Inzerce
Inzerce
Inzerce

Rodíme ONLINE 2019/2020: Kamila byla v 32. týdnu s rodinou na wellness víkendu

Kamila prožila s rodinou wellness pobyt, kde si užila hlavně plavání a dobré jídlo. Manžel zase saunu a vířivku! Po celé těhotenství cvičí Kamča jógu, aby jí nebolela záda.

Sponzoři seriálu Rodíme ONLINE 2019/2020:

Gaga´s pleny
Bella Happy
Weleda
Femibion
Baby Tula
Suavinex
Matýsek
Biopron
 

Kamila (32. týden těhotenství)

Milé čtenářky,

tento týden se Jarda s Lily vrátil z ČR. 

Víkendový wellness pobyt

Lily jsem na 3 dny potom měla u kamarádky na hlídání, protože jsem musela do práce a na víkend jsme jeli na wellness pobyt, který jsem zabookovala už minulý rok. Těsně před odjezdem jsem se dozvěděla, že v tom městě, do kterého jsme jeli do wellness hotelu, je plná nemocnice lidí s koronavirusem. Tak jsem si říkala, jak se toho všichni bojí a kolikrát ani necestují a my jedeme přímo na místo, kde víme, že je plno lidí s tímto virusem. No, ale nechtěla jsem to už rušit, konečně nějaký odpočinek a pravděpodobně poslední před porodem, tak jsme si půjčili auto a jeli jsme. Jen jsem si říkala, že kdybych začala rodit, tak asi bude bezpečnější, aby mě Jarda odrodil na hotelu, než jít do takové nemocnice. 

Plavání, sauna a vířivka

Pobyt byl super. V sobotu po příjezdu jsme si dali lehký oběd a šli do wellness. Byla tam sauna, vířivka, pára a velký bazén. Mohla jsem jen do bazénu, ale stejně s Lily bylo dost těžké si zaplavat. Chtěla být pořád v bazénu a skoro pořád se mnou. Teď si mě nějak hlídá, jak byla několik dní beze mě v ČR. Ale zvládla jsem asi 15x přeplavat bazén. Pak jsme šli napřed do hotelového pokoje a Jarda šel ještě do sauny. Hrozně mě mrzí, že jsem neměla čas s Lily chodit na plavání miminek, když byla malá. Chtěla bych chodit aspoň pak s Ellie. Ale když jsem se chtěla osprchovat, umýt si hlavu a osprchovat Lily, tak se mi to zdálo nemožné. Ona by mi zatím byla schopná utéct někam úplně ven a byla tam jen sprcha ze stropu, tak to by zase Lily nedala, aby jí voda stříkala po celé hlavě. Takže jsme se oblékly a šly do koupelny na pokoj. A když si představím, že budu chodit na plavání s miminkem, tak už vůbec nevím, jak bych se osprchovala a kde bych Ellie nechala po tu dobu. Tak uvidíme. 

Plánuji chodit na masáže miminek

Určitě s ní budu chodit na masáže miminek, to bylo tenkrát fajn. Lily mi zase tropila scény. Lehla si na chodník a nechtěla jít a já ji nechci už tak moc nosit, abych ještě předčasně neporodila. Takže jsem otevřela dveře od recepce a předstírala, že jdu a doufala jsem, že se zvedne a ona nic. Nakonec jsem pro ni došla a recepční si zavzpomínala na staré časy, že to také dělávala. 

Inzerce

Dvouchodová večeře

Posunula jsem rezervaci na večeři, protože jsem věděla, že ji nemůžeme stihnout a otevřela si účet na útratu v hotelu. Musela jsem zadat PIN kód od mé kreditky, který jsem si nepamatovala a paní recepční se mnou tak soucítila, že prý toho mám až dost s tou Lily a že mi věří a účet mi otevře i bez kreditky. Večeři jsme měli sice dvouchodovou a stále jsme po ní měli hlad, tak jsme se dojedli sladkostmi na pokoji a zahráli jsme si u toho hru Scrabble, když Lily usnula. 

Myslela jsem, že se konečně vyspím

Měli jsme luxusní postel, byla 2x2 metry a tvrdá, což já miluju. Takže jsem se těšila, že se konečně vyspím, ale nějak jsem nemohla usnout. Lily se ve 4 ráno vzbudila na mléko a já už pak nemohla usnout a v 7 už vstávala. 

Inzerce

Za víkend se mi ze všeho jídla hrozně zvětšilo břicho

Snídaně byla taky výborná, jen jsem myslela, že prasknu a Lily skoro nic nesnědla. Přijde mi, že se mi za ten víkend hrozně zvětšilo z toho všeho jídla břicho! :) 

Pohyby miminka

Poslední dobou necítím až tak pohyby, jen jednou za čas větší bolest, jak mě miminko kopne na pravé straně do břicha. Tak doufám, že je všechno v pořádku, protože všude říkají, jak se má žena jít nechat zkontrolovat, když se pohyby dítěte změní, ať už zeslábnou nebo zesílí. Příští týden jdu na tu anesteziologii, jak jsem tam minule nezvládla zajet. 

Inzerce

Jóga v těhotenství

Po víkendu, kdy jsem vůbec necvičila, jen trochu plavala, tak mě bolí záda, hlavně mezi lopatkami. Já jsem tak ráda, že celé těhotenství cvičím jógu, protože jsem si naprosto jistá, že bych jinak byla s tou svojí páteří a váhou navíc v bolestech a hlavně bych byla jednou taková, protože já když nepracuju a jsem doma, tak pořád jenom jím. Nemůžu si pomoct.

Porod se blíží

Dneska jsem nějak počítala, v kterém jsem týdnu těhotenství a zjistila jsem, že už 32. týden! Takže za 4 dny už 33. týden. Jsem z toho dost překvapená, nevěděla jsem, že už jsem tak daleko a že se porod tak hrozně rychle blíží a já pořád nemám nic připravené, ani věci do porodnice, ani pro miminko a nemám úplně nastudováno co a jak, když se u porodu vyskytne nějaká situace, že se budu muset rozhodnout. Taky nemám tolik informací, jak u prvního porodu. Takže si musím na to všechno najít čas.

Mějte se hezky,

Kamča

Podle deníčku maminky zpracovala Andrea Holásková.

Jaké produkty věnují sponzoři rodičkám?

Gaga´s pleny

Gaga´s pleny

Značka GaGa’s pleny nabízí kvalitní pomůcky k přebalování v látkové variantě. Ekologie a zdravý zadeček miminka je prioritou číslo 1. Výrobky vznikají za pomoci testujících maminek. Moderních látkových plen se není třeba obávat – pleny se nežehlí, jsou v atraktivních designech a eliminují vznik opruzenin. KVALITA PROVĚŘENÁ MAMINKAMI JE TADY ZARUČENA. Finanční úspora může činit až 15 000 Kč oproti jednorázové variantě.
Gaga´s pleny věnují každé mamince balíček s produkty pro pohodlné přebalování
  • 1x přebalovací podložka: Nepromokavá vrstva, dostatečná velikost a skladnost dopřeje miminku pohodlné přebalení i mimo domov, výborně poslouží i jako podložka pro nácvik pasení koníků
  • 1x plena all in one: Nejjednodušší systém látkových plen, který roste s dítětem. Použití je snadné jako u jednorázové pleny a zadeček zůstává v suchu
  • 1x malý nepromokavý pytlík: Pro přenos všeho vlhkého pro miminko či maminku
  • 2x bambusový ubrousek: Utírání pusinky či zadečku šetrně a ekologicky
  • 1x slintáček: chrání oblečení před slintáním či jídlem díky spodní vrstvě z fleecu, která zároveň nechladí a je příjemná na dotek, nastavení 2 velikostí pomocí cvočků
Více na www.gagapleny.cz.
Bella Happy

TZMO Czech Republic

Společnost TZMO Czech Republic dodává na český trh kvalitní jednorázové dětské pleny značky Happy. Dále vlhčené ubrousky, kapesníčky a přebalovací podložky stejné značky.
Pod značkou Bella pak dámskou intimní hygienu a pod značkou Bella Mamma kolekci výrobků pro maminky v období kolem porodu.
 
TZMO Czech Republic věnuje rodičkám dárkový balíček Happy v hodnotě 750 Kč, který obsahuje balení dětských plenek Happy Newborn velké balení, HAPPY vlhčené ubrousky Sensitive á 56 ks, podložky Happy 60x90 cm á 5 ks, Happy hygienické tyčinky á 56 ks, fixační kalhotky Bella Mamma á 2 ks M/L nebo XL, poporodní vložky Bella Mamma á10 ks, prsní vložky Bella Mamma a Bella Mamma Comfort á 30 ks, Bella intimní gel Sensitive 300 ml, Bella intimní vlhčené ubrousky Sensitive á 20 ks, dětskou přítulku pejsek/kočička a látkovou tašky Happy

 

Weleda

Weleda

Weleda, jeden z největších výrobců přírodní kosmetiky a dietetik, vznikla v roce 1921 ve Švýcarsku jako farmaceutická laboratoř. Kosmetické přípravky Weleda se vyrábějí jen z nejčistších dostupných přírodních surovin, zcela bez umělých konzervačních látek a jsou držitelem mezinárodního certifikátu přírodní kosmetiky a biokosmetiky NATRUE. 

S filosofií společnosti Weleda souvisí také dodržování nejvyšších standardů kvality a udržitelné využívání přírodních zdrojů. 83 % z rostlinných surovin, které Weleda využívá, je vypěstováno v ekologickém zemědělství nebo je získáno z ekologicky kontrolovaných zdrojů ve volné přírodě.

Produkty můžete koupit na e-shopu www.weleda.cz, lékárnách, drogeriích, v síti Klubových prodejen Weleda nebo ve firemní prodejně Weleda Beauty & Store v Praze.

Balíček pro nastávající maminky bude obsahovat: 1x Pěstící těhotenský olej na strie, 1x Olej na masáž prsů, 1x BIO čaj pro kojící ženy, 1x Olej na masáž bříška kojence a 1x Měsíčkový kojenecký krém na opruzeniny.

 

Femibion

Femibion®

Femibion® je doplněk stravy, který je přesně vyvinut pro speciální potřeby těhotných a kojících žen.

Obsahuje optimální dávku folátů (kyselinu listovou a Metafolin®), DHA, jód a další složky.

Je obohacený také o vitamin D3 důležitý pro imunitu, zuby a kosti.

Femibion® 2 tak poskytuje maminkám již od 2. trimestru těhotenství až do ukončení kojení děťátka dostatek látek, které jsou v tomto období zapotřebí ve zvýšené míře, ale není jednoduché je získat z běžné stravy.

Femibion® věnuje budoucím maminkám dvouměsíční péči o zdraví v průběhu prvního trimestru těhotenství v podobě Femibion® 1 a dále exkluzivní Dvojbalení Femibion® 2 s Bi-Oil jako dárkem pro navazující dva měsíce péče o zdraví miminka i maminky.

Femibion® 2 je vhodný pro období od začátku druhého trimestru až do ukončení kojení.

 

Baby Tula

Ergonomická nosítka BabyTula

Podpořte zdravý vývoj děťátka! Důmyslný ergonomický design pro zdravý vývoj dětí!

Vydejte se na průzkum a dovolte vašemu děťátku pozorovat svět! 

Nošením dětí podpoříte jejich zdravý vývoj emocionálních a vývojových předností. Jednoznačně nošení dětí přispívá ke správnému vývoji kyčlí. 

Nosítka jsou schálená a podporovaná institutem dysplazie kyčelních kloubů.

Vybírat můžete ze široké škály dekorů Baby Tula v dostupných velikostech: Free To Grow / Explore / Half Buckle /Standard /Toddler. 

Tula Explore unikátní nosítko od prvních dní života novorozence, které nabízí možnost otočení ven. Tuto možnost využijí ti nejzvědavější, avšak nejdříve od 5 měsíců věku – pozice podporující zpevňování šíjových svalů. 

Unikátní nosítko od prvních dní života novorozence bez nutnosti použití novorozenecké vložky. 

Suavinex

Suavinex věnujeme všem maminkám antikolikovou lahvičku Zero Zero. 
 
Láhev proti bolestem bříška se středním průtokem (M), kterou ocení také ty maminky, které chtějí kombinovat krmení kojením spolu s krmením z láhve. 
 
Zero Zero obsahuje váček proti bolestem bříška, který je výsledkem prostého pozorování přírodních jevů.
 
Díky vzduchu nacházejícímu se v prostoru vnější strany váčku dochází k vytváření vakua uvnitř, což zabraňuje vniku vzduchových bublin.
 
Díky této absenci bublin nevznikají u dítěte bolesti bříška způsobené plynatostí a stejně tak nedochází k oxidaci mléka a ztrátě důležitých výživných látek. 
 
Matýsek

Matýsek

Je český výrobce relaxačních a polohovacích polštářů. Krédem firmy je „Relaxace v těhotenství, pohodlí při kojení.“ Tyto multifunkční polštáře jsou mimořádně pohodlné, příjemné a variabilní. Při výrobě je používána kvalitní a atestovaná bavlna. Jako jediný v ČR má Matýsek atesty na kojicí polštáře a pelíšky pro miminka.
 
Firma Matýsek věnuje rodičkám pelíšek pro děti a kojicí polštář Maxi.
 
Relaxační a polohovací pelíšek pro miminko v hodnotě 1 199 Kč si maminky oblíbily. Děťátko se v pelíšku cítí komfortně, jako kdyby bylo v maminčině bříšku. Proto se mu také říká umělá děloha. Unikátní bezpečnostní pásek se postará o to, aby miminko z pelíšku nemohlo vyklouznout. Potah se dá vyprat v pračce. Těhotenský a kojicí polštář Maxi v hodnotě 999 Kč má rovněž snímatelný potah. Díky délce 205 cm na něm může nastávající maminka odpočívat a po porodu ho použít jako pomůcku při kojení, a to i dvojčátek. 
 
Matýsek jsou polštáře vyrobené s láskou a péčí.

Biopron 

Denní dávka života ... pro vás a vaše dítě

Plánujete rodinu nebo už miminko čekáte? Anebo doma máte už své malé děťátko? Pojďte s námi nahlédnout do tajů období Prvních 1 000 dní vašeho miminka... 
 
Doba mezi početím a druhými narozeninami je unikátní období, kdy můžeme ovlivnit vývoj, růst a zdraví dítěte a dát mu dobrý základ na celý budoucí život. Je to období největšího růstu, vývoje a potřeby živin. Podpořte své zdraví a zdraví vašeho dítěte s BIOPRON PREGNA+ BIOPRON BABY+ BIOPRON KIDS+, které získají i naše maminky. 
 
Zjistěte více zde: PRVNÍCH 1000 DNÍ

 

Zdravé těhotenství

Zdravé těhotenství

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství.

Zdravé těhotenství - to je jedinečný rádce pro úspěšné otěhotnění, těhotenství, porod i šestinedělí.
 
Zdravé těhotenství se současně věnuje:
- zdravé výživě,
- zdravému vaření krok za krokem
- zdravému cvičení před, v průběhu těhotenství i po porodu.

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Kamila byla v 32. týdnu s rodinou na wellness víkendu - diskuze

Poradna

Dobry den, mam syna 4 roky, nema zadne bolesti, ale moc nechce jist, dnes kdyz jsem mu měnila plenku, mel černou stolici. Mam jen jedno dite proto se bojim a nevim co to znamena. Muzete mi prosim poradit? Z ceho to muze byt? Obcas pije Coca Colu, ale jen velmi malo a bez cukru. Ted momentalne ji hodne platkovy sýr v toustech, ma rad vse co se týká sýru, dnes mel i jablka. Muze mit krvácení? Na bolesti si zadne nestezuje, horecky nema, je naprosto v poradku, hraje si. Prosim o radu.

Dobrý den,

nejedl syn borůvky, ostružiny? Mohlo by to být zabarvení z ovoce, pokud se stolice bude opakovat, kontaktujte svého pediatra.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | 14.07.2024, 17:30
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×