Inzerce
Inzerce
Inzerce

Porod Marečka od angieblack

 • Datum? úterý 28. 5. 2013
 • Váha? 3 580 g
 • Délka? 53 cm

Jak se zrodil další člen BOLu? :-)

Konečně přišel den nástupu do porodnice. Moji, zatím dva, chlapi nás odvezli, rozloučili jsme se, oni odjeli do hračkářství :-) a já jsem si dala monitor, poradnu, lékařka udělala zase odhad (3800 g), všechno zkontrolovala a odvedli mě na pokoj. Musím říct, že jsem usnula úplně v pohodě, vůbec jsem nebyla nervózní, těšila jsem se. Ani ne tak na Marka jako na operaci. Vím, jsem úchyl, ale zajímá mě to.

Ráno v šest hodin mě sestra vzbudila a zase jsem byla odvedena dolů na porodní sály, kde se mě ujala moc sympatická porodní asistentka, která mě připravila. Doufala jsem, že se mi vyhne klystýr, ale bohužel. Dvakrát mi natáčeli monitor, před a po klystýru, dostala jsem cévku, kanylu a už se jen čekalo na anestezioložku a doktorky. Ptala jsem se, jestli nevědí, kdo mi to bude dělat, ale prý se mám nechat překvapit :-) Tento řez byl samozřejmě úplně jiný než ten první, ten první byl akutní, nebyl čas to nějak vnímat, moc si z něj nepamatuju, tento si pamatuju od začátku do konce. Lehla jsem si na stůl, připojili mě, anestezioložka se sestřičkou byly úžasné, pořád mi něco povídaly, abych nebyla nervózní, ptaly se, jestli něco nepotřebuju, přikryly mě dokonce dekou, aby mi nebyla zima. Ale z jednoho jsem nervózní byla, Vašek tam pořád nebyl, přemýšlela jsem, co ho zdrželo. Taky se čekalo na doktorku, která ještě měla nějaký zákrok na ambulanci. Pak volala, že už je na cestě, tak mi píchly spinál nebo epidurál, nevím, co je co. Ani to, že je to nepřijemné, si z prvního porodu nepamatuju. Když mi tam zajela tou jehlou, tak mi úplně zatrnulo, opravdu hnusný pocit, když se vám někdo štrachá v páteři. Ale za chvíli už nastalo příjemné teplíčko a vlastně od prsou dolů totálně mrtvo. Přišly už obě doktorky, musím říct, že jsem měla radost, když jsem je viděla, jedna je špička v naší porodnici a ta druhá je taky moc šikovná. Jedna z nich mi namazala pečlivě břicho dezinfekcí, daly plentu a šlo se na věc.

Inzerce

U hlavy jsem měla doktorku „přes bolest“, která mi pořád něco říkala, popisovala, co se děje. Já jsem jí ještě stihla říct, že chci, aby mi malého přinesli na přisátí – to nebyl problém. Vůbec jsem si nepřišla osamocená, byla jsem vlastně spokojená. Pak jsem slyšela odsávání, měla jsem hooodně vody, ztratila jsem docela hodně krve, ale transfúze nebyla potřeba. Potom tahání, jak Marka vyndávaly, a potom strašná úleva, když byl venku. Mně se tak odlehčilo, neuvěřitelné. Byl krásný, od mázku, strašně řval. Odnesli ho vedle, kde čekal tatínek, omyli, on si ho podepsal a přinesli ho ke mně. Já jsem si ho pohladila, zkusili jsme prso a zase ho odnesli vedle, kde čekal, až mě došijí a odpojí. Když mě potom odpojili, viděla jsem, jak mi sestra zvedá bezvládné nohy, bylo to strašně vtipné, vybavila jsem si řezníky, jak nosí vepřové kýty do masny. Přišel sanitář, sympaťák, jmenoval se Jarda, přenesli mě na moji postel, vedle mi naložili do náruče dítě a jelo se. Já jsem se s ním pomazlila, tatínek fotil. Na pokoji si ho převzala dětská sestra a vzala ho k nim na boxy, já jsem odpočívala. Nosili mi ho pak každé dvě nebo tři hodiny.

Inzerce

Chtěla jsem už ten den vstát a jít do sprchy, ale musím se přiznat, že jsem se na to moc necítila, tak jsem to nechala na ráno. Celkově jsem se cítila jinak než při prvním císařském porodu - říká se, že druhý je lepší, ale mně to tak nepřišlo, protože ty první dny jsem jizvu dost cítila a nechodila jsem tak vzpřímeně jako při prvním císaři. Sestry sice říkaly, že je to fakt úžasné, že běhám tak brzo, ale mně to tak nepřišlo. Až asi čtvrtý den jsem si řekla o něco na bolest na noc, ráno jsem vstala a o nějaké jizvě už nevěděla. Nevím, co mi to dali, ale bylo to úžasné.

Marek sál vzorně, mléko se mi udělalo asi druhý den někdy v noci, to už jsem slyšela, jak polyká. Celkově byl hodný, skoro neplakal, první dny vůbec a pak jen, když jsem se flákala třeba ve sprše a on nedostal svoji dávku včas. Je to ale žrout, už od porodnice vyžaduje obě prsa, teprve potom má dost. Ani nestihl spadnout pod tu červenou čáru v grafu, začal rychle přibírat.Porodila jsem v úterý a v sobotu už jsme šli domů, takže jen o den později než po normálním porodu. Ovšem od té doby to s námi jde od desíti k pěti. Já jsem v neděli opět jela do porodnice se zánětem prsu a odjela jsem s antibiotiky. Marek se rozhodl kopírovat svého bratra a odmítá spát v postýlce. Pak nastal v důsledku zánětu dočasný, ale asi zdánlivý nedostatek mléka, bolení bříška z antibiotik, Adam, který neposlouchá, pak Adam, který chytil ve školce kašel a horečky, takže celé dny kňourá, jako kdyby mu někdo trhal končetiny. Já jsem to chytla od něho a teď už začal trošku rýmovat i skřítek. Nevím, kam dřív skočit, a upřímně bych hrozně ráda měla nějaký stroj času a přesunula se minimálně o 3 měsíce dál. Ale musím Adámka pochválit, k bráškovi se chová celkem hezky, pomáhá mi s ním. A Marek docela hezky spí v noci, budí se dvakrát a naštěstí spí přes den aspoň v kočárku, když už postýlku nechce vzít na milost. V noci samozřejmě se mnou, tatínek emigroval. Nenudíme se, ale ono to přejde a bude snad dobře.
 

Inzerce
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Porod Marečka od angieblack - diskuze

 • Veru, jsi jediná ženská v mém okolí, která se těšila na císaře.
  Moc vám přeju, aby se situace co nejdřív stabilizovala, chce to čas.
  tygřímáma   | 27.06.2013 18:10:17 | Reakcí: 1, poslední: 27.06.2013 20:57:45
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
 • Ještě jednou gratulace   Teda Tvůj popis porodu je skoro pohádkou. Myslím, že pokud by si tento příběh přečetla nastávající maminka, určitě by měla o pár obav snad méně.

  Přeji, aby se Vám už nemoci vyhly a přehoupli jste se rychle k dalším měsícům, kdy už Mareček bude vnímavější a chechtající se. Užívej si všech svých klučíků a hlavně radostí s nimi  
  škubanek   | 24.06.2013 20:15:38 | Reakcí: 1, poslední: 25.06.2013 19:50:39
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
 • Hele neděs mě, že se s dvouma je to tak náročné :o).
  Jinak ohromná gratulace, vůbec jsem to nepostřehla, si mi musela proklouznout mezi prsty, že vůbec nevím, že už máš Marečka :o)!!

  Jedna básnička
  Narodil se maličký,
  sešly se nad ním sudičky.
  Hodně štěstí, pevné zdraví,
  první sudička mu praví.
  Mnoho přátel, krásné dětství,
  druhá ze sudiček mu věští.
  Nakonec třetí sudička dodá:
  Hlavně lásku, čistou jak voda.

  A pak už jen přání hodně štěstíčka :o)

  JInak na té druhé fotce mi přišel, jako už veliké miminko teda
  Buik   | 24.06.2013 13:21:48 | Reakcí: 3, poslední: 26.06.2013 11:25:29
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE:
   No, nechci malovat čerta na zeď, ale budeš to mít těžký  
   A vypadá jako velký mimčo, opět nemám standartního stažený králíčka.
   angieblack   | 25.06.2013 19:51:43
   Reagovat | URL příspěvku
   • \
    RE:
    Hele, ale to je správné, aspoň má z čeho trávit. A nechci malovat čerta na zeď, kdyby se cokoli dělo, tak už má dobrý základ!!!! :oD

    Ještě, že existují babičky, tetičky a tak :oD
    Buik   | 25.06.2013 22:46:22
    Reagovat | URL příspěvku
 • Ahojki, malý je fakt krásňoučké mimi      ...ještě jednou velká gratulace...snad už to bude u vás brzy s těma nemocema OK   
  Queen222   | 24.06.2013 09:43:22
  Reagovat | URL příspěvku
 • Veru, ještě jednou velká gratulace a neboj, bude líp, a ty nemoci ze školky je humáč, malá už taky měla několikrát rýmu. ale tak jinak to nejde. máš krásné kloučky 
  ivulisek   | 24.06.2013 09:14:25 | Reakcí: 1, poslední: 25.06.2013 19:52:31
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
 • Moc pěkný porod.Je fajn,že ti spinálka zabrala dobře.Mě u Tobiho dobře nezabrala a řez jsem citíla a pak mě radši uspali.Defakto jsem cítila teplo jen v nohou.
  Malý je nádherný 
  Zuzbr   | 24.06.2013 06:36:11 | Reakcí: 1, poslední: 25.06.2013 19:55:32
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Vyvoj 14 ti mesicniho syna

| Cucollino | 29.03.2020, 11:38

Dobry den,memu mladšímu synovi za tyden bude 14 mesicu..Mam par obav zda je u nej vse v poradku co se tyka vyvoje.
Mam jeste starsiho syna,u toho resime otazku autismu ci VD,jeste nema stanovenou diagnozu a je mu 4,5 roku..
Co se tyka mladsiho,tak ten se narodil od 14 dni drive,co se tyka motorickeho vyvoje,je zrejmne vse tak jak ma byt,leze po čtyřech,sedi,obchází nabytek,za ruku jde ale nema odvahu se pustit a jit sam.Vsude tedy vyleze na gauc,postel,schody uplne bez problemu uz od 11 ti mesicu..
Spis co me trapi je to zda je to ostatni v poradku..Kdyz mu treba ukazu 5 zvířátek v radě a zeptam se kde je krava,prase,kocka,pes atd tak bez váhání bud schodi nebo vezme do ruky.Kdyz se ho zeptam aniz by je videl tak je videt ze hleda,ale jakmile vidi neco jineho tak si jde proste po svem :-) Kdyz mu reknu dej,bud se zacne rozcilovat ze mi to neda,nebo to po me hodi a parkrat tedy mi to dal do ruky.Ale nejake prines,ukaz to zatim jinak ne..kostky kdyz postavim komín schazuje ale nepostavi.Za to kazde smitko na zemi sebere..Zacina tedy pouzivat na vse ukazovacek autickem jezdi i tim ukazovackem,ale ucelne k ukazovani ho jeste nepouziva,to taky nevim zda je v normlne nebo ne.Co se tyka ocniho kontaktu tak ten je v poradku,je mazlivej,kdyz delam blbinky smeje se,kdyz se mu nevo nelibi da tez najevo,kdyz znizim z dohledu ted jde ke dverim a place.Co se tyka reci,tak po ockovani 1 hexy mi prestal zvatlat,pak zacal po 2 mesicich opet zvatlat,takze jedeme bababa,dadada,dedede,tatata,bada,vaba atd a obcas kdyz teda me vidi tak rika mamama..paci paci umi,papa taky,varila myšička kasicku tez ale udela jen kdyz se mu chce.Co se tyka treba návštěv taky nema problem,je vcelku kontaktni,takze se smeje kdyz se na nej nekdo usmeje,necha se pochovat atd..Ale porad si me hlida.Na fotce ukaze kde je mama a kde je tata a kde je bracha taky uz se nam povedlo..Na jmeno reaguje tez z 90 ti procent,pokud neni nejak zaneprázdněn ..Na starsiho je spise jako lepidlo :-) porad by s nim chtel byt nejak v kontaktu ale kdyz ma starsi špatnou naladu tak se mu to nelibi,samozrejme tahanice o hracky jsou u nas bezna vec.Co ma starsi musi mit i mladsi.Kdyz neni po jeho je tez problem a vyjádří svuj nesouhlas.Co s tyka zvirat,mame dva psi takze s tim problem taky neni..Porad jim zkoumá usi,zuby,oci :-)
Prijde mi jako zvídavé ditko.Posila auticka po zemi,vse musi zmacknou a vyzkouset co to dela a umi.Kdyz mu neco nejde tak se vzteka.A dalsi vec co mne trapi,je to,ze sve jidlo musi mit rozmixovane,kousky nesnese,ale pecivo a mnamky co se mu da do ruky sni bez problemu.
Nevim zda jsem vse popsala srozumitelné ale zajimal by mne Vas nazor zda mam popripade vyhledat i nejakeho odborníka a nebo zda pockat.Vim ze se dela screening ale jen by mne zajimal Vas nazor na dane veci.
Dekuji moc za odpoved.S pozdravem Monika

Dobrý den, pouze podle popisu chování vašeho synka a bez možnosti chlapce vidět, vám nemohu zodpovědně odpovědět na dotaz ohledně jeho vývoje. Vývoj syna by podle některých popisovaných projevů mohl být nerovnoměrný. Píšete ale, že se starším synem chodíte na nějaká odborná vyšetření, je v řešení možnost poruchy autistického spektra. Pokud vám jde o vyloučení obdobných potíží u mladšího chlapce, pak bych vám doporučila dohodnut si konzultace u odborníků, kam chodíte se starším synem, což bych považovala za nejrychlejší řešení. Potom samozřejmě probíhá screening, který pravdivě vyplňte. Zdravím Mgr. Michaela Matoušková, dětský psycholog

Mgr. Michaela Krupková | Babyonline | 29.03.2020, 15:26
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce