Inzerce
Inzerce
Inzerce

Rodíme ONLINE 2019/2020: Kamila má v 30. týdnu vybrané jméno pro miminko

Kamila se snaží dohánět před porodem poslední resty a chce si nachystat tašku do porodnice. Jarda odletěl s Lily do ČR, tak má Kamila více času. Tento týden ji čeká návštěva anesteziologie a porodní asistentky.

Sponzoři seriálu Rodíme ONLINE 2019/2020:

Gaga´s pleny
Bella Happy
Weleda
Femibion
Baby Tula
Suavinex
Matýsek
Biopron
 

Kamila (30. týden těhotenství)

Ahoj maminky, 

tak zase ani nevím, jak tenhle týden rychle uběhl. Pořád mám tu svědivou vyrážku a z ničeho nic mi na email přišel nějaký článek o svědění, které je hrozně nebezpečné v těhotenství, jmenuje se to těhotenská cholestáza. 

Vyloučení těhotenské cholestázy

Jedná se o nějaké onemocnění jater a důsledkem často bývá předčasný porod nebo i mrtvé miminko. Říkala jsem si, že mi dělali nějaké krevní testy a že by to snad zjistili. Ale nikdo se mi samozřejmě neozval. Volala jsem do nemocnice, ale nepřepojili mě na porodní asistentku, ale že se mi prý na druhý den ozve.

Celý den jsem měla telefon u sebe a nic se nedělo. Až asi v půl 9 večer telefonát z nemocnice, ten čas mě trošku šokoval, ale řekli mi, že játra mám v pořádku. Tak jsem si pořádně oddechla. Řekli mi ale, že nevědí, co to je za vyrážku, že si mám dojít k obvodnímu lékaři, a to příští týden, než půjdu ve čtvrtek k porodní asistentce. Jenže tady objednání k doktorovi trvá tak 14 dní, takže úplně nevím, jak si to představují. 

Kvůli skolióze páteře mě čeká schůzka u anesteziologa kvůli případnému epidurálu

V úterý mám schůzku u anesteziologa. Mám skoliózu páteře, protože jsem rychle vyrostla a už v dětství jsem musela nosit celou základní školu korzet 23 hodin denně. Mohla jsem si ho sundat jen na hodinu denně, a to na koupání a cvičení. Po několika letech, kdy všechny mé svaly držel korzet, mi ho doktor nechal už jenom na noc, jenže samozřejmě jsem neměla vůbec žádné zádové svaly a chodila jsem jak Hurvajz. 

Inzerce

Díky tomu jsem objevila jógu a jsem za to moc ráda. Od té doby, co cvičím, tak už mě záda nebolí. A dokonce ani v těhotenství, kdy nosím o spoustu kilogramů více. V dnešní době už jsou korzety zakázané, byla jsem takový pokusný králík. No, a právě kvůli mé křivé páteři už minulé těhotenství měli doktoři strach, že když by bylo nutné mi píchnout epidurál, tak vůbec nevědí kam, protože nevidí v bederní části, kudy moje páteř vede. Já naštěstí epidurál nechci, ale může se stát cokoliv. 

Inzerce

Takže jsem už minulé těhotenství obvolávala doktory v ČR, jestli mají ještě moje rentgeny páteře, ale bohužel se uchovávají jen určitý počet let a už byly skartovány. 

Nějak mě, mezi tím než jsem podruhé otěhotněla, nenapadlo si nechat nový rentgen udělat a teď v těhotenství mi ho samozřejmě dělat nemůžou. Takže jdu příští týden k anesteziologovi, ať se na tu mojí páteř podívá a ať mají vůbec záznam o tom, že je u mě epidurál rizikový, případně nemožný. 

Inzerce

Jarda odletěl s Lily do ČR

Pořád je tady hrozný vítr, dokonce mi odnesl zabrzděný kočárek. Spousta letů se ruší. Jarda nemá moc práce v tomto období, takže odletěl na pár dní do ČR i s Lily. Nejdřív jsem chtěla letět také, ale jak mě každou chvíli pobolívá břicho, tak jsem tlaky v letadle nechtěla riskovat. Tak raději pracuju, dokud můžu, pak už to jen tak nepůjde. Mám strašně nabitý týden a do toho chci uklidit celý byt, protřídit oblečky po Lily pro miminko a vyprat je. Pro Lily jsem i žehlila, ale na to tentokrát opravdu nebudu mít čas. Do toho ještě ti doktoři a chtěla jsem stihnout kadeřníka, protože pak už to s Lil přes den vůbec nepůjde. A po porodu pak už vůbec ne. 

Chci stihnout všechny resty a připravit si tašku do porodnice

Docela bych si i ráda připravila v klidu tašku do porodnice, ale to nevím, jestli stihnu. Dále různé resty, co jsem vůbec nestíhala, jako třeba že mi finanční úřad dal pokutu za pozdní vyplnění daňového přiznání, čemuž vůbec nerozumím, protože jsem ho vyplnila včas. Jen se bojím, že za ten business s dorty jsem měla vyplnit ještě nějaký dlouhý formulář, o kterém jsem neměla vůbec tušení. Zatím jsem podala odvolání proti pokutě, ale nikdo se mi ani neozval, takže budu muset spíš zavolat, ať to mám z krku. Ale jinak podnikání v UK je mnohem snazší než v ČR. 

Máme už jméno pro miminko

Dnes jsme měly s Ellie (už tak miminku říkáme, tak asi to bude Ellie nakonec) superfood bowl. Měla jsem radost, jak jím zdravě, jenže jsem po tom snědla celou čokoládovou bonboniéru. 

Meditace a pohyby miminka

Tak se mějte, já jdu meditovat a dám si vizualizaci Návštěva miminka v děloze. Ellie se u toho většinou začne hýbat, tak aspoň jsem v klidu, že je v pořádku. Já totiž ty pohyby až tak nevnímám, jak jsem přes den aktivní. Takže jak všichni říkají, když se omezí pohyby dítěte, tak okamžitě do nemocnice, ale já bych to ani nepoznala. Proto potřebuju, aby mě přes spaním pořádně kopla! ;)

Kamča 

Podle deníčku maminky zpracovala Andrea Holásková.

Jaké produkty věnují sponzoři rodičkám?

Gaga´s pleny

Gaga´s pleny

Značka GaGa’s pleny nabízí kvalitní pomůcky k přebalování v látkové variantě. Ekologie a zdravý zadeček miminka je prioritou číslo 1. Výrobky vznikají za pomoci testujících maminek. Moderních látkových plen se není třeba obávat – pleny se nežehlí, jsou v atraktivních designech a eliminují vznik opruzenin. KVALITA PROVĚŘENÁ MAMINKAMI JE TADY ZARUČENA. Finanční úspora může činit až 15 000 Kč oproti jednorázové variantě.
Gaga´s pleny věnují každé mamince balíček s produkty pro pohodlné přebalování
  • 1x přebalovací podložka: Nepromokavá vrstva, dostatečná velikost a skladnost dopřeje miminku pohodlné přebalení i mimo domov, výborně poslouží i jako podložka pro nácvik pasení koníků
  • 1x plena all in one: Nejjednodušší systém látkových plen, který roste s dítětem. Použití je snadné jako u jednorázové pleny a zadeček zůstává v suchu
  • 1x malý nepromokavý pytlík: Pro přenos všeho vlhkého pro miminko či maminku
  • 2x bambusový ubrousek: Utírání pusinky či zadečku šetrně a ekologicky
  • 1x slintáček: chrání oblečení před slintáním či jídlem díky spodní vrstvě z fleecu, která zároveň nechladí a je příjemná na dotek, nastavení 2 velikostí pomocí cvočků
Více na www.gagapleny.cz.
Bella Happy

TZMO Czech Republic

Společnost TZMO Czech Republic dodává na český trh kvalitní jednorázové dětské pleny značky Happy. Dále vlhčené ubrousky, kapesníčky a přebalovací podložky stejné značky.
Pod značkou Bella pak dámskou intimní hygienu a pod značkou Bella Mamma kolekci výrobků pro maminky v období kolem porodu.
 
TZMO Czech Republic věnuje rodičkám dárkový balíček Happy v hodnotě 750 Kč, který obsahuje balení dětských plenek Happy Newborn velké balení, HAPPY vlhčené ubrousky Sensitive á 56 ks, podložky Happy 60x90 cm á 5 ks, Happy hygienické tyčinky á 56 ks, fixační kalhotky Bella Mamma á 2 ks M/L nebo XL, poporodní vložky Bella Mamma á10 ks, prsní vložky Bella Mamma a Bella Mamma Comfort á 30 ks, Bella intimní gel Sensitive 300 ml, Bella intimní vlhčené ubrousky Sensitive á 20 ks, dětskou přítulku pejsek/kočička a látkovou tašky Happy

 

Weleda

Weleda

Weleda, jeden z největších výrobců přírodní kosmetiky a dietetik, vznikla v roce 1921 ve Švýcarsku jako farmaceutická laboratoř. Kosmetické přípravky Weleda se vyrábějí jen z nejčistších dostupných přírodních surovin, zcela bez umělých konzervačních látek a jsou držitelem mezinárodního certifikátu přírodní kosmetiky a biokosmetiky NATRUE. 

S filosofií společnosti Weleda souvisí také dodržování nejvyšších standardů kvality a udržitelné využívání přírodních zdrojů. 83 % z rostlinných surovin, které Weleda využívá, je vypěstováno v ekologickém zemědělství nebo je získáno z ekologicky kontrolovaných zdrojů ve volné přírodě.

Produkty můžete koupit na e-shopu www.weleda.cz, lékárnách, drogeriích, v síti Klubových prodejen Weleda nebo ve firemní prodejně Weleda Beauty & Store v Praze.

Balíček pro nastávající maminky bude obsahovat: 1x Pěstící těhotenský olej na strie, 1x Olej na masáž prsů, 1x BIO čaj pro kojící ženy, 1x Olej na masáž bříška kojence a 1x Měsíčkový kojenecký krém na opruzeniny.

 

Femibion

Femibion®

Femibion® je doplněk stravy, který je přesně vyvinut pro speciální potřeby těhotných a kojících žen.

Obsahuje optimální dávku folátů (kyselinu listovou a Metafolin®), DHA, jód a další složky.

Je obohacený také o vitamin D3 důležitý pro imunitu, zuby a kosti.

Femibion® 2 tak poskytuje maminkám již od 2. trimestru těhotenství až do ukončení kojení děťátka dostatek látek, které jsou v tomto období zapotřebí ve zvýšené míře, ale není jednoduché je získat z běžné stravy.

Femibion® věnuje budoucím maminkám dvouměsíční péči o zdraví v průběhu prvního trimestru těhotenství v podobě Femibion® 1 a dále exkluzivní Dvojbalení Femibion® 2 s Bi-Oil jako dárkem pro navazující dva měsíce péče o zdraví miminka i maminky.

Femibion® 2 je vhodný pro období od začátku druhého trimestru až do ukončení kojení.

 

Baby Tula

Ergonomická nosítka BabyTula

Podpořte zdravý vývoj děťátka! Důmyslný ergonomický design pro zdravý vývoj dětí!

Vydejte se na průzkum a dovolte vašemu děťátku pozorovat svět! 

Nošením dětí podpoříte jejich zdravý vývoj emocionálních a vývojových předností. Jednoznačně nošení dětí přispívá ke správnému vývoji kyčlí. 

Nosítka jsou schálená a podporovaná institutem dysplazie kyčelních kloubů.

Vybírat můžete ze široké škály dekorů Baby Tula v dostupných velikostech: Free To Grow / Explore / Half Buckle /Standard /Toddler. 

Tula Explore unikátní nosítko od prvních dní života novorozence, které nabízí možnost otočení ven. Tuto možnost využijí ti nejzvědavější, avšak nejdříve od 5 měsíců věku – pozice podporující zpevňování šíjových svalů. 

Unikátní nosítko od prvních dní života novorozence bez nutnosti použití novorozenecké vložky. 

Suavinex

Suavinex věnujeme všem maminkám antikolikovou lahvičku Zero Zero. 
 
Láhev proti bolestem bříška se středním průtokem (M), kterou ocení také ty maminky, které chtějí kombinovat krmení kojením spolu s krmením z láhve. 
 
Zero Zero obsahuje váček proti bolestem bříška, který je výsledkem prostého pozorování přírodních jevů.
 
Díky vzduchu nacházejícímu se v prostoru vnější strany váčku dochází k vytváření vakua uvnitř, což zabraňuje vniku vzduchových bublin.
 
Díky této absenci bublin nevznikají u dítěte bolesti bříška způsobené plynatostí a stejně tak nedochází k oxidaci mléka a ztrátě důležitých výživných látek. 
 
Matýsek

Matýsek

Je český výrobce relaxačních a polohovacích polštářů. Krédem firmy je „Relaxace v těhotenství, pohodlí při kojení.“ Tyto multifunkční polštáře jsou mimořádně pohodlné, příjemné a variabilní. Při výrobě je používána kvalitní a atestovaná bavlna. Jako jediný v ČR má Matýsek atesty na kojicí polštáře a pelíšky pro miminka.
 
Firma Matýsek věnuje rodičkám pelíšek pro děti a kojicí polštář Maxi.
 
Relaxační a polohovací pelíšek pro miminko v hodnotě 1 199 Kč si maminky oblíbily. Děťátko se v pelíšku cítí komfortně, jako kdyby bylo v maminčině bříšku. Proto se mu také říká umělá děloha. Unikátní bezpečnostní pásek se postará o to, aby miminko z pelíšku nemohlo vyklouznout. Potah se dá vyprat v pračce. Těhotenský a kojicí polštář Maxi v hodnotě 999 Kč má rovněž snímatelný potah. Díky délce 205 cm na něm může nastávající maminka odpočívat a po porodu ho použít jako pomůcku při kojení, a to i dvojčátek. 
 
Matýsek jsou polštáře vyrobené s láskou a péčí.

Biopron 

Denní dávka života ... pro vás a vaše dítě

Plánujete rodinu nebo už miminko čekáte? Anebo doma máte už své malé děťátko? Pojďte s námi nahlédnout do tajů období Prvních 1 000 dní vašeho miminka... 
 
Doba mezi početím a druhými narozeninami je unikátní období, kdy můžeme ovlivnit vývoj, růst a zdraví dítěte a dát mu dobrý základ na celý budoucí život. Je to období největšího růstu, vývoje a potřeby živin. Podpořte své zdraví a zdraví vašeho dítěte s BIOPRON PREGNA+ BIOPRON BABY+ BIOPRON KIDS+, které získají i naše maminky. 
 
Zjistěte více zde: PRVNÍCH 1000 DNÍ

 

Zdravé těhotenství

Zdravé těhotenství

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství.

Zdravé těhotenství - to je jedinečný rádce pro úspěšné otěhotnění, těhotenství, porod i šestinedělí.
 
Zdravé těhotenství se současně věnuje:
- zdravé výživě,
- zdravému vaření krok za krokem
- zdravému cvičení před, v průběhu těhotenství i po porodu.

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Kamila má v 30. týdnu vybrané jméno pro miminko - diskuze

Poradna

Dobry den, mam syna 4 roky, nema zadne bolesti, ale moc nechce jist, dnes kdyz jsem mu měnila plenku, mel černou stolici. Mam jen jedno dite proto se bojim a nevim co to znamena. Muzete mi prosim poradit? Z ceho to muze byt? Obcas pije Coca Colu, ale jen velmi malo a bez cukru. Ted momentalne ji hodne platkovy sýr v toustech, ma rad vse co se týká sýru, dnes mel i jablka. Muze mit krvácení? Na bolesti si zadne nestezuje, horecky nema, je naprosto v poradku, hraje si. Prosim o radu.

Dobrý den,

nejedl syn borůvky, ostružiny? Mohlo by to být zabarvení z ovoce, pokud se stolice bude opakovat, kontaktujte svého pediatra.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | 14.07.2024, 17:30
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×