Inzerce
Inzerce
Inzerce

Marie se ve 29. týdnu těhotenství vydala na sjezdovku

Mikuláše Marie s dětmi tentokrát kvůli nemoci strávila doma. Vyrobila jim krásný adventní kalendář a s Emmičkou napekla vánoční cukroví. O víkendu se Marie s Davídkem vypravila na hory a ani její snowboard nezůstal doma. Jediné, co Marii zatím trápí, je nespavost. Pálení žáhy se jí téměř vyhýbá a tvrdnutí bříška je stále slabší. Nebýt rostoucího bříška a kopanců by Marie ani nevěděla, že je těhotná.

 

Marie (29. týden těhotenství)

Ahoj maminky, 

je tady 29. týden těhotenství a s ním můj pravidelný deníček.

Inzerce

Mikuláš a domácí adventní kalendář

Tento týden byl tak trošku v duchu předvánočních příprav. Děti dostaly na Mikuláše nějaké sladkosti, ale kvůli nachlazení jsme tentokrát nikam na mikulášskou akci nešli. Udělali jsme si domácí pohodu s tvořením a taky pečením. Každoročně dětem k těm čokoládovým vyrábím také domácí adventní kalendář. Loni jsem ho dělala ve formě stromečku, letos se mi líbil nápad zavěsit všechny pytlíčky na jednu větvičku. Fanda mi pomohl venku upilovat kousek větve a dala jsem se do tvoření.

Myslím, že se letos zase povedl. Nejen, že obsahuje na každý den nějaké ty sladkosti, ale taky večer slouží jako noční světýlko – třeba když jde malá na záchod. A přitom nás to stálo trochu času a pár papírových pytlíků.

Inzerce

Pečeme cukroví

Taky jsme s Emmičkou trošku pekly. Malá si chtěla udělat vlastní růžové linecké, takže jsem jí při práci prakticky jen asistovala, už je to šikovná hospodyňka. Udělali jsme ještě dva plechy sněhových pusinek a příště zase rumové koule, rohlíčky a sádlové koláčky a letos končíme. Děti, krom toho, že při pečení cukroví rády pomáhají, vánoční cukroví přes svátky moc nejí. Pro nás s Fandou a pro návštěvy bude pár druhů stačit. Dům se pečením a vánoční atmosférou s dětmi taky provoní a pojistila jsem si to ještě objednáním krabičky domácího cukroví od jedné místní paní. Takže druhů na talířek bude až až.

Inzerce

Nemocný týden

Jelikož nemoc skolila i tatínka, celý týden jsme se prakticky jen povalovali u pohádek. Koukali jsme na ty tradiční, staré, české. Já mezitím odskakovala do obchodu, vařila a popocházela s úklidem.

Na horách s Davídkem

O víkendu jsme si s Davídkem udělali den pro sebe. Byly v plánu hory, ale jelikož byli doma dva nemocní, trošku jsme si plány pozměnili. Táta hlídal Emmu z tepla gauče s čajem a paralenem a my se vydali s Davídkem do Krušných hor. My dva jezdíme na snowboardu, tak jsme měli chuť zase trošku potrénovat. Davídek jede koncem ledna s gymnáziem na lyžák, tak potřebuje ještě několikrát vyjet a pilovat techniku. No a já, já hory miluju a nechtěla jsem si to odpustit ani letos.

Inzerce

Jak se mi na sjezdovce dařilo?

Cesta na hory nám trvá asi hodinu a půl a většinu cesty byla šílená mlha, silnice ale krásně posypané a neklouzalo to. Projeli jsme Klínovec, na který jsem si v tomto stavu netroufala a zamířili jsme na Boží Dar do skiareálu Novako. Je to menší areál pro rodiny s dětmi a začátečníky. Já předpokládala, že sjedu jednou, maximálně dvakrát a budu Davídka jistit zespodu, takže menší sjezdovka byla jasná volba, aby se mi nikde neztratil. Nakonec jsem opatrně sjela asi čtyřikrát. Bylo strašně málo lidí, a i když byla šílená mlha, parádně jsme si to užili. Příště se vydáme už všichni i s tátou a já to budu příště jistit s malou už jen z bobové a sáňkařské dráhy.

Florbalový turnaj

Neděle byla zase v duchu florbalu. Davídek měl v Lounech přebor starších žáků, tak jsme se vydali fandit. Jeden ze dvou zápasů se jim podařilo vyhrát a Davča si zkusil zahrát i v obraně. Domů jsme dojeli až s večerem a já stihla tak tak uvařit guláš, uložit děti a nachystat všechno potřebné na pondělí.

A jak se tento týden cítím?

Jediné, co mě trochu trápí, je nespavost, strašně dlouho usínám, za noc se několikrát budím na záchod a pak mi zase dlouho trvá usnout. Paradoxně se ráno cítím víc unavená než večer, když jdu spát. Žáha mě pálila asi dvakrát. Beru pořád magnézium a čím víc se blíží termín porodu, tím mi bříško tvrdne míň a míň. Takže ani není, na co si stěžovat. Nebýt rostoucího bříška a zesilujících pohybů a kopanců malé, někdy ani nevím, že jsem těhotná. Snad to tak nějak vydrží co nejdéle.

Marie

Sponzoři seriálu Rodíme ONLINE 2023/2024:

Jaké produkty věnují sponzoři rodičkám?

Porodnický balíček Bella Happy

TZMO Czech Republic

Společnost TZMO Czech Republic dodává na český trh kvalitní jednorázové dětské pleny značky Happy. Dále vlhčené ubrousky, kapesníčky a přebalovací podložky stejné značky.
Pod značkou Bella pak dámskou intimní hygienu a pod značkou Bella Mamma kolekci výrobků pro maminky v období kolem porodu.
 
TZMO Czech Republic věnuje rodičkám porodnický balíček Happy Comfort, který obsahuje plenky Plenky Happy New Born 42 ks, Happy čisticí ubrousky aqua 56 ks, Mamma Comfort prsní vložky 30 ks, Happy sensitive krém proti opruzeninám 75 ml, Happy sensitive mycí gel na tělo a vlasy 400 ml, Mamma Comfort poporodní kalhotky XL, Happy hygienické tyčinky 64 ks, Happy dětské podložky 60 × 60 cm 5 ks, Mamma Comfort porodnické vložky 10ks, Velká textilní taška Happy, DÁREK - Happy čepička s obrázkem koaly.
Baby Tula

Ergonomická nosítka Ergobaby

Podpořte zdravý vývoj děťátka! Důmyslný ergonomický design pro zdravý vývoj dětí!

Vydejte se na průzkum a dovolte vašemu děťátku pozorovat svět! 

Nošením dětí podpoříte jejich zdravý vývoj emocionálních a vývojových předností. Jednoznačně nošení dětí přispívá ke správnému vývoji kyčlí. 

Nosítka jsou schálená a podporovaná institutem dysplazie kyčelních kloubů.

Ergobaby věnuje každé mamince unikátní nosítko Ergobaby Omni Dream  od prvních dní života novorozence, které nabízí možnost otočení ven. Tuto možnost využijí ti nejzvědavější, avšak nejdříve od 5 měsíců věku – pozice podporující zpevňování šíjových svalů.

Suavinex
 

Suavinex

Suavinex věnuje všem maminkám sadu s antikolikovou lahvičkou a fyziologickým dudlíkem Zero Zero.
 
Láhev proti bolestem bříška se středním průtokem (M), kterou ocení také ty maminky, které chtějí kombinovat krmení kojením spolu s krmením z láhve. 
 
Zero Zero obsahuje váček proti bolestem bříška, který je výsledkem prostého pozorování přírodních jevů.
 
Díky vzduchu nacházejícímu se v prostoru vnější strany váčku dochází k vytváření vakua uvnitř, což zabraňuje vniku vzduchových bublin.
 
Díky této absenci bublin nevznikají u dítěte bolesti bříška způsobené plynatostí a stejně tak nedochází k oxidaci mléka a ztrátě důležitých výživných látek.
 
Suavinex dále věnuje balíček kosmetiky pro maminky: Suavinex Krém proti striím 500 ml, Suavinex Krém na prsní bradavky 20 ml a Suavinex Regenerační a zpevňující krém 250 ml
 
pro miminka: SUAVINEX SYNDET gel - šampon 750 ml, Suavinex Intenzivní mast na opruzeniny 75 ml, SUAVINEX Hydratační tělové mléko - 750 ml a Suavinex Hydratační krém na obličej 50 ml.
Mamavit

GS Mamavit

To nejlepší pro maminky a miminka. Přípravky, jejichž složení byla vyvinuta ve spolupráci s odborníky z Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze-Podolí tak, aby vyhovovala maminkám a miminkům ve všech důležitých obdobích. 
GS Mamavit 1 Plánování & 1. trimestr těhotenství, obsahuje kompletní a vyváženou kombinace 23 vitaminů a minerálů a vysoký obsah kyseliny listové v přirozené formě (800 μg), jenž se běžně vyskytuje ve stravě, jejíž užívání doporučuje Světová zdravotnická organizace. 
GS Mamavit 2  2. a 3. trimestr těhotenství & Kojení, kromě vyváženého kombinace 23 vitaminů a minerálů navíc obsahuje omega-3 s vysokým obsahem DHA a EPA pro zajištění správného růstu a vývoje miminka, jeho mozku a zraku. Díky speciální technologii se kapsle rozpustí až v tenkém střevě. Kapsle tak nezanechávají typický rybí zápach a pachuť, jejich užívání je komfortní i pro těhotenské senzitivní vnímání.
 

Společnost GS si připravila pro každou maminku dárek v podobě 3 balení GS Mamavit 2  2. a 3. trimestr těhotenství & Kojení. Navíc pro miminka jako dárek kontrastní kartičky pro zábavu a rozvoj zraku již od narození.

Zdravé těhotenství

Kulíšek

Dehydratace je vážný problém, který narušuje vnitřní rovnováhu v těle a může vést až k závažným poruchám životních funkcí. Nejúčinnějším a nejrychlejším řešením je použití rehydratačního roztoku. Proto je vhodné mít ho stále po ruce v domácí lékárničce. 
 
Kdy jej použijeme? U:
  • průjmů a/nebo zvracení (u právě narozených dětí Kulíšek), 
  • nevolností, včetně těch těhotenských (Kulíšek extra), 
  • ztrát tekutin při vysoké horečce nebo po sportovním výkonu, zvláště u menších dětí, 
  • při kojení, které klade na organismus zvýšenou zátěž
  • na cestách do zemí s horší hygienou, 
  • při slunečním úžehu.
K dostání v každé lékárně. Více o Kulíšku i konsultaci s lékařem najdete na www.kulisek-ors.cz
 
Každá maminka obdrží jako dárek 1 balení rehydratačního roztoku Kulíšek a Kulíšek EXTRA.
Mamavit

BBStart s.r.o.

Společnost BBStart s.r.o. dodává na český trh přírodní ekologické jednorázové plenky značky Eco by Naty, které jsou bez plastu a zbytečných chemikálií. Nabízí také 100% kompostovatelné a splachovatelné vlhčené ubrousky včetně přírodní dětské kosmetiky. Myslí i na maminky s produkty pro dámskou hygienu poskytující čistou, přírodní a bezpečnou péči, která je obzvláště v intimních partiích důležitá. 

BBStart s.r.o. věnuje rodičkám novorozenecký balíček Eco by Naty, který obsahuje ECO pleny Newborn 2-5 kg, ECO splachovatelné vlhčené ubrousky bez vůně, ECO sáčky na plenky bez vůně, ECO prsní vložky pro kojící ženy a dámské ECO mateřské vložky po porodu. Balíček pro všechny budoucí maminky, kterým záleží na zdraví svém i jejich miminka a není jim lhostejné ani zdraví naší planety.

Gecko eco

Těhotenské tepláky geckoeco mají vysoký pás, který nabídne více než jen zakrytí bříška. 
 
Jsou pevnější a můžete si jej dle potřeby nastavit a poskytnout tak mírnou oporu pro vaše bříško. Zejména ve třetím trimestru oceníte úlevu, kterou vám nabídne při každodenních aktivitách. Po porodu pak napomáhá k zavinování dělohy. 
 
Tepláky jsou ušité z prémiové bio bavlny s certifikací GOTS. Střih zajišťuje bříšku maximální oporu, čímž uleví přetíženým bedrům. Na druhou stranu vás kalhoty nebudou nikde tlačit a poskytnou vám příjemné pohodlí. A díky elegantní šedé barvě je zkombinujete prakticky s jakýmkoliv svrškem, třeba s naší těhotenskou mikinou.
 
Těhotenské kalhoty vynosíte nejen na procházky či doma, ale skvěle se hodí také na cvičení. Užít si tak můžete například těhotenskou jógu.
 
Věříme, že je využijete i dlouho po porodu. :)
Zdravé těhotenství

Zdravé těhotenství

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství.

Zdravé těhotenství - to je jedinečný rádce pro úspěšné otěhotnění, těhotenství, porod i šestinedělí.
 
Zdravé těhotenství se současně věnuje:
- zdravé výživě,
- zdravému vaření krok za krokem
- zdravému cvičení před, v průběhu těhotenství i po porodu.

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Marie se ve 29. týdnu těhotenství vydala na sjezdovku - diskuze

Poradna

Cysty na mozečku

| Jandulka30 | 20.06.2024, 11:06

Dobrý den chtěla jsem se zeptat jsem 20+4 a našly naší princezně cysticky na mozecku a doktor mi řek že by bylo lepší podstoupit odběr plodové vody ale mam strach a hlavně říkal že do 24 týdne by měly zmizet tak si myslí že je zbytečné riskovat a chodit na plodovou vodu jakej máte nazor vy mockrát děkuji

Dobrý den,

já Vám samozřejmě v rámci internetové poradny nemohu říkat, co máte či nemáte dělat, nicméně odběr plodové vody patří mezi nízké rizikové výkony v těhotenství. Řiďte se doporučením Vašeho ošetřujícího lékaře.

MUDr. Pavla Zahrádková | Babyonline | 20.06.2024, 10:52
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×