Inzerce
Inzerce
Inzerce

Rodíme společně s BOL - červenec 2012 / 1

Eva se po dovolené vrátila do práce, jak návrat a tropická vedra zvládla? Proč musela Jitka s Jiříkem k lékaři a jak strávila s dětmi týden? To všechno se můžete dočíst v aktuálním vydání Rodíme společně s BOL!

 

Sponzorem ONLINE projektu Rodíme společně s BOL je společnost Feedo.cz, která každé z pěti rodiček po porodu věnuje dárkový poukaz na nákup v hodnotě 1.000 Kč.

Inzerce

Rodičky rovněž obdrží NOVINKU vydavatelství Babyonline, publikaci Zdravé těhotenství.

 

Evasantos - 25. týden

Po dovolené opět v práci

Konečně jsem se v práci vzpamatovala ze zápřahu, který jsem si užila jak před, tak po dovolené a můj režim se zase vrátil do normálu. Já i miminko jsme to ocenili. Myslím, že jsem cestování opravdu naplánovala na pravou chvíli, jelikož teď už opět začínám ztrácet energii mnohem rychleji a často potřebuji odpolední zdřímnutí na "dobití baterek".

Namáhavé tropické dny

Inzerce

Vedro mě minulý týden hodně zmáhalo. Musím říct, že každé kilo navíc je cítit a teploty nad 30° C nejsou pro těhotnou opravdu žádná lahůdka. Kvůli vedru jsem taky podstatně změnila jídleníček, přes den jsem schopná sníst maximálně salát nebo vychlazené ovoce. Snažím se co nejvíc větrat, sprchu navštěvuji i několikrát denně a na sluníčko vůbec nechodím.

Apolenka na 3D ultrazvuku a nákup růžového oblečení

Začátkem týdne jsme byli s manželem na 3D ultrazvuku. Miminko bylo celou dobu vzhůru a pěkně se vrtělo, jen si celou tu dobu poctivě zakrývalo obličej ručičkama a tak dalo paní doktorce dost práce udělat nějakou pěknou fotku. I na tomto UTZ nám potvrdili holčičku a podle paní doktorky už bychom s tím mohli definitivně počítat. Ani Vám nebudu popisovat, jak se nadouval můj tatínek, který jediný holčičku od začátku tipoval. :D My jsme tedy přestali naši maličkou oslovovat "pracovním jménem" Conan a aktuální je konečně Apolenka.

InzerceTo, že konečně víme pohlaví mě popostrčilo a nakoupila jsem velkou část výbavičky a vybrali jsme kočár (i barevnost). Teď už tedy máme slušnou zásobu růžovoučkých věcí a tak tedy doufám, že už nás Apolenka znovu nepřekvapí :)

Co dělám v práci?

V práci jsem se dostala k zajímavému projektu. Tento týden jsem dostala za úkol návrh stojanu na dětské chůvičky pro společnost NUK a tak jsem se do toho pustila úplně s jiným zaujetím. Mohla jsem si tak i odzkoušet nejnovější produkty chůviček včetně té s videem a docela jsme se u toho s manželem pobavili. :)

Val.J35 - 33. týden

Jirka měl asi roupy

Po minulém událostmi nabitém týdnu byl tento týden poměrně klidný. Vedra vesele pokračovala, já nevesele umírala a potvoráci mi dělali společnost. Asi bych je vyhodila do školky, kdyby si Jiříček nevymyslel, že si také pořídí roupy. Nejspíš to nějakým způsobem probral s Haničkou od naďule... V každém případě mě probudil v noci ze soboty na neděli a pak z neděle na pondělí mezi 1-2 hodinou ranní s informací, že ho svědí prdelka. Dítko jsem prozkoumala, ale nenašla jediný důvod, proč by ho měla svědit. Avšak poučena Bolem jsem si vzpoměla na roupy, takže jsme hned v pondělí ráno vyrazili k doktorce.

Návštěva doktorky

Tu jsem trochu šokovala požadavkem, že potřebuji odčervit dítě, preventivně nejlépe obě děti. Po vysvětlení a prozkoumání syna dospěla lékařka k závěru, že mám asi pravdu. Také neviděla jediný důvod jeho problémů, prý jsme to podchytili včas a potvoráci dostali prášky na odčervení. Sice mě ještě ujistila, že do kolektivu můžou, jen tak to přenosné není, ale stejně jsem dospěla k závěru, že si je nechám těch pár dní doma.

Společný program

Tím se náš celotýdenní program zajel v systému - ráno vstát, trochu poklidit, občas něco uvařit, po obědě se zabalit a vyhnat děti k rybníku, tam s nima zůstat co nejdéle. Fungovalo to bezvadně, mně bylo ve stínu u vody líp, oni se zabavili hraním na písku a topením a večer úplně utahaní poměrně brzy odpadali. Jen tatínek nám trochu chybí, občas bych nějakou tu pomoc potřebovala a potvoráci už si taky stěžovali.

A co bylo o víkendu?

Během víkendu jsem se také donutila vyprat a vyžehlit jednu pračku pro našeho vetřelce. Díky tomu mám aspoň základní oblečení už ve skříňce a nehrozí tak, že by při nějaké pohromě neměla na začátku co na sebe. V sobotu naštěstí potomci začali s dotazem, kdy půjdou do školky, a tak jsem jim s klidným svědomím mohla oznámit, že hned v pondělí .Oni se tam doopravdy těšili! Co taky doma s neschopnou matkou.

Takže další týden za náma a do porodu zbývá přešít ještě zhruba 7 týdnů.

Na základě vyprávění uživatelek připravila Andrea Veselá.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Červenec 2012 / 1 - diskuze

 • Evičko, Tvá práce je opravdu zajímavá. Něco takového by mě taky bavilo. A nejdůležitější je, že je u toho legrace a člověka práce baví. Vaše princezna je krásňoučká. 3D fotka se povedla. Tak ať už nejsou taková horka, která by Tě zmáhala      

  Jituš, já žasnu, co všechno nezvládáte. A musím jen dodat, že se taky na tu Vaši dcérušku moc moc těším      
  škubanek   | 16.07.2012 21:46:43
  Reagovat | URL příspěvku
 • Evi, Apolenka je moc hezoučká, ta bude určitě po mamince   tak pěkně odpočívej a v práci zpomal  

  Jituš, 7týdnů uteče jako voda, jsem na vaši holčičku moc zvědavá, určitě bude krásná   potvoráčci už se určitě těší na sestřičku  
  jezurka   | 10.07.2012 22:30:46 | Reakcí: 1, poslední: 11.07.2012 22:47:34
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE:
   Jéé děkuji, ale já spíš doufám, že bude po tatínkovi -tmavé oči, tmavé husté vlasy, to bych jí přála mnohem víc :)
   evasantos   | 11.07.2012 22:47:34
   Reagovat | URL příspěvku
 • Evi, fotka Apolenky je senzační, normálně vidím tvého manžela.  A ten pracovní projekt je moc zajímavý, doufám, že nám k tomu ještě něco napíšeš. 

  Jitko, ty nemáš chvilku klidu, fakt, pořád něco. Doufám, že už je potvorákům lépe.  A vypraná výbavička značí jediné, už se to blíží!   
  Evulik25   | 10.07.2012 19:51:08 | Reakcí: 1, poslední: 11.07.2012 23:08:57
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE:
   Děkuji :) tento 3D ultrazvuk je vážně senzační, člověk může miminko krásně vidět, byli jsme s manželem opravdu nadšení.
   evasantos   | 11.07.2012 23:08:57
   Reagovat | URL příspěvku
 • Evičko, to je fajn, že je Apolenka 100% 

  Jituš, přeju hodně sil do finále 
  tygřímáma   | 10.07.2012 18:37:49 | Reakcí: 1, poslední: 11.07.2012 23:11:45
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE:
   Já doufám, že už se to nezmění :D Nakonec se na holčičku moc těšíme. A jak jsme se schodly v kurzu, je teď holt vlna holčiček :D
   evasantos   | 11.07.2012 23:11:45
   Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Dobrý večer ,obracím se na vás s prosbou.
Jsem zaměstnaná od 01.09.2020 nikdy před tím jsem neměla podepsanou pracovní smlouvu, jen dohodu.Minulý týden jsem se dozvěděla že jsem těhotná.Termín porodu mám stanovený kolem 13.7.2021.
Budu mít nárok na mateřskou?
Jde čerpat mateřská dovolená jen 6-8týdnů před porodem nebo lze přejít na mateřskou dnem porodu?
Mám vcelku namáhavou práci, kdybych šla marodit, mateřská se vypočítá z nemocenské nebo z vyměřeného základu co mám psané v pracovní smlouvě?
Předem vám moc děkuji za odpověď

Dobrý den,
pro nárok na peněžitou pomoc v mateřství (PPM) je potřeba k datu nástupu na PPM splnit podmínku alespoň 270 dní nemocenského pojištění za poslední 2 roky. Zároveň je potřeba na PPM nastoupit v době trvání zaměstnání (pojištění) nebo v ochranné lhůtě po skončení zaměstnání. Na PPM je možné nastoupit v rozmezí od počátku osmého do počátku šestého týdne před očekávaným dnem porodu. Při nástupu na PPM 6 týdnů před termínem porodu by Vám nárok na PPM měl těsně vyjít, pokud Vám pracovní poměr neskončí dříve. Bude také záležet na datu očekávaného porodu, které lékař uvede v žádosti o PPM.  Započítává se i doba případné pracovní neschopnosti při trvání pracovního poměru. Do potřebných 270 dní by bylo možné započítat i práci na dohodu, pokud z ní bylo odváděno pojistné a spadá do období 2 let před nástupem na PPM.
Pokud byste chtěla pracovat déle (např. až do porodu), je to možné, ale začátek podpůrčí doby PPM by se počítal od počátku šestého týdne před termínem porodu a k tomu datu by se také posuzovalo splnění podmínek pro nárok na PPM. Pokud byste byla v pracovní neschopnosti z důvodu rizikového těhotenství a měla byste nárok na PPM, lékař by musel pracovní neschopnost ukončit nejpozději k počátku šestého týdne před termínem porodu. Pokud byste neměla nárok na PPM, je možné čerpat nemocenské do konce šestinedělí. Denní vyměřovací základ pro výpočet výše PPM se vypočítá z Vašeho skutečného výdělku od nástupu do zaměstnání, případné dny v pracovní neschopnosti se z výpočtu vyloučí.

Ing. Lenka Kozlová | Babyonline | dnes, 09:24
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce
×