Inzerce
Inzerce
Inzerce

Rodíme ONLINE 2019/2020: Kamile se v 36. týdnu zmenšilo miminko

Kamila byla v 36. týdnu na další kontrole v nemocnici, kde ji dělali ultrazvuk a brali krev. Miminko již má správnou polohu pro porod, ale zmenšuje se, proto Kamila musela situaci konzultovat s porodní asistentkou.

Sponzoři seriálu Rodíme ONLINE 2019/2020:

Gaga´s pleny
Bella Happy
Weleda
Femibion
Baby Tula
Suavinex
Matýsek
Biopron
 

Kamila (36. týden těhotenství)

Milé maminky,

tento týden jsem zase řešila, jestli jít do nemocnice na kontrolu, jelikož v té nemocnici, jak chodím na kontroly, už umřelo 20 lidí na koronavirus. 

Váhala jsem, zda jít na kontrolu do nemocnice

Inzerce

Vím, že ti lidé jsou někde izolováni, ale nemám takový pocit, že by se ty nemocnice tady nějak moc uklízely. Ještě nikdy jsem tam neviděla uklízečku. Navíc mi volala porodní asistentka, aby potvrdila naší schůzku a ať prý s sebou hlavně nikoho nevodím. Tak jí říkám, že mám 2 letou dceru a že teda nepřijdu, jestli to je důležité. A ona, že důležité to je. No, byla jsem na kontrole před 2 týdny a byla jsem tam 2 minuty a čekala 2 hodiny, než se dostanu na řadu. Takže jsem si říkala, že se mi tam opravdu nechce. Ještě v noci jsem jí psala zprávu, že se bojím do té nemocnice, jestli nemůže přijít ke mně domů. Odpověděla, že teď návštěvy nedělají, protože mají hrozně moc práce a nabídla mi přijít v jiný den do ordinace, kde je obvodní lékař. Jenže zrovna v pátek Jarda pracuje mimo Londýn, tak to už bych vůbec neměla hlídání pro Lily. Takže jsem nakonec řekla, že teda přijdu v tu středu a do nemocnice. 

Lily je závislá na Peppa Pig

Lily mi nakonec hlídal Jardy kamarád, co se k nám na omezenou dobu přistěhoval. Nikdy dítě nehlídal. Ale zvládli to. Chvíli prý tancovali a pak jí pustil Peppa Pig. S Peppou má Lily o zábavu postaráno. Akorát se snažím, aby nekoukala víc, než 1-2 hodiny denně. Už je na tom úplně závislá. Máme tady na jihu Anglie dokonce zábavní park s tématikou Peppa Pig, už se nemůžu dočkat, až tato karanténa bude u konce a budeme si tam moci udělat výlet. Jenže do té doby asi porodím a pak už to nebude tak jednoduché. 

Inzerce

Koupila jsem Lily koloběžku, chce si jí úplně pokaždé vzít s sebou, takže chytám Lily, kočár a koloběžku, je to docela zajímavé. Až budu mít ještě novorozeně, tak už netuším, jak všechno zvládnu.

Miminko se zmenšuje

Ale abych se vrátila k té kontrole v nemocnici. Pokaždé vídám jednu porodní asistentku Abimbolu. Nejen že má vždycky zpoždění, ale vždycky mě hrozně odbude a stěžuje si jaký má hlad a že přes tu roušku nemůže dýchat. Ale teď jsem měla vidět jinou porodní asistentku, tak jsem si říkala, že to opravdu má smysl, tam jít, že se třeba i něco dozvím. Na jednu stranu, ještě, že jsem tam šla a na druhou stranu, kdybych tam nešla, tak se nemusím teď zbytečně stresovat. Změřila mi břicho a řekla mi, že se zmenšilo a že mě pošle na extra ultrazvuk. Prý se mi někdo do 72 hodin ozve. Také mi nechala vzít krev, protože mám pořád tu vyrážku a pořád mě svědí, hlavně v noci. Ale myslím, že to byly ty samé testy na játra, co už mi dělali. Takže pro mě dost zbytečné odběry krve, což nesnáším. 

Inzerce

V minulém těhotenství mi chtěli porod vyvolávat

Každopádně chvíli poté, co jsem opustila nemocnici, mi volali z ultrazvuku a dali mi schůzku hned na další den na ráno, což mě šokovalo, protože tady člověk na všechno čeká týdny. Zjistili, že se miminko zmenšuje, nechápu, jak je to možné. Každopádně mají graf, jak miminko roste a najednou ta křivka dost poklesla. Hrozně jsem se bála, že mě hned budou nutit do vyvolání. Stalo se mi něco podobného s Lily. Také prý posledních pár týdnů nerostla, ale ani nezhubla, prostě se jen nezvětšovala. Tenkrát mě okamžitě nutili do vyvolání a vyhrožovali mi mrtvým dítětem. Že prý placenta nezásobuje dítě a že mu bude lépe venku, než uvnitř. Bylo to hrozně těžké rozhodnutí, ale tenkrát už jsem byla ve 40. týdnu těhotenství a už jsem cítila, že brzo budu rodit. Tak jsem podepsala reverz a šla domů. Tentokrát mám ještě do porodu trochu čas. Paní z ultrazvuku mi řekla, že musím kontaktovat svou porodní asistentku a probrat to s ní. 

Konzultace s porodní asistentkou, kontrola za 3 týdny

Tak jsem za ní rovnou šla, byla to Abimbola a že neví, co dělat, že se jde někam poradit, co se v dnešní době koronaviru dělá, že je teď všechno jinak. Omezili schůzky pro těhotné. Ale takhle ke konci těhotenství od 34. týdne už mám chodit každé 2 týdny. Takže kolegyně ji poradila, ať mi dá doporučení na ultrazvuk za 3 týdny! Tak jsem vůbec nevěděla, jestli se mám radovat nebo ne, protože na jednu stranu jsem nemusela dělat žádné rozhodnutí, ale na druhou stranu, proč až za 3 týdny? Když jsem se zeptala, jestli mi můžou změřit průtoky pupečníkem, tak vypadala, že neví, na co se jí ptám. Napsala k té žádosti o ultrazvuk doppler, ale prý ať se nedivím, že se mě budou ptát, proč to tam je, že jim normálně neříká, co mají dělat. Jenže já myslela, že mi ty průtoky zjistí hned a ne až za ty 3 týdny. Pořád mi ani nikdo nevolal, aby mi dali datum a čas. 

Inzerce

V porodnici mě nechtějí nechat rodit na birthing centre

Také mi asistentka řekla, že mě nenechají rodit na birthing centre, což je takový útulný pokoj s bazénem kvůli tomu, že jsem minulé těhotenství měla neúplnou placentu. Byla jsem z toho dost v šoku, protože porodní asistentka a doktor kontrolovali placentu, jestli je celá a do papírů napsali, že je. A za 14 dní jsem začala krvácet, protože ve mně ještě kousek zůstal a museli ji operativně odstranit. Takže to byla jejich chyba! A prý je pravděpodobnost, že se to bude tento porod opakovat. Ale já stále nevidím důvod, proč bych kvůli tomu nemohla rodit na birthing centre. Tak jsem ji nakonec nějak přesvědčila a poslala jim e-mail, jestli mě jsou ochotni na birthing centru přijmout. Opravdu bych chtěla zkusit konečně ten bazén. Ale prý se hodně zavírají birthing centra, aby tam mohli umístit lidi s koronavirem, takže kdoví jak to všechno bude do té doby, než porodím. 

Miminko je v optimální poloze k porodu

Také jsem se díky ultrazvuku dozvěděla, že miminko je hlavou dolů a páteř k mému břichu, takže je v optimální poloze, doufám, že to tak zůstane a už se nebude otáčet.

Sháním někoho na reflexiologii nebo akupunkturu

Momentálně se snažím sehnat někoho, kdo by mi udělal reflexiologii, jelikož mi minulé těhotenství přirozeně vyvolala porod, jenže vše je tady kvůli koronaviru zavřené. Zkoušeli jsme i facebookové skupiny Čechů a Slováků žijící v Londýně, jestli by třeba někdo nepřišel ke mně domů, ale nikdo se mi neozval. Zkoušela jsem i volat na akupunkturu, kterou jsem ještě nikdy nezkoušela, ale myslím, že by mohla fungovat na vyvolání porodu, ale tam mi to také nikdo nevzal. Bojím se, aby kvůli této dnešní šílené době, kdy je všude zavřeno jsem nemusela jít na chemické vyvolání!

Testy na streptokoka v těhotenství

Začala jsem konečně jíst 5 datlí denně, lněné semínko a zrovna mi dorazil balíček s čajem z maliníku. Musím ho začít pít co nejdříve a navyšovat dávky. Také bych si měla odebrat vzorky na Streptokoka B a odeslat je, aby mi stihly přijít výsledky před porodem, ale skoro se bojím, že teď jak je pošta dost omezená, tak že akorát zaplatím nemalé peníze za test a ani jim nepřijde. Tady se totiž plošně test na streptokoka B nedělá.

Užívejte sluníčka, pokud to jenom trošku jde.

Kamča

Podle deníčku maminky zpracovala Andrea Holásková.

Jaké produkty věnují sponzoři rodičkám?

Gaga´s pleny

Gaga´s pleny

Značka GaGa’s pleny nabízí kvalitní pomůcky k přebalování v látkové variantě. Ekologie a zdravý zadeček miminka je prioritou číslo 1. Výrobky vznikají za pomoci testujících maminek. Moderních látkových plen se není třeba obávat – pleny se nežehlí, jsou v atraktivních designech a eliminují vznik opruzenin. KVALITA PROVĚŘENÁ MAMINKAMI JE TADY ZARUČENA. Finanční úspora může činit až 15 000 Kč oproti jednorázové variantě.
Gaga´s pleny věnují každé mamince balíček s produkty pro pohodlné přebalování
  • 1x přebalovací podložka: Nepromokavá vrstva, dostatečná velikost a skladnost dopřeje miminku pohodlné přebalení i mimo domov, výborně poslouží i jako podložka pro nácvik pasení koníků
  • 1x plena all in one: Nejjednodušší systém látkových plen, který roste s dítětem. Použití je snadné jako u jednorázové pleny a zadeček zůstává v suchu
  • 1x malý nepromokavý pytlík: Pro přenos všeho vlhkého pro miminko či maminku
  • 2x bambusový ubrousek: Utírání pusinky či zadečku šetrně a ekologicky
  • 1x slintáček: chrání oblečení před slintáním či jídlem díky spodní vrstvě z fleecu, která zároveň nechladí a je příjemná na dotek, nastavení 2 velikostí pomocí cvočků
Více na www.gagapleny.cz.
Bella Happy

TZMO Czech Republic

Společnost TZMO Czech Republic dodává na český trh kvalitní jednorázové dětské pleny značky Happy. Dále vlhčené ubrousky, kapesníčky a přebalovací podložky stejné značky.
Pod značkou Bella pak dámskou intimní hygienu a pod značkou Bella Mamma kolekci výrobků pro maminky v období kolem porodu.
 
TZMO Czech Republic věnuje rodičkám dárkový balíček Happy v hodnotě 750 Kč, který obsahuje balení dětských plenek Happy Newborn velké balení, HAPPY vlhčené ubrousky Sensitive á 56 ks, podložky Happy 60x90 cm á 5 ks, Happy hygienické tyčinky á 56 ks, fixační kalhotky Bella Mamma á 2 ks M/L nebo XL, poporodní vložky Bella Mamma á10 ks, prsní vložky Bella Mamma a Bella Mamma Comfort á 30 ks, Bella intimní gel Sensitive 300 ml, Bella intimní vlhčené ubrousky Sensitive á 20 ks, dětskou přítulku pejsek/kočička a látkovou tašky Happy

 

Weleda

Weleda

Weleda, jeden z největších výrobců přírodní kosmetiky a dietetik, vznikla v roce 1921 ve Švýcarsku jako farmaceutická laboratoř. Kosmetické přípravky Weleda se vyrábějí jen z nejčistších dostupných přírodních surovin, zcela bez umělých konzervačních látek a jsou držitelem mezinárodního certifikátu přírodní kosmetiky a biokosmetiky NATRUE. 

S filosofií společnosti Weleda souvisí také dodržování nejvyšších standardů kvality a udržitelné využívání přírodních zdrojů. 83 % z rostlinných surovin, které Weleda využívá, je vypěstováno v ekologickém zemědělství nebo je získáno z ekologicky kontrolovaných zdrojů ve volné přírodě.

Produkty můžete koupit na e-shopu www.weleda.cz, lékárnách, drogeriích, v síti Klubových prodejen Weleda nebo ve firemní prodejně Weleda Beauty & Store v Praze.

Balíček pro nastávající maminky bude obsahovat: 1x Pěstící těhotenský olej na strie, 1x Olej na masáž prsů, 1x BIO čaj pro kojící ženy, 1x Olej na masáž bříška kojence a 1x Měsíčkový kojenecký krém na opruzeniny.

 

Femibion

Femibion®

Femibion® je doplněk stravy, který je přesně vyvinut pro speciální potřeby těhotných a kojících žen.

Obsahuje optimální dávku folátů (kyselinu listovou a Metafolin®), DHA, jód a další složky.

Je obohacený také o vitamin D3 důležitý pro imunitu, zuby a kosti.

Femibion® 2 tak poskytuje maminkám již od 2. trimestru těhotenství až do ukončení kojení děťátka dostatek látek, které jsou v tomto období zapotřebí ve zvýšené míře, ale není jednoduché je získat z běžné stravy.

Femibion® věnuje budoucím maminkám dvouměsíční péči o zdraví v průběhu prvního trimestru těhotenství v podobě Femibion® 1 a dále exkluzivní Dvojbalení Femibion® 2 s Bi-Oil jako dárkem pro navazující dva měsíce péče o zdraví miminka i maminky.

Femibion® 2 je vhodný pro období od začátku druhého trimestru až do ukončení kojení.

 

Baby Tula

Ergonomická nosítka BabyTula

Podpořte zdravý vývoj děťátka! Důmyslný ergonomický design pro zdravý vývoj dětí!

Vydejte se na průzkum a dovolte vašemu děťátku pozorovat svět! 

Nošením dětí podpoříte jejich zdravý vývoj emocionálních a vývojových předností. Jednoznačně nošení dětí přispívá ke správnému vývoji kyčlí. 

Nosítka jsou schálená a podporovaná institutem dysplazie kyčelních kloubů.

Vybírat můžete ze široké škály dekorů Baby Tula v dostupných velikostech: Free To Grow / Explore / Half Buckle /Standard /Toddler. 

Tula Explore unikátní nosítko od prvních dní života novorozence, které nabízí možnost otočení ven. Tuto možnost využijí ti nejzvědavější, avšak nejdříve od 5 měsíců věku – pozice podporující zpevňování šíjových svalů. 

Unikátní nosítko od prvních dní života novorozence bez nutnosti použití novorozenecké vložky. 

Suavinex

Suavinex věnujeme všem maminkám antikolikovou lahvičku Zero Zero. 
 
Láhev proti bolestem bříška se středním průtokem (M), kterou ocení také ty maminky, které chtějí kombinovat krmení kojením spolu s krmením z láhve. 
 
Zero Zero obsahuje váček proti bolestem bříška, který je výsledkem prostého pozorování přírodních jevů.
 
Díky vzduchu nacházejícímu se v prostoru vnější strany váčku dochází k vytváření vakua uvnitř, což zabraňuje vniku vzduchových bublin.
 
Díky této absenci bublin nevznikají u dítěte bolesti bříška způsobené plynatostí a stejně tak nedochází k oxidaci mléka a ztrátě důležitých výživných látek. 
 
Matýsek

Matýsek

Je český výrobce relaxačních a polohovacích polštářů. Krédem firmy je „Relaxace v těhotenství, pohodlí při kojení.“ Tyto multifunkční polštáře jsou mimořádně pohodlné, příjemné a variabilní. Při výrobě je používána kvalitní a atestovaná bavlna. Jako jediný v ČR má Matýsek atesty na kojicí polštáře a pelíšky pro miminka.
 
Firma Matýsek věnuje rodičkám pelíšek pro děti a kojicí polštář Maxi.
 
Relaxační a polohovací pelíšek pro miminko v hodnotě 1 199 Kč si maminky oblíbily. Děťátko se v pelíšku cítí komfortně, jako kdyby bylo v maminčině bříšku. Proto se mu také říká umělá děloha. Unikátní bezpečnostní pásek se postará o to, aby miminko z pelíšku nemohlo vyklouznout. Potah se dá vyprat v pračce. Těhotenský a kojicí polštář Maxi v hodnotě 999 Kč má rovněž snímatelný potah. Díky délce 205 cm na něm může nastávající maminka odpočívat a po porodu ho použít jako pomůcku při kojení, a to i dvojčátek. 
 
Matýsek jsou polštáře vyrobené s láskou a péčí.

Biopron 

Denní dávka života ... pro vás a vaše dítě

Plánujete rodinu nebo už miminko čekáte? Anebo doma máte už své malé děťátko? Pojďte s námi nahlédnout do tajů období Prvních 1 000 dní vašeho miminka... 
 
Doba mezi početím a druhými narozeninami je unikátní období, kdy můžeme ovlivnit vývoj, růst a zdraví dítěte a dát mu dobrý základ na celý budoucí život. Je to období největšího růstu, vývoje a potřeby živin. Podpořte své zdraví a zdraví vašeho dítěte s BIOPRON PREGNA+ BIOPRON BABY+ BIOPRON KIDS+, které získají i naše maminky. 
 
Zjistěte více zde: PRVNÍCH 1000 DNÍ
Zdravé těhotenství

Zdravé těhotenství

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství.

Zdravé těhotenství - to je jedinečný rádce pro úspěšné otěhotnění, těhotenství, porod i šestinedělí.
 
Zdravé těhotenství se současně věnuje:
- zdravé výživě,
- zdravému vaření krok za krokem
- zdravému cvičení před, v průběhu těhotenství i po porodu.

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Kamile se v 36. týdnu zmenšilo miminko - diskuze

Poradna

Rodičovský příspěvek

| RPCZ | 26.09.2023, 06:34

Dobrý den
Potřebuji porádit na temu rodičovský příspěvek.


Jestli mam narok na RP když pracovní poměr byl ukončen ze strany zaměstnavatele 4 mesice po porodů.
Žádný rodičovské dovolené, příspěvky jsem ne žádala ani ze strany zaměstnavatele ani státní.
Porod byl březen 2022 po 4 měsících ukončení zaměstnání.
Jsem z jiného státu EU (Madrsko) v ČR dite dostalo rodný list.
Na území ČR nemam přechodní pobyt ani trvalý.

Dobrý den,

pro posouzení, který stát EU je ve Vašem případě odpovědný za výplatu rodinných dávek, se prosím obraťte na Úřad práce. Úřad bude k posouzení potřebovat doplňující informace o Vás, dítěti i otci dítěte, např. údaj o místě výdělečné činnosti otce. Můžete využít i call centrum Úřadu práce: +420 800 779 900, callcentrum@uradprace.cz

Ing. Lenka Poláková | Babyonline | 26.09.2023, 11:02
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Inzerce
×