Inzerce
Inzerce
Inzerce

Helena má 2 týdny do porodu

Helena miminko cítí čím dál více. Stihla i předporodní nachlazení, návštěvu pouti a oslavu narozenin manžela. Nemůže se již však dočkat, až se zase bude hýbat bez zátěže.

Helena (38. týden těhotenství)

Milí rodiče,

tak jsem tady s jedním z posledních deníčků. Kdyby byl poslední, vůbec se nebudu zlobit, protože už je to hooodně náročné.

Čím dál větší problémy s dýcháním, nervozita. Moje oblíbené jídlo?

Malá krásně roste, takže mi čím dál víc tlačí na plíce, tudíž funím jak parní lokomotiva a chodím trošku jak kačer. :) Čím dál víc mě pálí žáha, už ani moc nemůžu jíst, což se ukázalo i na páteční kontrole u pana doktora, kdy jsem od poslední kontroly nepřibrala ani gram. Moje nejoblíbenější „jídlo“ je teď koktejl z mléka a ovoce, jsem šťastná, že už všude jsou jahody. :D Nicméně na kontrole pan doktor mrknul, jestli je malá stále hlavičkou dolů, což je, naštěstí, takže za dva týdny mám naplánovanou další kontrolu, a to už bude pouze dva dny před termínem. Nebudu lhát, jsem čím dál víc nervózní a někdy se i škaredě utrhnu po Stázce, což mě dost mrzí a opravdu nerada na ni zvyšuji hlas, trošku víc teď začala mít i období vzdoru, takže je třeba teď trpělivost posunout na maximum. :D Ale už jen pár dní a je to!!! :)

Inzerce

Nachlazení na závěr těhotenství

Začátek týdne jsem opět „proležela“ s hroznou rýmou, kdy jsem se i raději na dvě noci odstěhovala z ložnice od manžela a Stázky, protože jsem pořád kýchala a smrkala. Naštěstí to po pár dnech přešlo, ale bylo to opravdu nepříjemné, ani si nechci představovat, jak se muselo miminko lekat, když jsem kýchala na celé široké okolí. :)

Manželovy narozeniny s výšlapem

Sobotní den jsme měli v duchu manželových narozenin. Protože tady bylo krásně, tak se ráno manžel rozhodl dát první větší výšlap na kopec se Stázkou. Když už máme přeci i ten sportovní kočár Thule, je třeba ho zajet pořádně. :) Stázka byla nadšená, manžel trošku méně, protože cesta, která mu běžné trvá maximálně do hodiny, tak trvala hodiny dvě. Ale bylo krásně, tak si to i tak užili. Oba dva jsme se shodli, že je třeba budovat ve Stázce lásku k přírodě a k turistice. Navíc já byla moc ráda, že jsem si „odpočinula“ při chystáni oběda pro manžela. :D Kdovíjak slavnostní oběd to nebyl, ale manžel miluje bramborové knedlíky plněné masem a se zelím. Tak jsem mu to přece musela uvařit. :)

Inzerce

Neděle na pouti, letos si ji Stázka pěkně užila 

Neděli jsme trávili u rodiny v nedaleké vesnici, kde se konala veliká pouť. Minulý rok se Stázka hluku z hudby a kolotočů dost bála (hned vedle místa, kde se koná pouť, je hřbitov, tak si sedla na lavičku hřbitově a ani za nic jsme ji z toho hřbitova a ticha nemohli dostat zpátky na pouť :D). Letos to byla jiná jízda, byla nadšená a u každého stánku, ze kterého šla hudba, se musela zastavit a zatančit si. :) Zatím si na kolotoče netroufne, což mi vůbec nevadí, protože nevím, kdo by s ní šel, nikdo u nás v rodině nemá kolotoče v lásce. :D Ale hlavně že se jí líbilo, nakonec až tak moc, že nechtěla odejít. Protože jsem byla dost unavená, když jsme dojeli domů, tak manžel vzal ještě Stázku na fotbal a za dědou, tak jsem si hezky odpočinula, možná i přeležela, protože mě pak neskutečně začala bolet záda a já myslela, že už třeba v noci porodím a ono nic. :D

Chybí mi pohyb

Jinak naše dny stále probíhají stejně, pohádky, malování a málo fyzické aktivity, což se opravdu těším, až vše doženeme. Ale aspoň budu znát všechny pohádky a animáky a nic mě nepřekvapí. :D Na druhou stranu manžel, když může, tak Stázku bere co nejvíc ven, teď si oblíbila odrážedlo, takže všude musí s odrážedlem, naštěstí u nás v okolí jsou všude super cyklostezky, takže se může krásně projet. Prosila jsem manžela, ať mi Stázku hezky vyfotí na odrážedle a přišla mi „skvělá“ fotka Stázky, jak stojí u kobylince, takže takový skvělý humor u nás máme. :D Nebo má spíše manžel. :D Takovou fotku Vám raději ani ukazovat nebudu, ale prý do rodinného alba dobré. :D No, naštěstí mi ji vyfotil i hezky. :)

Inzerce

Posílám ještě jednu fotku z focení, kde jsme ještě "tři", už se těším, až Vám zašlu v kompletní sestavě.

Inzerce

Mějte se krásně a přeji krásný zbytek dne! :)

Helena

P. S.: V Babyonline nedali jinak, než že musím přiložit to foto.

 

Sponzoři seriálu Rodíme ONLINE 2023/2024:

Jaké produkty věnují sponzoři rodičkám?

Porodnický balíček Bella Happy

TZMO Czech Republic

Společnost TZMO Czech Republic dodává na český trh kvalitní jednorázové dětské pleny značky Happy. Dále vlhčené ubrousky, kapesníčky a přebalovací podložky stejné značky.
Pod značkou Bella pak dámskou intimní hygienu a pod značkou Bella Mamma kolekci výrobků pro maminky v období kolem porodu.
 
TZMO Czech Republic věnuje rodičkám porodnický balíček Happy Comfort, který obsahuje plenky Plenky Happy New Born 42 ks, Happy čisticí ubrousky aqua 56 ks, Mamma Comfort prsní vložky 30 ks, Happy sensitive krém proti opruzeninám 75 ml, Happy sensitive mycí gel na tělo a vlasy 400 ml, Mamma Comfort poporodní kalhotky XL, Happy hygienické tyčinky 64 ks, Happy dětské podložky 60 × 60 cm 5 ks, Mamma Comfort porodnické vložky 10ks, Velká textilní taška Happy, DÁREK - Happy čepička s obrázkem koaly.
Baby Tula

Ergonomická nosítka Ergobaby

Podpořte zdravý vývoj děťátka! Důmyslný ergonomický design pro zdravý vývoj dětí!

Vydejte se na průzkum a dovolte vašemu děťátku pozorovat svět! 

Nošením dětí podpoříte jejich zdravý vývoj emocionálních a vývojových předností. Jednoznačně nošení dětí přispívá ke správnému vývoji kyčlí. 

Nosítka jsou schálená a podporovaná institutem dysplazie kyčelních kloubů.

Ergobaby věnuje každé mamince unikátní nosítko Ergobaby Omni Dream  od prvních dní života novorozence, které nabízí možnost otočení ven. Tuto možnost využijí ti nejzvědavější, avšak nejdříve od 5 měsíců věku – pozice podporující zpevňování šíjových svalů.

Suavinex
 

Suavinex

Suavinex věnuje všem maminkám sadu s antikolikovou lahvičkou a fyziologickým dudlíkem Zero Zero.
 
Láhev proti bolestem bříška se středním průtokem (M), kterou ocení také ty maminky, které chtějí kombinovat krmení kojením spolu s krmením z láhve. 
 
Zero Zero obsahuje váček proti bolestem bříška, který je výsledkem prostého pozorování přírodních jevů.
 
Díky vzduchu nacházejícímu se v prostoru vnější strany váčku dochází k vytváření vakua uvnitř, což zabraňuje vniku vzduchových bublin.
 
Díky této absenci bublin nevznikají u dítěte bolesti bříška způsobené plynatostí a stejně tak nedochází k oxidaci mléka a ztrátě důležitých výživných látek.
 
Suavinex dále věnuje balíček kosmetiky pro maminky: Suavinex Krém proti striím 500 ml, Suavinex Krém na prsní bradavky 20 ml a Suavinex Regenerační a zpevňující krém 250 ml
 
pro miminka: SUAVINEX SYNDET gel - šampon 750 ml, Suavinex Intenzivní mast na opruzeniny 75 ml, SUAVINEX Hydratační tělové mléko - 750 ml a Suavinex Hydratační krém na obličej 50 ml.
Mamavit

GS Mamavit

To nejlepší pro maminky a miminka. Přípravky, jejichž složení byla vyvinuta ve spolupráci s odborníky z Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze-Podolí tak, aby vyhovovala maminkám a miminkům ve všech důležitých obdobích. 
GS Mamavit 1 Plánování & 1. trimestr těhotenství, obsahuje kompletní a vyváženou kombinace 23 vitaminů a minerálů a vysoký obsah kyseliny listové v přirozené formě (800 μg), jenž se běžně vyskytuje ve stravě, jejíž užívání doporučuje Světová zdravotnická organizace. 
GS Mamavit 2  2. a 3. trimestr těhotenství & Kojení, kromě vyváženého kombinace 23 vitaminů a minerálů navíc obsahuje omega-3 s vysokým obsahem DHA a EPA pro zajištění správného růstu a vývoje miminka, jeho mozku a zraku. Díky speciální technologii se kapsle rozpustí až v tenkém střevě. Kapsle tak nezanechávají typický rybí zápach a pachuť, jejich užívání je komfortní i pro těhotenské senzitivní vnímání.
 

Společnost GS si připravila pro každou maminku dárek v podobě 3 balení GS Mamavit 2  2. a 3. trimestr těhotenství & Kojení. Navíc pro miminka jako dárek kontrastní kartičky pro zábavu a rozvoj zraku již od narození.

Zdravé těhotenství

Kulíšek

Dehydratace je vážný problém, který narušuje vnitřní rovnováhu v těle a může vést až k závažným poruchám životních funkcí. Nejúčinnějším a nejrychlejším řešením je použití rehydratačního roztoku. Proto je vhodné mít ho stále po ruce v domácí lékárničce. 
 
Kdy jej použijeme? U:
  • průjmů a/nebo zvracení (u právě narozených dětí Kulíšek), 
  • nevolností, včetně těch těhotenských (Kulíšek extra), 
  • ztrát tekutin při vysoké horečce nebo po sportovním výkonu, zvláště u menších dětí, 
  • při kojení, které klade na organismus zvýšenou zátěž
  • na cestách do zemí s horší hygienou, 
  • při slunečním úžehu.
K dostání v každé lékárně. Více o Kulíšku i konsultaci s lékařem najdete na www.kulisek-ors.cz
 
Každá maminka obdrží jako dárek 1 balení rehydratačního roztoku Kulíšek a Kulíšek EXTRA.
Mamavit

BBStart s.r.o.

Společnost BBStart s.r.o. dodává na český trh přírodní ekologické jednorázové plenky značky Eco by Naty, které jsou bez plastu a zbytečných chemikálií. Nabízí také 100% kompostovatelné a splachovatelné vlhčené ubrousky včetně přírodní dětské kosmetiky. Myslí i na maminky s produkty pro dámskou hygienu poskytující čistou, přírodní a bezpečnou péči, která je obzvláště v intimních partiích důležitá. 

BBStart s.r.o. věnuje rodičkám novorozenecký balíček Eco by Naty, který obsahuje ECO pleny Newborn 2-5 kg, ECO splachovatelné vlhčené ubrousky bez vůně, ECO sáčky na plenky bez vůně, ECO prsní vložky pro kojící ženy a dámské ECO mateřské vložky po porodu. Balíček pro všechny budoucí maminky, kterým záleží na zdraví svém i jejich miminka a není jim lhostejné ani zdraví naší planety.

Gecko eco

Těhotenské tepláky geckoeco mají vysoký pás, který nabídne více než jen zakrytí bříška. 
 
Jsou pevnější a můžete si jej dle potřeby nastavit a poskytnout tak mírnou oporu pro vaše bříško. Zejména ve třetím trimestru oceníte úlevu, kterou vám nabídne při každodenních aktivitách. Po porodu pak napomáhá k zavinování dělohy. 
 
Tepláky jsou ušité z prémiové bio bavlny s certifikací GOTS. Střih zajišťuje bříšku maximální oporu, čímž uleví přetíženým bedrům. Na druhou stranu vás kalhoty nebudou nikde tlačit a poskytnou vám příjemné pohodlí. A díky elegantní šedé barvě je zkombinujete prakticky s jakýmkoliv svrškem, třeba s naší těhotenskou mikinou.
 
Těhotenské kalhoty vynosíte nejen na procházky či doma, ale skvěle se hodí také na cvičení. Užít si tak můžete například těhotenskou jógu.
 
Věříme, že je využijete i dlouho po porodu. :)
Zdravé těhotenství

Zdravé těhotenství

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství.

Zdravé těhotenství - to je jedinečný rádce pro úspěšné otěhotnění, těhotenství, porod i šestinedělí.
 
Zdravé těhotenství se současně věnuje:
- zdravé výživě,
- zdravému vaření krok za krokem
- zdravému cvičení před, v průběhu těhotenství i po porodu.

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Helena má 2 týdny do porodu - diskuze

Poradna

Dobrý den . Moje poslední menstruace byla 16.4 v květnu v době kdy měla prijt ms jsem měla zrovna v den 17.5 a 18.5 pozitivní ovulační testy . Nechráněný styk byl 20.5 . Dne 28.5 jsem měla večer bolestivé píchnutí na levé straně podbřiškem které trvalo 30sekund . Do dnes neprisla další ms cyklus mám nepravidelný takže nevím kdy má prijt další ms . Dne 11.6 jsem si udělala těhotenský test ale nevím zda je tam něco nebo to je ryska . Jsem diabetička na inzulínu . Může se jednat o těhotenství poslední týden mě začali pobolivat prsa. Děkuji moc hezký den

Dobrý den,

přiložené těhotenské testy na fotografii jsou negativní. Pokud máte pochybnosti, doporučuji kontrolní test s odstupem dalších min. 2 dnů.

MUDr. Pavla Zahrádková | Babyonline | 14.06.2024, 09:32
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×