Inzerce
Inzerce
Inzerce

Rodíme společně s BOL - duben 2012 / 1

Kdo se chystá k Evě na návštěvu a kdo jí bude v prvních měsících pomáhat s miminkem? Čeká Jitka chlapečka nebo holčičku a jak dopadly výsledky amniocentézy? Jak u Pavly dopadl test na těhotenskou cukrovku, jak probíhal a co ji na něm zarazilo? Co vystrašilo Danu a jak strávila Velikonoce? Proč Lucku čeká ještě jedna návštěva u gynekologa a proč se bojí zubaře - to vše již v dnešním vydání. :)

 

Sponzorem ONLINE projektu Rodíme společně s BOL je společnost Feedo.cz, která každé z pěti rodiček po porodu věnuje dárkový poukaz na nákup v hodnotě 1.000 Kč.

Inzerce

Rodičky rovněž obdrží NOVINKU vydavatelství Babyonline, publikaci Zdravé těhotenství.

 

Inzerce

Evasantos - 12. týden

„Už mám těhotenskou průkazku.“

Pomalu končím první trimestr a uvědomuji si, jak rychle ten čas letí. Ještě nedávno jsme se radovali nad testem a teď už na ultrazvuku obdivuji malilinkaté ručičky. V týdnu jsem byla na kontrole a dostala těhotenskou průkazku. Na ultrazvuku jsem byla překvapená, jak velký pokrok miminko za ty dva týdny zvládlo. Z panďuláčka už byl malinký tvoreček, krásně byly vidět ručičky, nožičky a i zadek na mě vystrkoval. Pan doktor mě ujistil,že je vše, jak má být a objednal mě za 14d ní na odběry a NT screening.Z ničeho nic se ukázalo bříško

Tento týden mi z ničeho nic, téměř ze dne na den vykouklo bříško. Pořádnebylo nic vidět a najednou je pupík venku. Až mě to překvapilo. Musela jsem protřídit kalhoty a vyřadit trička, ve kterých už se necítím pohodlně.

Začátek chystání výbavičky

I když jsem se zařekla, že nebudu nic nakupovat do doby, než budu vědět, zda čekáme chlapečka nebo holčičku (anebo minimálně do konce prvního trimestru), jsem si v tomto týdnu domů přivezla první část výbavičky. Byla jsem totiž navštívit kamarádku, která mě podarovala několika krásnými kousky oblečení, které už její holčičky neoblečou a které na sobě měly sotva jednou. To mě trochu vyprovokovalo k sepsání seznamu věcí, které budu,nebo bych případně mohla potřebovat. Také jsem si sepsala seznam věcí, které bych ještě před narozením miminka chtěla zvládnout. A až přijde ten slibovaný přísun energie, a pevně věřím, že přijde, tak se na vše vrhnu.

Telefonát s tchýní a pozvání do ČR

Manžel volal svojí mamince a nadhodili jsme téma její návštěvy Česka, až se miminko narodí. Byla tím nápadem přímo nadšená a podle plánů by mohlapřijet těsně před tím, než se miminko narodí a zůstat s námi tři měsíce. Takže by s námi oslavila Vánoce a v lednu by se vrátila opět do teplejších krajin. Já takalespoň budu mít neocenitelného pomocníka a ten náš mrňous bude moct být s babičkou (a ona s ním) hned od začátku. Moc se na ni těšíme, a i když si růžově maluji, jak to všechno budu po porodu sama zvládat, určitě mi potomkaždá pomoc přijde vhod.

Jak u nás probíhají Velikonoce

U nás se na Velikonoce vždy schází celá rodina, přijel dokonce i můj bratr, který žije v Rakousku, a v podstatě celý víkend jsme trávili v rodinném kruhu. Hodně se jedlo, pilo a povídalo. Vyšlo to moc pěkně a byl to moc příjemný víkend, i když počasí vůbec nepřálo a ukazoval se pravý apríl. V neděli jsem obarvila vajíčka a nazdobila stůl. Mám ráda veselé velikonoční barvy a vajíčka vždy barvím do spousty odstínů. Jen manžel stále nedokáže pochopit náš zvyk se šleháním žen pomlázkou a odmítá mě bít (i když jen symbolicky). U nich je zvykem si měnit čokoládová vejce, čím víc ten člověk pro vás znamená, tím větší vajíčko mu vyberete.
 

Inzerce

Val.J35 - 20. týden

Výsledky amniocentézy a odtajnění pohlaví dítěte

Tak minulý týden proběhl ve znamení dobrých zpráv. Výsledky amnia dopadly výborně a já už také vím, že vetřelec bude holčička. Teď už ji čeká jen podrobný UTZ, na který jdu příští týden.

Odpočinek s jedním dítětem a Jituška na výletě

Co se týká potvoráků,tak Jirka přebral Jitčin kašel, takže byl zase celý týden doma. Výhodou bylo snad jen to, že zdravá Jituška ochotně do školky chodila, dokonce si prosadila, že půjde i ve čtvrtek. Asi by šla i v pátek, ale vzhledem k tomu že měla slíbený výlet s mojí kamarádkou, zůstala doma a už od rána prudila, kde ta teta je. Nakonec odjížděly v pátek po obědě a vracely se až v sobotu odpoledne. Musím říct, že Jirkovi to ani trochu nevadilo. Mohl jet taky, ale nechtěl a já si říkala, jaký je doma bezva klid. Prostě mít doma jen jednoho potvoráka je balzámem na nervy.

Neviditelný zajíc a velikonoční nadílka

Zbytek Velikonoc jsme prožili v podstatě flákáním, venku totiž počasí nepřálo. Buď sněžilo málo, nebo ještě víc, a tak jsme se zabavili doma. V pondělí děti potěšil neviditelný zajíc, který přinesl každému trochu dobrot a tím je pro nás tento svátek vyřízený.

Jezurka - 27. týden

Miminko je hravé

Právě jsem si uvědomila, že jsme se s broučkem přesunuli do poslední třetiny a začínáme finišovat. Na miminku je to znát, dožaduje se komunikace, nacvičuje přemety, vystrkuje nožku a ťuká na mě, když si chce hrát. Já se snažím všechno dělat jako dřív, jediné, čemu se vyhýbám, je tahání těžších věcí a schody. Po tahání prádla z prádelny nebo nošení Verunky do schodů mi totiž spolehlivě začne tvrdnout břicho. Takže hodně pomáhá manžel a Verunka už musí všude ťapkat sama. Taky beru preventivně hořčík.

Inzerce

Verunka začíná na miminko žárlit – dožaduje se nošení, hraní a mazlení a nebere výmluvu, že se miminku např. skákání po maminčině břichu nelíbí.

Klavírní koncert

V pondělí jsme měli dlouho očekávaný klavírní koncert. Eliška vystupovala v Priessnitzových lázních na koncertě ZUŠ Jeseník. Bylo to moc dojemné a skladby se jí povedly. Konečně se jí splnil sen a zahrála si na bílé piano přímo ve foyer lázní.

Glukózový toleranční test
Ve čtvrtek jsem absolvovala test na těhotenskou cukrovku. I když je to už běžné vyšetření, můj lékař na něj posílá jen některé těhotné. Nezdálo se mu, že rychle přibírám. Test nebyl tak hrozný, jak jsem očekávala, cukrový roztok jsem vypila bez problémů a dvě hodinky utekly díky knížce rychle. Výsledky jsou v normě: před glukózou 3,6 mmol/l (ref. meze 3,0-5,5), 1 hod po glukóze 5,9 mmol/l (ref. meze 3,0-8,8) a 2 hod po glukóze 5,7 mmol/l (ref. meze 3,0-7,6).

Co mě ale zarazilo, dělali mi pouze odběry z prstu. Měla jsem dopředu zjištěno, že by odběry měly být z žíly, ale ty v naší laboratoři nedělají. Jsem ráda, že test dopadl dobře, neumím si ani představit držet dietu bez cukru.

Jak u nás probíhaly Velikonoce

Na zelený čtvrtek jsme s holkami upekly dva beránky. Obě hodně pomáhaly – Eli míchala těsto, zdobila a lepila očička. Verunka zkoušela, jestli je těsto dobré a očička ujídala.

Velký pátek jsme strávili doma úklidem, půst jsme díky tomu, že jsem těhotná, moc nedrželi, zato jsme si vyprávěli, jak vznikly a co znamenají Velikonoce.

Na bílou sobotu nám přijela návštěva z Hlučína. Holky se chlubily králíčky a Eliška zjistila, že si králičí mamina začala dělat pelíšek. Přestěhovali jsme ji do zvláštního kotce a příští týden snad budeme mít malé narozené králíčky. Eliška podle tygřího receptu vyrobila těsto a upekla výborné skořicové jidáše.

Velikonoční neděli jsme strávili spíše doma, letos jsme se nedostali ani na velikonoční mši. Eliška s Verunkou hledaly dopoledne zajíčka, což bylo letos ve sněhu a chumelenici dost náročné. Ale aspoň šla ve sněhu vidět cestička z vajíček a dobrůtek, které zajíčkovi vypadly z košíku. Nakonec našly malou výslužku a Verunka ani nechtěla jít domů, pořád chtěla hledat zajíčka dál.

Odpoledne jsme si zašli na výborný velikonoční oběd na blízký Parkhotel, kde mají vždy nádhernou velikonoční výzdobu a dětský koutek. Letos také připravili pro hosty pletení pomlázky. Tatínek i Eliška si upletli krásný tatar. Večer ještě Eliška ozdobila poslední vajíčka a nachystala si dobroty a stuhy pro koledníky.

Velikonoce byly klidné a pohodové. Jsem zvědavá, jaké budou příští rok a jestli se nám bude po zahradě za zajíčkem batolit holčička nebo chlapeček.

Příští týden bude pracovní, konečně nastává přestavba dětského pokoje a ořezávání stoleté lípy.

Do porodu nám zbývá asi 13 týdnů a 3 dny.

Danicka84 - 33. týden

Úklid po malování byl náročný

Minulou neděli jsem to trochu přehnala s úklidem po malování a celé pondělí mi nebylo moc dobře. Pobolívalo mě břicho a také se mi poprvé ozvala bolest všech kostí, co mám „dole“. Odpoledne jsem se byla projít s kamarádkou v lese a domů jsem se už sotva dovalila. Fakt mě bolelo úplně všechno.

V úterý mi opět nebylo dobře, stydká kost a stehna mě permanentně bolely. Do toho se mi začalo každé dopoledne dělat špatně od tlaku.

Nehoda „s plodovou vodou“ a vyzvednutí kočárku pro miminko

Ve středu mi pro změnu zase nebylo valně, miminko podivně kopalo do všech stran a zdá se mi, že už taky trochu kleslo níž, teď si opravdu dává záležet na „úpravě“ mého močového měchýře, kolikrát nemůžu vůbec sedět, protože ta škubavá bolest mě prostě nenechá. Tak pořád raději chodím nebo něco dělám. Odpoledne jsme jeli k manželovým prarodičům vyzvednout si peníze na kočárek, který nám už dorazil. Oni nám slíbili, že ho koupí, tak jsme chvíli poseděli, popovídali a vyrazili domů, protože já opět nemohla vydržet sedět na židli. Večer se mi stala nehoda s „plodovou vodou“. Kdo nečetl můj příběh v těhotenské diskusi, jen ve zkratce zopakuji, že jsem seděla na wc a zničehonic odněkud začala crčet do záchodu voda, tak jsem se různě dívala pod sebe a snažila se přijít na to, kde se ta voda bere, protože jsem se samozřejmě lekla, že ta voda jde ze mě. Na nic kloudného jsem nepřišla a ze mě žádná další voda neodtékala, ale stejně jsem nemohla celou noc spát.

Ve čtvrtek ráno jsem rozluštila hádanku, tu vodu pustil sám záchod, jelikož je něco rozbitého v nádržce a vždycky po spláchnutí ještě trochu vody dotéká do mísy. To se mi teda ulevilo. Odpoledne jsme jeli vyzvednout kočárek, který nám v obchodě sestavili a ukázali všechny funkce, tak jsem měla radost. Jeli jsme ho rovnou uschovat k tchánům, kde jsem se s ním trochu projela. Už se těším, až v něm poprvé povezu miminko. Rovnou jsme koupili i vaničku a v dalším obchodě jsem si koupila plovací kruh do porodnice. Bohužel je až moc malinký, úplně ho rozsedávám. No, hodila jsem ho do polosbalené tašky a uvidím, jestli si nakonec ještě nekoupím jiný. Podle fotky to vypadá, jako když se chystám na dovolenou, že?

Odběr vzorků krve

V pátek jsem celý den chodila do laboratoře, kde mi odebírali vzorky krve z prstu kvůli stanovení glykemického profilu. Zrovna se na mně zaučovala nějaká mladá laborantka a prsty mi rozpíchala úplně nešikovně a ještě mi málem zničila kalhoty. Kdybych si neřekla o roušku přes nohy, měla bych na kalhotách potoky krve. Na kontrolu do diabetologické poradny jdu v úterý, tak uvidíme, jaké jsou mé hodnoty cukru, i když tipuju, že ne moc dobré.

Sobotní nevolnost a stěhování nábytku

V sobotu ráno se opět ozvala každodenní nevolnost, zřejmě z tlaku, kdy jsem se chystala na nákup, ale nakonec jsem musela asi půl hodiny ležet se zvednutýma nohama, abych se trochu vzpamatovala. Vždycky mi tak nějak začne mravenčit břicho, pak to přejde do nohou a to tuším, že sebou brzy seknu. Sobotní odpoledne jsme věnovali s manželem stěhování nábytku z jedné místnosti do druhé, opět jsem si rozdráždila břicho a celý večer jsem proležela s nohama nahoře.

Velikonoce u rodičů

Velikonoce nijak moc neslavíme, ale jelikož manžel musel jet pomáhat se stavbou plotu na chatu a počasí bylo na draka, jela jsem sama ke svým rodičům, kde jsem si dala sváteční oběd a pohrála si se zvířátky, s mým psem a kočičkou, kterou mají naši úplně novou a je u nich jen pár dní. Večer jsem jela domů.

A jak se cítím?

Celkem slušně už začínám poslíčkovat, bolesti jako při MS mám každý den, do toho sem tam bolest stydké kosti, do toho bolest žeber, no začíná to být zajímavé. Moje matka, když mě v neděli viděla, spráskla ruce, že mám břicho nějak moc dole. Tak snad to nic neznamená. Uvidíme, ve středu jdu na kontrolu, snad se mimi nikam nechystá.

Luciasek84 - 36. týden

Návštěva zubaře tentokrát proběhla v klidu

Týden nám začal krásně, ale o víkendu se trochu pokazil. Ale popořádku. V pondělí mě čekala avizovaná návštěva zubaře. Všechny, co mě neznají zas tak dobře, upozorňuji, že návštěva zubaře je pro mě něco jako očistec. Zubaři mě opravdu nemají rádi a já se chovám jako malé dítě. Pusu sice na požádání otevřu, ale při každém nástroji, který zubař bere do ruky a já ho neznám, se dopředu ptám, co s ním bude dělat, jak moc to bolí a jestli je opravdu, ale opravdu bezpodmínečně nutné ho použít. Při slově zubní kaz mě oblije smrtelný pot. Návštěva zubaře v těhotenství však má své výhody. Kaz, který doktorka našla na horní čtyřce, totiž přeci nebude vrtat 4 týdny před porodem, tudíž mi pouze bezelstně oznámila, že až budu moc přijít a doma se zadaptujeme s miminkem, tak že jej vyvrtá. Blázínek, adaptovat se budu tak 18 let při představě tolika nástrojů a bolesti v puse. :)

Poslední kontrola u gynekologa se posunula ještě o týden

Další kontrolou měla být poslední návštěva u obvodního gynekologa. Doktorka mě sice potěšila, že se ještě vůbec nic nechystá, odebrala tedy stěry na streptokoka, zkontrolovala srdíčko, ale zároveň mi trochu záhadně řekla, že mám přijít ještě příští týden, že se na mě znovu koukne. No a neřekla proč a mě to stále vrtá hlavou. Sama sestřička byla překvapená. Tak doufám, že je vše v pořádku a že mě ve středu nečeká nějaké nemilé překvapení. Pohyby cítím, poslíčky také, cítím se vcelku dobře. Jediným problémem, který mohl vykouknout, je právě to srdíčko, které normálně moc nekontroluje, ale zase si říkám, že pokud by slyšela něco špatného, proč by čekala týden a neposlala mě rovnou na nějaké specializované vyšetření. Snad bude vše v pořádku.

Velikonoční víkend strávený na nákupech a návštěvách

Konec týdne byl pak trochu hektický. Ačkoliv Velikonoce neslavíme, Baruška se ráno budí s myšlenkou "pá" a obouvá si boty téměř 2 vteřiny po snídani (kterou zase vynechat nemůže, to pozor.:) Tak jsme využili toho, že krásně prší a jezdily jsme po návštěvách a nákupních centrech. Víkend jsem pak zasvětila menšímu úklidu, přípravou beránků a léčením maroda. Nevím, jak je možné, že je Barunka každý týden nemocná, ale v sobotu v noci pozvracela celou postýlku, v neděli pak měla zvýšenou teplotu a šílený průjem. Tak doufám, že se nevyklube nic zásadního.


A na závěr - stále nenachystaná taška do porodnice

Přípravy na miminko jsou v plném proudu, komoda se kupí oblečky, nákupy jsou dokončené. A taška do porodnice stále nesbalená.

Na základě vyprávění uživatelek připravila Andrea Veselá.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Duben 2012 / 1 - diskuze

 • Opět bezva počtení.

  Evi - držím palce, aby babička mohla přijet podle plánu a s miminkem ti pomohla. Evidentně máte pěkný vztah a věřím, že ta pomoc ti přijde vhod. I když na druhou stranu si říkám, že já jsem docela ráda, že u nás nikdo nebyl, protože kolikrát jsem nebyla za celý den schopná převléct se z pyžama a to bych asi při návštěvě nedala... :)

  Jituš - jsem ráda, že výsledky amnio vyšly v pořádku a na holčičku se hrozně těším!

  Jezurko - Eliška je šikulka. Neměla trému? Jinak to mazlení jsem řešila tím, že jsme si s Kubíkem vlezli do postele nebo sedli na zem a tulili se - taky jsem ho nechtěla pořád tahat.

  Daničko - ty se prostě musíš víc šetřit. Jsi křehoučká a miminko ti docela dává zabrat. Tu bolest stydké kosti si dobře pamatuju. Dobrá zpráva - při druhém těhotenství už nebolela :)))

  Lucinko - asi je paní doktorka jen pečlivá a chce si tě překontrolovat. A s tím zubařem si mě rozesmála :))

  Holky - všechny se držte a opatrujte! Myslím na vás.  
  nadule1   | 14.04.2012 11:24:25 | Reakcí: 2, poslední: 14.04.2012 23:42:57
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE:
   děkuji Nadi!   Eli je už otrkaná, trému měla, ale byla moc ráda, že může na bílém klavíru hrát, že ji ta tréma rychle přešla.. je totiž zamčený a normálně se na něm hrát nesmí  
   a s tím tulením to máš dobrý nápad, jenže Kubíček je zlatíčko a klidné dítě, narozdíl od našeho draka     když si s ní lehnu, tak na mě místo tulení okamžitě skočí a ještě si řekne: dva, tři, jedna, start!  
   jezurka   | 14.04.2012 21:31:14
   Reagovat | URL příspěvku
 • Holky,jste všechny báječné.Zvládáte to i přes některé potíže v pohodě a s úsměvem
  tygřímáma   | 14.04.2012 09:40:25 | Reakcí: 4, poslední: 15.04.2012 08:48:59
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
 • Holky,máte zajímavé příběhy,většinou je čtu vždy když tu je nový příspěvek :-) Čekáme také miminko,jsem v necelém 37tt. a ještě mám téměř čtyřletou dceru Barunku (jako Luciasek84 ).Před pěti měsíci jsme se přestěhovali do vytouženého domečku,ale vzhledem k tomu že jsme se stěhovali asi 40km daleko,dcera přestala chodit do školky a tak je to občas náročně,ale od září ji snad vezmou.
  Tak se všechny držte a přeji ať je vše v pořádku :-)
  mazurec   | 12.04.2012 10:55:21 | Reakcí: 6, poslední: 17.04.2012 12:06:58
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
 • ahoj maminky! tak jsem si zase krásně početla, příspěvky jsou moc milé  

  Evi máte krásnou prďolku, UTZ jak z učebnice   jsem zvědavá na tvoji fotku s bříškem!
  Jituš jsem ráda, že AC výsledky máte vpořádku     zase jedno velké vyšetření za váma  
  Danuško obdivuju tě, jak to s ou cukrovkou všechno zvládáš, opatruj se a fakt odpočívej! máte ještě s mimčem dost času, tak ať neskončíš v porodnici dřív   jaký máte kočárek? jsem hrozně zvědavá     my budeme mít asi po Verunce, je hezký, takže u nás žádné překvápko  
  Luci snad se taky nechystáš už zmizet? Určitě tou kontrolou dr. nic nemyslela, to by ti určitě řekla, kdyby se jí něco nezdálo..   beránek se vám povedl krásný, určitě byl i moc dobrý!  
  Holky držte se a hezký další týden!!!!  
  jezurka   | 11.04.2012 12:37:18 | Reakcí: 2, poslední: 13.04.2012 16:48:22
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE:
   s cukrovkou se to dá zvládnout, obzvlášť když držíš takovou dietu jako já  Kočárek mám Camarelo Q12 Evolution. Dám fotku do galerky.
   danicka84   | 13.04.2012 16:16:14
   Reagovat | URL příspěvku
 • tak se mi zdá, že si to tu čteme hlavně my navzájem  Držte se, milé kolegyňky! 
  danicka84   | 10.04.2012 20:19:51 | Reakcí: 2, poslední: 11.04.2012 11:43:58
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Dobry den,
chtela bych se zeptat ohlede menstruace kterou jsem dostala pred laparoskopickym zakrokem s mimodeloznim tehotenstvi. Zacala mi ten den kdy jsem sla na zakrok a trvala tak jak klasiky tech sedm dni muzu ji pocitat mezi prvni tri cykly po operci?

Dobrý den,

tohle zhodnotit takto v rámci internetové poradny nelze, při mimoděložním těhotenství často dochází ke krvácení, které si můžeme mylně vykládat jako menses. Jako menstruaci bych považovala krvácení, které nastane až po operaci.

MUDr. Pavla Zahrádková | Babyonline | 18.04.2024, 09:16
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×