Inzerce
Inzerce
Inzerce

Rodíme ONLINE 2019/2020: Kamila v 33. týdnu: "V Londýně se koronavirus zatím moc neřeší"

Kamila se koronaviru zatím nijak nebojí a v Londýně se situace moc neřeší. Všechny obchody jsou poloprázdné a objednávky omezené, poklesly také rezervace na jógu. Kamča navštívila plánovanou anesteziologii a prohlédla si porodní pokoj.

Sponzoři seriálu Rodíme ONLINE 2019/2020:

Gaga´s pleny
Bella Happy
Weleda
Femibion
Baby Tula
Suavinex
Matýsek
Biopron
 

Kamila (33. týden těhotenství)

Ahoj maminky,

doufám, že moc nestresujete kvůli koronaviru, já už toho začínám mít plné zuby. Už se snažím ani nekoukat na Facebook nebo na internet, pořád se mluví jen o tom a ničem jiném. 

V Londýně se koronavirus zatím moc neřeší

Já se toho nijak nebojím a to mám pravděpodobně trochu oslabenou imunitu těhotenstvím. Ale hrozně už jsem alergická, když někdo jen řekne to slovo koronavirus. A to tady v Londýně se to zatím moc neřeší. Školy jsou zatím normálně otevřené, všechno funguje, jen nějaké větší akce byly zrušeny. Už dokonce i novorozeně má koronavirus, který pravděpodobně přešel z matky na dítě u porodu. Miminko je v nemocnici a matka byla odvezena jinam. Tak úplně nevím, jak to dělá s kojením. 

Všechny obchody jsou poloprázdné a objednávky omezené

Jinak jsem zatím neřešila nějaké zásobování se potravinami, ale teď když mi došly těstoviny, čočka, dětské mléko pro Lily, tak nemůžu nikde nic sehnat. Všechny obchody jsou poloprázdné, tak jsem udělala objednávku online, ale maximální povolené množství, co si můžu objednat, jsou 1 balíček těstovin. A ještě navíc většina supermarketů ty objednávky všem ruší, tak uvidíme. Hlavně doufám, že nebude nějaké opatření, až budu rodit a že pustí manžela do nemocnice. 

Pokles rezervací na jógu

Další co mi vadí, je, že lidé často pracují z domova a tím pádem nejezdí do práce do centrálního Londýna, takže hodně poklesly rezervace na jógu a začíná mě to trochu děsit. Snad to nebude na dlouho! Navíc moje kolegyně odletěla na pár dní do ČR a teď se zatím nemůže vrátit. 

Inzerce

Návštěva anesteziologie

Tento týden jsem byla v nemocnici na anesteziologii, aby se podívali na mou skoliózu páteře. Na žádné z recepcí v celé nemocnici nevěděli, kde je anesteziologie. To mě trošku vyděsilo. Nakonec jsem šla na recepci, kde jsou porodní sály a nakonec nějaká doktorka přišla a byla dost překvapená. A vůbec nechápala, proč tam jsem. Že prý vždyť jsem měla první porod přirozený, tak nevidí důvod. To jsem teda moc nepochopila, vždyť to přece nic neznamená! Chci samozřejmě rodit přirozeně, ale chci být připravená na cokoliv. A nakonec mi říká, že 1 z 5 porodů končí císařem. Takže opravdu povzbuzující konverzace. 

Porodní pokoj se mi vůbec nelíbil

Celkově se mi ten pokoj vůbec nelíbil, byla tam jen postel a gauč. Ale byla to labour ward, ne birthing centre, kde to má vypadat útulněji a bývá tam vždy bazén. Ačkoliv porodní asistentka mi řekla, že mají bazén i na labour ward. Když jsem se jich na to ptala, tak se mi smály, že to určitě ne. A že na jednom pokoji můžou teda nafouknout nějaký bazének. Nejraději bych šla rodit do nemocnice, kde jsem rodila Lily, ale není to tak jednoduché změnit, navíc je to dál. Tuhle nemocnici mám fakt kousek a můžu tam dojít pěšky. 

Inzerce

Porod se mi spustil díky reflexiologii

Při Lily, jak už jsem možná zmínila, mi chtěli porod vyvolávat, ale já nechtěla žádné intervence, takže jsem se snažila porod vyvolat co nejpřirozeněji. Tenkrát mi pomohla reflexiologie, na kterou nedám dopustit. Chtěla bych si udělat i kurz. Když mi masérka v nemocnici dělala reflexiologii, tak Lily na to moc dobře reagovala a hýbala se v bříšku. Hned stejný večer mi odešla hlenová zátka a začaly mi kontrakce. Takže jsem psala stejné masérce, jestli ještě pořád reflexiologii provádí a ještě jsem zkusila jinou v mém okolí. Ta moje masérka z nemocnice mi ale řekla, že mám začít chodit už teď co nejvíckrát to půjde, aby to mělo větší efekt a ta druhá mi řekla, že jestli mi nic není, tak ať nechodím, až potom kolem předpokládaného data porodu. Tak úplně nevím, komu mám věřit, protože po zkušenosti, kdy se mi spustil porod ten stejný večer, se trošku bojím začít chodit už teď. Asi počkám alespoň do 38. týdne těhotenství. 

Vše je vyprodané

Tak se mějte hezky, já jdu shánět kojenecké mléko pro Lily, protože už skoro žádné nemá a bez něj neusne. Jenže už jsou všude vyprodané a dokonce i na internetu. Zkoušela jsem i Ebay a tam jedna paní prodávala 3 balení a už mi je slíbila, jen během 10 minut 3 lidi ty 3 balení vykoupili. 

Inzerce

Kamča

Podle deníčku maminky zpracovala Andrea Holásková.

Jaké produkty věnují sponzoři rodičkám?

Gaga´s pleny

Gaga´s pleny

Značka GaGa’s pleny nabízí kvalitní pomůcky k přebalování v látkové variantě. Ekologie a zdravý zadeček miminka je prioritou číslo 1. Výrobky vznikají za pomoci testujících maminek. Moderních látkových plen se není třeba obávat – pleny se nežehlí, jsou v atraktivních designech a eliminují vznik opruzenin. KVALITA PROVĚŘENÁ MAMINKAMI JE TADY ZARUČENA. Finanční úspora může činit až 15 000 Kč oproti jednorázové variantě.
Gaga´s pleny věnují každé mamince balíček s produkty pro pohodlné přebalování
  • 1x přebalovací podložka: Nepromokavá vrstva, dostatečná velikost a skladnost dopřeje miminku pohodlné přebalení i mimo domov, výborně poslouží i jako podložka pro nácvik pasení koníků
  • 1x plena all in one: Nejjednodušší systém látkových plen, který roste s dítětem. Použití je snadné jako u jednorázové pleny a zadeček zůstává v suchu
  • 1x malý nepromokavý pytlík: Pro přenos všeho vlhkého pro miminko či maminku
  • 2x bambusový ubrousek: Utírání pusinky či zadečku šetrně a ekologicky
  • 1x slintáček: chrání oblečení před slintáním či jídlem díky spodní vrstvě z fleecu, která zároveň nechladí a je příjemná na dotek, nastavení 2 velikostí pomocí cvočků
Více na www.gagapleny.cz.
Bella Happy

TZMO Czech Republic

Společnost TZMO Czech Republic dodává na český trh kvalitní jednorázové dětské pleny značky Happy. Dále vlhčené ubrousky, kapesníčky a přebalovací podložky stejné značky.
Pod značkou Bella pak dámskou intimní hygienu a pod značkou Bella Mamma kolekci výrobků pro maminky v období kolem porodu.
 
TZMO Czech Republic věnuje rodičkám dárkový balíček Happy v hodnotě 750 Kč, který obsahuje balení dětských plenek Happy Newborn velké balení, HAPPY vlhčené ubrousky Sensitive á 56 ks, podložky Happy 60x90 cm á 5 ks, Happy hygienické tyčinky á 56 ks, fixační kalhotky Bella Mamma á 2 ks M/L nebo XL, poporodní vložky Bella Mamma á10 ks, prsní vložky Bella Mamma a Bella Mamma Comfort á 30 ks, Bella intimní gel Sensitive 300 ml, Bella intimní vlhčené ubrousky Sensitive á 20 ks, dětskou přítulku pejsek/kočička a látkovou tašky Happy

 

Weleda

Weleda

Weleda, jeden z největších výrobců přírodní kosmetiky a dietetik, vznikla v roce 1921 ve Švýcarsku jako farmaceutická laboratoř. Kosmetické přípravky Weleda se vyrábějí jen z nejčistších dostupných přírodních surovin, zcela bez umělých konzervačních látek a jsou držitelem mezinárodního certifikátu přírodní kosmetiky a biokosmetiky NATRUE. 

S filosofií společnosti Weleda souvisí také dodržování nejvyšších standardů kvality a udržitelné využívání přírodních zdrojů. 83 % z rostlinných surovin, které Weleda využívá, je vypěstováno v ekologickém zemědělství nebo je získáno z ekologicky kontrolovaných zdrojů ve volné přírodě.

Produkty můžete koupit na e-shopu www.weleda.cz, lékárnách, drogeriích, v síti Klubových prodejen Weleda nebo ve firemní prodejně Weleda Beauty & Store v Praze.

Balíček pro nastávající maminky bude obsahovat: 1x Pěstící těhotenský olej na strie, 1x Olej na masáž prsů, 1x BIO čaj pro kojící ženy, 1x Olej na masáž bříška kojence a 1x Měsíčkový kojenecký krém na opruzeniny.

 

Femibion

Femibion®

Femibion® je doplněk stravy, který je přesně vyvinut pro speciální potřeby těhotných a kojících žen.

Obsahuje optimální dávku folátů (kyselinu listovou a Metafolin®), DHA, jód a další složky.

Je obohacený také o vitamin D3 důležitý pro imunitu, zuby a kosti.

Femibion® 2 tak poskytuje maminkám již od 2. trimestru těhotenství až do ukončení kojení děťátka dostatek látek, které jsou v tomto období zapotřebí ve zvýšené míře, ale není jednoduché je získat z běžné stravy.

Femibion® věnuje budoucím maminkám dvouměsíční péči o zdraví v průběhu prvního trimestru těhotenství v podobě Femibion® 1 a dále exkluzivní Dvojbalení Femibion® 2 s Bi-Oil jako dárkem pro navazující dva měsíce péče o zdraví miminka i maminky.

Femibion® 2 je vhodný pro období od začátku druhého trimestru až do ukončení kojení.

 

Baby Tula

Ergonomická nosítka BabyTula

Podpořte zdravý vývoj děťátka! Důmyslný ergonomický design pro zdravý vývoj dětí!

Vydejte se na průzkum a dovolte vašemu děťátku pozorovat svět! 

Nošením dětí podpoříte jejich zdravý vývoj emocionálních a vývojových předností. Jednoznačně nošení dětí přispívá ke správnému vývoji kyčlí. 

Nosítka jsou schálená a podporovaná institutem dysplazie kyčelních kloubů.

Vybírat můžete ze široké škály dekorů Baby Tula v dostupných velikostech: Free To Grow / Explore / Half Buckle /Standard /Toddler. 

Tula Explore unikátní nosítko od prvních dní života novorozence, které nabízí možnost otočení ven. Tuto možnost využijí ti nejzvědavější, avšak nejdříve od 5 měsíců věku – pozice podporující zpevňování šíjových svalů. 

Unikátní nosítko od prvních dní života novorozence bez nutnosti použití novorozenecké vložky. 

Suavinex

Suavinex věnujeme všem maminkám antikolikovou lahvičku Zero Zero. 
 
Láhev proti bolestem bříška se středním průtokem (M), kterou ocení také ty maminky, které chtějí kombinovat krmení kojením spolu s krmením z láhve. 
 
Zero Zero obsahuje váček proti bolestem bříška, který je výsledkem prostého pozorování přírodních jevů.
 
Díky vzduchu nacházejícímu se v prostoru vnější strany váčku dochází k vytváření vakua uvnitř, což zabraňuje vniku vzduchových bublin.
 
Díky této absenci bublin nevznikají u dítěte bolesti bříška způsobené plynatostí a stejně tak nedochází k oxidaci mléka a ztrátě důležitých výživných látek. 
 
Matýsek

Matýsek

Je český výrobce relaxačních a polohovacích polštářů. Krédem firmy je „Relaxace v těhotenství, pohodlí při kojení.“ Tyto multifunkční polštáře jsou mimořádně pohodlné, příjemné a variabilní. Při výrobě je používána kvalitní a atestovaná bavlna. Jako jediný v ČR má Matýsek atesty na kojicí polštáře a pelíšky pro miminka.
 
Firma Matýsek věnuje rodičkám pelíšek pro děti a kojicí polštář Maxi.
 
Relaxační a polohovací pelíšek pro miminko v hodnotě 1 199 Kč si maminky oblíbily. Děťátko se v pelíšku cítí komfortně, jako kdyby bylo v maminčině bříšku. Proto se mu také říká umělá děloha. Unikátní bezpečnostní pásek se postará o to, aby miminko z pelíšku nemohlo vyklouznout. Potah se dá vyprat v pračce. Těhotenský a kojicí polštář Maxi v hodnotě 999 Kč má rovněž snímatelný potah. Díky délce 205 cm na něm může nastávající maminka odpočívat a po porodu ho použít jako pomůcku při kojení, a to i dvojčátek. 
 
Matýsek jsou polštáře vyrobené s láskou a péčí.

Biopron 

Denní dávka života ... pro vás a vaše dítě

Plánujete rodinu nebo už miminko čekáte? Anebo doma máte už své malé děťátko? Pojďte s námi nahlédnout do tajů období Prvních 1 000 dní vašeho miminka... 
 
Doba mezi početím a druhými narozeninami je unikátní období, kdy můžeme ovlivnit vývoj, růst a zdraví dítěte a dát mu dobrý základ na celý budoucí život. Je to období největšího růstu, vývoje a potřeby živin. Podpořte své zdraví a zdraví vašeho dítěte s BIOPRON PREGNA+ BIOPRON BABY+ BIOPRON KIDS+, které získají i naše maminky. 
 
Zjistěte více zde: PRVNÍCH 1000 DNÍ

 

Zdravé těhotenství

Zdravé těhotenství

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství.

Zdravé těhotenství - to je jedinečný rádce pro úspěšné otěhotnění, těhotenství, porod i šestinedělí.
 
Zdravé těhotenství se současně věnuje:
- zdravé výživě,
- zdravému vaření krok za krokem
- zdravému cvičení před, v průběhu těhotenství i po porodu.

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Kamila v 33. týdnu: "V Londýně se koronavirus zatím moc neřeší" - diskuze

Poradna

Dobry den, mam syna 4 roky, nema zadne bolesti, ale moc nechce jist, dnes kdyz jsem mu měnila plenku, mel černou stolici. Mam jen jedno dite proto se bojim a nevim co to znamena. Muzete mi prosim poradit? Z ceho to muze byt? Obcas pije Coca Colu, ale jen velmi malo a bez cukru. Ted momentalne ji hodne platkovy sýr v toustech, ma rad vse co se týká sýru, dnes mel i jablka. Muze mit krvácení? Na bolesti si zadne nestezuje, horecky nema, je naprosto v poradku, hraje si. Prosim o radu.

Dobrý den,

nejedl syn borůvky, ostružiny? Mohlo by to být zabarvení z ovoce, pokud se stolice bude opakovat, kontaktujte svého pediatra.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | 14.07.2024, 17:30
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×