Inzerce
Inzerce
Inzerce

Helena se v 37. týdnu těhotenství nemůže dočkat porodu

Helena se poslední týdny před porodem nevyspí, ale i tak tráví aktivní dny, a hlavně víkend s rodinou a přáteli. Co říkáte na její fotky z těhu focení?

Helena (37. týden těhotenství)

Ahoj všichni!

Tak další týden za námi a já jsem každý den čím dál tím víc netrpělivější. Abych řekla pravdu, každý den si už říkám "dneska by to šlo". :) Bříško mi zase o něco vyrostlo a malé asi začíná být víc těsnější, protože už pohyby nejsou tak intenzivní, ale tlačí statečně. :) Bříško bylo v pohodě, když bylo zatejpované. V pátek jsem tejpy musela sundat a šlo to teda dost poznat, trochu mi kleslo a zase začalo tlačit na kyčle, takže je pro mě delší chůze zase náročnější, ale jelikož už je to jen pár dní, vydržím to. :) 

Inzerce

Už je vše připravené i přes spánkový deficit

Opět si musím postěžovat na spánek. Usnu v devět, probudím se po druhé a končím se spaním. Z toho jsem už celkově vyčerpaná. Moc dobře vím, že s miminkem se už tuplem nevyspím, tak když bych teď mohla spát krásně až do rána, tak to nejde. Špatně se mi leží, bříško tlačí, močový měchýř pořád plný, křeče v nohách... No prostě se už opravdu těším, až přijde malá na svět. :) Tento týden jsme i definitivně dochystali věci, přišel nám monitor dechu, nakonec jsme zvolili ten, co se připne na nožičku. Ještě tedy jediná drobnost, a tou je peřová zavinovačka. Definitivně jsme se rozhodli i se jménem, tak doufám, že jsme vybrali dobře a Stázka nebude časem žárlit, že sestra má o něco kratší jméno, než je Anastázie. :)

Náš víkend plný zážitků

Inzerce

Manžel měl v sobotu dobrovolnické divadlo, takže jsme pro jistotu spali u našich. To jsem si zase trochu odpočinula, protože když jsme u našich, Stázka mě skoro vůbec nepotřebuje, maximálně tak na přebalení plenky nebo utření zadečku. :) 

V neděli jsme navštívili akci na Den země. Pravidelně se tato akce koná v místním zámeckém parku, ale protože bylo škaredé počasí, které spíše odpovídalo vánočním trhům, tak se akce konala na náměstí, což nám vůbec nevadilo, protože bydlíme asi dvě minuty od náměstí. :) Takže jsme tam vyrazili s kamarády na jídlo a podívat se. Akce byla super, nejlepší byla mini zoo, kde děti mohly do výběhu ke zvířátkům. Takže konečně si Stázka mohla pohladit ovečky, prasátko, králíky, kozy... Bylo to super, ale popravdě víc ji zajímal smeták a seno na zemi. :D Nicméně manžel, který vyrůstal na vesnici a myslela jsem si, že zvířátka ho nijak nepřekvapí, z nich byl naprosto hotový. :D Dále si Stázka nasadila do recyklovaného květináče kytičku pro babičku, pomalovala recyklovaný klobouk, zatančila si na koncertě Pokáče, opravdu si Den země užila.

Inzerce

Inzerce

Úžasné fotky z focení a třídění oblečení

Konečně jsme se dočkali fotek z jarního těhotenského focení. Opět jsme nadšení! Focení bylo naprosto pohodové, protože nás fotí kamarádka. Tak mám aspoň krásnou vzpomínku na období s bříškem. Dále jsem se ještě pustila do třídění oblečení, protože Stázka zase o chlup vyrostla. Mně je teda úplně jedno, jestli bych čekala holčičku nebo chlapečka, hlavně že je dítě zdravé, ale jak vidím, kolik toho oblečení po Stázce mám, tak si můžu tleskat, že čekám opět holčičku. :D

Příští týden nás ještě čeká oslava manželových narozenin a pouť v nedaleké vesničce, kde mám rodinu a jezdíme sem pravidelně, tak jsem zvědavá, jestli to vyjde i letos. :) 

Mějte se krásně! 

Helena

Sponzoři seriálu Rodíme ONLINE 2023/2024:

Jaké produkty věnují sponzoři rodičkám?

Porodnický balíček Bella Happy

TZMO Czech Republic

Společnost TZMO Czech Republic dodává na český trh kvalitní jednorázové dětské pleny značky Happy. Dále vlhčené ubrousky, kapesníčky a přebalovací podložky stejné značky.
Pod značkou Bella pak dámskou intimní hygienu a pod značkou Bella Mamma kolekci výrobků pro maminky v období kolem porodu.
 
TZMO Czech Republic věnuje rodičkám porodnický balíček Happy Comfort, který obsahuje plenky Plenky Happy New Born 42 ks, Happy čisticí ubrousky aqua 56 ks, Mamma Comfort prsní vložky 30 ks, Happy sensitive krém proti opruzeninám 75 ml, Happy sensitive mycí gel na tělo a vlasy 400 ml, Mamma Comfort poporodní kalhotky XL, Happy hygienické tyčinky 64 ks, Happy dětské podložky 60 × 60 cm 5 ks, Mamma Comfort porodnické vložky 10ks, Velká textilní taška Happy, DÁREK - Happy čepička s obrázkem koaly.
Baby Tula

Ergonomická nosítka Ergobaby

Podpořte zdravý vývoj děťátka! Důmyslný ergonomický design pro zdravý vývoj dětí!

Vydejte se na průzkum a dovolte vašemu děťátku pozorovat svět! 

Nošením dětí podpoříte jejich zdravý vývoj emocionálních a vývojových předností. Jednoznačně nošení dětí přispívá ke správnému vývoji kyčlí. 

Nosítka jsou schálená a podporovaná institutem dysplazie kyčelních kloubů.

Ergobaby věnuje každé mamince unikátní nosítko Ergobaby Omni Dream  od prvních dní života novorozence, které nabízí možnost otočení ven. Tuto možnost využijí ti nejzvědavější, avšak nejdříve od 5 měsíců věku – pozice podporující zpevňování šíjových svalů.

Suavinex
 

Suavinex

Suavinex věnuje všem maminkám sadu s antikolikovou lahvičkou a fyziologickým dudlíkem Zero Zero.
 
Láhev proti bolestem bříška se středním průtokem (M), kterou ocení také ty maminky, které chtějí kombinovat krmení kojením spolu s krmením z láhve. 
 
Zero Zero obsahuje váček proti bolestem bříška, který je výsledkem prostého pozorování přírodních jevů.
 
Díky vzduchu nacházejícímu se v prostoru vnější strany váčku dochází k vytváření vakua uvnitř, což zabraňuje vniku vzduchových bublin.
 
Díky této absenci bublin nevznikají u dítěte bolesti bříška způsobené plynatostí a stejně tak nedochází k oxidaci mléka a ztrátě důležitých výživných látek.
 
Suavinex dále věnuje balíček kosmetiky pro maminky: Suavinex Krém proti striím 500 ml, Suavinex Krém na prsní bradavky 20 ml a Suavinex Regenerační a zpevňující krém 250 ml
 
pro miminka: SUAVINEX SYNDET gel - šampon 750 ml, Suavinex Intenzivní mast na opruzeniny 75 ml, SUAVINEX Hydratační tělové mléko - 750 ml a Suavinex Hydratační krém na obličej 50 ml.
Mamavit

GS Mamavit

To nejlepší pro maminky a miminka. Přípravky, jejichž složení byla vyvinuta ve spolupráci s odborníky z Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze-Podolí tak, aby vyhovovala maminkám a miminkům ve všech důležitých obdobích. 
GS Mamavit 1 Plánování & 1. trimestr těhotenství, obsahuje kompletní a vyváženou kombinace 23 vitaminů a minerálů a vysoký obsah kyseliny listové v přirozené formě (800 μg), jenž se běžně vyskytuje ve stravě, jejíž užívání doporučuje Světová zdravotnická organizace. 
GS Mamavit 2  2. a 3. trimestr těhotenství & Kojení, kromě vyváženého kombinace 23 vitaminů a minerálů navíc obsahuje omega-3 s vysokým obsahem DHA a EPA pro zajištění správného růstu a vývoje miminka, jeho mozku a zraku. Díky speciální technologii se kapsle rozpustí až v tenkém střevě. Kapsle tak nezanechávají typický rybí zápach a pachuť, jejich užívání je komfortní i pro těhotenské senzitivní vnímání.
 

Společnost GS si připravila pro každou maminku dárek v podobě 3 balení GS Mamavit 2  2. a 3. trimestr těhotenství & Kojení. Navíc pro miminka jako dárek kontrastní kartičky pro zábavu a rozvoj zraku již od narození.

Zdravé těhotenství

Kulíšek

Dehydratace je vážný problém, který narušuje vnitřní rovnováhu v těle a může vést až k závažným poruchám životních funkcí. Nejúčinnějším a nejrychlejším řešením je použití rehydratačního roztoku. Proto je vhodné mít ho stále po ruce v domácí lékárničce. 
 
Kdy jej použijeme? U:
  • průjmů a/nebo zvracení (u právě narozených dětí Kulíšek), 
  • nevolností, včetně těch těhotenských (Kulíšek extra), 
  • ztrát tekutin při vysoké horečce nebo po sportovním výkonu, zvláště u menších dětí, 
  • při kojení, které klade na organismus zvýšenou zátěž
  • na cestách do zemí s horší hygienou, 
  • při slunečním úžehu.
K dostání v každé lékárně. Více o Kulíšku i konsultaci s lékařem najdete na www.kulisek-ors.cz
 
Každá maminka obdrží jako dárek 1 balení rehydratačního roztoku Kulíšek a Kulíšek EXTRA.
Mamavit

BBStart s.r.o.

Společnost BBStart s.r.o. dodává na český trh přírodní ekologické jednorázové plenky značky Eco by Naty, které jsou bez plastu a zbytečných chemikálií. Nabízí také 100% kompostovatelné a splachovatelné vlhčené ubrousky včetně přírodní dětské kosmetiky. Myslí i na maminky s produkty pro dámskou hygienu poskytující čistou, přírodní a bezpečnou péči, která je obzvláště v intimních partiích důležitá. 

BBStart s.r.o. věnuje rodičkám novorozenecký balíček Eco by Naty, který obsahuje ECO pleny Newborn 2-5 kg, ECO splachovatelné vlhčené ubrousky bez vůně, ECO sáčky na plenky bez vůně, ECO prsní vložky pro kojící ženy a dámské ECO mateřské vložky po porodu. Balíček pro všechny budoucí maminky, kterým záleží na zdraví svém i jejich miminka a není jim lhostejné ani zdraví naší planety.

Gecko eco

Těhotenské tepláky geckoeco mají vysoký pás, který nabídne více než jen zakrytí bříška. 
 
Jsou pevnější a můžete si jej dle potřeby nastavit a poskytnout tak mírnou oporu pro vaše bříško. Zejména ve třetím trimestru oceníte úlevu, kterou vám nabídne při každodenních aktivitách. Po porodu pak napomáhá k zavinování dělohy. 
 
Tepláky jsou ušité z prémiové bio bavlny s certifikací GOTS. Střih zajišťuje bříšku maximální oporu, čímž uleví přetíženým bedrům. Na druhou stranu vás kalhoty nebudou nikde tlačit a poskytnou vám příjemné pohodlí. A díky elegantní šedé barvě je zkombinujete prakticky s jakýmkoliv svrškem, třeba s naší těhotenskou mikinou.
 
Těhotenské kalhoty vynosíte nejen na procházky či doma, ale skvěle se hodí také na cvičení. Užít si tak můžete například těhotenskou jógu.
 
Věříme, že je využijete i dlouho po porodu. :)
Zdravé těhotenství

Zdravé těhotenství

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství.

Zdravé těhotenství - to je jedinečný rádce pro úspěšné otěhotnění, těhotenství, porod i šestinedělí.
 
Zdravé těhotenství se současně věnuje:
- zdravé výživě,
- zdravému vaření krok za krokem
- zdravému cvičení před, v průběhu těhotenství i po porodu.

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Helena se v 37. týdnu těhotenství nemůže dočkat porodu - diskuze

Poradna

Dobrý den . Moje poslední menstruace byla 16.4 v květnu v době kdy měla prijt ms jsem měla zrovna v den 17.5 a 18.5 pozitivní ovulační testy . Nechráněný styk byl 20.5 . Dne 28.5 jsem měla večer bolestivé píchnutí na levé straně podbřiškem které trvalo 30sekund . Do dnes neprisla další ms cyklus mám nepravidelný takže nevím kdy má prijt další ms . Dne 11.6 jsem si udělala těhotenský test ale nevím zda je tam něco nebo to je ryska . Jsem diabetička na inzulínu . Může se jednat o těhotenství poslední týden mě začali pobolivat prsa. Děkuji moc hezký den

Dobrý den,

přiložené těhotenské testy na fotografii jsou negativní. Pokud máte pochybnosti, doporučuji kontrolní test s odstupem dalších min. 2 dnů.

MUDr. Pavla Zahrádková | Babyonline | 14.06.2024, 09:32
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×