Inzerce
Inzerce
Inzerce

Duben 2013/1 – Velikonoční týden

MartiHy má syna Alexe! Angieblack byla spokojená s výsledky ultrazvuku i s přístupem personálu, takže si po vyšetření pochutnala na chlebíčkách v nemocniční kantýně. Na svatbu své sestry dostala za úkol zajistit potahy na židle – jak se jí tato činnost daří? Adámka vzala do dětské herny, kde se setkala s holkami Bolkami, a o svátcích se pustila do vaření svíčkové omáčky.

 

Sponzorem ONLINE projektu Rodíme společně s BOL je společnost Feedo.cz, která každé ze sedmi rodiček po porodu věnuje dárkový poukaz na nákup v hodnotě 1.000 Kč.

Inzerce

Rodičky rovněž obdrží NOVINKU vydavatelství Babyonline, publikaci Zdravé těhotenství.

 

Inzerce

MartiHy (26 let, prvorodička)

MartiHy se v pátek 29. 3. 2013 v 10:52 narodil syn Alex. Vážil 2220 g, přesnou délku nevíme, protože v Anglii se děti neměří, nicméně Martina odhaduje 45 cm. Blahopřejeme!

Angieblack (29 let, druhorodička, 31. týden)

Tak to vypadá, že tu zůstaneme už jen dvě a pak už vlastně jen já, sama samotinká. Janča to má za sebou, Martina se taky asi dlouho neohřeje :-)

Inzerce

Těšila jsem se na úterý, až zase uvidím dítko, které je zatím schované. Vyrazili jsme hned ráno, marně jsem doufala, že když tam naběhnu hned na desátou, tak tam nikdo nebude, ale i když jsem přišla deset minut po desáté, tak jsem dostala číslo 8 a musela jsem si sednout do čekárny. Naštěstí mi to ani nevadilo, Adámek byl u mamky a já jsem si to docela užívala. Celkem to odsýpalo, tak jsem šla za chvíli na řadu. Na UZ byla moje oblíbená doktorka (která doktorka nebo doktor tam není), taková mladá, sympatická slečna. Brala to hodně pečlivě, všechno zase popisovala, brala to kousek po kousku. Prcek byl v příčné poloze, takže byl hodně skrčený, a když došla k nožičkám, tak se snad skrčil ještě víc a jednu nožku mu nemohla zabrat. To už to trvalo docela dlouho a mně bylo už z toho ležení špatně. Takže musím přijít za 14 dní znovu, což mi tedy nevadí. Jinak bylo vše v pořádku, množství plodové vody normální, váha 1600 gramů, což je stejné jako u Adámka v té době. Jen, jak se soustředila na ty nožičky, mi zapomněla zkontrolovat jizvu, jak jí napsala moje gynekoložka. Ale když tam jdu znovu, tak to zase tak nevadí. Cestou domů jsem si odkočila dolů do kantýny, koupila jsem chlebíčky, mají tam výborné, a jela jsem vyřizovat pochůzky, a to do papírnictví pro papíry na malování a nechat přidělat další fotky, protože jsme všechny rozdali. Přijela jsem domů celkem zničená, ale byla jsem ráda, že to mám vyřízeno.

Pořád řeším se ségrou její svatbu, je tedy ještě čas, ale spousta lidí už to řeší teď s předstihem, tak musíme taky. V restauraci, kde bude hostina, nemají na sále všechny židle stejné, tak koukám na netu na potahy na židle, aby se to schovalo. Docela mě to baví, dostala jsem zrovna tohle na starost, tak to různě řeším po mailu se shopy, které je nabízejí k půjčení. Ségra to chce mít laděné do zelena, s bílou barvou a naštěstí zrovna tahle barva je populární, takže není problém ji sehnat. Jsem zvědavá, jak to bude nakonec vypadat, doufám, že hezky.

Ve čtvrtek jsme vyrazili s Áďou do víru velkoměsta, byl domluvený sraz s holkama z Bolu. Já jsem tam dorazila už dopoledne, vezl nás tam tatínek cestou do práce, takže jsme přešlapovali před vchodem už pár minut před otevírací dobou. Adámek se moc těšil a já taky. Měl celou hernu víceméně pro sebe, takhle tam nikdo nebyl, nahrnulo se to až před obědem. Našel si tam kamaráda a s ním tam řádil. Trošku jsem se bála, co bude provádět, protože se začíná projevovat a občas je trošku nevybíravý vůči ostatním dětem. Holky dorazily, pokecaly jsme si, děti si pohrály, bylo to moc fajn. Moc ráda jsem je viděla, doufám, že ne naposledy před porodem, ráda bych to zopakovala, až bude lepší počasí a bude se dát být venku na hřišti.

Tatínek měl druhý den dovolenou, takže si velikonoční svátky užijeme delší a pohromadě. Já jsem si ráno mohla přispat, což mi bodlo. Adámek byl taky rád, že tu má tatínka. Navečer byla naše Angie zase objednaná na kontrolu. Nožička se jí pořád nechce zahojit, bylo by potřeba, aby se jí tam udělal strup, ale obvaz si přes noc pokaždé sundá a mastičku olíže. Takže jí to co nejvíc necháváme na volno a uvidí se, kontrola bude zase za týden. Už mě to štve, ji to vevnitř nebaví, mě s ní taky ne a ven nemůže, jen s pytlíkem na tlapce. Navíc ani rehabilitace toho operovaného kolena není ideální.

Musím teď pochválit Vaška, opravdu mi moc pomáhá, bere si Adámka hodně ven, na zahradu nebo když někam jede a já tak mám klid. V neděli jsem bez něj jela nakoupit, a i to jsem si užila. Akorát jsem musela spěchat domů, protože na tom našem výletu asi chytil bacila – měl zvýšenou teplotu a spustila se mu rýma. I tak to bodlo a já jsem se vrátila domů plná energie. Připravovala jsem se na zítřejší den, kdy mě čekalo ráno u plotny, protože jsem chlapům slíbila svíčkovou, a taky obstarávání koledníků, protože i když to tak venku absolutně nevypadá, jsou svátky jara, Velikonoce.

Příběhy maminek dle podkladů zpracovala Veronika Kordasová.

Inzerce
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Duben 2013/1 - Velikonoční týden - diskuze

Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Nárok na porodné

| Janice78 | 19.02.2020, 13:46

Dobrý den,
ráda bych se na Vás obrátila s dotazem či pomocí ve věci zamítnutého nároku na porodné.
Jsem samoživitelka, OSVČ.
Dotaz, proč nedosáhnu na porodné jsem zaslala úředníkovi, který mou žádost vyřizoval na jeho email i do datové schránky. Níže zasílám svůj dotaz a jeho odpověď. Nechápu ale, proč po mě chtěl úředník dokládat i zálohy z pssz a ze zdravotní pojišťovny pro účely zjištění nároku na porodné, když se ve finále odkazuje na odstavec ze zákona, kde vycházejí z průměru a ne z mých skutečných příjmů.
Z jakého důvodu se neřídili odstavcem 4?
(4) Vykonává-li osoba podle svého prohlášení v rozhodném období samostatnou výdělečnou činnost, započítává se jí jako příjem z této činnosti do rozhodného příjmu za každý měsíc

a) jedna dvanáctina příjmů uvedených v daňovém přiznání za kalendářní rok, který bezprostředně předchází kalendářnímu roku, do něhož spadá počátek období od 1. července do 30. června následujícího kalendářního roku, a to bez ohledu na to, kolik měsíců osoba ve zdaňovacím období samostatnou výdělečnou činnost vykonávala a zda tato činnost byla ve zdaňovacím období vykonávána jako činnost hlavní či vedlejší, nebo
b) jedna dvanáctina příjmů, jde-li o příjmy podléhající dani z příjmů stanovenou paušální částkou, ze kterých byla stanovena daň paušální částkou, není-li dále stanoveno jinak.

Zde zasílám emailovou komunikaci
Dobrý den,

odkazuji Vás na ustanovení § 5 odst. 5 písm. a) zákona č. 117/1995 Sb. o státní sociální podpoře:

„Vykonává-li osoba podle svého prohlášení v rozhodném období samostatnou výdělečnou činnost jako hlavní činnost, započítává se jí však jako příjem z této činnosti do rozhodného příjmu vždy nejméně částka 50 % průměrné měsíční mzdy v národním hospodářství.“

a odst. 7)

„Částka průměrné měsíční mzdy se zjišťuje za kalendářní rok předcházející období od 1. července do 30. června následujícího kalendářního roku a vyhlašuje ji Ministerstvo práce a sociálních věcí ve Sbírce zákonů a mezinárodních smluv sdělením podle průměrné mzdy v národním hospodářství vyhlášené Českým statistickým úřadem, s tím, že tuto částku zaokrouhluje na celé stokoruny dolů.“

Více Vám již sdělit nemohu. Proti vyrozumění se neodvoláváte, odvolání je proti rozhodnutí. Vyrozumění je pro Vás možnost se písemně nebo osobně vyjádřit, vyjádření e-mailem není považováno za písemnou formu, protože e-mail není opatřený elektronickým podpisem, a vysvětlení Vám poskytuji pouze jako odpověď na dotaz. Vzhledem k tomu, že jste s dítětem sama, pak hranice příjmů, pod které se musíte dostat, je velmi nízká a díky tomu nárok pak podle platných ustanovení zákona nevzniká.

Považuji tuto odpověď za dostačující a dále na případné e-maily nemohu odpovídat, mám zde dalších 500 žádostí o dávky, které čekají na zpracování.

S přáním hezkého dne,

cid:image001.png@01D5B035.29F5AF60

Lukáš Marek
Odborný referent – pracovník SSP a dávek PP pro správní obvod Praha 15 a 22
E: lukas.marek@uradprace.cz

Úřad práce ČR – Kontaktní pracoviště Praha 10
Vršovická 1429/68
Vršovice
101 00 Praha 101

Datová schránka: w7aznwp
http://www.uradprace.cz

From: Jana Dlouhá <D.Jana@seznam.cz>
Sent: Tuesday, February 18, 2020 4:57 PM
To: Marek Lukáš (UPA-ABJ) <lukas.marek@uradprace.cz>
Subject: Porodné, spis.zn.2730-20-AB

Dobrý den, pane Marku,

na základě Vašeho vyrozumění ohledně možného nároku na porodné bych se chtěla touto cestou
odvolat a požádat o vysvětlení, jak jste k finální příjmové částce 14700Kč dospěl.
Dle DAP za rok 2017, z kterého se má nárok vypočítávat byl základ daně 153.070,-Kč,
což je po vydělení 12, měsíční příjmová částka 12755,80 Kč
Jiné příjmy jsem v tomto roce neměla. Není mi tedy známo, jak jste k výsledné částce dospěl
a žádám tedy o vysvětlení

Předem děkuji

S pozdravem

Dlouhá J.


Neobtěžovala bych Vás s tímto dotazem, ale podle pana Marka je jeho odpověď dostačující a už se k ní zřejmě nehodlá vyjadřovat. Proto zkouším Vás, zda by jste byli ochotni mi danou záležitost vysvětlit, případně pomohli s odvoláním a přezkumem jejich výsledku

Předem velice děkuji

S pozdravem

Jana Dlouhá

Dobrý den,

postup úřadu je v souladu se zákonem. Pokud jste v rozhodném období vykonávala samostatnou výdělečnou činnost, zjišťují se příjmy podle § 5 odst. 4). Pokud se ale jedná o hlavní činnost a jsou takto zjištěné příjmy nízké, tedy nedosahují nejméně 50 % průměrné měsíční mzdy v národním hospodářství, započítává se místo Vašich skutečných příjmů právě těchto 50 % průměrné měsíční mzdy v národním hospodářství, tak jak to uvádí § 5 odst. 5) a související odst. 7). Pokud byste vykonávala samostatnou výdělečnou činnost v rozhodném období, ale v předchozím zdaňovacím období byste ji nevykonávala, postupovalo by se podle odst. 6).

Ing. Lenka Kozlová | Babyonline | 21.02.2020, 09:54
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce