Inzerce
Inzerce

Ačkoliv to tak ještě před pár dny nevypadalo, Lída ve 28. týdnu těhotenství už má nakoupené skoro všechny vánoční dárky

Lída měla opět velmi produktivní týden, oběhala celou řadu obchodů a sehnala už téměř všechny vánoční dárky. Stihla také sehnat Pepovi nové papuče a Kristýnce povlečení s koněm. Návštěva těhotenské poradny proběhla v pořádku a Lída už si pomalu začíná chystat tašku do porodnice. Na návštěvě u babičky si také konečně převzala svoji mexickou rolničku. Bolesti kyčlí a křeče v končetinách jsou čím dál tím horší, Lída je stále unavenější a i běžné činnosti jsou už pro ni náročné.

 

Ludmila (28. týden těhotenství)

Zdravím všechny za 28. týden těhotenství. 

Kristýnka je štědrá a dělá mi radost

Jak jsem tento týden prožila? V pondělí se Kristýnka sama od sebe pustila do pečení perníčků. Docela mi tím vytrhla trn z paty, protože já jsem se k tomu pořád jaksi nemohla dostat. Navíc mě odrazovala představa, co je kolem toho práce. Ve výsledku ale víc jak polovinu upečených perníků Franta snědl a rozházel, takže na Vánoce toho moc nezbylo. A to se Krista rozhodla obdarovat obě své prababičky. Když už byla v tom darování, přinesla mně i manželovi mikuláškou nadílku, kterou argumentovala tím, že my jsme nic u stromečku nedostali, tak nám daruje něco ona. Neřekla jsem jí, že já jsem v rámci zpěvu od paní starostky taky dostala, ale bylo to moc milé a potěšila mě štědrost naší dcery.

Inzerce

Kristýnčina nemoc přišla tak akorát včas

V úterý se stal takový malý zázrak. Ráno se Krista probudila s tím, že jí není dobře. Bolelo ji v krku a celkově nebyla ve formě, tak jsem ji nechala doma ze školy. Upřímně, trochu se mi ta její indispozice hodila. Konečně jsem měla vymyšlené dárky pro děti a chtěla jsem jejich nákup během cesty do Prostějova zrealizovat. Dlouho jsem přemýšlela, jak to udělat, když bude Kiki se mnou a nakonec se to samo vyřešilo. Něco jsem měla objednané z e-shopu a stačilo jen vyzvednout, ale něco bylo potřeba vybrat na místě. Vážně nevím, jak bych to okecala.

Pepovy rozbité papuče

Měla jsem toho naplánováno docela dost, ještě ke všemu přinesl Pepa rozbité papuče. Tak do seznamu přibyl další úkol - sehnat bačkory. Myslela jsem, že vletím do obchodu, kde jsme je v září kupovali, a bude. Jenže tam měli jen samé nevyhovující, připomínající domácí obuv pro důchodce. Ve Sportisimu zase neměli jeho velikost a tak jsem pantofle prozatím vypustila z hlavy a přepnula soustředění opět na Vánoce.

Inzerce

Dárky skoro vyřešeny!

Z dárků jsem nakonec sehnala téměř všechny, jeden mi slíbila vyzvednout mamka v Praze. Nemohla jsem uvěřit, že ještě o víkendu jsem byla bezradná a během jednoho dne byly dárky skoro vyřešeny. A to stačil jeden rozhovor s kamarádkou, která mě na tyto tipy vlastně navedla.

Inzerce

Koupit povlečení není tak snadné, jak se může zdát

Chtěla bych zmínit jeden poznatek, jež jsem během nákupu zaznamenala. Vždycky jsem myslela, že internet je pánem v nakupování, ale to jsem nevěděla, jak složité je sehnat ložní povlečení odpovídající mým požadavkům. Chtěla jsem Kristýnce pořídit povlečení s koněm. Ale bavlněné a zapínání na knoflíky. Všechny, na které jsem na internetu narazila byly buď materiál polyester nebo zapínání na zip. To jsem nechtěla ani jedno. A to jsem ani neřešila cenu, jelikož mi v tu chvíli přišlo složitější sehnat vůbec nějaké kvalitní. Hrozila jsem se, kolik kamenných prodejen bude potřeba oběhnout, než naleznu, co hledám. Nakonec k mému úžasu stačilo navštívit Jysk a bylo nakoupeno. Povlečení bavlna a zapínání? Sice žádné, ale mnohem lepší, než zip. Není problém našít patentky nebo šňůrky.

Co všechno dalšího jsem ještě stihla?

V drogerii jsem ještě nakoupila nějaké čisticí prostředky a už bylo potřeba se přemístit na náměstí a posléze do divadla na zkoušku. Ještě jsem chtěla zajít do Tesca, ale už měli v dalších obchodech před zavíračkou, tak jsem musela jeden vypustit. V galanterii jsem si chtěla koupit látku na rukávník ke kočárku a ve výtvarných potřebách filc, se kterým mám také určité plány, o kterých budu psát v některém z příštích deníčků. Výtvarné potřeby jsem stihla tak tak, než zavřeli, a do Švadlenky jsem už sice došla po zavíračce, ale pán byl tak hodný, že mě ještě obsloužil. Vzpomněla jsem si taky znovu na papuče pro Pepu a tak jsem vletěla k prvním ťamanům, kolem kterých jsem procházela a koupila pantofle, silně podobné těm předchozím, za pěknou cenu. Jen jsem zvědavá, kdy se mu zase rozpadnou…

Inzerce

Návštěva poradny a František opět v rukou tatínka

Konečně nastal den D a já se opět chystala do poradny. Ráno jsem byla malinko ve stresu, protože ačkoli jsme byli s manželem domluveni, že si Frantíka vezmu s sebou, ten ráno tak krásně spinkal, že mi bylo líto ho budit a tak jsem jela sama. Hlodalo ve mně svědomí, co když se malej vzbudí a tatínek proto nebude moci spát celé dopoledne, jak má ve zvyku. Vnitřní hlas mě ale uklidňoval, že je otec, tak ať se stará. Tu dobu, co budu pryč to snad zvládne.

Na ultrazvuk si ještě musím počkat

Byla jsem objednaná na 8:30, u sestřičky jsme udělali klasické „papírování“ a zhodnocení zdravotního stavu za poslední měsíc (výsledky z testů na cukr negativní) a pak jsem musela zpět do čekárny, protože pan doktor ještě nepřijel. Dominičkovi se čekání asi moc nelíbilo, protože mě dost bolestivě kopal. Čekání se sice trochu protáhlo, ale zase to bylo rychlé v ordinaci. Trochu jsem se přepočítala a myslela jsem, že bude už UZ, ale pan doktor mě zklamal, že až za měsíc. Jen zkontroloval čípek a asi za deset minut jsem byla venku.

Maraton nákupů pokračuje

Jelikož jsem měla ještě trochu čas, tak jsem si nahradila to úterní Tesco, kde jsem ještě přikoupila nějaké ovoce a Pepovi pod stromeček taktéž povlečení, ale s Minecraftem. Ještě jsem se na něj pořádně nedívala, tak doufám, že bude stejně super, jako z Jysku. V obchodě jsem ho rozbalovat nechtěla. Doma jsem čekala dusno, ale muž byl kupodivu v pohodě. 

Taška do porodnice

Přestože se žádné katastrofické prognózy ze strany lékaře nekonaly, začala jsem si pomalu balit tašku do porodnice, mimo jiné taky z toho důvodu, že jsem si potřebovala uvolnit prostory na výbavičku pro miminko a tyhlety porodnické věci jsem měla právě uskladněny v oné skříňce, kam přijdou ty krásně mrňavé hadříky.  Stejně mi většina věcí, které jsem sbalila, zatím chybět nebudou a zbytek přibalím, až nastane ten správný čas. Čestné místo v tašce také dostala deka na bonding, kterou jsem si nedávno koupila a konečně i ušila. No, hlavně jsem zapravila okraje, aby se netřepily. Akorát mě trochu mrzí, že jsem si včas nezjistila význam barvy a koupila modrou, jakože pro chlapečka. Tak snad splní svůj účel i za cenu jiné barvy, než červené. 

Konečně mám svou mexickou rolničku!

V sobotu měla přijet k babičce zase po dlouhé době moje sestra i se švagrovou a malým synovcem, a tak jsme se s nimi jeli setkat tam, protože k nám už by nestíhali dojet. A konečně – ségra mi dovezla mexickou rolničku, kterou mi v Praze vyzvedla. Škoda jen, že už se mé těhotenství krátí a že ji moc neunosím. Výrobce ale slibuje uplatnění i po porodu, tak jsem zvědavá.

A jak se cítím?

Křeče v dolních končetinách a bolesti v kyčlích jsou čím dál silnější a protivnější. Jsem stále více unavená a jen umýt nádobí mi najednou dělá problémy. Musím si sednout nebo lehnout. Jestli to taky nebude tím, že rodina o pěti členech toho ušpiní opravdu hodně. Bříško mě stahuje čím dál víc a vstát z postele je kolikrát nadlidský výkon. Už ani pro Kristýnku do školy a na procházky obecně nechodím tak často, jako dřív. A když přijde Franta s tím, že chce pochovat? To se mu snažím vysvětlit, že to prostě nejde, že už je těžký, ale většinou to nepochopí, tak si s ním jdu alespoň sednout, abych trochu ulevila zádům a břichu. Co mě zatím moc nezlobí je močák a spánek. Myslím, že na záchod nechodím o moc víc než jindy a spánek mám také v normě. Teda když nepočítám manželovo chrápání nebo jeho budík, který má permanentně nastavený na 4:00 i na jinou směnu než ranní a já se pak převaluji až do té doby, než musím vstát a vypravit děti do školy.

Suavinex hydratační krém na obličej

Dalším dárkem od sponzorů je krém od značky Suavinex pro ochranu pleti miminka. Chrání před nepříznivými vlivy jako je vítr, slunce, nebo chlad. Je zkrátka součástí každodenní péče o dítě. Já osobně jsem ho ještě nepoužila, ale stále váhám, zda ho mám vyzkoušet na Františkovi nebo si ho šetřit na Dominička. Až začnou ještě tužší mrazy, tak ho asi Frantovi obětuji, ať ho alespoň otestuji. Jestli bude tak super, jako krém na strie, tak budu nadmíru spokojená.

V příštím deníčku se těším,

Lída

Sponzoři seriálu Rodíme ONLINE 2023/2024:

Jaké produkty věnují sponzoři rodičkám?

Porodnický balíček Bella Happy

TZMO Czech Republic

Společnost TZMO Czech Republic dodává na český trh kvalitní jednorázové dětské pleny značky Happy. Dále vlhčené ubrousky, kapesníčky a přebalovací podložky stejné značky.
Pod značkou Bella pak dámskou intimní hygienu a pod značkou Bella Mamma kolekci výrobků pro maminky v období kolem porodu.
 
TZMO Czech Republic věnuje rodičkám porodnický balíček Happy Comfort, který obsahuje plenky Plenky Happy New Born 42 ks, Happy čisticí ubrousky aqua 56 ks, Mamma Comfort prsní vložky 30 ks, Happy sensitive krém proti opruzeninám 75 ml, Happy sensitive mycí gel na tělo a vlasy 400 ml, Mamma Comfort poporodní kalhotky XL, Happy hygienické tyčinky 64 ks, Happy dětské podložky 60 × 60 cm 5 ks, Mamma Comfort porodnické vložky 10ks, Velká textilní taška Happy, DÁREK - Happy čepička s obrázkem koaly.
Baby Tula

Ergonomická nosítka Ergobaby

Podpořte zdravý vývoj děťátka! Důmyslný ergonomický design pro zdravý vývoj dětí!

Vydejte se na průzkum a dovolte vašemu děťátku pozorovat svět! 

Nošením dětí podpoříte jejich zdravý vývoj emocionálních a vývojových předností. Jednoznačně nošení dětí přispívá ke správnému vývoji kyčlí. 

Nosítka jsou schálená a podporovaná institutem dysplazie kyčelních kloubů.

Ergobaby věnuje každé mamince unikátní nosítko Ergobaby Omni Dream  od prvních dní života novorozence, které nabízí možnost otočení ven. Tuto možnost využijí ti nejzvědavější, avšak nejdříve od 5 měsíců věku – pozice podporující zpevňování šíjových svalů.

Suavinex
 

Suavinex

Suavinex věnuje všem maminkám sadu s antikolikovou lahvičkou a fyziologickým dudlíkem Zero Zero.
 
Láhev proti bolestem bříška se středním průtokem (M), kterou ocení také ty maminky, které chtějí kombinovat krmení kojením spolu s krmením z láhve. 
 
Zero Zero obsahuje váček proti bolestem bříška, který je výsledkem prostého pozorování přírodních jevů.
 
Díky vzduchu nacházejícímu se v prostoru vnější strany váčku dochází k vytváření vakua uvnitř, což zabraňuje vniku vzduchových bublin.
 
Díky této absenci bublin nevznikají u dítěte bolesti bříška způsobené plynatostí a stejně tak nedochází k oxidaci mléka a ztrátě důležitých výživných látek.
 
Suavinex dále věnuje balíček kosmetiky pro maminky: Suavinex Krém proti striím 500 ml, Suavinex Krém na prsní bradavky 20 ml a Suavinex Regenerační a zpevňující krém 250 ml
 
pro miminka: SUAVINEX SYNDET gel - šampon 750 ml, Suavinex Intenzivní mast na opruzeniny 75 ml, SUAVINEX Hydratační tělové mléko - 750 ml a Suavinex Hydratační krém na obličej 50 ml.
Mamavit

GS Mamavit

To nejlepší pro maminky a miminka. Přípravky, jejichž složení byla vyvinuta ve spolupráci s odborníky z Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze-Podolí tak, aby vyhovovala maminkám a miminkům ve všech důležitých obdobích. 
GS Mamavit 1 Plánování & 1. trimestr těhotenství, obsahuje kompletní a vyváženou kombinace 23 vitaminů a minerálů a vysoký obsah kyseliny listové v přirozené formě (800 μg), jenž se běžně vyskytuje ve stravě, jejíž užívání doporučuje Světová zdravotnická organizace. 
GS Mamavit 2  2. a 3. trimestr těhotenství & Kojení, kromě vyváženého kombinace 23 vitaminů a minerálů navíc obsahuje omega-3 s vysokým obsahem DHA a EPA pro zajištění správného růstu a vývoje miminka, jeho mozku a zraku. Díky speciální technologii se kapsle rozpustí až v tenkém střevě. Kapsle tak nezanechávají typický rybí zápach a pachuť, jejich užívání je komfortní i pro těhotenské senzitivní vnímání.
 

Společnost GS si připravila pro každou maminku dárek v podobě 3 balení GS Mamavit 2  2. a 3. trimestr těhotenství & Kojení. Navíc pro miminka jako dárek kontrastní kartičky pro zábavu a rozvoj zraku již od narození.

Zdravé těhotenství

Kulíšek

Dehydratace je vážný problém, který narušuje vnitřní rovnováhu v těle a může vést až k závažným poruchám životních funkcí. Nejúčinnějším a nejrychlejším řešením je použití rehydratačního roztoku. Proto je vhodné mít ho stále po ruce v domácí lékárničce. 
 
Kdy jej použijeme? U:
  • průjmů a/nebo zvracení (u právě narozených dětí Kulíšek), 
  • nevolností, včetně těch těhotenských (Kulíšek extra), 
  • ztrát tekutin při vysoké horečce nebo po sportovním výkonu, zvláště u menších dětí, 
  • při kojení, které klade na organismus zvýšenou zátěž
  • na cestách do zemí s horší hygienou, 
  • při slunečním úžehu.
K dostání v každé lékárně. Více o Kulíšku i konsultaci s lékařem najdete na www.kulisek-ors.cz
 
Každá maminka obdrží jako dárek 1 balení rehydratačního roztoku Kulíšek a Kulíšek EXTRA.
Mamavit

BBStart s.r.o.

Společnost BBStart s.r.o. dodává na český trh přírodní ekologické jednorázové plenky značky Eco by Naty, které jsou bez plastu a zbytečných chemikálií. Nabízí také 100% kompostovatelné a splachovatelné vlhčené ubrousky včetně přírodní dětské kosmetiky. Myslí i na maminky s produkty pro dámskou hygienu poskytující čistou, přírodní a bezpečnou péči, která je obzvláště v intimních partiích důležitá. 

BBStart s.r.o. věnuje rodičkám novorozenecký balíček Eco by Naty, který obsahuje ECO pleny Newborn 2-5 kg, ECO splachovatelné vlhčené ubrousky bez vůně, ECO sáčky na plenky bez vůně, ECO prsní vložky pro kojící ženy a dámské ECO mateřské vložky po porodu. Balíček pro všechny budoucí maminky, kterým záleží na zdraví svém i jejich miminka a není jim lhostejné ani zdraví naší planety.

Gecko eco

Těhotenské tepláky geckoeco mají vysoký pás, který nabídne více než jen zakrytí bříška. 
 
Jsou pevnější a můžete si jej dle potřeby nastavit a poskytnout tak mírnou oporu pro vaše bříško. Zejména ve třetím trimestru oceníte úlevu, kterou vám nabídne při každodenních aktivitách. Po porodu pak napomáhá k zavinování dělohy. 
 
Tepláky jsou ušité z prémiové bio bavlny s certifikací GOTS. Střih zajišťuje bříšku maximální oporu, čímž uleví přetíženým bedrům. Na druhou stranu vás kalhoty nebudou nikde tlačit a poskytnou vám příjemné pohodlí. A díky elegantní šedé barvě je zkombinujete prakticky s jakýmkoliv svrškem, třeba s naší těhotenskou mikinou.
 
Těhotenské kalhoty vynosíte nejen na procházky či doma, ale skvěle se hodí také na cvičení. Užít si tak můžete například těhotenskou jógu.
 
Věříme, že je využijete i dlouho po porodu. :)
Zdravé těhotenství

Zdravé těhotenství

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství.

Zdravé těhotenství - to je jedinečný rádce pro úspěšné otěhotnění, těhotenství, porod i šestinedělí.
 
Zdravé těhotenství se současně věnuje:
- zdravé výživě,
- zdravému vaření krok za krokem
- zdravému cvičení před, v průběhu těhotenství i po porodu.

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Ačkoliv to tak ještě před pár dny nevypadalo, Lída ve 28. týdnu těhotenství už má nakoupené skoro všechny vánoční dárky - diskuze

Poradna

Dobrý den, prosila bych o radu mám nepravidelně cykly rozmezí 31-50 ovulaci mám 20 dní od poslední menstruace. Poslední menstruace byla 17.3. 4.4 byl na ultrazvuku vidět folikul nebylo řečeno kolik měřil nic jen že tam je 7.4 pozitivní ovulační test Atén den i pohlavní styk dne 9.4 jsem byla znova na gynekologii a bylo mi řečeno že ovulace probíhá byla vidět tekutina. Dne 19.4 slabý zašpinění předpokládám že nidace když 20.4 byl pozitivní těhotenský test. Dne 22.4 jsem byla na krvy jako samoplatce to bylo 40.33 dne na pohotovosti dne 28.4 jsem začala špinit hnědé nebylo ani na vložku gestační váček odpovídal 5 týdnů ale nikdo se neptal zda je menstruace pravidelná. Podle mých výpočtu když byla ovulace 7.4 s 20 denim zpožděním tak můj výpočet je že jsem byla 3+1 dne 30.4 kontrola u gynekologa tam též odpovídal váček 5tydnu ale zase se nikdo neptal zda je pravidelná nebo kdy byla ovulace nebo jestli ovulace není zpožděná .pak další špinění ale červená krev bylo
na pohotovosti dne 5.5 podle ultrazvuku byl váček 5+5 takže povyrostl podle mě byl stále úroveň kolem 4 týdne ale byl bez žloutkového váčku dne 15.5 byly kontrola u me gynekoložky a ultrazvuk odpovídal stále 5+ byla jsem poslána na kontrolu do nemocnice za je to na revizi 15.5 na pohotovosti váček údajně 6+2 ale stále bez plodů a bez žloutkového váčku ale nikdo nepočítal to že můžu mít nepravidelnou menstruaci nebo ovulaci o 20 dní od poslední menstruace .moje otázka zní jít na revizi nebo počkat jestli se ještě objevy nikdo nebral ani krev na hcg takže se neví hodnota mohly už od začátku váček blbě změřit. Podle ultrazvuku Nebo tím že mám nepravidelný cykly tak by se neshodovaly s datem menstruace a nepočítá se pak to podle ultrazvuku jinak než u běžné pravidelně menstruace a ovulace co je pak v půlce cyklu jen nechci jít na potrat zbytečně chci mít jistotu že jsem udělala vše revize dne 24.5 děkuji za odpověď

Dobrý den,

takto se to obtížně posuzuje, nicméně před provedením revize by stejně měl být proveden ještě kontrolní ultrazvuk, takže pokud tam nebudou již bezpečně patrné embryonální struktury, tak těhotenství prosperující s největší pravděpodobností není a revize je v takovém případě potenciálně na místě, o všem ale rozhodujete s lékařem, který Vás má možnost vyšetřit, nikoliv v rámci internetové poradny.

MUDr. Pavla Zahrádková | Babyonline | 18.05.2024, 16:41
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×