Inzerce
Inzerce
Inzerce

Rodíme společně s BOL - březen 2012 / 3

Jak prožila Eva minulý týden a co ji trápilo? Jak se Jitka vypořádala s ranními nevolnostmi s dětmi v zádech a s výběrem narozeninových dárků pro svoje děti? Proč Pavlu trápí obavy z porodu a jak u ní probíhají přípravy na Velikonoce? Co při návštěvě poradny rozhodilo Daničku a jak proběhlo její setkání s maminkou z kurzu? Proč nemůže Lucka spát a jak se vypořádala její dcera Barunka s neštovicemi?

 

Sponzorem ONLINE projektu Rodíme společně s BOL je společnost Feedo.cz, která každé z pěti rodiček po porodu věnuje dárkový poukaz na nákup v hodnotě 1.000 Kč.

Rodičky rovněž obdrží NOVINKU vydavatelství Babyonline, publikaci Zdravé těhotenství.

 

Inzerce

Evasantos - 11. týden

Nemoc se zdá být pryč

Nakonec jsem ještě téměř celý týden proležela (tedy alespoň tolik, kolik mi dovolila práce). Minulý týden byl naštěstí klidnější, a tak jsem se úspěšně zbavila jak kašle, tak posmrkávání. Přece jenom je ta moje imunita podstatně oslabená a proto mne trápila tak dlouho i obyčejná chřipka.

Únava mne trápí čím dál víc

Jsem teď mnohem víc a mnohem rychleji unavená a jsem schopná prospat i dvanáct hodin denně. Odpolední hodinový spánek není nic výjimečného a moje "spavá nemoc" už trochu děsí i manžela.:) Připadám si hrozně slabá a neužitečná. Normálně jsem hodně aktivní člověk a mám poměrně náročnou práci, ale teď mě ten malinkej ďáblík nedovolí nic. Snažím se "poslouchat" a odpočívat, jak jen to jde, ale doufám, že ve druhém trimestru přijde slíbený nával energie.

Příjemně strávený víkend

V sobotu jsme byli pozvaní na rodinnou oslavu narozenin k mojí tetě. Po dlouhé době jsme se sešli celá rodina a bylo to moc příjemné. Samozřejmě se probíral náš malý Conan, slyšela jsem spoustu rad a poučení. :) Všichni už se na miminko těší a mě hrozně opečovávají. :)

V neděli byl manžel v práci a tak jsem si udělala příjemné odpoledne s knížkou. Dopoledne jsem zvládla přesadit všechna kvítka a byla jsem na sebe pyšná, že zvládnu i něco navíc. :)

Val.J35 - 19. týden

Ranní nevolnosti s dětmi v zádech

Tak mám za sebou další týden a musím říct, že byl poměrně klidný. Sice mě doma převážnou část týdne oblažovali potvoráci, kteří si pořídili kašel, ale nějak jsme to nakonec všichni přežili. Jediné trochu náročnější chvíle vznikly dvě rána po sobě, kdy vetřelec donutil maminku trpět ranní nevolností, a zatímco já trávila neveselé okamžiky s hlavou v záchodové míse, oba potvoráci stepovali za dveřma WC a k mé ranní činnosti měli spoustu otázek a připomínek. No a zkuste se smát nebo odpovídat na různé dotazy v okamžiku, kdy se snažíte žaludek vrátit do těch správných míst svého těla.

Společná oslava narozenin

V sobotu jsme slavili narozeniny obou dětí a bohužel jak to tak vypadá, byl to nejspíš poslední rok, co se mi je podařilo přemluvit na hromadnou oslavu. Už teď si stejně každý z nich vyžádal vlastní dort. Pro tvořivou kamarádku naštěstí nebylo upečení dvou dortů (krtek a sluníčko) takový problém.

Výběr dárků pro děti byl poměrně jednoduchý

Dárky jsem vyřešila poměrně jednoduše - jako překvapení jsem každému zakoupila 2 trička na léto, Jirkovi s Cars a Dinosaurem, Jitušce Hellou Kitty a ještě nějakou potvoru. V sobotu dopoledne jsme je pak s manželem vyhnali do hračkářství, ať si sami vyberou, co vlastně chtějí. Návštěvou hračkářství se tak naše domácnost rozrostla o hasičskou stanici s autem (a hasiči) a smečku nových závodních aut ze strany Jirky. Jituška sáhla po dalším koníkovi, tentokrát i s křídly (stádo kobyl už se také kvalitně zvětšuje) a barbíně.

A jak se daří miminku?

Vetřelec se chová poměrně slušně, čeká na výsledky amnio, které budou známy už ve středu. Sice malého občas cítím, jak už se vesele hemží, ale vzhledem k jeho velikosti a tomu, že si zuby evidentně ještě nepořídil, se to dá snášet poměrně dobře.

Jezurka - 26. týden

Příprava na Velikonoce

Protože se blíží Velikonoce, vzali jsme s miminkem přípravu na ně zodpovědně a celý týden jsme spíše odpočívali. Velikonoční svátky nijak zvlášť neslavíme, ale přijdou k nám návštěvy, a tak pečeme, vaříme, malujeme vajíčka, hledáme zajíčky, pleteme pomlázku, proto se bude odpočinek do zásoby určitě hodit. Hned začátkem týdne jsme začaly s holkami vyrábět velikonoční pohlednice, tentokrát v režii dětí, poprvé se zapojila i Verunka a její tvorba tuší byla znát všude.

InzerceObavy z porodu

Miminko je nadále hodné, jen se asi otáčí a začíná místo do stran kopat směrem dolů - je to celkem záběr na svaly a močový měchýř. Taky pěkně škytá, hlavně v noci a hraje s námi oblíbenou hru: pohlaď mě a já tě kopnu. Při posledním porodu jsem měla problém s uvolněnou symfýzou, což jsou dvě stydké kosti spojené chrupavkou. Symfýza se nějak při porodu posunula (nejspíš to bylo tím, že se Verunka drala ručičkou napřed) a několik dnů jsem nemohla chodit, než se vše vrátilo do původního stavu. Tento týden mě zase začaly tyto kosti bolet a mám obavy, jestli je možné, že by se vše mohlo u dalšího porodu opakovat. Musím se informovat na příští poradně, snad se jen zbytečně znervózňuji. Každopádně jsem tento víkend nepřeháněla práci a věnovala se odpočinku na gauči a cvičení na rehabilitačním míči.  

Návštěva mateřského centra a pozitivní vliv na Verunku

V pátek jsme s kamarádkou a dětmi navštívily Mateřské centrum Krteček, kde se děti úžasně vyřádily, a my si s ostatními maminkami povykládaly. Díky této návštěvě se mi potvrdilo, že Verunka potřebuje dětský kolektiv a nové podněty, proto se budeme snažit MC navštěvovat častěji.Poklidná neděle s příjemnou procházkou a chutnou večeří

Inzerce

V neděli jsme si odpoledne zašli na rybárnu, kde si holky pohrály s bublifukem a švihadly. Po dobré večeři – dali jsme si pstruha, jsme ještě sledovali chvilku hokej a nakonec zakončili poklidný týden procházkou domů.

Vybavování pokojíčku pro Verunku a vymýšlení jména pro miminko

Začínám mít sny o tom, že se mi narodí miminko a nebudu mít pro něho jméno nebo že se narodí o hodně dříve a nebude mít svou postýlku (zatím v ní spí Verunka). Takže se snažíme připravit pokojíček pro Verunku a miminku zatím aspoň vymyslet jméno. Tatínek zatím stále trvá na holčičce a má spoustu nápadů - Klárka, Anežka, Barunka, Hanička, Amálka, Jůlinka, Rozárka, Kristýnka, Eliška – ta  je velmi originální – Stella, Kiara, Blum, Megie.. no a Verunka tvrdí, že se miminko bude jmenovat holčička Verunka. Já si své tipy nechávám zatím pro sebe, aby mi to nikdo nestačil zprotivit nebo rozmluvit. Taky se těším na UTZ za 3 týdny, kdy se snad mimoušek konečně přestane schovávat a dozvíme se pohlaví.

Příští týden mě čeká glukózový toleranční zátěžový test. Do porodu nám zbývá asi 14 týdnů a 3 dny.

Danicka84 - 32. týden

Ne úplně ideální setkání s maminkou z kurzu

V pondělí jsem měla sraz s nastávající maminkou, se kterou jsem se poznala na předporodním kurzu. Bylo to fajn setkání, protože Míša už má jednu dceru, a tak mi mohla předat nějaké zkušenosti. Jenže jak jsem zjistila, ona je ještě větší nervák a plašan než já (nyní je ve 22. týdnu těhotenství) a vyprávěla mi samé katastrofické story, co vše se může stát při porodu nebo co všechno se může přihodit miminku. Čili setkání moc nesplnilo svůj účel. Já totiž potřebuju hlavně zklidnit.

Návštěva poradny - první monitor, 4D ultrazvuk a pochybnosti o výpočtu těhotenství

V úterý jsem byla v poradně. Čekal mě první monitor, který byl naprosto v pořádku. Bylo tam srdíčko, pohyby miminka a hlavně žádné kontrakce. Doktor mi udělal 4D ultrazvuk, abych toho našeho špunta taky viděla, když na normálním placeném 4D jsem nebyla. Malý se zrovna smál a měl otevřené oči, no co budu komu povídat, je to krásné miminko. :)) Pak doktor mi dělal normální ultrazvuk, měřil a vážil miminko, případně hledal nějaké změny nebo nesrovnalosti. Vše je naprosto v pořádku. Jen se krapet změnilo CS z 0 na 2. Doktor mi také zase trochu rozházel počítání týdnů těhotenství a já tak nevím, na čem jsem. Podle posledních výpočtů jsem měla být v ten den 31+5, ale miminko odpovídá podle UTZ 31+3, to mi doktor řekl, ale do průkazky napsal 31+1. Takže se v tom opravdu ztrácím.Nákup kosmetiky a potřeb pro miminko

Ve středu proběhly nákupy kosmetiky a potřeb pro miminko. Odpoledne jsem měla angličtinu, při které se studenti zděsili, jak moc se blíží můj termín porodu. Proto tomu dávám tak měsíc a s angličtinou skončím, jelikož dojíždění do vzdálené kanceláře mi už začíná trochu dělat problém.

Ve čtvrtek a pátek jsem se opět věnovala nákupům na miminko. Celý pátek jsem také strávila praním, žehlením a úklidem. Za to mi to mimčo spočítalo v noci z pátku na sobotu. Točilo se mi v břiše jak splašené, skoro celou noc jsem nespala. Celou sobotu jsem cítila pohyby dost bolestivě, to už přesně vím, že jak se pořádně nevyspím, jsem více citlivá na bolest a miminko je ze mě samo o sobě vzteklé. :)

Hledání vhodné tašky do porodnice

Odpoledne jsme byli na návštěvě u tchánů, měla jsem slíbeno, že tam na mě bude čekat taška, do které si budu skládat věci do porodnice, žádnou takovou tašku totiž nemám. Bohužel tcháni nebyli moc dobře naloženi a žádnou tašku nenašli, akorát takovou divokou plážovou tašku na zip, kterou jsem si sice vzala, ale pouze ze slušnosti. Nevím, jak by se na mě v porodnici tvářili, přijít tam s takovou barevnou „věcí“. Zřejmě to budu  muset vyřešit koupí nějaké takové tašky, co se dá dělat.

Neděle – odpočinek se nekoná, malujeme :-)

Dnes, tj. v neděli je miminko opět dost divoké, ale to zrovna nepotřebuji, protože malujeme ložnici a já musím být k dispozici, co se týče úklidu a pomocných prací. Jinak spíš polehávám. Navečer snad složíme postýlku.A jak se cítím?

Jinak se cítím dobře, až na ty víkendové dny, kdy mě miminko ťuká do močového měchýře a vůbec se mi zdá, že pohyby stále sílí, jak tam má stále méně místa. I když mám stále mini bříško. Žebra mě stále bolí, bude to asi jen horší, se zády je to jakžtakž. Aktuálně je nejhorší ten močový měchýř, cítím tam hrozné tlaky, tak snad se nic neděje. Dnes jsme začali plánovat víkend s přáteli na chalupě, který připadá na 20. dubna. To nebude ani měsíc do mého termínu. Pojedu asi rovnou s taškou, kdybychom se nááááhodou cestou museli stavět v krumlovské porodnici, která je po cestě. No, tak hlavně aby k té chalupě vůbec došlo, haha.
 

Luciasek84 - 35. týden

Barborku už naštěstí neštovice opouštějí

Uplynulý týden byl mnohem optimističtější než ten minulý. Barborka už má pouze stroupky od neštovic, vrátila se chuť k jídlu a hlavně celonoční spaní, což obzvlášť oceňujeme. Konečně jsme mohly nějaký čas strávit venku  a nenakazit všechny okolo, čehož jsme hojně využívaly, dokud nám dovolilo počasí. Ve čtvrtek Barborku čekala 18měsíční prohlídka a zvládla jí na jedničku s hvězdičkou. Nechala se změřit, zvážit, prohmatat bříško i poslouchat srdíčko a plíce, aniž by spustila svůj obvyklý protest a vztek. Sestřičku si dokonce zamilovala natolik, že s ní chtěla odejít domů. A vzhledem k tomu že ani žádné žihadlo nedostala, úsměv si nechala i pro pana doktora.

Jarní úklid

Semnou už to začíná být horší: snažím se doma po částech tvořit něco jako jarní úklid, tedy postupně odklízet skříně, třídit oblečení, připravovat věci na malého. Celý týden u nás jela téměř nonstop pračka a po večerech i žehlička, ale stále mi přijde, že tu tak maximálně bordel přidělávám.

Stále častější poslíčky a problémy se spánkem

Také už u toho dlouho nevydržím, poslíčky cítím několikrát denně, a když se třikrát ohnu nahoru a dolů, Ferda rozjede frontální útok na močový měchýř, žaludek i střeva najednou a je po práci. V noci pak rozjíždím noční bojovku na téma Jak spát. Jediná možná poloha na spaní je na levém boku, jednu ruku pod polštářem druhou nad ním, mezi lýtky zmuchlanou peřinu, aby jedna noha ležela aspoň o 20 cm výš jak druhá. Celou noc bojuju se stavy, kdy se probudím se zmrzlou pravou končetinou a celou zadní stranou těla, případně jsem naopak úplně zpocená. Každý pokus převrátit se na pravý bok Ferda trestá 5minutovým kopáním, až to nakonec vzdám a otočím se zpátky. Když se pak ráno z postýlky ozve „mamiii", tak jako správná maminka místo přípravy ranního mléka masíruju ztuhlé rameno, zkoumám zalehlé ucho a přemýšlím, kolik nocí do porodu ještě vlastně zbývá. :)

Co mne čeká příští týden?

Příští týden je ve znamení lékařů. Čeká mě preventivní prohlídka u zubaře a poslední návštěva obvodní gynekologie.

Na základě vyprávění uživatelek připravila Andrea Veselá.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Březen 2012 / 3 - diskuze

 • Konečně přečteno :-)
  Holky, super počtení, hezky vám ten čas s bříšky utíká.    
  Evulik25   | 05.04.2012 07:56:05
  Reagovat | URL příspěvku
 • Jity….tvoje vyprávění mě vždycky úžasně rozesměje :D jen nestraš mě prosím, že mě ty nevolnosti budou trápit i v 19.týdnu … navíc vás maminky obdivuji, že zvládáte těhotenství a zároveň péči o dětičky … to je pro mě něco nepředstavitelného, máte můj hluboký obdiv.

  Jezurko…. Já tě s těmi jmény naprosto chápu, my nejsme schopní se dohodnout vůbec na ničem, takže z toho mám už noční můry taky, jak bude mít děťátko nad postýlkou v porodnici napsáno „noname“ :D:D jsem zvědavá, jestli bude další holčička nebo chlapeček.

  Dani…máš krásné bříško a úžasná je ta fotka „malováni“ jak ti koukaj jen ty pantoflíky :D hlavně na sebe dávej pozor a šetři se, ať si ještě užiješ i kamarádu na chalupě :)

  Luci…. 35týden, to to letí:) ať si Ferda ještě pěkně v bříšku pobude, na to spaní mi kamarádky doporučovaly kojenecký polštář, já to zatím nemůžu ve svém 11.týdnu potvrdit či popřít ale kolikrát se mi s ním dobře usíná i teď bez bříška Přeji co nejvíce sladce prospaných nocí, člověk už má potom radost z každé takové:)
  evasantos   | 03.04.2012 20:52:18 | Reakcí: 5, poslední: 04.04.2012 11:28:44
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE:
     neboj, nakonec vás nějaké úžasné jméno napadne  
   a s tím polštářem je to pravda, aspoň mi se osvědčil - akorát se musí odsypat pár kuliček, ať se dá hezky tvarovat... jenže ten poslední měsíc už je to stejně jedno, ať si lehneš s čím chceš nebo jak chceš, stejně se s tou zeměkoulí vpředu dobrá poloha dost těžko hledá..      
   jezurka   | 03.04.2012 21:43:36
   Reagovat | URL příspěvku
  • \
   RE:
   Já měla ten polštář při prvním těhotenství a strašně šustil tak jsem ho vždy zkopala dolů a stejně kradla peřinu mužovi :DD
   luciasek84   | 04.04.2012 08:49:01
   Reagovat | URL příspěvku
   • \
    RE:
    šustí to máš pravdu     ale mi to nevadí, mám to ráda a co je zajímavé, i Verunka když se narodila, tak ho strašně chtěla - asi byla zvyklá z bříška  
    jezurka   | 04.04.2012 11:28:44
    Reagovat | URL příspěvku
  • \
   RE:
   Jo a ohledně jména, ty si stěžuj, já mám měsíc do porodu a dodnes nevíme      
   luciasek84   | 04.04.2012 08:49:28
   Reagovat | URL příspěvku
 • hezké jarní povídání - moc mě potěšilo, že v těch stížnostech nejsem sama  

  Evi s tou únavou jsem na tom byla stejně - první trimestr jsem byla schopná odpadnout na místě.. takže ti tu vlnu energie přeju, ale zase už budeš prostornější, takže nakonec budeš ráda, že si jen tak pěkně přežíváš  

  Jituš pozdravuj vetřelce, ať už nás nenapíná s výsledkama!  

  Danuško ty si vůbec nedělej starosti s řečma kolem porodu, vůbec takové kamarádky neposlouchej, většinou to tak vůbec není a zbytečně tě straší   taky tašku do porodky ti nikdo okukovat nebude, sestřičkám je to fuk, běžně tam jdou maminy i s igelitkou.. jo a máš už moc hezké bříško   a hezké papučky    

  Luci pozdravuj Ferdika, už by tě taky mohl pěkně způsobně nechat vyspat   tak vám to utíká, až ti skoro závidím, že už ti zbývá jen pár týdnů  
  jezurka   | 03.04.2012 20:03:54 | Reakcí: 3, poslední: 04.04.2012 08:50:16
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE:
   Já už si připadám jako úplný uplakánek, mistr na stížnosti :D a přitom jsem hrozně š´tastná těhulka :) ale s tím odpadnutím je to přesné .... nedávno jsem manželovi doslova usnula v náručí když přišel z práce :D
   evasantos   | 03.04.2012 20:56:54
   Reagovat | URL příspěvku
  • \
   RE:
   Pozdrav jsem vyřídila a máš opravdu krásné fotky, to vždycky tak pěkně oživí   
   luciasek84   | 04.04.2012 08:50:16
   Reagovat | URL příspěvku
 • Opravdu se to pěkně čte. Hlavně hodně zdravíčka a už se těším na další zprávičky    
  škubanek   | 03.04.2012 19:59:38 | Reakcí: 1, poslední: 04.04.2012 08:55:24
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
 • Pěkné, pěkné. Jsem ráda, že se všem daří dobře a těším se na další pokračování.
  Hezky se, holky, opatrujte.  
  nadule1   | 03.04.2012 19:58:09 | Reakcí: 1, poslední: 04.04.2012 08:55:35
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
 • Evi, ta spavost a unavitelnost na začátku těhotenství není nic výjimečného, spi tak, jak potřebuješ, pokud ti to okolnosti dovolí. Já na únavu teda netrpěla, ale ostatní ti to určitě potvrdí  

  Jituš, těším se na dobré zprávy z amnio.

  Pavli, vy nechcete druhou Verunku?  Ale přemýšlíte o samých hezkých jménech.

  Luci, je super, že Barunka už je v pořádku. Teď už snad bude všechno v pohodě až do porodu, aspoň bych vám to přála 
  danicka84   | 03.04.2012 15:51:02 | Reakcí: 2, poslední: 04.04.2012 08:56:05
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE:
   jasně že chcem druhou Verunkua nechápu proč jsme nedali Elišku podruhé i potřetí, stejně se mi furt holky pletou      
   určitě dáme nějaké české nebo tradiční jméno, na tom se s manželem shodnem  
   jezurka   | 03.04.2012 19:51:46
   Reagovat | URL příspěvku
  • \
   RE:
   Jojo, já věřím že jsme si to už všechno vybrali a teď to bude POHODA  
   luciasek84   | 04.04.2012 08:56:05
   Reagovat | URL příspěvku
 • Holky,krásné čtení.prožívám to s vámi 
  tygřímáma   | 03.04.2012 15:12:37 | Reakcí: 2, poslední: 04.04.2012 08:56:17
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
 • Jé,krásně jsem si početla maminky moje. 
  Honafa   | 03.04.2012 09:09:19 | Reakcí: 2, poslední: 04.04.2012 08:56:27
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Dobry den, mam syna 4 roky, nema zadne bolesti, ale moc nechce jist, dnes kdyz jsem mu měnila plenku, mel černou stolici. Mam jen jedno dite proto se bojim a nevim co to znamena. Muzete mi prosim poradit? Z ceho to muze byt? Obcas pije Coca Colu, ale jen velmi malo a bez cukru. Ted momentalne ji hodne platkovy sýr v toustech, ma rad vse co se týká sýru, dnes mel i jablka. Muze mit krvácení? Na bolesti si zadne nestezuje, horecky nema, je naprosto v poradku, hraje si. Prosim o radu.

Dobrý den,

nejedl syn borůvky, ostružiny? Mohlo by to být zabarvení z ovoce, pokud se stolice bude opakovat, kontaktujte svého pediatra.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | 14.07.2024, 17:30
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×