěkně si to těhotenství užívejte, pokud to v takových vedrech vůbec jde..  
  jezurka   | 04.07.2012 13:58:27
  Reagovat | URL příspěvku
 • Jak tak koukám tak zatím co já jsem si celý týden maximálně užívala a relaxovala tak Jitka to "odnesla" i za mě. No vůbec ti to nezávidím, a ještě to šílený vedro k tomu. Tak snad už sis týden blbec vybrala a teď už to bude až do porodu pohodička :)
  evasantos   | 03.07.2012 19:04:08
  Reagovat | URL příspěvku
 • Evi, Benátky docela závidím, my sice byli kousek, ale ve 40st s 2mi malými dětmi, jsme to zbaběle vzdali. Sluší ti to.

  Jituš, ty vole, to je pech. To by mě kleplo. Úplně s tebou soucítím. A co jste s křápem udělali? Nebo už zase jede?
  sazicka   | 03.07.2012 14:17:48 | Reakcí: 5, poslední: 03.07.2012 20:11:27
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
 • Nějak to tady prořídlo, no ono není divu, čas letí jako splašený. Holky držte se a užívejte si stavu kdy můžete spát do aleluja    
  luciasek84   | 03.07.2012 13:47:24 | Reakcí: 2, poslední: 03.07.2012 20:02:08
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
 • Evi moc ti to sluší  ta dovolená musela být hrozně príma

  Jíťo teda vy se prostě nudit ani nemůžete..hlavně,že jste nějak dorazili 
  Rowdynka   | 03.07.2012 09:02:43 | Reakcí: 1, poslední: 03.07.2012 19:11:21
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE:
   Jé děkuji, ale já už si začínám připadat jako rychle rostoucí mládě verlyby :D Dovolená nám všem ale jen prospěla :)
   evasantos   | 03.07.2012 19:11:21
   Reagovat | URL příspěvku
 • Evi, dovolená se vydařila a vypadáš báječně odpočatě.

  Jituš, je nějaká šance, že budete ještě o prázdninách mobilní nebo byl konstatován exitus?
  tygřímáma   | 03.07.2012 08:50:24 | Reakcí: 5, poslední: 03.07.2012 21:28:22
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Dobrý den, potřebovala bych radu ohledně syna. Jsou mu 2 roky a 8 měsíců. Byl kojen 7 měsíců. Už od malinka je na mě závislý. U babiček byl dohromady čtyřikrát přes noc, nejdříve plakal, pak už to zvládl bez breku, ale nešťastný. S jídlem se trápime cca od roka. Nechce jíst s nikým jiným než se mnou. Do teď mi odmítá jíst kousky. Takže doteď mu jídlo mačkám vidličkou, když cítí maso, hned ho vyplivuje. Myslela jsem, že to bude problém s kousky jako takovými, ale sušenky a to co mu chutná normálně sní, rozkouse. Celkově ho do jídla musíme nutit. Ovoce nechce vůbec, jí pouze kapsičky. Jogurty má rad, kakao a k večeři pouze chleba se žervé. Šunku, sýr taky odmítá. Jídlo se snažíme řešit různými doplňky stravy k navození chuti k jídlu. Věřím, že z toho vyroste. Teď v září nastupuje do školky a já doufám, že až uvidí ostatní děti, tak začne papat normálně. Více mě ale trápí ta závislost na mě. Je nešťastný i s manželem. Potřebovala bych poradit, jak ho to odnaučit. Před 8 měsíci jsem začala chodit na poloviční úvazek do práce, mysleli jsme, že se to zlepsi, když nebude furt se mnou. Ale je to stále stejně. Vždycky tu dobu přetrpi, pláče když odcházím. Neustále ho ubezpečuji, že se vrátím, že jdu jen do práce. Je vidět, že tomu rozumí, ale přesto se to nelepší, spíše naopak. Moc děkuji za jakoukoliv radu. Šafránková

Dobrý den, ohledně synovy stravy se poraďte s ošetřujícím lékařem. Pokud dítě prospívá, i když konzumuje jen určitá jídla, pak není důvod k obavám. S lékařem byste ale také měli konzultovat případné doplňky stravy, které dítěti dáváte. Ne všechny musí být pro takto malé dítě vhodné. Také by možná bylo dobré, aby lékař chlapci udělal krevní obraz, jestli mu opravdu nějaké živiny chybí, abyste mu nepodávali nadbytečné množství některých živin či vitamínů. Některé děti vykazují při jídle zvláštnosti, jedí jen určitá jídla a vybírají si. Není dobré dítě do jídla nutit a nutit jej k experimentování. Nová jídla však je dobré nabízet, v případě zájmu nechat ochutnat. Chutě dětí se mění a časem třeba syn může být ke zkoušení jiných jídel přístupnější. Zvláštnosti v jídle však ale také mohou vykazovat děti např. s poruchami autistického spektra, či děti hodně v jídle konzervativní. Mám příliš málo informací a váš syn je příliš malý. Ohledně pobytu bez vás nepíšete, kdo syna hlídá, když jste v práci. To že pláče, když odcházíte bývá u dětí normální. Je potřeba mu to citlivě vysvětlit na úrovni jeho chápání a vývoje. Dobu odchodu však neprodlužovat, dítě ani nadměrně nelitovat, nemazlit apod. Potom by si myslelo, že váš odchod je něco mimořádného a je důvod se bát. Takto malé dítě také nemá ještě vyvinutý pojem času, žije přítomností a myslí si proto, že odcházíte navždycky. Trošku mi z vašeho popisu připadá, že maličko chcete, aby na váš syn byl závislý, že vám to dává dojem výlučnosti a důležitosti. To vše dítě vycítí. Proč myslíte, že dobu bez vás protrpí. Žádné malé dítě se pokud je o něj dobře postaráno, má dobře rozvinuté citové vazby a navíc třeba už zná osobu, která jej hlídá, se celé čtyři hodiny určitě netrápí a také není důvod , aby bylo nešťastné. Nemohou to být spíše vaše domněnky? Zkuste chování a vývoj syna zkonzultovat s dětským klinickým psychologem. S pozdravem Mgr. Michaela Matoušková, dětský psycholog

Mgr. Michaela Matoušková | Babyonline | 24.05.2022, 06:20
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce
×