Inzerce
Inzerce
Inzerce

Rodíme ONLINE 2019/2020: Kamila se zkouší zbavit streptokoka přírodními metodami

Jak Kamila oslavila Velikonoce v Anglii a jaké jsou zde zvyky? Kamila podstoupila další kontrolu u porodní asistentky, podle které není další ultrazvuk potřeba, kvůli streptokoku se však musí dostavit do nemocnice co nejdříve. Vzhledem k tomu, že Kamila chtěla zůstat co nejdéle doma, snaží se zbavit streptokoka přírodními metodami.

Sponzoři seriálu Rodíme ONLINE 2019/2020:

Gaga´s pleny
Bella Happy
Weleda
Femibion
Baby Tula
Suavinex
Matýsek
Biopron
 

Kamila (38. týden těhotenství)

Milé čtenářky,

doufám, že jste si užily Velikonoce alespoň v rámci možností, tento rok pravděpodobně v rodinném kruhu.

Inzerce

Naše Velikonoce v Anglii

Já i Lily jsme dostaly pomlázkou už ráno, snažili jsme se také sehnat barvy na vajíčka, ale v Anglii jsme nic jako OVO barvy nenašly, tak Jarda zkusil potravinářské barvivo, ale moc se na vajíčka nechytlo. Odpoledne jsme šli do parku a schovali pro Lily čokoládová vajíčka. Upekla jsem mazanec, ten se tady v Anglii také sehnat samozřejmě nedá. Angličani Velikonoce moc neslaví, jen schovají dětem vajíčka a mají Easter Egg roll, kdy děti posouvají vajíčka velkou lžící po trávě a soutěží, kdo bude rychlejší. Ale nějaké vymrskání pomlázkou, to vůbec neznají a spousta Angličanů mi ani nevěří tu naší tradici. Už několikrát jsem musela hledat video na Youtube, abych jim to mohla ukázat.

Datlové koule

Už jsem si udělala datlové koule k porodu, jen jsem je bohužel už všechny snědla. Musím udělat další. Rozmixovala jsem medjool datle, kešu oříšky, lněné semínko, vytvarovala kuličky a obalila v kouskách čokolády, kokosu a pistáciových oříšcích.

Inzerce

Další kontrola u porodní asistentky

Tento týden jsem byla na další kontrole u porodní asistentky. Tentokrát byla úplně jiná, než běžně vídám. Řekla mi, že mě schválili, že můžu rodit na birthing centre. Hned po tom mi ale řekla, že je zavřené kvůli nedostatku personálu a koronaviru. Takže pokud budu rodit a bude otevřené, tak tam můžu být. Nemyslím si, že ho v nějaké dohledné době otevřou. Karanténu nám zrovna prodloužili o minimálně další 3 týdny! :( Dále jsem se dozvěděla, že nemám poruchu jater, neboli cholestázu, ale z krve mi zase nezjistili, co mám za vyrážku. Už mě to nebaví, dokonce i Lily má nějakou vyrážku a škrábe si to, hlavně v noci, takže doufám, že aspoň jí to brzo zmizí. 

Další ultrazvuk prý není potřeba, byla jsem v šoku

Úplně nejdůležitější je vývin miminka, kdy mi při minulém ultrazvuku řekli, že se nevyvíjí, tak jak má a že musím za 3 týdny na další ultrazvuk, aby porovnali vývoj a případně by doktor zvážil vyvolání, pokud by se mimčo pořád nevyvíjelo a nerostlo. Když jsem volala do nemocnice, tak mi řekli, že porodní asistentka dala špatné doporučení a že musí dát správné. Takže jsem doufala, že tato porodní asistentka mi to doporučení dá. Řekla mi, že se mnou souhlasí, že potřebuju další ultrazvuk, a že se jde poradit ještě s konzultantkou. Byli ve vedlejší místnosti, takže jsem ten rozhovor slyšela. Konzultantka byla proti dalšímu ultrazvuku, asi zase šetří peníze + nedostatek personálu kvůli koronaviru. A opakovala, že nedokáže věštit budoucnost, že třeba je to dítě velké dost. Pak přišla porodní asistentka zpátky za mnou a řekla mi, že konzultantka souhlasila s ní, že už další ultrazvuk není potřeba. Byla jsem z ní v šoku, že během několika minut si dokáže takhle protiřečit. 

Inzerce

S lékařem mohu mluvit pouze telefonicky

A prý jestli se bojím, tak že mi dohodnou telefonický hovor s lékařem. Řekla jsem, že teda jo, ale nakonec jsme na to obě nějak zapomněly. Stejně by to bylo o ničem. To je asi tak stejné, jako když mi po telefonu předepsali hydrocortison na vyrážku, kterou nikdy neviděli a řekli mi, že je bezpečná v těhotenství. Mně se úplně nezdá, že by taková chemikálie byla úplně bezpečná. 

Kvůli pozitivitě na streptokoka musím do nemocnice přijít hned, jak začnu rodit

Potom jsem ještě porodní asistentce řekla, že jsem pozitivní na streptokoka B, že jsem si soukromě dělala testy. Řekla mi, že mám přijít hned, jak začnu rodit, aby mi mohli dát antibiotika do žíly. Měly by být podány aspoň 4 hodiny před porodem, když se ta dávka vyčerpá, tak mi dají ještě jedny. A pak budou miminko sledovat pár hodin po porodu, jestli nemá horečku nebo problémy s dýcháním. Pokud mi stihnou dát jen jednu dávku, budu muset být v nemocnici 24 hodin, pokud jen jednu dávku, tak "jen" 12 hodin. Pro mě to je pořád dlouhá doba, protože při minulém porodu jsem jen čekala na papíry a šla domů. Ale samozřejmě lepší, ať mimčo sledují. 

Inzerce

Chtěla jsem zůstat co nejdéle doma

Nejhorší mi na tom přijde, že budu muset být od počátku porodu v nemocnici a to jsem přesně nechtěla. Chtěla jsem být co nejdéle doma, už kvůli koronaviru a také abychom nemuseli řešit tak dlouhé hlídání pro Lily. A samozřejmě kvůli mému pohodlí. 

Šance přenosu porodními cestami na miminko je 50%

Takže začínám přemýšlet, že bych do těch antibiotik nešla, šance, že se streptokok B přenese porodními cestami na kůži dítěte, je sice asi 50%, ale že se dítě vyloženě nakazí streptokokem, je dost malá. Pak ale může mít zápal plic, meningitidu nebo sepsi, takže je to dost závažné. 

Zkouším se tedy streptokoka zbavit přírodními metodami

Piju každý den jablečný ocet, jím česnekové tablety a také se snažím jíst čerstvý česnek. Zároveň by se česnekový stroužek měl zavádět na noc do pochvy, ale to jsem ještě nezkoušela. Také jím probiotika. Objednala jsem si čaj z černého bezu, ale když jsem ho objednala, tak jsem zjistila, že bobule nemůžu v těhotenství, ale měla bych mít květ černého bezu. Už jsem prohledala celý internet a vůbec jsem takový čaj nenašla. Jenže bohužel nevím, jestli tyto přírodní metody zaberou a jestli si stihnu ještě udělat stěry znovu, protože než to do laboratoře dojde, tak už můžu třeba rodit. Takže asi spíš uvidím, jak můj porod započne, pokud by začal odtokem plodové vody, tam je větší riziko přenosu streptokoka na dítě, pokud bych neporodila do 18 hodin od odtoku plodové vody, tak bych si antibiotika nechala dát. Uvidíme, jak vše dopadne.

Kamča

Podle deníčku maminky zpracovala Andrea Holásková.

Jaké produkty věnují sponzoři rodičkám?

Gaga´s pleny

Gaga´s pleny

Značka GaGa’s pleny nabízí kvalitní pomůcky k přebalování v látkové variantě. Ekologie a zdravý zadeček miminka je prioritou číslo 1. Výrobky vznikají za pomoci testujících maminek. Moderních látkových plen se není třeba obávat – pleny se nežehlí, jsou v atraktivních designech a eliminují vznik opruzenin. KVALITA PROVĚŘENÁ MAMINKAMI JE TADY ZARUČENA. Finanční úspora může činit až 15 000 Kč oproti jednorázové variantě.
Gaga´s pleny věnují každé mamince balíček s produkty pro pohodlné přebalování
  • 1x přebalovací podložka: Nepromokavá vrstva, dostatečná velikost a skladnost dopřeje miminku pohodlné přebalení i mimo domov, výborně poslouží i jako podložka pro nácvik pasení koníků
  • 1x plena all in one: Nejjednodušší systém látkových plen, který roste s dítětem. Použití je snadné jako u jednorázové pleny a zadeček zůstává v suchu
  • 1x malý nepromokavý pytlík: Pro přenos všeho vlhkého pro miminko či maminku
  • 2x bambusový ubrousek: Utírání pusinky či zadečku šetrně a ekologicky
  • 1x slintáček: chrání oblečení před slintáním či jídlem díky spodní vrstvě z fleecu, která zároveň nechladí a je příjemná na dotek, nastavení 2 velikostí pomocí cvočků
Více na www.gagapleny.cz.
Bella Happy

TZMO Czech Republic

Společnost TZMO Czech Republic dodává na český trh kvalitní jednorázové dětské pleny značky Happy. Dále vlhčené ubrousky, kapesníčky a přebalovací podložky stejné značky.
Pod značkou Bella pak dámskou intimní hygienu a pod značkou Bella Mamma kolekci výrobků pro maminky v období kolem porodu.
 
TZMO Czech Republic věnuje rodičkám dárkový balíček Happy v hodnotě 750 Kč, který obsahuje balení dětských plenek Happy Newborn velké balení, HAPPY vlhčené ubrousky Sensitive á 56 ks, podložky Happy 60x90 cm á 5 ks, Happy hygienické tyčinky á 56 ks, fixační kalhotky Bella Mamma á 2 ks M/L nebo XL, poporodní vložky Bella Mamma á10 ks, prsní vložky Bella Mamma a Bella Mamma Comfort á 30 ks, Bella intimní gel Sensitive 300 ml, Bella intimní vlhčené ubrousky Sensitive á 20 ks, dětskou přítulku pejsek/kočička a látkovou tašky Happy

 

Weleda

Weleda

Weleda, jeden z největších výrobců přírodní kosmetiky a dietetik, vznikla v roce 1921 ve Švýcarsku jako farmaceutická laboratoř. Kosmetické přípravky Weleda se vyrábějí jen z nejčistších dostupných přírodních surovin, zcela bez umělých konzervačních látek a jsou držitelem mezinárodního certifikátu přírodní kosmetiky a biokosmetiky NATRUE. 

S filosofií společnosti Weleda souvisí také dodržování nejvyšších standardů kvality a udržitelné využívání přírodních zdrojů. 83 % z rostlinných surovin, které Weleda využívá, je vypěstováno v ekologickém zemědělství nebo je získáno z ekologicky kontrolovaných zdrojů ve volné přírodě.

Produkty můžete koupit na e-shopu www.weleda.cz, lékárnách, drogeriích, v síti Klubových prodejen Weleda nebo ve firemní prodejně Weleda Beauty & Store v Praze.

Balíček pro nastávající maminky bude obsahovat: 1x Pěstící těhotenský olej na strie, 1x Olej na masáž prsů, 1x BIO čaj pro kojící ženy, 1x Olej na masáž bříška kojence a 1x Měsíčkový kojenecký krém na opruzeniny.

 

Femibion

Femibion®

Femibion® je doplněk stravy, který je přesně vyvinut pro speciální potřeby těhotných a kojících žen.

Obsahuje optimální dávku folátů (kyselinu listovou a Metafolin®), DHA, jód a další složky.

Je obohacený také o vitamin D3 důležitý pro imunitu, zuby a kosti.

Femibion® 2 tak poskytuje maminkám již od 2. trimestru těhotenství až do ukončení kojení děťátka dostatek látek, které jsou v tomto období zapotřebí ve zvýšené míře, ale není jednoduché je získat z běžné stravy.

Femibion® věnuje budoucím maminkám dvouměsíční péči o zdraví v průběhu prvního trimestru těhotenství v podobě Femibion® 1 a dále exkluzivní Dvojbalení Femibion® 2 s Bi-Oil jako dárkem pro navazující dva měsíce péče o zdraví miminka i maminky.

Femibion® 2 je vhodný pro období od začátku druhého trimestru až do ukončení kojení.

 

Baby Tula

Ergonomická nosítka BabyTula

Podpořte zdravý vývoj děťátka! Důmyslný ergonomický design pro zdravý vývoj dětí!

Vydejte se na průzkum a dovolte vašemu děťátku pozorovat svět! 

Nošením dětí podpoříte jejich zdravý vývoj emocionálních a vývojových předností. Jednoznačně nošení dětí přispívá ke správnému vývoji kyčlí. 

Nosítka jsou schálená a podporovaná institutem dysplazie kyčelních kloubů.

Vybírat můžete ze široké škály dekorů Baby Tula v dostupných velikostech: Free To Grow / Explore / Half Buckle /Standard /Toddler. 

Tula Explore unikátní nosítko od prvních dní života novorozence, které nabízí možnost otočení ven. Tuto možnost využijí ti nejzvědavější, avšak nejdříve od 5 měsíců věku – pozice podporující zpevňování šíjových svalů. 

Unikátní nosítko od prvních dní života novorozence bez nutnosti použití novorozenecké vložky. 

Suavinex

Suavinex věnujeme všem maminkám antikolikovou lahvičku Zero Zero. 
 
Láhev proti bolestem bříška se středním průtokem (M), kterou ocení také ty maminky, které chtějí kombinovat krmení kojením spolu s krmením z láhve. 
 
Zero Zero obsahuje váček proti bolestem bříška, který je výsledkem prostého pozorování přírodních jevů.
 
Díky vzduchu nacházejícímu se v prostoru vnější strany váčku dochází k vytváření vakua uvnitř, což zabraňuje vniku vzduchových bublin.
 
Díky této absenci bublin nevznikají u dítěte bolesti bříška způsobené plynatostí a stejně tak nedochází k oxidaci mléka a ztrátě důležitých výživných látek. 
 
Matýsek

Matýsek

Je český výrobce relaxačních a polohovacích polštářů. Krédem firmy je „Relaxace v těhotenství, pohodlí při kojení.“ Tyto multifunkční polštáře jsou mimořádně pohodlné, příjemné a variabilní. Při výrobě je používána kvalitní a atestovaná bavlna. Jako jediný v ČR má Matýsek atesty na kojicí polštáře a pelíšky pro miminka.
 
Firma Matýsek věnuje rodičkám pelíšek pro děti a kojicí polštář Maxi.
 
Relaxační a polohovací pelíšek pro miminko v hodnotě 1 199 Kč si maminky oblíbily. Děťátko se v pelíšku cítí komfortně, jako kdyby bylo v maminčině bříšku. Proto se mu také říká umělá děloha. Unikátní bezpečnostní pásek se postará o to, aby miminko z pelíšku nemohlo vyklouznout. Potah se dá vyprat v pračce. Těhotenský a kojicí polštář Maxi v hodnotě 999 Kč má rovněž snímatelný potah. Díky délce 205 cm na něm může nastávající maminka odpočívat a po porodu ho použít jako pomůcku při kojení, a to i dvojčátek. 
 
Matýsek jsou polštáře vyrobené s láskou a péčí.

Biopron 

Denní dávka života ... pro vás a vaše dítě

Plánujete rodinu nebo už miminko čekáte? Anebo doma máte už své malé děťátko? Pojďte s námi nahlédnout do tajů období Prvních 1 000 dní vašeho miminka... 
 
Doba mezi početím a druhými narozeninami je unikátní období, kdy můžeme ovlivnit vývoj, růst a zdraví dítěte a dát mu dobrý základ na celý budoucí život. Je to období největšího růstu, vývoje a potřeby živin. Podpořte své zdraví a zdraví vašeho dítěte s BIOPRON PREGNA+ BIOPRON BABY+ BIOPRON KIDS+, které získají i naše maminky. 
 
Zjistěte více zde: PRVNÍCH 1000 DNÍ

 

Zdravé těhotenství

Zdravé těhotenství

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství.

Zdravé těhotenství - to je jedinečný rádce pro úspěšné otěhotnění, těhotenství, porod i šestinedělí.
 
Zdravé těhotenství se současně věnuje:
- zdravé výživě,
- zdravému vaření krok za krokem
- zdravému cvičení před, v průběhu těhotenství i po porodu.

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Kamila se zkouší zbavit streptokoka přírodními metodami - diskuze

Poradna

Dobrý den, chtěla bych se zeptat. S přítelem jsme měli nechráněný styk který trval zhruba 5 minut, do mě se ale neudělal je si tím jistý penis vytáhnul zhruba 3 sekundy před jeho vyvrcholením, stalo se to dva dny zpátky a já těhotná být nechci ani přítel o to nestojí byl by to průser jsme oba celkem v mladém věku. Chci se zeptat jestli mohu být těhotná a jaké je procento toho ze bych opravdu těhotná byla? Dekuji za odpověď.

Dobrý den,

procentuální šanci na otěhotnění Vám opravdu stanovit nedokážu. Stát se to může i nemusí. Pokud je pro Vás těhotenství velmi nežádoucí, tak do 72 hodin lze užít tzv. postkoitální antikoncepci, kterou lze zakoupit v lékárně.

Pro příště doporučuji užít nějakou formu antikoncepce – zvážit pravidelné užívání hormonální antikoncepce či užívání pomůcek bariérových (např. kondom).

MUDr. Pavla Zahrádková | Babyonline | dnes, 13:25
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×