Inzerce
Inzerce

Rodíme ONLINE 2019/2020: Kamila se v 31. týdnu učí, jak správně dýchat u porodu

Kamila se nechala před porodem ostříhat v akademii Tony&Guy. Navštívila porodní asistentku, které se nelíbila poloha miminka, schůzku u anesteziologa bohužel Kamča nestihla. V kurzu hypnoporodu nyní probíhají, jak správně u porodu dýchat.

Sponzoři seriálu Rodíme ONLINE 2019/2020:

Gaga´s pleny
Bella Happy
Weleda
Femibion
Baby Tula
Suavinex
Matýsek
Biopron
 

 

Kamila (31. týden těhotenství)

Krásný den všem čtenářkám, 

dnes je to přesně týden, co Jarda s Lily odjeli do ČR a už měli být ve čtvrtek zpátky, ale zmocnila se mě trochu panika, jak to hrozně rychle uteklo a nestihla jsem si vůbec nic, co jsem chtěla, připravit. 

Inzerce

Většinu času trávím v práci

Takže jsem navrhla, jestli nechtějí zůstat o pár dní déle. Jenže většinu času trávím v práci, takže jsem pořád neměla čas doma vše uklidit, protřídit miminkovské oblečky po Lily, vyprat je a zabalit si tašku do porodnice. Zatím jsem jen řešila různé věci online, co potřebuji vyřídit. 

Nechala jsem se ostříhat u Tony&Guy

Dokonce jsem byla u kadeřníka, v akademii Tony&Guy. Byla jsem objednaná na 9.30 a mělo to být na 3 hodiny. Už na počátku jsem je informovala, že opravdu mám jen 3 hodiny a ve 12.30 musím odejít do práce. Kadeřník mě ujistil, že se bude soustředit a že to zvládne. Nechtěla jsem ani nějaký komplikovaný střih, spíš účes a o cca 10-15 cm zkrátit a prostříhat. Vím, že mám spoustu vlasů a že to nějakou dobu zabere, ale už bylo 12:15 a začala jsem být nervózní. Původně jsem chtěla nechat účes vyfoukat do vln, postupně jsme se dohodli, že jen dohladka, protože čas se krátí. No a nakonec jsem odcházela s dost vlhkými vlasy, už jsem opravdu nemohla déle čekat. Byli ze mě dost v šoku, asi jim moc lidí neodchází s mokrou hlavou a hlavně chtěl ještě po vyfoukání zkontrolovat délku vlasů, jestli jsou obě strany stejné, že za sucha se vlasy chovají jinak, než za mokra. Tak jsem mu řekla, že to určitě ostříhal výborně a že už fakt musím jít. Ale jsem spokojena. Po porodu se zase dlouho ke kadeřníkovi nedostanu. 

Inzerce

Nevydržím dlouho nic nedělat

Navíc já nedokážu dlouho stát nebo dlouho sedět a nic nedělat, takže mi v jednu chvíli bylo na omdlení. Hrozně jsem se přemáhala, že to vydržím, ale pak se mi fakt hodně motala hlava a přestávala jsem je slyšet, tak jsem si řekla aspoň o vodu a hned jsem byla v pohodě. Manažer toho mého kadeřníka si všiml, že jsem těhotná a začal se mě vyptávat na termín a že ten porod je good fun (legrace). Tak jsem se ho ptala, jestli to někdy zažil, že to ví a on že nerodil, ale že mu žena mačkala hrozně ruku při porodu. Tak mu říkám, jestli si u toho stěžovala, že to hrozně bolí. Chtěla bych některé ty porody vidět. Spoustu mých kamarádek jejich muž u porodu úplně vytáčel a sprostě mu nadávaly a nesnášely ho v tu chvíli. Musí to být fakt docela sranda občas. 

Schůzku s anesteziologem jsem nestihla

Potom jsem měla jet do nemocnice k anesteziologovi, ale nějak už jsem nestíhala ještě s prací jet na druhou stranu Londýna. Snažila jsem se tam dovolat, aby mě přeobjednali a zkoušela jsem volat několik dní, ale nikdy to tam nikdo nezvedá: Takže se pravděpodobně do mého porodu ani neozvou. Takže budu jen doufat, že porod bude v naprostém pořádku a nebudu potřebovat žádný epidurál nebo jemu podobné injekce. 

Inzerce

Porodní asistentka si nebyla jistá polohou miminka

Tento týden jsem byla u porodní asistentky, ale zastupovala ji studentka a ona jen občas dohlížela. Ozvy srdíčka byly v pořádku, jen si nebyla jistá, když mi prohmatávala břicho, jak je miminko natočené. Ale zdá se, že už je hlavou dolů, jen ji přišlo, že má páteř k mé páteři, což není úplně optimální poloha na porod, ale miminko má ještě dost místa na to, aby se ještě lépe natočilo. Raději pořád dělám každý den cvik podle spinning babies a stojím na hlavě na 3 nádechy a výdechy. 

Rady k porodu od masérky

Moje masérka v ČR mi slíbila, že mi natočí video, jak mě má manžel masírovat před porodem a potom u samotného porodu mezi kontrakcemi. Jedná se o nějaké osmičky po zádech, které mají dopomoci, abych se otvírala. Takže doufám, že mu to půjde a že masáž pomůže.

Inzerce

Indická masáž hlavy

Já jdu zítra na indickou masáž hlavy. Ještě nikdy jsem ji neměla a už dlouho ji chci vyzkoušet. Tak aspoň poslední relax, než začne blázinec se 2 dětmi. Měli by mi masírovat hlavu, obličej, šíji a ramena. Už se moc těším. 

V kurzu hypnoporodu jsme probírali správné dýchání

V kurzu hypnoporodu jsme si povídali o dýchání v první době porodní. Nádech by měl být nosem a výdech ústy. Potom ve 2. době porodní, tedy ve fázi tlačení se používá rychlý nádech nosem a výdech také nosem, jazyk by měl být na horním patře. Můžeme vydávat lehký zvuk u toho. A v té fázi dech směrovat směrem dolů ke konečníku. A vlastně tím dechem, jak se uvolníme, tak by dítě mělo prostoupit porodními cestami bez nutnosti tlačit. Určitě to chci vyzkoušet, ale co si pamatuji z prvního porodu, tak tělo mě nutilo tlačit samo. Tak uvidíme. 

Mějte se krásně,

Kamča

Podle deníčku maminky zpracovala Andrea Holásková.

Jaké produkty věnují sponzoři rodičkám?

Gaga´s pleny

Gaga´s pleny

Značka GaGa’s pleny nabízí kvalitní pomůcky k přebalování v látkové variantě. Ekologie a zdravý zadeček miminka je prioritou číslo 1. Výrobky vznikají za pomoci testujících maminek. Moderních látkových plen se není třeba obávat – pleny se nežehlí, jsou v atraktivních designech a eliminují vznik opruzenin. KVALITA PROVĚŘENÁ MAMINKAMI JE TADY ZARUČENA. Finanční úspora může činit až 15 000 Kč oproti jednorázové variantě.
Gaga´s pleny věnují každé mamince balíček s produkty pro pohodlné přebalování
  • 1x přebalovací podložka: Nepromokavá vrstva, dostatečná velikost a skladnost dopřeje miminku pohodlné přebalení i mimo domov, výborně poslouží i jako podložka pro nácvik pasení koníků
  • 1x plena all in one: Nejjednodušší systém látkových plen, který roste s dítětem. Použití je snadné jako u jednorázové pleny a zadeček zůstává v suchu
  • 1x malý nepromokavý pytlík: Pro přenos všeho vlhkého pro miminko či maminku
  • 2x bambusový ubrousek: Utírání pusinky či zadečku šetrně a ekologicky
  • 1x slintáček: chrání oblečení před slintáním či jídlem díky spodní vrstvě z fleecu, která zároveň nechladí a je příjemná na dotek, nastavení 2 velikostí pomocí cvočků
Více na www.gagapleny.cz.
Bella Happy

TZMO Czech Republic

Společnost TZMO Czech Republic dodává na český trh kvalitní jednorázové dětské pleny značky Happy. Dále vlhčené ubrousky, kapesníčky a přebalovací podložky stejné značky.
Pod značkou Bella pak dámskou intimní hygienu a pod značkou Bella Mamma kolekci výrobků pro maminky v období kolem porodu.
 
TZMO Czech Republic věnuje rodičkám dárkový balíček Happy v hodnotě 750 Kč, který obsahuje balení dětských plenek Happy Newborn velké balení, HAPPY vlhčené ubrousky Sensitive á 56 ks, podložky Happy 60x90 cm á 5 ks, Happy hygienické tyčinky á 56 ks, fixační kalhotky Bella Mamma á 2 ks M/L nebo XL, poporodní vložky Bella Mamma á10 ks, prsní vložky Bella Mamma a Bella Mamma Comfort á 30 ks, Bella intimní gel Sensitive 300 ml, Bella intimní vlhčené ubrousky Sensitive á 20 ks, dětskou přítulku pejsek/kočička a látkovou tašky Happy

 

Weleda

Weleda

Weleda, jeden z největších výrobců přírodní kosmetiky a dietetik, vznikla v roce 1921 ve Švýcarsku jako farmaceutická laboratoř. Kosmetické přípravky Weleda se vyrábějí jen z nejčistších dostupných přírodních surovin, zcela bez umělých konzervačních látek a jsou držitelem mezinárodního certifikátu přírodní kosmetiky a biokosmetiky NATRUE. 

S filosofií společnosti Weleda souvisí také dodržování nejvyšších standardů kvality a udržitelné využívání přírodních zdrojů. 83 % z rostlinných surovin, které Weleda využívá, je vypěstováno v ekologickém zemědělství nebo je získáno z ekologicky kontrolovaných zdrojů ve volné přírodě.

Produkty můžete koupit na e-shopu www.weleda.cz, lékárnách, drogeriích, v síti Klubových prodejen Weleda nebo ve firemní prodejně Weleda Beauty & Store v Praze.

Balíček pro nastávající maminky bude obsahovat: 1x Pěstící těhotenský olej na strie, 1x Olej na masáž prsů, 1x BIO čaj pro kojící ženy, 1x Olej na masáž bříška kojence a 1x Měsíčkový kojenecký krém na opruzeniny.

 

Femibion

Femibion®

Femibion® je doplněk stravy, který je přesně vyvinut pro speciální potřeby těhotných a kojících žen.

Obsahuje optimální dávku folátů (kyselinu listovou a Metafolin®), DHA, jód a další složky.

Je obohacený také o vitamin D3 důležitý pro imunitu, zuby a kosti.

Femibion® 2 tak poskytuje maminkám již od 2. trimestru těhotenství až do ukončení kojení děťátka dostatek látek, které jsou v tomto období zapotřebí ve zvýšené míře, ale není jednoduché je získat z běžné stravy.

Femibion® věnuje budoucím maminkám dvouměsíční péči o zdraví v průběhu prvního trimestru těhotenství v podobě Femibion® 1 a dále exkluzivní Dvojbalení Femibion® 2 s Bi-Oil jako dárkem pro navazující dva měsíce péče o zdraví miminka i maminky.

Femibion® 2 je vhodný pro období od začátku druhého trimestru až do ukončení kojení.

 

Baby Tula

Ergonomická nosítka BabyTula

Podpořte zdravý vývoj děťátka! Důmyslný ergonomický design pro zdravý vývoj dětí!

Vydejte se na průzkum a dovolte vašemu děťátku pozorovat svět! 

Nošením dětí podpoříte jejich zdravý vývoj emocionálních a vývojových předností. Jednoznačně nošení dětí přispívá ke správnému vývoji kyčlí. 

Nosítka jsou schálená a podporovaná institutem dysplazie kyčelních kloubů.

Vybírat můžete ze široké škály dekorů Baby Tula v dostupných velikostech: Free To Grow / Explore / Half Buckle /Standard /Toddler. 

Tula Explore unikátní nosítko od prvních dní života novorozence, které nabízí možnost otočení ven. Tuto možnost využijí ti nejzvědavější, avšak nejdříve od 5 měsíců věku – pozice podporující zpevňování šíjových svalů. 

Unikátní nosítko od prvních dní života novorozence bez nutnosti použití novorozenecké vložky. 

Suavinex

Suavinex věnujeme všem maminkám antikolikovou lahvičku Zero Zero. 
 
Láhev proti bolestem bříška se středním průtokem (M), kterou ocení také ty maminky, které chtějí kombinovat krmení kojením spolu s krmením z láhve. 
 
Zero Zero obsahuje váček proti bolestem bříška, který je výsledkem prostého pozorování přírodních jevů.
 
Díky vzduchu nacházejícímu se v prostoru vnější strany váčku dochází k vytváření vakua uvnitř, což zabraňuje vniku vzduchových bublin.
 
Díky této absenci bublin nevznikají u dítěte bolesti bříška způsobené plynatostí a stejně tak nedochází k oxidaci mléka a ztrátě důležitých výživných látek. 
 
Matýsek

Matýsek

Je český výrobce relaxačních a polohovacích polštářů. Krédem firmy je „Relaxace v těhotenství, pohodlí při kojení.“ Tyto multifunkční polštáře jsou mimořádně pohodlné, příjemné a variabilní. Při výrobě je používána kvalitní a atestovaná bavlna. Jako jediný v ČR má Matýsek atesty na kojicí polštáře a pelíšky pro miminka.
 
Firma Matýsek věnuje rodičkám pelíšek pro děti a kojicí polštář Maxi.
 
Relaxační a polohovací pelíšek pro miminko v hodnotě 1 199 Kč si maminky oblíbily. Děťátko se v pelíšku cítí komfortně, jako kdyby bylo v maminčině bříšku. Proto se mu také říká umělá děloha. Unikátní bezpečnostní pásek se postará o to, aby miminko z pelíšku nemohlo vyklouznout. Potah se dá vyprat v pračce. Těhotenský a kojicí polštář Maxi v hodnotě 999 Kč má rovněž snímatelný potah. Díky délce 205 cm na něm může nastávající maminka odpočívat a po porodu ho použít jako pomůcku při kojení, a to i dvojčátek. 
 
Matýsek jsou polštáře vyrobené s láskou a péčí.

Biopron 

Denní dávka života ... pro vás a vaše dítě

Plánujete rodinu nebo už miminko čekáte? Anebo doma máte už své malé děťátko? Pojďte s námi nahlédnout do tajů období Prvních 1 000 dní vašeho miminka... 
 
Doba mezi početím a druhými narozeninami je unikátní období, kdy můžeme ovlivnit vývoj, růst a zdraví dítěte a dát mu dobrý základ na celý budoucí život. Je to období největšího růstu, vývoje a potřeby živin. Podpořte své zdraví a zdraví vašeho dítěte s BIOPRON PREGNA+ BIOPRON BABY+ BIOPRON KIDS+, které získají i naše maminky. 
 
Zjistěte více zde: PRVNÍCH 1000 DNÍ

 

Zdravé těhotenství

Zdravé těhotenství

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství.

Zdravé těhotenství - to je jedinečný rádce pro úspěšné otěhotnění, těhotenství, porod i šestinedělí.
 
Zdravé těhotenství se současně věnuje:
- zdravé výživě,
- zdravému vaření krok za krokem
- zdravému cvičení před, v průběhu těhotenství i po porodu.

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Kamila se v 31. týdnu učí, jak správně dýchat u porodu - diskuze

Poradna

Sex s kondomom

| anonymkakak | 25.05.2024, 22:15

Dobry den, chcela by som sa opytat ci mozem byt tehotna. sex sme mali 12DC s kondomom 2x. mam cca 30-33 DC. kondom nebol poskodeny ale na druhy krat co sme skoncili sa mi zdalo ze na kondome nieco je.... uistil ma ze kondomy su v poriadku... hodinu na to som si zobrala ellaone. na 10 den po styku som si robila test a je negativny.

Dobrý den,

zde je pravděpodobnost otěhotnění opravdu mizivá.

MUDr. Pavla Zahrádková | Babyonline | dnes, 16:18
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×