Inzerce
Inzerce
Inzerce

Rodíme ONLINE 2019/2020: Kamila v 35. týdnu těhotenství popisuje aktuální situaci v Londýně

Kamila popisuje aktuální situaci v Londýně, kde se koronavirus zase o dost rozšířil. Takže už májí také zákaz vycházení jinam, než do obchodu s jídlem, lékárny, doktorovi nebo do práce. Další změnou je, že metro smí používat jen klíčoví pracovníci. Vláda uzákonila, že majitelé nemovitostí dostanou 3 měsíční prázdniny od placení hypotéky, ale lidé, co jsou v pronájmu, nemají žádnou výhodu a platit musí.

Sponzoři seriálu Rodíme ONLINE 2019/2020:

Gaga´s pleny
Bella Happy
Weleda
Femibion
Baby Tula
Suavinex
Matýsek
Biopron
 

Kamila (35. týden těhotenství)

Milé maminky,

koronavirus se u nás v Londýně zase dost rozšířil, takže už máme také zákaz vycházení jinam, než do obchodu s jídlem, lékárny, doktorovi nebo do práce. Dokonce zavřeli všechny ostatní obchody, které neprodávají potraviny a dětská hřiště! 

S Lily chodíme  jen na procházky

Nejvíc mě mrzí ty hřiště, protože s Lily ven chodit musím a stejně na těch hřištích skoro nebývali lidé a pokud ano, tak možná tak 1-2 lidi a dali se dodržovat rozestupy 2 metry. Takže chodíme s Lily jen na procházku, doufám, že to brzy skončí. Máme dokonce od vlády doporučeno jedno cvičení venku denně, ať už běh, jízda na kole nebo procházka. 

Je to hrozně depresivní, když ani v centru Londýna, kde je vždycky spoustu lidí, že se nedá projít, není skoro nikdo.

Moje práce není nezbytně nutná, ale je nezbytně nutné platit nájem

Další změnou je, že metro smí používat jen klíčoví pracovníci. Což jsou doktoři, sestřičky, lidé pracující v obchodech s potravinami. V metru hlásí, že pokud nejsem klíčový pracovník, tak bych tam neměla být. Na druhou stranu říkají, že do práce člověk může, pokud je to nezbytně nutné a práce nemůže být vykonávána z domova. No, neříkám, že moje práce je nezbytně nutná, ale je nezbytně nutné platit nájem, takže občas do práce zajet musím, ale momentálně mám extrémně málo práce. Takže často jezdím jen na otočku a posledních několik dní stáli v metru policisté. Zastavili nějakou paní a vyptávali se jí, kam jde. Já jenom rychle prošla kolem, abych ještě nedostala pokutu. Teď už jezdím většinou autobusem, jsem tam skoro sama. Akorát jsem překvapená, že se mi v autobuse dělá trošku špatně. To jsem myslela, že se stává jen na počátku těhotenství, ne takhle na konci. Takže už se nemůžu vždycky dočkat, až vystoupím. 

Inzerce

Výhody pro majitelé, ale ne pro nájemníky nemovitostí

Trochu mě překvapuje, že vláda uzákonila, že majitelé nemovitostí dostanou 3 měsíční prázdniny od placení hypotéky, ale lidé, co jsou v pronájmu, nemají žádnou výhodu a platit musí. Já platím dva londýnské nájmy a za pár týdnů mám rodit, takže úplně nevím, jak to všechno zvládnu. Kolegyně, která mě měla zastoupit, tak jela na pár dní do ČR a už se bohužel kvůli koronaviru nedostala zpátky. 

Poprvé v životě si přeji, abych byla zaměstnaná

Poprvé v životě si přeji, abych byla zaměstnaná, protože zaměstnanci tu mají pohodičku, dostávají 80 % výplaty a jsou doma. To by se mi také líbilo. Jarda zatím pracuje, ale už jim také nějaké zakázky ubývají, ať už kvůli tomu, že se bojí setkávat se se zahradníky nebo si zahradu udělají sami, když už stejně jsou doma a aspoň jsou na čerstvém vzduchu. Tak uvidíme, jak to půjde dál. 

Inzerce

Přestěhoval se k nám kamarád, než si najde vlastní bydlení

Dnes se k nám přistěhoval Jardy kamarád, protože bydlel v domě s několika spolubydlícími a všichni se mu ve stejnou chvíli odstěhovali a on byl neutáhl nájem, takže teď bude nějakou dobu bydlet u nás, než si najde vlastní bydlení. Má spoustu věcí, takže máme co dělat se vejít do bytu. A do toho brzy přibude další človíček! :) Lily spala už několik týdnů sama v pokoji a úplně bez problémů. Ani za námi do ložnice nechodila. Ode dneška bude spát zpátky s námi v ložnici, protože ve druhém pokoji je ten Jardy kamarád, tak jsem zvědavá, že až se narodí miminko a Lily pak zase dáme zpět do jiného pokoje, jestli nebude žárlit. Trošku se taky bojím, že miminko bude Lily budit, když budeme všichni ve stejném pokoji. Nebo naopak, Lily vzbudí miminko, protože ona pořád v noci minimálně jednou, někdy 2x vstává na mléko. 

Zatím do nemocnice věci nachystané nemám

Pořád jsem si ani nesepsala, co si vzít s sebou do nemocnice, abych si postupně ty věci nakoupila, pravděpodobně jen online, i když dokonce i online objednávku mi tento týden zrušili. Měla jsem tam nějaké jednorázové kalhotky a hlavně mýdlové ořechy na praní oblečení pro miminko. 

Inzerce

Tolik už s Lily vážíme! Lily má 13 kg, nikdy jsem tolik v mém životě nevážila. Při porodu Lily jsem měla 73 kg!

Online lekce zpívání pro děti

Tento týden jsem zkoušela online lekci zpívání pro děti, když jsou všechny aktivity pro děti teď zavřené, tak ať má Lily nějaké zpestření. Přemýšlím, že bych začala dělat zpívání anglických písniček pro české děti, když v ČR je karanténa mnohem přísnější, ať se nenudí a třeba se naučí pár anglických písniček. 

Už nám tady začíná jaro, konečně!

Mějte se krásně a posilujte imunitu.

Kamča

Podle deníčku maminky zpracovala Andrea Holásková.

Jaké produkty věnují sponzoři rodičkám?

Gaga´s pleny

Gaga´s pleny

Značka GaGa’s pleny nabízí kvalitní pomůcky k přebalování v látkové variantě. Ekologie a zdravý zadeček miminka je prioritou číslo 1. Výrobky vznikají za pomoci testujících maminek. Moderních látkových plen se není třeba obávat – pleny se nežehlí, jsou v atraktivních designech a eliminují vznik opruzenin. KVALITA PROVĚŘENÁ MAMINKAMI JE TADY ZARUČENA. Finanční úspora může činit až 15 000 Kč oproti jednorázové variantě.
Gaga´s pleny věnují každé mamince balíček s produkty pro pohodlné přebalování
  • 1x přebalovací podložka: Nepromokavá vrstva, dostatečná velikost a skladnost dopřeje miminku pohodlné přebalení i mimo domov, výborně poslouží i jako podložka pro nácvik pasení koníků
  • 1x plena all in one: Nejjednodušší systém látkových plen, který roste s dítětem. Použití je snadné jako u jednorázové pleny a zadeček zůstává v suchu
  • 1x malý nepromokavý pytlík: Pro přenos všeho vlhkého pro miminko či maminku
  • 2x bambusový ubrousek: Utírání pusinky či zadečku šetrně a ekologicky
  • 1x slintáček: chrání oblečení před slintáním či jídlem díky spodní vrstvě z fleecu, která zároveň nechladí a je příjemná na dotek, nastavení 2 velikostí pomocí cvočků
Více na www.gagapleny.cz.
Bella Happy

TZMO Czech Republic

Společnost TZMO Czech Republic dodává na český trh kvalitní jednorázové dětské pleny značky Happy. Dále vlhčené ubrousky, kapesníčky a přebalovací podložky stejné značky.
Pod značkou Bella pak dámskou intimní hygienu a pod značkou Bella Mamma kolekci výrobků pro maminky v období kolem porodu.
 
TZMO Czech Republic věnuje rodičkám dárkový balíček Happy v hodnotě 750 Kč, který obsahuje balení dětských plenek Happy Newborn velké balení, HAPPY vlhčené ubrousky Sensitive á 56 ks, podložky Happy 60x90 cm á 5 ks, Happy hygienické tyčinky á 56 ks, fixační kalhotky Bella Mamma á 2 ks M/L nebo XL, poporodní vložky Bella Mamma á10 ks, prsní vložky Bella Mamma a Bella Mamma Comfort á 30 ks, Bella intimní gel Sensitive 300 ml, Bella intimní vlhčené ubrousky Sensitive á 20 ks, dětskou přítulku pejsek/kočička a látkovou tašky Happy

 

Weleda

Weleda

Weleda, jeden z největších výrobců přírodní kosmetiky a dietetik, vznikla v roce 1921 ve Švýcarsku jako farmaceutická laboratoř. Kosmetické přípravky Weleda se vyrábějí jen z nejčistších dostupných přírodních surovin, zcela bez umělých konzervačních látek a jsou držitelem mezinárodního certifikátu přírodní kosmetiky a biokosmetiky NATRUE. 

S filosofií společnosti Weleda souvisí také dodržování nejvyšších standardů kvality a udržitelné využívání přírodních zdrojů. 83 % z rostlinných surovin, které Weleda využívá, je vypěstováno v ekologickém zemědělství nebo je získáno z ekologicky kontrolovaných zdrojů ve volné přírodě.

Produkty můžete koupit na e-shopu www.weleda.cz, lékárnách, drogeriích, v síti Klubových prodejen Weleda nebo ve firemní prodejně Weleda Beauty & Store v Praze.

Balíček pro nastávající maminky bude obsahovat: 1x Pěstící těhotenský olej na strie, 1x Olej na masáž prsů, 1x BIO čaj pro kojící ženy, 1x Olej na masáž bříška kojence a 1x Měsíčkový kojenecký krém na opruzeniny.

 

Femibion

Femibion®

Femibion® je doplněk stravy, který je přesně vyvinut pro speciální potřeby těhotných a kojících žen.

Obsahuje optimální dávku folátů (kyselinu listovou a Metafolin®), DHA, jód a další složky.

Je obohacený také o vitamin D3 důležitý pro imunitu, zuby a kosti.

Femibion® 2 tak poskytuje maminkám již od 2. trimestru těhotenství až do ukončení kojení děťátka dostatek látek, které jsou v tomto období zapotřebí ve zvýšené míře, ale není jednoduché je získat z běžné stravy.

Femibion® věnuje budoucím maminkám dvouměsíční péči o zdraví v průběhu prvního trimestru těhotenství v podobě Femibion® 1 a dále exkluzivní Dvojbalení Femibion® 2 s Bi-Oil jako dárkem pro navazující dva měsíce péče o zdraví miminka i maminky.

Femibion® 2 je vhodný pro období od začátku druhého trimestru až do ukončení kojení.

 

Baby Tula

Ergonomická nosítka BabyTula

Podpořte zdravý vývoj děťátka! Důmyslný ergonomický design pro zdravý vývoj dětí!

Vydejte se na průzkum a dovolte vašemu děťátku pozorovat svět! 

Nošením dětí podpoříte jejich zdravý vývoj emocionálních a vývojových předností. Jednoznačně nošení dětí přispívá ke správnému vývoji kyčlí. 

Nosítka jsou schálená a podporovaná institutem dysplazie kyčelních kloubů.

Vybírat můžete ze široké škály dekorů Baby Tula v dostupných velikostech: Free To Grow / Explore / Half Buckle /Standard /Toddler. 

Tula Explore unikátní nosítko od prvních dní života novorozence, které nabízí možnost otočení ven. Tuto možnost využijí ti nejzvědavější, avšak nejdříve od 5 měsíců věku – pozice podporující zpevňování šíjových svalů. 

Unikátní nosítko od prvních dní života novorozence bez nutnosti použití novorozenecké vložky. 

Suavinex

Suavinex věnujeme všem maminkám antikolikovou lahvičku Zero Zero. 
 
Láhev proti bolestem bříška se středním průtokem (M), kterou ocení také ty maminky, které chtějí kombinovat krmení kojením spolu s krmením z láhve. 
 
Zero Zero obsahuje váček proti bolestem bříška, který je výsledkem prostého pozorování přírodních jevů.
 
Díky vzduchu nacházejícímu se v prostoru vnější strany váčku dochází k vytváření vakua uvnitř, což zabraňuje vniku vzduchových bublin.
 
Díky této absenci bublin nevznikají u dítěte bolesti bříška způsobené plynatostí a stejně tak nedochází k oxidaci mléka a ztrátě důležitých výživných látek. 
 
Matýsek

Matýsek

Je český výrobce relaxačních a polohovacích polštářů. Krédem firmy je „Relaxace v těhotenství, pohodlí při kojení.“ Tyto multifunkční polštáře jsou mimořádně pohodlné, příjemné a variabilní. Při výrobě je používána kvalitní a atestovaná bavlna. Jako jediný v ČR má Matýsek atesty na kojicí polštáře a pelíšky pro miminka.
 
Firma Matýsek věnuje rodičkám pelíšek pro děti a kojicí polštář Maxi.
 
Relaxační a polohovací pelíšek pro miminko v hodnotě 1 199 Kč si maminky oblíbily. Děťátko se v pelíšku cítí komfortně, jako kdyby bylo v maminčině bříšku. Proto se mu také říká umělá děloha. Unikátní bezpečnostní pásek se postará o to, aby miminko z pelíšku nemohlo vyklouznout. Potah se dá vyprat v pračce. Těhotenský a kojicí polštář Maxi v hodnotě 999 Kč má rovněž snímatelný potah. Díky délce 205 cm na něm může nastávající maminka odpočívat a po porodu ho použít jako pomůcku při kojení, a to i dvojčátek. 
 
Matýsek jsou polštáře vyrobené s láskou a péčí.

Biopron 

Denní dávka života ... pro vás a vaše dítě

Plánujete rodinu nebo už miminko čekáte? Anebo doma máte už své malé děťátko? Pojďte s námi nahlédnout do tajů období Prvních 1 000 dní vašeho miminka... 
 
Doba mezi početím a druhými narozeninami je unikátní období, kdy můžeme ovlivnit vývoj, růst a zdraví dítěte a dát mu dobrý základ na celý budoucí život. Je to období největšího růstu, vývoje a potřeby živin. Podpořte své zdraví a zdraví vašeho dítěte s BIOPRON PREGNA+ BIOPRON BABY+ BIOPRON KIDS+, které získají i naše maminky. 
 
Zjistěte více zde: PRVNÍCH 1000 DNÍ

 

Zdravé těhotenství

Zdravé těhotenství

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství.

Zdravé těhotenství - to je jedinečný rádce pro úspěšné otěhotnění, těhotenství, porod i šestinedělí.
 
Zdravé těhotenství se současně věnuje:
- zdravé výživě,
- zdravému vaření krok za krokem
- zdravému cvičení před, v průběhu těhotenství i po porodu.

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Kamila v 35. týdnu popisuje aktuální situaci v Londýně - diskuze

Poradna

Dobry den, mam syna 4 roky, nema zadne bolesti, ale moc nechce jist, dnes kdyz jsem mu měnila plenku, mel černou stolici. Mam jen jedno dite proto se bojim a nevim co to znamena. Muzete mi prosim poradit? Z ceho to muze byt? Obcas pije Coca Colu, ale jen velmi malo a bez cukru. Ted momentalne ji hodne platkovy sýr v toustech, ma rad vse co se týká sýru, dnes mel i jablka. Muze mit krvácení? Na bolesti si zadne nestezuje, horecky nema, je naprosto v poradku, hraje si. Prosim o radu.

Dobrý den,

nejedl syn borůvky, ostružiny? Mohlo by to být zabarvení z ovoce, pokud se stolice bude opakovat, kontaktujte svého pediatra.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | 14.07.2024, 17:30
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×