Inzerce
Inzerce
Inzerce

Helena byla v 17. týdnu těhotenství s dcerou Stázkou na její první mikulášské nadílce

Helena začátkem týdne bojovala s nemocnou Stázkou. Na páteční rozsvěcení stromečku ale byla naštěstí už zdravá a v sobotu si vyzkoušela svou první mikulášskou nadílku. Čerti Stázku sice pořádně vyděsili, ale tombolu si užila naplno. Helena tento týden také dostala sponzorský dárek - těhotenské tepláky od Geckoeco. Moc si je chválí a stejně tak nedá dopustit na hydratační krém Suavinex. Zatím se Helena cítí vcelku dobře, jen jí občas klesne tlak a udělá se jí nevolno.

 

Inzerce

Helena (17. týden těhotenství)

Stázka má horečku

Tento týden nám začal dost krušně. Od pondělního rána byla Stázinka pořád unavená a polehávala, no odpoledne bylo jasné proč, něco na ní lezlo. Teplotu měla skoro ke 39, naštěstí jí nic jiného nebylo, ale i tak jsme museli aktivovat lékárničku a dát sirup. Celá noc i celé úterý stály opravdu za nic, teplota moc neklesala, ale ve středu, jako když utne, zničehonic klid. Žádná teplota, kašel, rýma, prostě nic. Tak jsme byli opravdu moc rádi, protože v sobotu nás čekala Mikulášská besídka a zároveň Stázčino první setkání s Mikulášem, čertem a andělem. :-) Středu a čtvrtek jsme měli opravdu odpočinkové dny, kdy jsme si jen uvařili a jediná aktivita bylo puzzle a kostky. Abych řekla pravdu, vůbec takové dny nejsou na škodu.

Už máme vánoční stromeček ve městě i doma

V pátek se u nás ve městě rozsvěcoval vánoční strom, tak jsme u toho nemohli chybět. Tam jsme se naštěstí čertům vyhli, takže to bylo poklidné, akorát tak sněžilo, že jsme si dali dětský punč, rychle se vyfotili a šli zpět do tepla. Doma na nás už čekal vánoční stromeček a hurá zdobit! S manželem jsme se shodli, že bude nejlepší postavit a ozdobit stromek hned na začátku prosince, ať si ho pořádně užijeme, protože jsme stejně přes svátky pořád mimo byt. Máme veliké rodiny a než to všechno objedeme, tak je po Silvestru. Takže u nás už stromeček stojí a tentokrát zdobila i Stázka, která se toho ujala se vší chutí. Kočka klasicky prudila a trhala co se dalo. :-)

Inzerce

Stázka se bojí čertů

V sobotu jsme měli na programu Mikulášskou besídku. Protože šíleně sněžilo, byli jsme rádi, že jsme v pohodě dojeli, besídka byla ve vedlejší vesnici. Na začátku vystupovaly děti z místní školy, to se Stázce moc líbilo, ale pak přišel hlavní bod programu, mikulášská nadílka. No, dobrý nápad to nebyl, tam jet, aniž by Stázka věděla, o co jde. Začala plakat, takže jsme museli odejít a být mimo, než odešli čerti. Ani se jí nedivím, taky jsem je neměla ráda. Naštěstí si potom zlepšila náladu tombolou, kde vyhrála spoustu hraček, že jsme se o některé raději podělili s dalšími dětmi. Tak nakonec to bylo fajn. 

Inzerce

Tepláky od Geckoeco

Tento týden mi přišel od Babyonline druhý balíček. A co tam bylo? Naprosto boží těhotenské tepláky od Geckoeco. Tuto značku znám díky protiskluzovému oblečení pro miminka, ale vůbec jsem netušila, že šíji i těhotenské oblečení. Tepláky jsou ze skvělého materiálu a parádně sedí, škoda, že je venku taková zima, jinak bych už v nich hned vyrazila ven. :-) 

Inzerce

Hydratační krém Suavinex Stázce vůbec nevadí

Do tašky na kočárek jsme hned přibalili hydratační krém na obličej od Suavinex. Krém je moc příjemný, krásně se roztírá a co je hlavní, že Stázince vůbec nevadí.

A jak se cítím?

Kvůli Stázce jsem moc neměla čas se zamyslet nad sebou a bříškem, ale je to nějak moc náročnější a náročnější. Bříško je větší a někdy se trochu zapomenu, že ho mám. Celkem mě svědí i pokožka na bříšku, ale pořád to jsou malé věci. Horší je, že mi sem tam spadne tlak a udělá se mi nevolno. Naštěstí mě příští týden konečně čeká kontrola, takže vše poctivě zahlásím a snad bude líp. Už aby byl čtvrtek, nemůžu se dočkat. :-)

Helena

Sponzoři seriálu Rodíme ONLINE 2023/2024:

Jaké produkty věnují sponzoři rodičkám?

Porodnický balíček Bella Happy

TZMO Czech Republic

Společnost TZMO Czech Republic dodává na český trh kvalitní jednorázové dětské pleny značky Happy. Dále vlhčené ubrousky, kapesníčky a přebalovací podložky stejné značky.
Pod značkou Bella pak dámskou intimní hygienu a pod značkou Bella Mamma kolekci výrobků pro maminky v období kolem porodu.
 
TZMO Czech Republic věnuje rodičkám porodnický balíček Happy Comfort, který obsahuje plenky Plenky Happy New Born 42 ks, Happy čisticí ubrousky aqua 56 ks, Mamma Comfort prsní vložky 30 ks, Happy sensitive krém proti opruzeninám 75 ml, Happy sensitive mycí gel na tělo a vlasy 400 ml, Mamma Comfort poporodní kalhotky XL, Happy hygienické tyčinky 64 ks, Happy dětské podložky 60 × 60 cm 5 ks, Mamma Comfort porodnické vložky 10ks, Velká textilní taška Happy, DÁREK - Happy čepička s obrázkem koaly.
Baby Tula

Ergonomická nosítka Ergobaby

Podpořte zdravý vývoj děťátka! Důmyslný ergonomický design pro zdravý vývoj dětí!

Vydejte se na průzkum a dovolte vašemu děťátku pozorovat svět! 

Nošením dětí podpoříte jejich zdravý vývoj emocionálních a vývojových předností. Jednoznačně nošení dětí přispívá ke správnému vývoji kyčlí. 

Nosítka jsou schálená a podporovaná institutem dysplazie kyčelních kloubů.

Ergobaby věnuje každé mamince unikátní nosítko Ergobaby Omni Dream  od prvních dní života novorozence, které nabízí možnost otočení ven. Tuto možnost využijí ti nejzvědavější, avšak nejdříve od 5 měsíců věku – pozice podporující zpevňování šíjových svalů.

Suavinex
 

Suavinex

Suavinex věnuje všem maminkám sadu s antikolikovou lahvičkou a fyziologickým dudlíkem Zero Zero.
 
Láhev proti bolestem bříška se středním průtokem (M), kterou ocení také ty maminky, které chtějí kombinovat krmení kojením spolu s krmením z láhve. 
 
Zero Zero obsahuje váček proti bolestem bříška, který je výsledkem prostého pozorování přírodních jevů.
 
Díky vzduchu nacházejícímu se v prostoru vnější strany váčku dochází k vytváření vakua uvnitř, což zabraňuje vniku vzduchových bublin.
 
Díky této absenci bublin nevznikají u dítěte bolesti bříška způsobené plynatostí a stejně tak nedochází k oxidaci mléka a ztrátě důležitých výživných látek.
 
Suavinex dále věnuje balíček kosmetiky pro maminky: Suavinex Krém proti striím 500 ml, Suavinex Krém na prsní bradavky 20 ml a Suavinex Regenerační a zpevňující krém 250 ml
 
pro miminka: SUAVINEX SYNDET gel - šampon 750 ml, Suavinex Intenzivní mast na opruzeniny 75 ml, SUAVINEX Hydratační tělové mléko - 750 ml a Suavinex Hydratační krém na obličej 50 ml.
Mamavit

GS Mamavit

To nejlepší pro maminky a miminka. Přípravky, jejichž složení byla vyvinuta ve spolupráci s odborníky z Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze-Podolí tak, aby vyhovovala maminkám a miminkům ve všech důležitých obdobích. 
GS Mamavit 1 Plánování & 1. trimestr těhotenství, obsahuje kompletní a vyváženou kombinace 23 vitaminů a minerálů a vysoký obsah kyseliny listové v přirozené formě (800 μg), jenž se běžně vyskytuje ve stravě, jejíž užívání doporučuje Světová zdravotnická organizace. 
GS Mamavit 2  2. a 3. trimestr těhotenství & Kojení, kromě vyváženého kombinace 23 vitaminů a minerálů navíc obsahuje omega-3 s vysokým obsahem DHA a EPA pro zajištění správného růstu a vývoje miminka, jeho mozku a zraku. Díky speciální technologii se kapsle rozpustí až v tenkém střevě. Kapsle tak nezanechávají typický rybí zápach a pachuť, jejich užívání je komfortní i pro těhotenské senzitivní vnímání.
 

Společnost GS si připravila pro každou maminku dárek v podobě 3 balení GS Mamavit 2  2. a 3. trimestr těhotenství & Kojení. Navíc pro miminka jako dárek kontrastní kartičky pro zábavu a rozvoj zraku již od narození.

Zdravé těhotenství

Kulíšek

Dehydratace je vážný problém, který narušuje vnitřní rovnováhu v těle a může vést až k závažným poruchám životních funkcí. Nejúčinnějším a nejrychlejším řešením je použití rehydratačního roztoku. Proto je vhodné mít ho stále po ruce v domácí lékárničce. 
 
Kdy jej použijeme? U:
  • průjmů a/nebo zvracení (u právě narozených dětí Kulíšek), 
  • nevolností, včetně těch těhotenských (Kulíšek extra), 
  • ztrát tekutin při vysoké horečce nebo po sportovním výkonu, zvláště u menších dětí, 
  • při kojení, které klade na organismus zvýšenou zátěž
  • na cestách do zemí s horší hygienou, 
  • při slunečním úžehu.
K dostání v každé lékárně. Více o Kulíšku i konsultaci s lékařem najdete na www.kulisek-ors.cz
 
Každá maminka obdrží jako dárek 1 balení rehydratačního roztoku Kulíšek a Kulíšek EXTRA.
Mamavit

BBStart s.r.o.

Společnost BBStart s.r.o. dodává na český trh přírodní ekologické jednorázové plenky značky Eco by Naty, které jsou bez plastu a zbytečných chemikálií. Nabízí také 100% kompostovatelné a splachovatelné vlhčené ubrousky včetně přírodní dětské kosmetiky. Myslí i na maminky s produkty pro dámskou hygienu poskytující čistou, přírodní a bezpečnou péči, která je obzvláště v intimních partiích důležitá. 

BBStart s.r.o. věnuje rodičkám novorozenecký balíček Eco by Naty, který obsahuje ECO pleny Newborn 2-5 kg, ECO splachovatelné vlhčené ubrousky bez vůně, ECO sáčky na plenky bez vůně, ECO prsní vložky pro kojící ženy a dámské ECO mateřské vložky po porodu. Balíček pro všechny budoucí maminky, kterým záleží na zdraví svém i jejich miminka a není jim lhostejné ani zdraví naší planety.

Gecko eco

Těhotenské tepláky geckoeco mají vysoký pás, který nabídne více než jen zakrytí bříška. 
 
Jsou pevnější a můžete si jej dle potřeby nastavit a poskytnout tak mírnou oporu pro vaše bříško. Zejména ve třetím trimestru oceníte úlevu, kterou vám nabídne při každodenních aktivitách. Po porodu pak napomáhá k zavinování dělohy. 
 
Tepláky jsou ušité z prémiové bio bavlny s certifikací GOTS. Střih zajišťuje bříšku maximální oporu, čímž uleví přetíženým bedrům. Na druhou stranu vás kalhoty nebudou nikde tlačit a poskytnou vám příjemné pohodlí. A díky elegantní šedé barvě je zkombinujete prakticky s jakýmkoliv svrškem, třeba s naší těhotenskou mikinou.
 
Těhotenské kalhoty vynosíte nejen na procházky či doma, ale skvěle se hodí také na cvičení. Užít si tak můžete například těhotenskou jógu.
 
Věříme, že je využijete i dlouho po porodu. :)
Zdravé těhotenství

Zdravé těhotenství

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství.

Zdravé těhotenství - to je jedinečný rádce pro úspěšné otěhotnění, těhotenství, porod i šestinedělí.
 
Zdravé těhotenství se současně věnuje:
- zdravé výživě,
- zdravému vaření krok za krokem
- zdravému cvičení před, v průběhu těhotenství i po porodu.

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Helena byla v 17. týdnu těhotenství s dcerou Stázkou na její první mikulášské nadílce - diskuze

Poradna

Dobrý den . Moje poslední menstruace byla 16.4 v květnu v době kdy měla prijt ms jsem měla zrovna v den 17.5 a 18.5 pozitivní ovulační testy . Nechráněný styk byl 20.5 . Dne 28.5 jsem měla večer bolestivé píchnutí na levé straně podbřiškem které trvalo 30sekund . Do dnes neprisla další ms cyklus mám nepravidelný takže nevím kdy má prijt další ms . Dne 11.6 jsem si udělala těhotenský test ale nevím zda je tam něco nebo to je ryska . Jsem diabetička na inzulínu . Může se jednat o těhotenství poslední týden mě začali pobolivat prsa. Děkuji moc hezký den

Dobrý den,

přiložené těhotenské testy na fotografii jsou negativní. Pokud máte pochybnosti, doporučuji kontrolní test s odstupem dalších min. 2 dnů.

MUDr. Pavla Zahrádková | Babyonline | 14.06.2024, 09:32
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×