Inzerce
Inzerce
Inzerce

Rodíme společně s BOL - duben 2012 / 2

Eva poprvé vyzkoušela těhotenské kalhoty, jak se v nich cítí? Proč Jitce nevyšel velký UTZ? Kde se Pavla příjemně odreagovala a jak si užila vystoupení své dcery Elišky? Jak se Dana rozloučila se svými studenty angličtiny a jak dopadly odběry krve? A co rozesmálo Lucku? To všechno se můžete dočíst v aktuálním vydání Rodíme společně s BOL!

 

Sponzorem ONLINE projektu Rodíme společně s BOL je společnost Feedo.cz, která každé z pěti rodiček po porodu věnuje dárkový poukaz na nákup v hodnotě 1.000 Kč.

Inzerce

Rodičky rovněž obdrží NOVINKU vydavatelství Babyonline, publikaci Zdravé těhotenství.

 

Inzerce

Evasantos - 13. týden

Unavený týden

Milé Bolky, všechny Vás moc zdravím! Připadám si čím dál víc neužitečná. Tento týden byl zatím nejnáročnější. Měla jsem hodně schůzek v pozdějších odpoledních hodinách a tak jsem nemohla odpočívat tak jako v minulém týdnu a bylo to znát. Večer po sedmé hodině už jsem se zvládla jen osprchovat a uložit ke spánku a ráno jsem se probudila až po 10-12ti hodinách spánku. Ještě že si svoji pracovní dobu můžu upravit dle sebe a že mám tak pozorného manžela, který uvaří, uklidí a se vším mi pomůže. Tento týden jsem to opravdu ocenila. Obdivuju vás všechny maminky a těhulky v jednom, postarat se sama o sebe a ještě o malé .... já si to teď vůbec neumím představit.  

Bříško roste

Jak už jsem psala minule, hrozně nás překvapilo, jak rychle vykouklo bříško. Teď, když si vezmu nějaký těsnější svetr, už rostoucí miminko nezapřu.:) Je to krásný pocit, jen mám trochu obavy, že budu mít opravdu břicho jako balón a přiblížím se slušně živenému hrošíkovi. Tento týden už jsem měla i těhotenské kalhoty, které jsou mi mnohem pohodlnější, než moje klasické. Teď už své těhotenství moc netajím, ne že bych se chlubila na počkání, ale jak mi říkala moje kamarádka, dobré zprávy se nesou rychle. Naopak ke mně přichází i dobré zprávy z okolí a psala mi moje kamarádka z vysoké, která má termín v listopadu, a další dvě, které mají termíny v průběhu léta.Nevolnosti přicházejí, když jsem hladová

Co se v tomto týdnu podstatně změnilo, jsou moje nevolnosti. Už je mi špatně od žaludku, pouze když jsem hladová. Vypadá to skoro, jako by mě miminko nutilo jíst víc a pravidelně. Pomalu tak začínám přecházet z nechutenství ke žravosti - naštěstí má to malé nejvíc rádo ovoce a zeleninu, takže věčně chroupu mrkev, okurku nebo jablíčko. Vůbec nejdůležitější je, abych si nezapomněla dát každý den pomeranč, nebo alespoň pomerančový džus, to se jinak prcek zlobí. :) Pokud nějakou svačinku vynechám, hned se mi udělá špatně, ale je to trochu jiný pocit, než ty nevolnosti, které mě trápily dříve.

Příští týden nás čekají odběry a NT screening

V nadcházejícím týdnu mám naplánovanou další kontrolu, odběry a NT screening, tak jsem malinko nervózní a doufám, že bude vše v pořádku. Těším se na ultrazvuk, až zase miminko uvidím. Také bych si chtěla domluvit těhotenské cvičení. Těším se, že si k procházkám přidám i jiný pohyb a hlavně, že se potkám s dalšíma maminkami z okolí.
 

Val.J35 - 21. týden

Velký ultrazvuk se bohužel nekonal

Tak minulý týden byl poměrně klidný. Jediné, co se nezdařilo, byl velký UTZ. Objednaná jsem byla na úterý na 14. hodinu, ale pokazilo se vše, co se pokazit mohlo. V pondělí odpoledne jsem vyzvedávala potvoráky ze školky a dověděla se, že Jirka má kašel. To bohužel znamenalo nechat ho další dny doma. V ošklivém počasí, které vládlo, jsem ho nechtěla tahat sebou do Brodu autobusem, hlídací teta bohužel neměla čas a samotný takhle dlouho být doma nemůže. Od úterního rána jsem se marně snažila na tu polikliniku dovolat. Ano, na ústřednu jsem se dovolala, ochotně mě přepojovali k doktorovi, leč tam pracují v utajení, takže telefony evidentně neberou. No nic, budu doufat, že se s nimi domluvím, dříve než porodím. Ale přiznám se, že volat 4-5krát denně někam, kde prokazatelně někdo je (to mě prozradili na té ústředně) a zjistit, že telefony nezvedají je pěkně otravné.

Takže plán příštího týdne - dostat vetřelce na velký UTZ.

Inzerce

Jezurka - 28. týden

Velikonoční pondělí

V pondělí jsme vstávali brzo, přišli koledníci. Eliška rozdávala vajíčka, která sama vyráběla a Verunce se zase líbilo běhat po bytě a nechat se honit šmigrustníkama. Mně se to tak moc nelíbilo, miminko už chce svůj klid a nejlíp mu vyhovuje, když ležím na gauči.

Inzerce

Brouček se zakulacuje a přibírá

Myslím, že mimčo zodpovědně přibírá. Jednak se cítím čím dál víc kulatější a taky na mě sem tam vystrčí nožku nebo prdelku. Potom není bříško souměrné, ale šišaté. Jsem zvědavá, kolik jsem zase přibrala. V pátek jdeme na poradnu, takže uvidím.

Příjemné odreagování na keramice

Každé úterý dojíždím do práce, mám kroužek flétny a keramiku pro handicapované.  Mezi dětmi se odreaguji, a i když jsem večer vždycky unavená, je to příjemná změna. V keramice mám jednu slečnu, která se ráda objímá, a musím si dávat pozor, aby neumačkala miminko.

Pokojíčky – asi začínám hnízdit

V knize o těhotenství jsem se dočetla, že v třetím trimestru začínají maminky hnízdit – uklízejí a přestavují domov. U nás se to projevilo plánovanou přestavbou dětského pokoje. Eliščin pokoj, který měl původně 35m2, se rozdělil stěnou na dva menší. Přijel náš kamarád zedník a s manželem měli stěnu za dva dny hotovou. Já lakovala dveře, stěhovala věci, vařila, pekla a starala se o Verunku a domácnost. Pak jsme část pokojíčků vymalovali oranžovou a zelenou barvou, jak si přály holky. Teď už nás čeká jen velký úklid, nákup nábytku, koberců a hlavně nové postele pro Verunku, aby uvolnila malou postýlku miminku. Jsem zvědavá, jestli ji a hlavně místo v ložnici u maminky a tatínka přenechá dobrovolně.

Plavání

Po třech týdnech jsme měli další lekci plavání. Verunka se moc těšila a řádila ve vodě jako tygr. Plavání bylo super, všichni jsme si odpočinuli a odreagovali se. Chtěla jsem pořídit fotku bříška, ale v plavkách už se na internet vystavit nemůžu, tak aspoň přidám fotku naší rodinky.

Víkend a Eliščino vystoupení

Víkend byl deštivý a pracovní. Eliška byla celou sobotu na festivalu Divadelní žatva – vystupovala se svou bubenickou skupinou v jesenickém divadle. Vystoupení bylo perfektní. Až na Verunku, která celou dobu všechno nahlas komentovala: „Eliška kde je? Eliška bubnuje? Pán fotí? Pohádka bude?...“ Po půl hodině jsme museli odejít. Neděli už jsme jen odpočívali. Mimčo je hodné, ale břicho se pořád zvětšuje a při větší námaze tvrdne.

Co nás čeká v příštím týdnu?

Příští týden budu hlavně uklízet a dodělávat pokoje, snad bude miminko rozumné a bude spolupracovat.

V pondělí má Eliška třídní schůzky. V pátek nás s mimčem čeká poradna a UTZ - třeba se umoudří a ukáže, jestli je opravdu holčička nebo schovaný kluk. Taky už mi asi pan doktor vypíše žádanku na mateřskou dovolenou.

Do porodu nám zbývá asi 12 týdnů a 3 dny.
 

Danicka84 - 34. týden

Velikonoce a kontrola na diabetologii

Pondělí bylo velikonoční, takže ve znamení volna a odpočinku. K obědu jsme měli pizzu z krabice, nechtělo se mi vůbec vařit (poslední dobou se mi nechce skoro nikdy, haha).
V úterý ráno jsem vyrazila na kontrolu na diabetologii. Překvapilo mě, že jsem měla krevní hodnoty cukru úplně v pořádku, ale pro změnu se mi objevil cukr v moči. Jenže to bylo jen díky tomu, že jsem den před testem byla u McDonalda, dala si cheeseburger, colu, hranolky a zmrzlinu. No, takže takovou dietu já držím, hehe. Obecně se mnou doktorka byla spokojená a i měla dobrou náladu a vyptávala se, jestli čekám kluka či holku a tak.

Prohlídka porodnice se bohužel nekonala

Každé úterý odpoledne probíhají prohlídky porodnice, ale člověk tam musí ráno zavolat a zjistit, jaký je stav, jestli se moc nerodí. Bohužel, zrovna bylo hodně porodů, proto mi doporučili zavolat si zase příští týden. Ale já se obávám, že situace bude stále stejná, rodí se hodně pořád! V naší porodnici je pět boxů a jsou věčně plné.

Kontrola na gynekologii a rozloučení se studenty angličtiny

Ve středu jsem šla na kontrolu na gynekologii. Kupodivu, cukr v moči jsem neměla žádný, k obecnému pobavení. Následovala klasika – vážení (dosud jsem přibrala 5-6 kg), měření tlaku, monitor. Malej se tam zase kroutil, až se sestra smála, jak živé to dítě je, že obecně musí po ránu děti na monitoru budit. Jinak mi doktor doporučil klidový režim, vevnitř se začíná něco dít a děloha přestává být tichým společníkem. Odpoledne jsem ukončila kurz angličtiny se soukromými studenty, zašli jsme si na zmrzlinu, popovídali si, slíbili si, že v září zase začneme (kdo ví) a rozloučili jsme se.

Návštěva u kamarádky a sraz s kamarádkou z předporodního kurzu

Ve čtvrtek jsem byla na návštěvě u kamarádky, co má pětiměsíčního chlapečka. Bylo to moc fajn setkání. Odpoledne jsem pro změnu měla sraz s nastávající maminkou Míšou, kterou jsem poznala na předporodním kurzu. Chvilku jsme pobyly v kavárně a pak ona musela spěchat domů, protože jí končily vycházky, má rizikové těhotenství.

Ne příliš podařené odběry krve

V pátek jsem šla na odběr krve. Sestra konstatovala, že mi od minula totálně zmizely žíly, píchla mě úplně jinam, než vždycky a já jen viděla, jak se mi ta žilka rozprskla, jak to bolí a jak se mi pomalu dělá modřina. Dnes to místo má vyloženě zajímavou barvu. Odpoledne odjel manžel na chalupu k rodičům slavit opožděně svůj svátek a já věnovala páteční večer praní a žehlení.

Dokoupení věcí pro miminko a noční bolesti břicha a průjem

V sobotu jsem byla v „Bejby centru“, kde jsem dokoupila nějaké nutnosti pro miminko, pak jsem vyrazila na nákup a celá zplahočená (všude cestuji MHD nebo pěšky) jsem dorazila domů. To už mi bylo jasné, že jsem to nějak všechno přehnala a že mi dost tvrdne břicho. Navečer, když se vrátil manžel, se přidaly i menstruační bolesti.
V noci ze soboty na neděli jsem musela neustále na wc. Ráno jsem vstala a cítila jsem, že mi není vůbec dobře. Bolely mě kosti, třísla, nohy a hlavně břicho, to jsem měla tvrdé jako kámen. Opakoval se i mírný průjem, který mám už několik dní. Nebyla jsem schopná ani uvařit, proto jsme si sjeli na oběd. Bolest trochu ustoupila po tabletkách hořčíku, ale stejně mi až do večera vůbec nebylo dobře a jen jsem polehávala.

První termín porodu je již za měsíc

Mám přesně měsíc do prvního termínu a převládá ve mně pocit, že to nevydržím tak dlouho. Začíná mi být dost často špatně a stavy, jako jsem měla v neděli, se opakují. Vím, že bych na tom mohla být daleko hůř, že se všechno zatím dá zvládat, ale nějak se mi to prostě nelíbí. Dobalím tašku.
 

Luciasek84 - 37. týden

Těhotenství strašně rychle utíká

Kdysi mi někdo říkal, že druhé těhotenství žena snad ani nestihne prožívat. Musím mu dát za pravdu. Do chytré knížky o vývoji miminka jsem se podívala dvakrát, a to poprvé při krvácení v prvním trimestru  a podruhé, když mi doktor řekl, že už Ferda tlačí hlavičkou, tak jsem kontrolovala, jestli by už miminko v případě náhlého porodu přežilo. Jinak sleduju mé rostoucí bříško jako z rychlíku. Až je mi to líto, protože rozhodně vím, že více dětí neplánujeme. Proto když píšu tento deníček a koukám na kalendář, že zbývají 3 týdny do porodu, je mi nějak úzko. A tento stav je asi mottem pro celý uplynulý týden.

Obavy z péče o obě děti

Začínám se bát, a to nejen porodu, ale hlavně toho že mi to strašně rychle uteklo a já vlastně pořád nemám nic připraveno. Nevím, jestli jsem připravená strávit 4 dny bez Barušky (nejsem a nebudu) a hlavně, vím, tisíckrát omílané téma, ale já se normálně bojím toho, co přijde, až se vrátíme domů. Máme sice tatínka na jedničku, který se zvládne postarat o všechno, ale stejně. Dovolená jednou skončí a budu tu na obě děti sama. Navíc z Barušky je za poslední týdny největší mamánek na světě a nehne se ode mě na krok. Podle mě cítí, že se něco děje, protože takhle se nikdy nechovala. Ukládat do postýlky musím jen já, utěšovat jen já, pořád mě objímá, pusinkuje. A to ještě před měsícem byl vyvoleným číslo 1 tatínek. No, nervy pracují na plné obrátky.

Pracovní Velikonoční pondělí a vtipná hláška sousedovic chlapečka

Týden začal velikonočním pondělím, které jsme strávili tak trochu pracovně. Protože jsme žádné koledníky nečekali, vrhli jsme se na úpravu kytiček a přesazování. Jaké bylo naše překvapení, když pak zazvonil tříletý soused a jeho první slova byla „jé tati podívej, jaký tam mají bordel“:)) Na zemi papíry od kytek, hlína, mezitím Barušky lopatička (musela nám přeci pomáhat) a poházené hračky. Vrcholem asi bylo naše pracovní oblečení. No svátek jak má být, styděla jsem se ještě večer.:)) Bohužel jsem také večer zakončila těhotenskou nevolností, na záchodě jsem strávila půlku noci a druhý den jsem myslela, že mi tak špatně asi ještě nebylo.

Poslední kontrola u lékaře dopadla na výbornou

Ve středu jsem absolvovala úplně poslední kontrolu u lékaře, srdíčko v pořádku, takže mé obavy byly zbytečné. A byla jsem propuštěna z obvodní gynekologie a předána porodnici.

Oslava narozenin, setkání s kamarády

Zbytek týdne byl hodně hektický na zařizování soukromých věcí ve městě a víkend jeden z nejpohodovějších za poslední dobu. V sobotu jsme měli oslavu tatínkových narozenin s návštěvou velkého dětského hřiště a v neděli pak setkání s kamarády, které se protáhlo na celý den.

A co je v plánu tento týden? Zabalit tu tašku. Tak jdu na to :)

Na základě vyprávění uživatelek připravila Andrea Veselá.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Duben 2012 / 2 - diskuze

 • Evi, smím se zeptat, kde s manželem bydlíte? V Praze?

  Pavlo, ani jsem nevěděla, že děláš keramiku s handicapovanými dětmi. U Evičky ve škole je taky taková objímací holčička. Má sílu jako býk.
  tygřímáma   | 19.04.2012 11:57:01 | Reakcí: 5, poslední: 20.04.2012 08:45:40
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE:
   Ahoj tygří mamko :) my bydlíme kousek od Brna, manžela jsem nalákala z poměrně velkého města z obrovské země do malé vesničky v okrese Vyškov :D Ale je tu spokojený, alespoň mi totak tvrdí :)
   evasantos   | 19.04.2012 22:47:07
   Reagovat | URL příspěvku
  • \
   RE:
     jo jsou to moje zlatíčka - mám keramiku už 5let a pořád se mi vrací stejné "děti" - na fotce je jen půlka a objímací Miška tam zrovna vyfocená není, ale máš pravdu, že má velkou sílu.. když má špatnou náladu, tak škrábe a štípe - sebe i okolí, ale když je spokojená, tak je zlatá  
   příští rok už je bude mít někdo jiný, nebudu s mimčem stíhat, tak mi bude po nich smutno  
   jezurka   | 20.04.2012 08:19:52
   Reagovat | URL příspěvku
 • Tak jsem si dnes zase krásně početla   příběhy jsou úžasné a před některými smekám.

  Luci pokaždé když čtu tvůj příběh,tak se s ním naprosto stotožním,protože u mě to probíhá téměř nastejno,ikdyž u dcery je stále na prvním místě tatínek,protože ho vydí málo (je celý den v práci) a navíc z nás jsem ta přísnější já,asi i tím že téměř 4 roky jsem s Barčou neustále.Také jsem velmi zvědavá jak to přežiju až budu v porodnici (ikdyž poslední dobou docela fakt zlobí a mě dokáže hned spousta věcí vytočit   ) a také mám trochu strach jak to zvládnu pak víceméně sama se dvěma dětmi.

  Tak se všechny držte a hodně odpočívejte  
  mazurec   | 19.04.2012 11:23:48 | Reakcí: 1, poslední: 20.04.2012 17:21:37
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE:
   No to že se mi po ní bude stýskat neznamená že bych jí nejradši nevystřelila na Mars :DD Jenže já jí mám přes den občas plné zuby a večer když na ní koukám jak spí tak bych jí nejradši sežrala  

   Ty se taky opatruj!
   luciasek84   | 20.04.2012 17:21:37
   Reagovat | URL příspěvku
 • bezvadné vyprávění!   Evička dala krásnou fotku s bříškem   takovou sportovní postavičku bych chtěla taky mít!!    
  Jitka určitě příště zveřejní nové zajímavosti o vetřelečkovi  
  Danuško ty nás tady pěkně strašíš! Pěkně odpočívej, nikde netrajdej a hlavně už dobal tu tašku!    
  a Luci mám stejný pocit jako ty, nestíhám si to poslední těhu ani užít, jak rychle to utíká.. nemám čas a ani chuť tak jako kdysi číst časopisy o miminkách, chystat výbavičku, zaznamenávat si všechno okolo těhotenství a těšit se na mimčo.. strašně rychle to letí a pořád je něco jiného důležitého     ale vytisknu si rodíme společně a těhotníček a budu mít pro miminko apsoň památku, jak jsem to prožívala  
  ty se pěkně opatruj a nenervuj se, tatínek to s Baruškou krásně zvládne! jo a dobal si konečně tu tašku!!!!
    holky krásný týden a ať už je venku hezky a můžem oblíknout jarní modely      
  jezurka   | 17.04.2012 23:00:38 | Reakcí: 3, poslední: 20.04.2012 17:19:54
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE:
   jéé, děkuji za kompliment ale nenech se mýlit, ono na fotce se toho dá hodně skrýt :D
   Opravdu tě obdivuji jak to všechno zvládáš a kde na vše bereš energii, přestavba pokojíčku, vystoupení, obě holčičky, plavání, kroužky ...to je opravdu úžasné!!! A s takovým optimismem, musím říct že to dodává síly i mě, která se teď považuji za největšího povaleče v okolí :) 
   evasantos   | 19.04.2012 22:55:08
   Reagovat | URL příspěvku
   • \
    RE:
    síla došla, tento týden se taky povaluju..       a pěkně odpočívej, máš na to právo a až se mimčo narodí, bude to zabíračka   já mám zase tu výhodu, že nesháním výbavičky, kočárek, nemusím chodit do práce a každé ráno vstávat..
    jezurka   | 20.04.2012 06:55:55
    Reagovat | URL příspěvku
  • \
   RE:
   Opravdu je to těhotenství jak z rychlíku. Až je mi líto že už to nikdy nezažiju (teď machruju, zrovna malej nekope       )
   luciasek84   | 20.04.2012 17:19:54
   Reagovat | URL příspěvku
 • Evi, máš krásné bříško, já ve 13.týdnu neměla vůbec nic.
  Jituš, těším se na zprávy z UTZ a mám radost z amnio.
  Pavli, ty dáváš vždy takové pěkné fotky, myslím, že se mi o tvých dětech tuhle i zdálo, fakt, se všichni tak usmíváte a ulpíváte mi v myšlenkách 
  Luci, jsem napnutá jak kšandy, kdy to u tebe vypukne!
  danicka84   | 17.04.2012 20:23:29 | Reakcí: 2, poslední: 19.04.2012 23:02:25
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE:
   jej děkuji   jsou to zlatíčka!
   ty máš tentokrát taky dobrou fotku, pěkně tě potrápili  
   jezurka   | 17.04.2012 22:44:34
   Reagovat | URL příspěvku
   • \
    RE:
    Dani děkuji, taky jsem bylahrozně překvapená zvlášť jak rychle a zničehonic vykouklo. Už je to takové potešení,manžela to pořád nutí hladit mi ho :D Jen mám ale obavy, jestli poroste tímto tempem, aby ze mě nebyla pořádná slonice :D
    Ty se teď drž a hodně se šetři, držím moc palce!!!
    evasantos   | 19.04.2012 23:02:25
    Reagovat | URL příspěvku
 • Evi - bříško máš už opravdu pěkné. Díky za tu fotku.

  Jituš - ty a doktoři to je evergreen :)) Doufám, že aspoň uvidíme Janičku no fotce z UTZ, až se tam dostanete.

  Jezurko - moc hezká fotka z kurzu. Opatruj se.

  Dani - ty už ale vopravdu koukej odpočívat. Klidový režim a ty couráš po krámech.    

  Luci - na paniku je času dost :)) Zabal tašku, ať jsi připravená a odpočívej. Myslím na tebe. Drž se.  nadule1   | 17.04.2012 14:54:13 | Reakcí: 2, poslední: 17.04.2012 22:47:04
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE:
   joo, já bych pořád courala, to je fakt  Ale už to moc nejde. Dnes mi hodinové stání na porodním boxu stačilo, myslela jsem, že mi dítě vypadne rovnou tam 
   danicka84   | 17.04.2012 20:20:56
   Reagovat | URL příspěvku
  • \
   RE:
   děkuji   pokusím se příště propašovat fotku s bříškem, ať tady máte našeho mimouška v hlavní roli  
   jezurka   | 17.04.2012 22:47:04
   Reagovat | URL příspěvku
 • holky všechy, držte se a Lucinko, na tebe myslím pořád, už to máš fakt za pár 
  ivulisek   | 17.04.2012 08:01:25 | Reakcí: 2, poslední: 17.04.2012 22:47:47
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
 • Moc prajem maminkám aby vše prebiehalo aj nadalej v poriadku.Obdivujem jak je Jezurka akčná u Daničky to vyzerá,že miminko už klesá a Luciasek nám asi za chvíli porodí.Tak sa držte 
  nathalis   | 17.04.2012 07:04:56 | Reakcí: 2, poslední: 17.04.2012 22:48:50
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Špinění po sexu

| Glassstar | 20.02.2024, 21:04

Dobrý den,
asi před týdnem jsem měla s přítelem sex. Poté jsem začala lehce špinit a zatím to nepřestává, ale ani se to nijak nestupňuje (že by to přecházelo v menstruaci). Beru HA a menstruaci bych neměla dostat ještě týden. Mám zkusit počkat do menstruace nebo se rovnou objednat na gynekologii? Děkuji mnohokrát za odpověď

Dobrý den,

takto příčinu špinění určit nelze, může se jednat o nějaké podráždění pochvy, nebo hormonální nerovnováhu při užívání antikoncepce, atd. Pokud Vaše potíže přetrvávají, kontaktujte svého gynekologa a domluvte se s ním.

MUDr. Pavla Zahrádková | Babyonline | 21.02.2024, 16:25
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×