Inzerce
Inzerce
Inzerce

Rodíme společně s BOL - duben 2012 / 3

Pan doktor Evě naznačil pohlaví miminka. Je to holčička nebo chlapeček? Co se nelíbilo miminku Jitky a kdo ji rozesmál? Pohlaví se dozvěděla také Pavla - čeká chlapečka nebo další holčičku? Jak se Daně líbilo na exkurzi v porodnici? A jak se drží Lucka? Porodila nebo je stále 2 v 1? :) To všechno se můžete dočíst v aktuálním vydání Rodíme společně s BOL!

 

Sponzorem ONLINE projektu Rodíme společně s BOL je společnost Feedo.cz, která každé z pěti rodiček po porodu věnuje dárkový poukaz na nákup v hodnotě 1.000 Kč.

Inzerce

Rodičky rovněž obdrží NOVINKU vydavatelství Babyonline, publikaci Zdravé těhotenství.

 

Inzerce

Evasantos - 14. týden

Chutě na pomeranče a pomerančový džus

Minulý týden byl poměrně klidný a řekla bych takové volné pokračování týdne předchozího. Stále mě trápí únava, místo nevolností mě přepadají chutě (vedou pomeranče a pomerančový džus) a kalhoty si už pečlivě vybírám tak, aby netlačily. Také nesmím přeceňovat svoje síly, ve čtvrtek jsem měla trochu volněji v práci a tak jsme si s manželem naplánovali malý výlet spojený s delší procházkou. Ke konci jsem už ale měla co dělat, abych manželovi stačila, i když jsme dělali zastávky snad na každém kroku. Od příštího týdne bych chtěla začít navštěvovat těhotenské cvičení a už se moc těším.

Pan doktor naznačil pohlaví miminka

Tento týden jsem absolvovala další návštěvu doktora, odběry a NT screening. UTZ jsem si tentokrát opravdu užila, miminko náramně vyrostlo a byly krásně vidět pohyby - jak mával ručičkama a natahoval nožičky. I když je to sice hrozně brzy, a tak bych tomu zatím neměla tolik věřit, tak mi pan doktor naznačil, že to vypadá na chlapečka (což mě moc nepřekvapilo, jelikož mám takový pocit už od samého začátku). :) O to víc bychom tedy měli zapracovat na jménu. :DVýsledky NT screeningu byly perfektní, takže ze mě spadla část nervozity.

Nákup prvních kousků do výbavičky

Sice jsem stále ještě poměrně "čerstvá" těhulka, ale pěkně rychle to utíká. Doufám, že mě teď čeká to "nejpříjemnější" období těhotenství a těším se na každý další krůček a centimetr. :) Už jsem také objednala první kousky do výbavičky, tentokrát přes internet z Anglie - našla jsem tam podstatně lepší ceny. Hlavní část, především kočárek a autosedačku bych si ale chtěla vybrat osobně přímo v obchodě. Dostala jsem tip na jeden v Brně a tak už mám seznam věcí, které bych tam chtěla koupit. Na internetu sice některé věci seženu za lepší cenu, ale dávám přednost tomu, že si věci budu moct "naživo" prohlédnout a poradit se s prodavačem, který tomu rozumí podstatně víc než já. Snad asi jako každá ženská se na nákup už moc těším, ale říkám si, že je na to stále ještě čas.
 

Val.J35 - 22. týden

Domluven další termín ultrazvuku

Tento týden se mohu pochlubit malým vítězstvím - dovolala jsem se totiž na ultrazvuk, který jsem minulý týden nestihla. Vetřelce uvidím 24.4.

Inzerce

Úklid se miminku vůbec nelíbil

Jinak na sobě vůbec nepociťuji, že bych byla těhotná. Pravda, už zase nabírám rozměry dobře urostlé velryby, ale vetřelec se chová poměrně slušně a decentně se ozývá hlavně večer, když odložím potvoráky. Asi správně tuší, že přes den na něj není čas. Pravdou ale je, že jsem ho v pátek pěkně popudila. Rozhodla jsem se totiž pro generální úklid dětského pokoje a zřejmě jsem to přehnala. Celé dopoledne jsem v pokojíku přemísťovala a vyhazovala bordel potvoráků, pak letěla do školky a na trénink  a večer mně vetřelec vysvětlil, že takhle by to tedy nešlo.Už si asi budu muset dávat pozor,přeci jen mě večerní bolesti břicha moc netěší.

Inzerce

Děti se na sourozence těší

Jinak potvoráci se zatím na vetřelce těší, už se smířili i s tím, že to bude holka. Chudáci, ještě netuší, jak dokáže být mimino protivné.

Velké rozhodnutí – shánění nového bytu se prozatím odkládá

Zvážila jsem všechna pro a proti a rozhodla se, že shánění nového bytu a stěhování odkládám až po narození vetřelce. Když přeorganizuji byt a potvorákům seženu palandu, tak se do stávajícího bytu ještě minimálně rok vejdeme. Bydlení tady se mě totiž líbí, partaje v baráku jsou naprosto nekonfliktní a věřím, že je nerozhází ani noční řev mimina. Sice ho budu tahat 3 patra bez výtahu, ale to už vždy nějak přežiju.

Hláška týdne

S manželem jsme na internetu vybírali palandu pro potěráky, manžel ukázal, jakou postel postel jim pořídíme, a oni se samozřejmě hned začali hádat, kdo bude spát nahoře. Nakonec to rozhodl Jirka: „Budem bojovat, a kdo vyhraje, spí nahoře."
 

Jezurka - 29. týden

Vrátila se zima

Po Velikonocích se k nám do hor vrátila zima – ochladilo se, v noci mrzlo a sněžilo. Vytáhli jsme zpátky zimní oblečení. Problém byl, že už se s mimčem nevejdeme do žádné bundy. I tak trávíme nejvíc času venku na pískovišti a především přestavbou nových pokojíčků.

Vymalované pokojíčky dětí a nakupování nábytku

Pokoje jsou uklizené a hezky vymalované. Jakby ne, když se malovaly natřikrát. Verunka chtěla pomáhat a v nestřežené chvíli si na stěny, na sebe i všude okolo vytvořila vlastní obrázky. Nábytek a zařízení do pokojíčků hledám jen na internetu. Nedovedu si představit, že bych s bříškem jezdila po obchodních domech. Samozřejmě už myslíme i na miminko a pokoj holčiček zařizujeme podle toho, že tam budou dvě malé opičky. Takže se trochu vymykám standardním nákupům výbavičky a oblečků a sháním místo toho patrovou postel, skříňky a koberec s Medvídkem Pú. Eliška už si vybírá věci do pokoje sama a podle jejího výběru jde vidět, že už pomalu dospívá. Koberec Winx ani Medvíděk Pů už ji neláká.

Miminko tlačí na porodní cesty, je třeba více odpočívat

Už několik týdnů mi tvrdne bříško. Páteční poradna potvrdila, co jsem tušila, ale nechtěla slyšet – miminko tlačí na porodní cesty. Dostala jsem zvýšené dávky hořčíku a také doporučení nic nezvedat a hlavně odpočívat. To se ale lehce řekne, ale když tady je tolik práce a Verunka se tak ráda nosí. Nakonec to pochopil i manžel (asi by si sám s dětmi těžko poradil, kdybych musela jít ležet do porodnice) a začal mi víc pomáhat s domácností. Ve čtvrtek byl s Verunkou i sám na plavání.

Eliška je skvělá, stará se o mě, vaří mi s Verunkou čaj a pořád se ptá:  „Maminko, nepotřebuješ něco?“ Většinu víkendu jsem strávila na gauči a myslím, že to miminku prospívá. Jen v sobotu jsme ještě byli na návštěvě, synovec a švagrová měli narozeniny, ale strávili jsme tam jen dvě hodinky a hned jeli zase domů.

Ultrazvuk – zřejmě čekáme holčičku!

Ultrazvuk ukázal, že je náš brouček v pořádku, váží asi 1400 g a je to nejspíš HOLČIČKA. Tatínkovi se tak nejspíš splnilo přání. Pan doktor mě utěšoval, že to nevadí a pořídíme si další, ale to se musel určitě zbláznit, tohle děťátko je opravdu naše poslední. Jsem ráda, že budeme mít tři princezny. Snad nás už miminko v porodnici nepřekvapí. Jak se říká - Nikdy nevěř ultrazvuku!

A co nás čeká v následujícím týdnu?

Další kontrolu mám za 14 dní a doufám, že bude všechno v pořádku a miminko si s narozením pěkně počká přesně na termín. Příští týden přijde objednaný nábytek. Začnu pomalu stěhovat oblečení a hračky zpátky do pokojů a pro jistotu už nachystám všechno i pro miminko.  Do porodu nám zbývá asi 11 týdnů a 3 dny.
 

Danicka84 - 35. týden

Dny i noci jsou stále náročnější

Jakmile déle sedím, rozchodit se potom je nadlidské úsilí, valím se jak balon, ani ne jako kachna, ale vyloženě jako balon. V noci mi přijde, že potřebuji k otočení jeřáb. Kyčle mám jak v ohni a do toho se mi přidávají i křeče v lýtkách. Zkrátka začínám si opravdu užívat, ze všeho nejradši sedím na míči, i když ani z něj se nemůžu pořádně zvednout.

V pondělí mi bylo stále od víkendu špatně, čekala jsem, kdy pojedeme. Už nemám doma žádný hořčík, zdá se mi, že pomáhá, ale kdo ví, jestli to není síla sugesce.

Exkurze v porodnici a figurantka na porodním sále

V úterý jsme šli s manželem na exkurzi do českobudějovické nemocnice. Bylo nás tam asi deset párů, fakt přecpáno. Jeden tatínek omdlel už na chodbě, tak porodní asistentka hned té mamince, ke které patřil, zakázala, aby ho brala k porodu, a myslela to smrtelně vážně. Na porodním boxu, kde jsme všichni hodinu stáli, se i jiným dělalo špatně, byl tam strašný vzduch a byla cítit moč a krev. Hodinu před námi tam totiž „dorodila“ jedna maminka a nějak se to nechtělo vyvětrat. Také jsem myslela, že se složím. Každopádně když PA nabídla, jestli si někdo nechce vyzkoušet porodnické lůžko, ochotně jsem se přihlásila a ostatním jsem demonstrovala, jak se jako bude rodit. :-) V tu chvíli jsem sice byla hrdinka, ale v noci jsem pak vůbec nemohla spát, protože jsem stále myslela na to, že porod už tu bude za chvíli a že já si vůbec nedokážu představit, co mě čeká a to mě děsně deprimuje.

Opět se dostavily poslíčci

Ve středu jsem jen odpočívala, protože jsem opět poslíčkovala, stačí mi jen vyndat prádlo z pračky nebo ustlat a můj podbřišek se zmítá v křečích, že si musím okamžitě lehnout a čekat, než to přejde. Tak jsem alespoň dobalila tašku a s manželem jsme nalepili dekorace nad dětskou postýlku a připevnili hrací kolotoč.
Ve čtvrtek (stejně jako ve středu) se kolem nás stále točily bouřky a miminko bylo velice neklidné. Poznám to podle bolestivých útoků na můj močový měchýř. Naštěstí bouřky ustoupily a vše je stále při starém.

Krásný víkend na chalupě na Šumavě

V pátek ráno jsem se probudila s opuchlou dásní u předního zubu, tekla mi z ní krev a hnis. Dost trpím na záněty dásní, a tak jsem se vylekala, co to je, hned jsem volala mojí zubařce, ta bohužel zrovna měla dovolenou, takže jsem byla objednána až na další pondělí. Byla jsem dost namíchlá, protože zrovna měla přijet kamarádka z Prahy a mělo se jet na chalupu na Šumavu. Už jsem si představovala, jak tam trpím bolestí zubu, případně rovnou rodím.

Nakonec se dáseň trochu umoudřila a my jsme v pohodě odjeli a strávili krásný víkend v přírodě. Dost jsem si odpočinula, i miminko bylo klidné a hodné a užívalo si hlazení od tety Haničky.

Už čekám jen na porod :-)

Uvědomila jsem si, že to byl poslední víkend před porodem, kdy jsem měla možnost někam odjet, odpočinout si a čerpat síly. Teď už zbývá jen čekat, kdy ten špunt vykoukne na svět. A že o sobě dává hodně vědět. Prý to bude pěkný divous.

Luciasek84 - 38. týden

Barunčina tulící nálada

Týden začal nevyspáním, neboť Baruška měla pocit, že je jí v pokojíčku smutno a chtěla spát s námi a to nejlépe roztažená přes celé letiště s nohama zabořenýma do tatínka, hlavou zabořenou do mě a přikrytá vším, co najde. Asi ji trápily špatné sny, protože s pláčem se budila každou chvilku. Musím ale přiznat, že jsem si tuhle tulící náladu užívala. Barborka taková mazlící totiž nikdy nebyla - aby mě jen tak chytla kolem krku a dávala pusinky, natož aby vyžadovala naší přítomnost. A ačkoliv jsem tedy v noci skoro nespala, užívala jsem si to.

Dobré zprávy z porodnice

Ve středu se konala dlouho očekávaná návštěva porodnice. Z ní jsem odcházela s dobrými zprávami. Streptokok negativní, váha, moč i tlak v pořádku, srdíčko miminka také. K mému velkému překvapení mi navíc pan doktor řekl, že jsem již otevřená na 1 prst, čípek zcela měkký, zkrácený, plodové obaly hmatatelné, hlavička naléhá. No přiznám se, že jsem se ho narovinu zeptala, jestli ještě aspoň pár dní vydržím nebo co tím vším vlastně myslí (u prvního těhotenství to tak rozhodně nebylo, rozhodně ne ve stádiu 37+0). Doktor mi řekl, že týden ještě dám. :) A příští kontrola bude zároveň s monitorem.

Porod se blíží

A protože jsem už přeci jen začala tušit. že se porod blíží, vrhla jsem se doma na konci týdne na generální úklid celého bytu. To znamená pořádně uklidit všechny místnosti, naleštit a nablýskat, dožehlit poslední věci na miminko, sepsat seznam věcí, které je třeba do porodu stihnout. Ačkoliv mě občas potrápily poslíčci, cítila jsem se fajn.

Nedělní silné kontrakce a konečně dobalená taška do porodnice

Vše se ale změnilo v neděli, kdy mi mé tělo od rána dávalo najevo, že takhle tedy ne. Od rána po cca půl hodinách jsem měla vcelku silné kontrakce a některé z nich byly opravdu na prodýchávání. Zlepšilo se to až odpoledne, když jsem konečně dobalila několikrát zmiňovanou tašku do porodnice. Ale suma sumárum, na miminko jsme kompletně připravení, na cestu do porodnice také.
Hormony mi dávají zbrat

A jak se celkově cítím ?

Hormony semnou cloumají hůř jak v pubertě. Rozpláče mě každá hloupost, přibližně tak čtvrtina všech příspěvků.:) Je to semnou jak na houpačce - jeden den se směju od rána do večera, druhý den chci do všeho praštit a někam utéct. Strašně moc bych vám BOLkám chtěla poděkovat za oporu kterou mi dáváte...

Na základě vyprávění uživatelek připravila Andrea Veselá.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Duben 2012 / 3 - diskuze

 • Holky všechny jste satečné !
  Dani- Haňuli jsem poznala na fotce, jak se má její robátko? Moc ji prosím pozdravuj. Jsem děsně zvědavá na Tvé miminko, držím ti palce a užívejte se navzájem s manželem. Další období už budeš dělit jen na to před a po miminku. A porod se nastudovat ani naučit nedá, ani není podle mě sdělitelný, ten okamžik semusí prožít a moc ti přeju, aby to byl zážitek na jedničku.

  Luci úplně nejvíc ti držím palce, není nutné se odrovnat úklidem, vždyť tě čeká porod, raději si šetři síly. Opatruj se!
  veru-beru   | 27.04.2012 17:56:47 | Reakcí: 1, poslední: 28.04.2012 19:59:08
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE:
   děkuji Veru za přání a podporu! Haňulky robátku Elišce už je 15 měsíců, letí to strašně a mají se moc fajn 
   danicka84   | 28.04.2012 19:59:08
   Reagovat | URL příspěvku
 • Evi - jsem zvědavá, jestli to doktor trefil. Užívej si nakupování výbavičky a sleduj, jak miminko roste.  

  Pavli - i u tebe jsem zvědavá, zda ultrazvuk správně odhalil pohlaví miminka a bude další princeznička. Mimochodem - vy jste v rodině ženský všechny stejný - tvoje mamka, ty i Eliška a věřím, že i Verunka do toho doroste.

  Jituš - cože??? Těhotenství bez stěhování?? Nemůžu věřit :)) A jsem moc zvědavá, kdo vyhraje boj o spaní nahoře.

  Daničko - jsem ráda, že jste si užily víkend s Haničkou. Opatruj se a odpočívej. Už se ti to krátí.

  Luci - na tebe už myslím skoro nepřetržitě. Moc se na miminko těším.   Drž se.
  nadule1   | 25.04.2012 07:48:50 | Reakcí: 3, poslední: 26.04.2012 15:51:42
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE:
   Nadi teď už to musí být holčička, protože jsme začli vymýšlet jména a samé holčičí   tak snad nás mimčo v porodnici nezaskočí.. a podobu jsi odhadla přesně, jen doufám, že to nebude i povahově, to bych sama se sebou nevydržela    
   jezurka   | 25.04.2012 18:03:19
   Reagovat | URL příspěvku
  • \
   RE:
   Určitě dám vědět hned jak to půjde. A po šestinedělí vás tu čekáme celou rodinku, přeci si nenecháš ujít pomazlit takový zlatíčko  
   luciasek84   | 26.04.2012 08:44:12
   Reagovat | URL příspěvku
 • Ježíš, holky, to letí jako blázen.
  Pavli, u vás jsem fakt zvědavá, jestli ta 3. holčička vyjde. Už máte jméno?

  Luci, ty už to máš fakt za pár. Nevím, proč jsem si myslela, že je ještě tak cca 3 týdny čas.   Přitom to tu pořád někdo píše. hihi..no jo no, blondýna. 

  Jitko, tobě se se stěhování nedivím, taky by se mi do toho zatím nechtělo. Zvlášť, pokud jste tam šťastní.
  sazicka   | 24.04.2012 22:08:10 | Reakcí: 4, poslední: 26.04.2012 09:53:51
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE:
     jméno právě řešíme, máme spoustu nápadu a nejlepší má verunka - vymýšlí takové zkomoleniny, že se u toho válíme smíchy.. no a naposledy dlouho přemýšlela a pak vážně prohlásila, že miminko se bude jemenovat bratranek krteček     tak nevím  
   jezurka   | 24.04.2012 22:47:04
   Reagovat | URL příspěvku
  • \
   RE:
   Tak já čas ještě mám, mimčo chce jít napřed   Oficiální termín mám za 12 dní   Bojim bojim  
   luciasek84   | 26.04.2012 08:44:54
   Reagovat | URL příspěvku
   • \
    RE:
    Neboj, jak řekl můj gynekolog, když jsem se bála já: Druhé porody bývají nejlepší, nejméně komplikací a rychlé.     Moc na tebe myslím. 
    sazicka   | 26.04.2012 09:53:51
    Reagovat | URL příspěvku
 • Vidím,že většinou vládne řešení spaní dalšího člena rodiny.
  Lucka ta už hnízdí.
  Moc pěkné čtení.Nejvíc se ztotužnuji s Ježurkou.Bude to mít věkově jak to bylo u nás.
  Honafa   | 24.04.2012 14:26:27 | Reakcí: 1, poslední: 24.04.2012 22:48:33
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE:
   u nás se řeší spaní, ale ne miminka, to bude v postýlce, spíš verunka už pošupe do velké postele a to jsem sama zvědavá, jak to přežijem  
   jezurka   | 24.04.2012 22:48:33
   Reagovat | URL příspěvku
 • Holky krásně Vám to utíká...jen tak dál, at se vede!     
  kamila   | 24.04.2012 14:04:58 | Reakcí: 1, poslední: 24.04.2012 22:48:55
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
 • Zase krásné vyprávění, při kterém jsem musela zatlačit slzu v oku. Přeju vám všem další pohodový týden a těším se na pokračování. Snad to stihne i Lucka 
  tygřímáma   | 24.04.2012 09:54:27 | Reakcí: 5, poslední: 24.04.2012 12:51:37
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
 • za chvilku se to tu rozuteče, co budeme číst? Doufám, že se přihlásí nějaké nové těhulky 
  danicka84   | 24.04.2012 09:11:26 | Reakcí: 4, poslední: 24.04.2012 15:37:55
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
 • Holky, paráda, krásně ta těhotenství prožíváte, až vám chvilkama závidím.

  Evi, jsem zvědavá, zda se potvrdí chlapeček. 

  A Pavli, třetí princezna na cestě, to je super, budete doma ve velké přesile.   

  Tak se držte, děvčata a těším se na další týden. Kdoví, jestli ještě i s Luckou. 
  Evulik25   | 24.04.2012 07:08:26 | Reakcí: 8, poslední: 24.04.2012 13:14:06
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE:
   jj přesilovka bude, ale když ten náš tatínek si stejně dělá pořád co chce  
   ale mám jednu novou tajnou zprávu, Elišce se zalíbilo jméno Julinka   no uvidíme  
   jezurka   | 24.04.2012 10:21:31
   Reagovat | URL příspěvku
   • \
    RE:
    Julinku vám schvaluju!   
    Evulik25   | 24.04.2012 12:21:29
    Reagovat | URL příspěvku
    • \
     RE:
     nechceme se opičit, ale už se zalíbila i tatínkovi   mi se líbí i Johanka
     jezurka   | 24.04.2012 12:51:55
     Reagovat | URL příspěvku
     • \
      RE:
      Jen se klidně opičte, já se do toho jména úplně zamilovala.  Johanka je taky pěkné.
      Evulik25   | 24.04.2012 12:56:14
      Reagovat | URL příspěvku
      • \
       RE:
       a jak budete Julince říkat, až bude velká? já měla kamarádku, na kterou všichni volali Julčo   , myslím že mnohem hezčí je říkat Juli nebo Julie.. to jediné mě trochu odrazuje, aby na ni někdo tak nevolal  
       ikdyž Verunce taky babička říká Verčo, zezačátku se mi to nelíbilo a teď mi to nevadí.. Elišce zase holky říkají Elo a jí se to líbí (mi teda moc ne   ) 
       jezurka   | 24.04.2012 13:10:14
       Reagovat | URL příspěvku
       • \
        RE:
        My jsme to předem všem zakazovali a teď už ji sama Julčo kolikrát řeknu, obvykle, když dělá blbosti u jídla.  Zjistila jsem, že je fakt důležité, jak to člověk řekne a vůbec mi to nezní špatně. Ale nejčastěji je prostě Julinka, Juli, Julísek... 
        Evulik25   | 24.04.2012 13:14:06
        Reagovat | URL příspěvku
  • \
   RE:
   Tak já mám v plánu rodit v neděli, takže TEORETICKY ještě semnou  
   luciasek84   | 24.04.2012 12:31:54
   Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Dobrý den . Moje poslední menstruace byla 16.4 v květnu v době kdy měla prijt ms jsem měla zrovna v den 17.5 a 18.5 pozitivní ovulační testy . Nechráněný styk byl 20.5 . Dne 28.5 jsem měla večer bolestivé píchnutí na levé straně podbřiškem které trvalo 30sekund . Do dnes neprisla další ms cyklus mám nepravidelný takže nevím kdy má prijt další ms . Dne 11.6 jsem si udělala těhotenský test ale nevím zda je tam něco nebo to je ryska . Jsem diabetička na inzulínu . Může se jednat o těhotenství poslední týden mě začali pobolivat prsa. Děkuji moc hezký den

Dobrý den,

přiložené těhotenské testy na fotografii jsou negativní. Pokud máte pochybnosti, doporučuji kontrolní test s odstupem dalších min. 2 dnů.

MUDr. Pavla Zahrádková | Babyonline | 14.06.2024, 09:32
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×