Babyonline.cz přináší vše praktické o těhotenství a dítěti od odborníků i od maminek. Baby on line je nejnavštěvovanější odborně garantovaný a komunitní portál zaměřený na těhotenství a péči o dítě. Praktický průvodce moderních rodičů pomáhá kvalitními a praktickými informacemi v každodenním rodičovském i předrodičovském rozhodování. Lékařské informace o těhotenství a péči o dítě jsou odborně garantovány, psány lékařem a garantovány lékařskou autoritou v daném oboru, příp. jeho pracovištěm. Jasné a prakticky zaměřené lékařské informace jsou systematicky a logicky dle problematiky uspořádány do oddílů, např. těhotenství a dítě od A do Z a další.
Těhotenství jsou věnovány následující oddíly: Těhotenství, věnující se problematice od otěhotnění přes prohlídky, vyšetření v těhotenství, přes možné těhotenské potíže až po výživu v těhotenství. Neopomíjí také problematiku Mateřské, Rodičovské, výbavy pro miminko a co si vzít do porodnice. V Těhotenství týden po týdnu můžete sledovat, co se děje týden po týdnu s Vámi, ve Vývoji miminka, co se děje s miminkem, v Porod absolvovat Předporodní přípravu krok za krokem. Neopomněli jsme představit PORODNICE v České republice, včetně fotoreportáže vykonané naším týmem. V Potřebách pro děti Vám poradíme, jak kupovat kočárek, autosedačku a další. Vyhledat si můžete i jméno pro své miminko.
Jak o miminko pečovat je doménou Péče o dítě. Jak správně kojit, jak často a jak dlouho kojení provádět najdete v Kojení a výživa. Nechybí ani očkování dítěte, nebo vývoj, co by dítě mělo v jednotlivých údobích života umět. Rodiče větších dětí jistě ocení oddíl zaměřený na Vzdělávání dětí, zvláště pak na přípravu předškoláka a první třídu.
Naší ambicí je, abyste prožily krásné mateřství, plné pouze těch pozitivních zážitků. Na tvorbě Baby On Line se můžete podíle i Vy, milí rodiče, a to v Pestrém světě maminek. Zapojte se do diskuze v diskuzním klubu, uvéďte své osvědčené Vychytávky, založte zajímavý Blog či Fotogalerii, nebo vložte oblíbený recept. Jste-li na BOL poprvé, určitě si pročtěte: Jsem na BOL poprvé. O vzniku BOL se dočtete: Narozeniny BOL nebo BOL v televizi. Vítáme Vás ve společnosti rodičů s přehledem a s nadhledem :-).
Baby on line žije každou minutu s Vámi a díky Vám!
Plodné dny kalkulačka, Otěhotnění (ovulace, pohlaví, příznaky, těhotenský test), Menstruace, Antikoncepce, Interrupce, potratová pilulka, pilulka po styku, Neplodnost, IVF centra, Průběh těhotenství, Těhotenství týden po týdnu, Prohlídky a vyšetření v těhotenství , Komplikace v těhotenství, nemoci a potrat, Vývoj miminka, Sex v těhotenství, Aktivity a cvičení v těhotenství, Výživa, péče, léky, psychika v těhotenství, Těhotenský šatník, Mateřská dovolená a rodičovský příspěvek, Příprava na porod, Výpočet termínu, Brožura a e-book 20x o těhotenství, Jména pro miminka, Zuby v těhotenství,
Předporodní příprava krok za krokem, Kdy a jak kontaktovat v těhotenství dětského lékaře?, Věci do porodnice, Fotoseriál: V porodnici, Porod a jeho průběh, Fyziologický porod online, Porod video, Porod mimo porodnici, Plodová voda, její význam v těhotenství i během porodu, Ozvy plodu, Lotosový porod, Placenta, její funkce a pojídání placenty, Pupečníková krev, Pupečník a vznik pravého uzlu na něm, Vyšetření novorozence po porodu, Novorozenecká žloutenka, Šestinedělí-co po porodu,
Péče o dítě, Péče o zuby, dudlíky, savičky, Kojení a výživa dětí, Vývoj dítěte, Dítě: 1. - 6. rok, Prohlídky-vyšetření dětí, Očkování dětí, Nemoci dětí, Vzdělání dětí, Sexuální výchova, Citáty o výchově a vzdělání, Otravy dětí, Potřeby pro dítě, Brožura a e-book 20x péče o dítě,
Odborník ONLINE, Porodnice v ČR a jejich hodnocení, Gynekologové, Pediatři, Poradna, Lékařský slovník,
Diskuzní klub, Aktuality dne, Blog Jany Martincové, Recepty, Vychytávky, Životní styl, Zaměstnání po porodu, Bydlení a domácnost, Celebrity, Anketa, Svatba, Happy psaní, Jazykové okénko, Finance a právo, Videa, Jména dětí, Léto s BOL, Vánoce, Výpočet BMI, Příběhy z BOL,
Aktuální akce pro děti i maminky, Navštivte s dětmi, Aktivity pro děti, Hry pro děti, Omalovánky, Malování, Tvoření, Básničky, Pohádky, Knihy pro děti vydavatelství Babyonline, Školkáček ONLINE, Předškolák ONLINE, Prvňáček ONLINE, Mateřská centra, Mateřské školy, Kroužky, Tipy na výlet, Hlídání dětí, Pomoc dětem,
Související články
Cysta v těhotenství
Co to znamená cysta v těhotenství? Kde jsou cysty uloženy? Jak se zjistí, že příčinou bolestí břicha je cysta, která způsobila náhlou příhodu břišní? Jaké je riziko operace pro těhotenství?
Myomy a těhotenství
Co jsou myomy? Je jejich výskyt u žen častý? Proč vznikají a jaká jejich souvislost s problémy otěhotněním? Jaká je léčba?
Leidenská mutace, jak s ní probíhá těhotenství a porod
Jedná se o nejčastější trombofilní mutaci, která nositele zvýšenou srážlivostí krve, sklonem ke vzniku trombóz, jejíž důsledkem může být plicní embolie nebo cévní mozková příhoda. Může být ohroženo miminko v těhotenství? Kdy před porodem neužít heparin? Jak je žena sledována a kdy je pro ní nejrizikovější období?
Rh faktor v těhotenství
Početí dítěte Rh negativní ženou s Rh pozitivním mužem s sebou nese zvýšené riziko výskytu hemolytického onemocnění u dalšího potomka. V současnosti se však tato situace dá snadno řešit podáváním injekce imunoglobulinu matce.
Koronavirová onemocnění v těhotenství, při kojení i běžné populaci
Ovlivňuje nějak koronavirus vedení porodu? Objevilo se postižení u miminka? Jak je to s kojením v době infekce? Co jej přenáší? Jak se mu bránit?
Nevolnost v těhotenství
Kdy se nevolnost a zvracení v těhotenství objevují? Čím jsou způsobeny? Jak jsou časté? Co dělat při lehkém i těžším průběhu? Jaké mohou být další příčiny zvracení?
Horečka v těhotenství
Horečka je jedním z prokázaných teratogenů, na rozdíl od mnoha léčiv. Jak ji můžeme snížit a co neléčená může způsobit zárodku a plodu?
Zácpa v těhotenství
Jaké jsou příčiny a důsledky zácpy? Jak zácpě předejít? Proč je nutný dostatečný příjem tekutin a zařazení vlákniny do stravy? Pomohou potravinové doplňky či mléčné výrobky? Jaké jsou další možnosti léčby?
Krvácení v těhotenství
Kdy je příčinou hrozící potrat, kdy mimoděložní těhotenství a kdy je může způsobit vcestné lůžko? Krvácení v časné graviditě - do 12. týdne těhotenství, mezi 12. a 24. týdnem gravidity a po 24. týdnu gravidity.
Infekce rodidel a pochvy, výtok
Mimoděložní těhotenství
Co je mimoděložní těhotenství? Jaké jsou jeho příznaky? Co dělat, když mám podezření na mimoděložní těhotenství? Jaká je léčba?
Dieta při cukrovce, jídelníček
Jak a co jíst při cukrovce v těhotenství? Co vyškrtnout z jídelníčku? Nevhodné potraviny. Základ diety - složené sacharidy. Cukrovka a med, fruktóza a laktóza.
Běžné těhotenské potíže
Proč se objevuje v těhotenství pálení žáhy? Co může doprovázet svalové bolesti? K jakým změnám dochází v dutině ústní? Jak předejít zácpě, bolestem hlavy a tvorbě křečových žil a hemoroidů?
Vícečetné těhotenství
Co je vícečetné těhotenství a jak k němu dochází? Jak zjistím, že čekám dvojčata? Jednovaječná a dvojvaječná, který typ se vyskytuje nejčastěji. Co jsou to siamská dvojčata? Je možné dvojčata rodit přirozeně? Jaké jsou komplikace v těhotenství a při porodu dvojčat?
Virus ZIKA jako původce mikrocefalie plodu
Pozitivní GBS neboli SAG, Streptococcus agalactiae
Co znamená pozitivní GBS? Kdy a proč se vyšetřuje? Co by mohl Streptokok způsobit? Jaká jsou opatření při porodu? Může dojít k nákaze miminka? Jak často? Může Streptokok ohrozit miminko před porodem, tj. během těhotenství?
Kyretáž dělohy - revize dutiny děložní
Co je kyretáž dělohy (revize dělohy, lidově výškrab)? Kdy se provádí? Režim a krvácení po kyretáži. Kyretáž a pracovní neschopnost. Sex po kyretáži. Zamlklý potrat.
Chřipka v těhotenství
Jaké jsou příznaky chřipky v těhotenství? Lze ji léčit přírodně nebo léky? Uškodí léky miminku? Jaká další režimová opatření dodržovat u chřipky či chřipce podobných viróz?
Trombofilie a těhotenství
Trombofilie a těhotenství, Fraxiparin v těhotenství, Anopyrin v těhotenství
Tvrdnutí břicha
Je tonizace, neboli tuhnutí břicha v těhotenství časté? Kdy se vyskytují? Jsou pro těhotenství nebezpečné? Jak ulevit tonizacím? Jak poznám rozdíl mezi poslíčky a skutečnými kontrakcemi?
Pohlavně přenosné nemoci v těhotenství i mimo něj
Pod pohlavně přenosnými nemocemi rozumíme všechna infekční onemocnění přenosná zejména pohlavním stykem nebo jinými sexuálními aktivitami.
Těhotenství s HIV/AIDS
Jak probíhá těhotenství s HIV/AIDS? Lze zabránit přenosu infekce na dítě? Má léčba těhotné na plod negativní vliv? U jakých žen se setkáváme s HIV/AIDS pozitivitou?
Preeklampsie
Co je vlastně preeklampsie? Jak se projevuje a jaké jsou rizikové faktory? Lze počínající preeklampsii včas rozpoznat a nějak předejít? Jaké další komplikace těhotenství sebou může přinést? Jak se preeklampsie léčí?
Mola
Opakované potrácení
Až každé páté těhotenství končí samovolným potratem, který představuje pro každou ženu těžkou psychickou i fyzickou životní zkoušku. Mnoho žen se domnívá, že za tuto bolestivou ztrátu nesou vinu samy, že mohly něco udělat jinak. Příčin a faktorů zapříčiňujících samovolný potrat je velké množství a často se obtížně objasňují, rozhodně se však nejedná o vaši chybu.
Bolest břicha v těhotenství
Jedná se o hrozící potrat nebo již počínající potrat? K čemu při tom dochází? Bolest provází i mimoděložní těhotenství, předčasné odloučení lůžka nebo hrozící předčasný porod. Může být také neporodnického původu.
Raný spontánní potrat
Jaké jsou příznaky? Co může být příčinou a jaká je léčba? Budu moci po spontánním potratu mít děti?
Těhotenská cukrovka
Co je těhotenská cukrovka, proč vzniká, jaká je její léčba? Lze jí předejít? Nutná vyšetření. Může ohrozit miminko? Odezní po porodu?
Infekční onemocnění
Jaká rizika mohou mít pro těhotenství a plod infekční choroby jako toxoplazmóza, listerióza, chřipka, plané neštovice a pásový opar, spalničky, zarděnky, opar (rtu, nebo genitálií)? Jaká je jejich léčba?