Inzerce
Inzerce
Inzerce

Rodíme ONLINE 2019/2020: Dramatický porod Kamily v Anglii

Kamila v pondělí 27. 4. porodila v 12:07 krásnou a zdravou holčičku Ellie. Co porodu předcházelo, jaká byla omezení kvůli koronaviru? Jaký nastal po pár hodinách zvrat a jak vše dopadlo? Přečtěte si poslední deníček z letošního oblíbeného seriálu Rodíme ONLINE!

Sponzoři seriálu Rodíme ONLINE 2019/2020:

Gaga´s pleny
Bella Happy
Weleda
Femibion
Baby Tula
Suavinex
Matýsek
Biopron
 

 

Kamila

Milé maminky,

tak minulý článek jsem dopsala a zapřísáhla se v něm, že další týden začnu balit tašku do porodnice, ale za pár hodin po dopsání článku na mě přišly bolesti. 

Bolesti začaly v neděli večer při pečení pařížského dortu

Začaly v neděli 26. 4. asi ve 22.30. Zrovna jsem ten den měla hodně náročný, Lily jsem několik hodin uspávala a pak spala asi 5 minut, potom jsem přišla domů, uvařila večer a ještě jela do práce. Když jsem přijela z práce, tak jsem začala dělat Jardovi k svátku pařížský dort, který má moc rád. U něj jsem se začala hrozně kroutit a říkala jsem si, že asi budu mít průjem, Jarda dělal ten den k obědu bramboráky, které jsem neměla několik let a smažené všeobecně moc nejím. 

Bolesti byly úplně jiné než u prvního porodu

Pořád jsem si říkala, že ty bolesti jsou hrozně divné, že to je horší, než porod. Ale nebyly vůbec podobné kontrakcím, kterými porod začal minulé těhotenství. Ty začaly jako menstruační bolesti a postupně se zhoršovaly a zároveň zkracovaly intervaly mezi nimi a prodlužovala se délka kontrakcí. Jarda hrál s kamarádem na Playstationu a jediný ten jeho kamarád byl dost ve stresu, že už to je možná tady, zatímco já s Jardou jsme mu říkali, že ne a dělali si z něho srandu, že i kdyby jo, tak to všechno zvládne. On pořád říkal, že musí připravit lavor a ručníky pro jistotu, že to viděl někde ve filmu. Navíc měl za úkol hlídat Lily během mého porodu a pořádně se o dítě ještě nestaral, jen chvíli když jsem šla na kontrolu. 

Ve 2 v noci jsme šli pěšky do porodnice, Lily hlídal kamarád doma

Takže ve 2 ráno jsem mu v kontrakcích ukazovala, jak vyměnit plenu a on, že to zvládne. Říkal, že je z toho všeho tak rozhozený, že ani nepůjde spát. Ještě jsme Lily dali mléko kolem té 2 hodiny ranní, já dobalila tašku do porodnice (mimochodem zabalila jsem si v té rychlosti 2 pantofle levé, protože mám 2 páry stejných pantoflí, takže lepší nenechávat balení až na dobu, kdy jste v kontrakcích! :) Ještě jsem si udělala do termosky Rooibos čaj a šli jsme do porodnice. Sice to nemám daleko, ale i tak jsem si říkala, že to půjdeme dost dlouho, ale nebylo to tak strašné. Autem by to možná trvalo déle. 

Inzerce

Příchod do nemocnice a otevřený birthing centre

Když jsme přicházeli k nemocnici, tak tam venku vykuřovala nějaká zaměstnankyně nemocnice, a jak mě viděla, tak mi dovezla kolečkové křeslo. Kdyby věděla, že jsem šla pěšky do nemocnice, tak by se asi neobtěžovala na ten kousek mi vozit vozík. Bylo mi blbé si na něj nesednout, když už mi ho dovezla, ale po chvíli jsem musela slézt, protože ta bolest byla mnohem větší, když jsem seděla. Došli jsme na labour ward a na recepci jsem se zeptala, jestli je otevřené birhing centre a k mému překvapení zrovna otevřené bylo, paní recepční se moc divila, že jsme si ani nezavolali, že jdeme rodit. Takže jim zavolala na birthing centre, že jsem v kontrakcích a že u nich jsem za pár minut. Když jsme tam přišli, zazvonili jsme a nikdo hrozně dlouho neotvíral. Pak odcházela nějaká těhotná paní, tak jsem se díky ní dostala dovnitř. 

Necítila jsem žádné pohyby, tak jsem šla raději na monitor

Celou tu neděli jsem necítila pohyby, ani v sobotu jsem si žádné nepamatovala, takže mě poslali na jiné oddělení na monitor. Nechali mě tam hrozně dlouho samotnou. Když konečně přišla porodní asistentka, tak se mě ptala, jestli mám lepší pocit ohledně těch pohybů, tak říkám, že ani ne, že ať mi řekne ona, jestli to je v pohodě. A ona, že takhle to v pohodě vypadá, ale že to být nemusí a jestli prý necítím pohyby, tak bych měla být celý porod monitorována a tím pádem rodit na labour ward a ne na birthing centre, ale že to je na mně. Rozhodla jsem se pro birthing centre. 

Inzerce

Dostala jsem antibiotika proti streptokokovi

Když jsem tam došla, tak mi hned porodní asistentky napíchly kanylu do žíly na ruce, abych dostala antibiotika proti streptokokovi B. Pořád jsem si nebyla jistá, jestli do nich jít a taky jsem si říkala, že už mám takové bolesti, že třeba ani nestihnou účinkovat, že určitě brzo porodím, ale nakonec jsem svolila. Vzápětí jsem toho litovala, protože jim nešlo mi tu žílu napíchnout a když už jsem po dlouhé době myslela, že se jim to povedlo, tak mi řekly, že to nešlo a musejí mi napíchnout druhou ruku. 

Vnitřní vyšetření jsem odmítla

Potom poslechly srdíčko miminka a zeptaly se, jestli mi můžou udělat vnitřní vyšetření. To jsem odmítla. Zeptaly se mě ještě na pár informací a dala jsem jim své porodní přání. Zeptaly se Jardy, jestli chce přestřihnout pupeční šňůru a on, že jo, ale že to není něco, na čem úplně trvá. 

Inzerce

Jak vypadal porodní pokoj

Celou dobu jsme seděly na dvoulůžkové posteli, na které byl bean bag (vak s kuličkami). Dále v pokoji byl bazén, ale na ten mi řekly, že tam v době koronaviru být nemůžu, protože zaprvé oni nemohou dát ruku do vody, kde jsem já a zároveň nemají dost informací, jestli se miminko případně nemůže porodem do vody nakazit. Chtěla jsem tam ale být jen po dobu kontrakcí a na samotný porod být venku, ale ani to bohužel nešlo. Ještě tam byl skákací balon, který byl ale přidělaný k zemi a hrozně tvrdý, že mě bolelo na něm sedět. Takže jsem vlastně většinu porodu strávila na zemi na žíněnce. Porod ale vůbec nepostupoval, předtím už jsem měla kontrakce asi po 3 minutách, ale začaly být od sebe najednou hrozně daleko, že jsem začala mezi nimi usínat. Dokonce i když jsem zrovna stála a věšela se Jardovi kolem krku (to byla mimochodem moje nejlepší úlevová pozice), tak jsem po skončení vlny začala padat, jak jsem usínala, ale hned mě to samozřejmě probralo. 

Jedla jsem a hodně pila vodu a Rooibos čaj. Porodní asistentka mi říká, že nemůže uvěřit, že jím sandwich a rajčata. Nevím, co se jí na tom nelíbilo. Pak jsem si ještě dala samozřejmě své datlové koule a také ananas. Říkala jsem si, že třeba ten ananas rozjede víc ten porod. 

Tentokrát mě porod bolel víc, než ten předchozí, nedokázala jsem se uvolnit

Jednak trval celkově mnohem kratší dobu, než když jsem rodila Lily, takže kontrakce byly silnější už od počátku, ale také proto, že jsem se z nějakého důvodu tentokrát vůbec nedokázala uvolnit. Snažila jsem se dýchat, ale ve stejnou chvíli jsem byla v hrozném napětí. Porodní asistentky mi řekly, ať si lehnu na bok a odpočívám, ale mě se zdálo, že to ten porod zastavuje a když jsem mohla, tak jsem se snažila klečet na kolenou na zemi a být opřená o postel, anebo na posteli a opřená o bean bag, případně ve stoje. 

V 8 hodin ráno mi praskla plodová voda

V 8:15 mi hlenová zátka a hned vzápětí praskla voda, nebylo to velké množství. Říkala jsem si, že teď už to asi půjde rychle a zrovna porodní asistentka střídala směnu s jinou, takže u mě dost dlouho nikdo nebyl. Zatím ale bylo všechno v pořádku, trošku se mi zdálo, že se mi chce tlačit, ale zase to ustalo. V 10:30 když byl Jarda zrovna na záchodě a porodní asistentka někde pryč, tak se mi začalo chtít tlačit už dost. Rychle jsem zmáčkla zvoneček a za chvilku byla u mě. Zase se mi zdálo, že jsou hrozně dlouhé pauzy mezi tlačením, pořád jsem opakovala, že už nechci a Jardovi jsem řekla, že další dítě, které jsem hrozně chtěla, už nechci! :) Byla jsem pak celou dobu na všech čtyřech na posteli opřená o beanbag. Zase jsem na něm na chvíli úplně vytuhla, než přišel další pocit na tlačení. Už několikrát jsem myslela, že musí být alespoň hlavička venku, ale pořád nic. 

Ellie přišla na svět 12:07 s apgar skóre 9/10

Ve 12:05 jsem konečně porodila hlavičku a ve 12:07 i tělíčko naší Ellie. Otočila jsem se a dali mi ji okamžitě na hrudník. Začala hned brečet a apgar skóre měla 9/10 jen kvůli tomu, že měla na počátku trošku modré ručičky. Potom řekla asistentka Jardovi, jestli si chce přestřihnout pupeční šňůru a on, že jo, ale že ještě nedotepala. Nevím, na co vždycky tak pospíchají. Po dotepání ji přestřihl a čekali jsme na porod placenty, přičemž jsem měla Ellie stále na těle. 

Dramatický porod placenty

Předchozí porodní asistentka mi měla v plánu dát v této fázi umělý oxytocin. Tato asistentka to vůbec nezmínila, ale že prý mají podle tabulek hodinu na to, abych placentu porodila. Už po 45 minutách na mě začaly trochu tlačit, že musím asi změnit polohu a jít do kleku nebo že mi píchnou oxytocin, anebo mi nějak budou tlačit na břicho. Co z toho prý preferuju. Tak jim říkám, ať mi alespoň dají tu hodinu. Dala jsem Ellie Jardovi a šla do kleku, to nepomohlo, tak jsem si stoupla. Zase na mě začaly tlačit a já říkám, že už to je tady. Porodila jsem placentu asi za 55 minut do porodu, takže hurá, vešla jsem se do jejich tabulek. Byl to hrozně zvláštní pocit, jak když ze mě vypadly střeva, ještě z takové výšky. Prý placentu zkontrolovali a je celá. 

Přišla jsem si, že jsem vyhrála loterii nebo splnila náročnou zkoušku

Potom, že mě prohlédnou, jestli budu potřebovat nějaké šití. A že si můžu dýchnout entonoxu, což je plyn s kyslíkem. Za celý porod jsem ho nezkusila, trochu jsem se toho bála. Teď když už bylo po všem, tak si říkám, no co, vnitřní vyšetření opravdu nesnáším, tak se aspoň na tu chvilku trochu sjedu. Trošku se mi motala hlava, jinak mi to nic nedělalo. Asistentka řekla, že nemám žádné poranění a že šití není potřeba. Jak mně se ulevilo! Najednou jsem si přišla, jak když jsem vyhrála loterii nebo splnila nějakou hrozně náročnou zkoušku a už je všechno za mnou. 

Později nastal zvrat a já začala krvácet

Ellie se dokonce hned přisála, byla jsem překvapená, že ví, jak na to. Zavolali jsme Jardovým rodičům, abychom jim ukázali vnučku. V tu chvíli mně neuvěřitelně začalo bolet břicho bez přestání a začala jsem krvácet. Nemohla jsem ani mluvit. Hovor jsme ukončili a Jarda zmáčknul tlačítko na přivolání porodní asistentky. Změřili mi tlak, teplotu, všechno v pořádku. Ztratila jsem prý 800 ml krve. 

Zavedení katetru a injekce na zastavení krvácení

Dostala jsem kanylu s oxytocinem na zastavení krvácení a ještě nějakou injekci do stehna. Ještě 3 Ibuprofeny na bolest. Řekli mi, že mi musí zavést katetr do močového měchýře. A já úplně v šoku, říkám, že si raději dojdu na záchod a oni, že bych hrozně krvácela, kdybych si stoupla. Hrozně jsem ho nechtěla, ale nakonec mi nic jiného nezbylo. Tentokrát jsem si dávala opravdu hodně nádechů a výdechů plynu s kyslíkem, abych to přežila. 

Na ultrazvuku se potvrdil zbytek placeny nebo membrány

Přišla doktorka, která mi udělala ultrazvuk a řekla mi, že mám v sobě membránu nebo zbytek placenty o velikosti cca 4x2x2 cm a že mám 2 možnosti. Buď půjdu hned na operaci, anebo můžu počkat, jestli se toho tělo zbaví samo a dají mi antibiotika kvůli případné infekci. 

Rozhodla jsem se počkat, jestli se tělo zbytku placenty zbaví samo

Zvolila jsem druhou možnost, protože jsem díky všem těm lékům přestávala krvácet a břicho mě také bolelo míň. Zakázali mi jíst a pít, kdybych případně musela na operaci přece jenom jít. Jarda šel domů za Lily. Já jsem jen bez pohnutí ležela s Ellie na těle skin to skin. Chtěla jsem Ellie přebalit, ale neodvážila jsem se ani vstát s tím katetrem. Jedna porodní asistentka nebyla moc nápomocná, ale naštěstí jiná mi aspoň Ellie přebalila. 

Přesun na maternity ward

Řekli mi původně, že můžu zůstat na birthing centru i přes noc a Jarda měl jen uspat doma Lily a přijít za mnou. Jenže najednou mi řekli, že se birthing centrum zavírá a musíme rychle na maternity ward. To je velký pokoj, kde je spousta maminek s dětmi a jsou oddělené jen závěsem. Takže Jarda nakonec přišel jen na chvilku, donesl mi dort, který jsem mu dělala k svátku v kontrakcích a šel domů za Lily. 

Ellie strašně celou noc brečela

Porodní asistentky mi už říkaly, že má asi hlad a jestli mi mají připravit umělé mléko. Říkala jsem jim, že kojím skoro pořád, že hlad určitě nemá. Myslím, že jí vadily jiné věci, jako že nám třeba za zdí za naší hlavou celou noc někdo vrtal vrtačkou a že za celou noc nezhasly světlo. 

Ve 4 ráno jsem měla hrozný třes

Ve 4 ráno jsem začala mít bolesti břicha a začala jsem se neuvěřitelně klepat. Nebyla jsem ani schopná dosáhnout na tlačítko na přivolání pomoci, tak jsem celá rozklepaná vylezla z postele a šla za nimi. Bylo to jak nějaký záchvat, říkali, že to může být příznak nějakého zánětu. Ani teplotu mi nemohli změřit, jak jsem se hrozně klepala. Dali mi horkou čokoládu a po nějaké době to přestalo. Přišla doktorka a zase mi nabídla operaci, ale že ne teď v noci, ale případně přes den. 

Druhý den po porodu mě pustili domů s antibiotiky

Další den jsem šla na ultrazvuk a tam zase viděli, že ve mně něco zůstalo a přišlo jim, že to není placenta, ale jen krevní sraženina. A že mě propustí z nemocnice s antibiotiky a kdyby se něco dělo a začala bych hodně krvácet, tak musím přijít hned zpět. Šla jsem tedy domů, trošku jsem se bála jít tak brzy, ale naštěstí nemám nemocnici daleko. 

Návštěva porodní asistentky doma 

Hned další den za mnou přišla domů porodní asistentka a zkontrolovala mě i Ellie. Moje břicho se jí zdálo v pořádku, ukázala mi jednu kojící polohu, protože mám úplně bolestivé rozpraskané bradavky, že vůbec netuším, jak budu kojit. Zdá se mi to horší než porod. Ale vím, že časem se to zlepší, tak to nechci vzdát. Prý když ze mě odejde sraženina větší než 50p mince, tak mám jít do nemocnice. 

Po 2 dnech ze mě opravdu doma něco odešlo, ale do nemocnice jsem již nešla

Ve středu v noci ze mě něco takového odešlo, dokonce dvojnásobná velikost 50p mince, ale musela bych kvůli kojení brát Ellie do nemocnice a nijak jsem jinak nekrvácela, tak jsem usoudila, že to byl asi opravdu ten zbytek placenty a že už teď budu mít klid. 

Porodní váha Ellie a přibírání

Ellie při narození vážila 3,11 kg a 2 dny po porodu 2,9 kg. Pátý den po porodu za mnou přišla zase jiná porodní asistentka, zvážila Lily a měla zase jen 2,9 kg, tak mi řekla, že musí buď ještě dávat umělé mléko, anebo po kojení dát ještě své odstříkané z lahvičky, jinak že budeme muset zpátky do nemocnice. Do toho se mi samozřejmě vůbec nechce, nedávám zatím ani dudlík, abych si nezničila kojení. Kojím na požádání, takže nevidím důvod, proč hned dávat lahev. Ve středu jdeme na vážení, tak snad Ellie nabere do té doby. 

Jak se cítím po porodu

Jinak si pořád nemůžu zvyknout, že už můžu ležet na břiše a dát si horkou sprchu. Už jsem si udělala i hostinu z plísňových sýrů, na které jsem se celé těhotenství těšila! :)

Děkuji Babyonline i všem sponzorům!

Moc děkuju webu Babyonline za skvělý nápad ohledně psaní deníčků, aspoň bude mít Ellie co číst, až trochu vyroste a sponzorům za dary.

Mějte se krásně a přeju vám všem porod, na který budete rády vzpomínat!

Kamča

Podle deníčku maminky zpracovala Andrea Holásková.

Jaké produkty věnují sponzoři rodičkám?

Gaga´s pleny

Gaga´s pleny

Značka GaGa’s pleny nabízí kvalitní pomůcky k přebalování v látkové variantě. Ekologie a zdravý zadeček miminka je prioritou číslo 1. Výrobky vznikají za pomoci testujících maminek. Moderních látkových plen se není třeba obávat – pleny se nežehlí, jsou v atraktivních designech a eliminují vznik opruzenin. KVALITA PROVĚŘENÁ MAMINKAMI JE TADY ZARUČENA. Finanční úspora může činit až 15 000 Kč oproti jednorázové variantě.
Gaga´s pleny věnují každé mamince balíček s produkty pro pohodlné přebalování
 • 1x přebalovací podložka: Nepromokavá vrstva, dostatečná velikost a skladnost dopřeje miminku pohodlné přebalení i mimo domov, výborně poslouží i jako podložka pro nácvik pasení koníků
 • 1x plena all in one: Nejjednodušší systém látkových plen, který roste s dítětem. Použití je snadné jako u jednorázové pleny a zadeček zůstává v suchu
 • 1x malý nepromokavý pytlík: Pro přenos všeho vlhkého pro miminko či maminku
 • 2x bambusový ubrousek: Utírání pusinky či zadečku šetrně a ekologicky
 • 1x slintáček: chrání oblečení před slintáním či jídlem díky spodní vrstvě z fleecu, která zároveň nechladí a je příjemná na dotek, nastavení 2 velikostí pomocí cvočků
Více na www.gagapleny.cz.
Bella Happy

TZMO Czech Republic

Společnost TZMO Czech Republic dodává na český trh kvalitní jednorázové dětské pleny značky Happy. Dále vlhčené ubrousky, kapesníčky a přebalovací podložky stejné značky.
Pod značkou Bella pak dámskou intimní hygienu a pod značkou Bella Mamma kolekci výrobků pro maminky v období kolem porodu.
 
TZMO Czech Republic věnuje rodičkám dárkový balíček Happy v hodnotě 750 Kč, který obsahuje balení dětských plenek Happy Newborn velké balení, HAPPY vlhčené ubrousky Sensitive á 56 ks, podložky Happy 60x90 cm á 5 ks, Happy hygienické tyčinky á 56 ks, fixační kalhotky Bella Mamma á 2 ks M/L nebo XL, poporodní vložky Bella Mamma á10 ks, prsní vložky Bella Mamma a Bella Mamma Comfort á 30 ks, Bella intimní gel Sensitive 300 ml, Bella intimní vlhčené ubrousky Sensitive á 20 ks, dětskou přítulku pejsek/kočička a látkovou tašky Happy

 

Weleda

Weleda

Weleda, jeden z největších výrobců přírodní kosmetiky a dietetik, vznikla v roce 1921 ve Švýcarsku jako farmaceutická laboratoř. Kosmetické přípravky Weleda se vyrábějí jen z nejčistších dostupných přírodních surovin, zcela bez umělých konzervačních látek a jsou držitelem mezinárodního certifikátu přírodní kosmetiky a biokosmetiky NATRUE. 

S filosofií společnosti Weleda souvisí také dodržování nejvyšších standardů kvality a udržitelné využívání přírodních zdrojů. 83 % z rostlinných surovin, které Weleda využívá, je vypěstováno v ekologickém zemědělství nebo je získáno z ekologicky kontrolovaných zdrojů ve volné přírodě.

Produkty můžete koupit na e-shopu www.weleda.cz, lékárnách, drogeriích, v síti Klubových prodejen Weleda nebo ve firemní prodejně Weleda Beauty & Store v Praze.

Balíček pro nastávající maminky bude obsahovat: 1x Pěstící těhotenský olej na strie, 1x Olej na masáž prsů, 1x BIO čaj pro kojící ženy, 1x Olej na masáž bříška kojence a 1x Měsíčkový kojenecký krém na opruzeniny.

 

Femibion

Femibion®

Femibion® je doplněk stravy, který je přesně vyvinut pro speciální potřeby těhotných a kojících žen.

Obsahuje optimální dávku folátů (kyselinu listovou a Metafolin®), DHA, jód a další složky.

Je obohacený také o vitamin D3 důležitý pro imunitu, zuby a kosti.

Femibion® 2 tak poskytuje maminkám již od 2. trimestru těhotenství až do ukončení kojení děťátka dostatek látek, které jsou v tomto období zapotřebí ve zvýšené míře, ale není jednoduché je získat z běžné stravy.

Femibion® věnuje budoucím maminkám dvouměsíční péči o zdraví v průběhu prvního trimestru těhotenství v podobě Femibion® 1 a dále exkluzivní Dvojbalení Femibion® 2 s Bi-Oil jako dárkem pro navazující dva měsíce péče o zdraví miminka i maminky.

Femibion® 2 je vhodný pro období od začátku druhého trimestru až do ukončení kojení.

 

Baby Tula

Ergonomická nosítka BabyTula

Podpořte zdravý vývoj děťátka! Důmyslný ergonomický design pro zdravý vývoj dětí!

Vydejte se na průzkum a dovolte vašemu děťátku pozorovat svět! 

Nošením dětí podpoříte jejich zdravý vývoj emocionálních a vývojových předností. Jednoznačně nošení dětí přispívá ke správnému vývoji kyčlí. 

Nosítka jsou schálená a podporovaná institutem dysplazie kyčelních kloubů.

Vybírat můžete ze široké škály dekorů Baby Tula v dostupných velikostech: Free To Grow / Explore / Half Buckle /Standard /Toddler. 

Tula Explore unikátní nosítko od prvních dní života novorozence, které nabízí možnost otočení ven. Tuto možnost využijí ti nejzvědavější, avšak nejdříve od 5 měsíců věku – pozice podporující zpevňování šíjových svalů. 

Unikátní nosítko od prvních dní života novorozence bez nutnosti použití novorozenecké vložky. 

Suavinex

Suavinex věnujeme všem maminkám antikolikovou lahvičku Zero Zero. 
 
Láhev proti bolestem bříška se středním průtokem (M), kterou ocení také ty maminky, které chtějí kombinovat krmení kojením spolu s krmením z láhve. 
 
Zero Zero obsahuje váček proti bolestem bříška, který je výsledkem prostého pozorování přírodních jevů.
 
Díky vzduchu nacházejícímu se v prostoru vnější strany váčku dochází k vytváření vakua uvnitř, což zabraňuje vniku vzduchových bublin.
 
Díky této absenci bublin nevznikají u dítěte bolesti bříška způsobené plynatostí a stejně tak nedochází k oxidaci mléka a ztrátě důležitých výživných látek. 
 
Matýsek

Matýsek

Je český výrobce relaxačních a polohovacích polštářů. Krédem firmy je „Relaxace v těhotenství, pohodlí při kojení.“ Tyto multifunkční polštáře jsou mimořádně pohodlné, příjemné a variabilní. Při výrobě je používána kvalitní a atestovaná bavlna. Jako jediný v ČR má Matýsek atesty na kojicí polštáře a pelíšky pro miminka.
 
Firma Matýsek věnuje rodičkám pelíšek pro děti a kojicí polštář Maxi.
 
Relaxační a polohovací pelíšek pro miminko v hodnotě 1 199 Kč si maminky oblíbily. Děťátko se v pelíšku cítí komfortně, jako kdyby bylo v maminčině bříšku. Proto se mu také říká umělá děloha. Unikátní bezpečnostní pásek se postará o to, aby miminko z pelíšku nemohlo vyklouznout. Potah se dá vyprat v pračce. Těhotenský a kojicí polštář Maxi v hodnotě 999 Kč má rovněž snímatelný potah. Díky délce 205 cm na něm může nastávající maminka odpočívat a po porodu ho použít jako pomůcku při kojení, a to i dvojčátek. 
 
Matýsek jsou polštáře vyrobené s láskou a péčí.

Biopron 

Denní dávka života ... pro vás a vaše dítě

Plánujete rodinu nebo už miminko čekáte? Anebo doma máte už své malé děťátko? Pojďte s námi nahlédnout do tajů období Prvních 1 000 dní vašeho miminka... 
 
Doba mezi početím a druhými narozeninami je unikátní období, kdy můžeme ovlivnit vývoj, růst a zdraví dítěte a dát mu dobrý základ na celý budoucí život. Je to období největšího růstu, vývoje a potřeby živin. Podpořte své zdraví a zdraví vašeho dítěte s BIOPRON PREGNA+ BIOPRON BABY+ BIOPRON KIDS+, které získají i naše maminky. 
 
Zjistěte více zde: PRVNÍCH 1000 DNÍ

 

Zdravé těhotenství

Zdravé těhotenství

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství.

Zdravé těhotenství - to je jedinečný rádce pro úspěšné otěhotnění, těhotenství, porod i šestinedělí.
 
Zdravé těhotenství se současně věnuje:
- zdravé výživě,
- zdravému vaření krok za krokem
- zdravému cvičení před, v průběhu těhotenství i po porodu.

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Dramatický porod Kamily v Anglii - diskuze

 • Kamčo, gratuluji!
  Měla jsi to náročné, ale zvládla jsi to skvěle! Užívejte si radosti z miminka a všem holkám přeji hodně zdraví a krásy.
  Calamity J.   | 06.05.2020 21:44:12
  Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Dobry den, mam syna 4 roky, nema zadne bolesti, ale moc nechce jist, dnes kdyz jsem mu měnila plenku, mel černou stolici. Mam jen jedno dite proto se bojim a nevim co to znamena. Muzete mi prosim poradit? Z ceho to muze byt? Obcas pije Coca Colu, ale jen velmi malo a bez cukru. Ted momentalne ji hodne platkovy sýr v toustech, ma rad vse co se týká sýru, dnes mel i jablka. Muze mit krvácení? Na bolesti si zadne nestezuje, horecky nema, je naprosto v poradku, hraje si. Prosim o radu.

Dobrý den,

nejedl syn borůvky, ostružiny? Mohlo by to být zabarvení z ovoce, pokud se stolice bude opakovat, kontaktujte svého pediatra.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | 14.07.2024, 17:30
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×