Inzerce
Inzerce
Inzerce

Rodíme ONLINE 2019/2020: Kamila v 34. týdnu: "Jsem ráda, že budu rodit v Anglii, kde nejsou v porodnici žádná omezení."

Kamila nám popsala, jak se vyvíjí situace ohledně koronaviru v Londýně. Většina věcí je v obchodech vyprodaná. Vláda uzavřela školy, restaurace i kulturní představení a vydala doporučení, aby lidé vycházeli jen v nejnutnějších případech. Lidé to však moc nedodržují a ani nenosí roušky.

Sponzoři seriálu Rodíme ONLINE 2019/2020:

Gaga´s pleny
Bella Happy
Weleda
Femibion
Baby Tula
Suavinex
Matýsek
Biopron
 

Kamila (34. týden těhotenství)

Milé maminky,

vy, co brzo rodíte, stejně jako já, tak přeji hodně štěstí! 

Koronavirus je stresující pro každého, i z finančního hlediska

Já se koronaviru až tak nebojím, protože si myslím, že jsem zdravá a mám dobrou imunitu, ale určitě to je dost stresující pro každého. A to také z finančního hlediska. Mnoho lidí nemůže pracovat z domova, takže bude momentálně pár krušných měsíců a do toho ještě přírůstek do rodiny, který potřebuje celkem dost věcí. 

Inzerce

Připravila jsem si novorozenecké oblečení pro miminko

Já mám naštěstí spoustu oblečení po Lily a konečně jsem se díky tomu, že mám o dost míň práce, dostala k tomu, abych oblečení protřídila podle velikostí a připravila si novorozeneckou velikost a všechno to vyprala. Zjistila jsem, že mám několik pytlů s tím úplně nejmenším oblečením a už peru asi desátou pračku a nejradši bych z toho minimálně polovinu vyhodila, jenže to je těžké, protože ty oblečky jsou moc krásné. Až všechno vyperu a vysuším (nesnáším žehlení, přijde mi to ztráta času, takže dávám do sušičky, aby se zničily případné bakterie), tak konečně musím začít připravovat tašku do porodnice. 

Většina věcí i pro miminko je v obchodech vyprodaná

Bude asi i celkem náročné teď nakoupit věci, co budu potřebovat, protože je nedostatek i třeba vlhčených ubrousků v obchodech. Ale ještě mám cca 4-6 týdnů čas. Dokonce nejsou ani plínky, ale já si naštěstí před nějakou dobou předobjednala nějaké přírodní ekonomické plíny pro miminko a datum doručení jsem dala asi týden před porodem, aby nám doma zbytečně nepřekážely. Tak doufám, že v tu dobu bude normálně fungovat pošta. 

Inzerce

Vláda uzavřela školy, restaurace i kulturní představení

V sobotu vláda nařídila zavřít všechny školy, restaurace, hospody, kina a divadla. I doručování přes Amazon trvá o trochu déle. Bavila jsem se s taxikářem a 2 dny už neměl vůbec žádnou práci. To mě dost překvapilo, protože raději bych jela taxíkem, kde je jeden člověk než metrem, kde je spousta lidí vedle sebe. Navíc tady v Londýně omezili některé linky metra, což znamená, že musím místo přímé linky do práce 2x přestoupit, což je mnohem rizikovější. Také jezdí v kratších intervalech, takže se kumuluje víc lidí v jednom vagonu, takže snaha o to, aby lidé omezili cestování, mi přijde spíš v neprospěch všech lidí. Je pravda, že většina lidí pracuje z domova, pokud to jde. 

Inzerce

Lidé doporučení vlády nedodržují a roušky nenosí

Vláda vydala doporučení, aby lidé vycházeli jen v nejnutnějších případech, ale je to jen doporučení, takže to lidé až tak nedodržují. Moc lidí tu také nenosí roušky, protože vláda říká, že jsou neúčinné. Jen pokud je člověk už nakažený a má roušku, tak když už musí vyjít ven, tak by ji měl mít. 

Přišel mi nákup a 12 položek mi nedoručili, tak si hned říkám, že to určitě těstoviny nebyly, ale měla jsem štěstí a místo 500 g těstovin, které už neměli, tak mi poslali 1 kg. Takže hlady neumřeme. Věci jako mýdlo, toaletní papír, kukuřice v konzervě ale nedoručili.

Inzerce

Kontrola v 34. týdnu těhotenství, miminko se otočilo

Také jsem byla tento týden na kontrole v 34. týdnu těhotenství. Jarda mi říkal, že bych ani do té nemocnice neměla chodit, abych se ještě od lidí nenakazila. No, říkala jsem si, že to bude rychlovka, vždycky poslouchají srdíčko a to je víceméně vše a jdu. Jenže tentokrát jsem opravdu litovala, že jsem tam šla. Měli 2 hodiny zpoždění. Za tu dobu Lily osahala úplně všechno po celé nemocnici, vyválela se po zemi, no samozřejmě se nudila po tak dlouhé době čekání. Když jsem se ptala, proč je tak velké zpoždění, tak mi bylo řečeno, že to je kvůli ženě, která přišla s příznaky koronaviru. Když jsem porodní asistentce řekla, proč ji neposlali domů, tak mi řekla, že ze zákona nemůžou. Někteří lidé jsou vážně nezodpovědní. Má prohlídka trvala opravdu stěží 2 minuty, ani výsledky moči mi neřekli, poslechli srdce a to bylo vše. Aspoň jsem se rychle zeptala, jestli už je malá otočená určitě hlavou dolu a prý se zdá, že jo a páteř má asi k mému břichu, takže všechno v pořádku a snad už se do porodu nebude nijak točit. I když rány mi občas dává pořádné. 

V Londýně zatím nemají v nemocnicích žádná omezení

Také jsem momentálně moc ráda, že budu rodit v Anglii, protože jsem slyšela, že v ČR nepouští k porodu v některých nemocnicích ani otce! A dulu už vůbec ne. Četla jsem příběh budoucího tatínka, který dělal se svojí těhotnou manželkou kurz hyponoporodu a když začala rodit, tak jí pomáhal vlny prodýchávat. Pak už se rozhodli jet do nemocnice, a když jí tam vedl a nesl jí tašky (oba v rouškách), tak ho u vchodu poslali pryč. Cítil se úplně bezmocný, že u porodu nemohl být a nevěděl, co se děje. Tady naštěstí v nemocnicích nemají žádná omezení, aspoň prozatím. Tak snad se do mého porodu nic nezmění. 

Držte se a snad vám brzo v ČR zruší karanténu a budete zase moc normálně žít. Já už se nemůžu dočkat. Měla jsem teď narozeniny a Jarda domluvil jeho kamaráda, že by pohlídal Lily a chtěl koupit lístky na muzikál Book of Mormon, ale bohužel to nedopadlo.

Kamča

Podle deníčku maminky zpracovala Andrea Holásková.

Jaké produkty věnují sponzoři rodičkám?

Gaga´s pleny

Gaga´s pleny

Značka GaGa’s pleny nabízí kvalitní pomůcky k přebalování v látkové variantě. Ekologie a zdravý zadeček miminka je prioritou číslo 1. Výrobky vznikají za pomoci testujících maminek. Moderních látkových plen se není třeba obávat – pleny se nežehlí, jsou v atraktivních designech a eliminují vznik opruzenin. KVALITA PROVĚŘENÁ MAMINKAMI JE TADY ZARUČENA. Finanční úspora může činit až 15 000 Kč oproti jednorázové variantě.
Gaga´s pleny věnují každé mamince balíček s produkty pro pohodlné přebalování
  • 1x přebalovací podložka: Nepromokavá vrstva, dostatečná velikost a skladnost dopřeje miminku pohodlné přebalení i mimo domov, výborně poslouží i jako podložka pro nácvik pasení koníků
  • 1x plena all in one: Nejjednodušší systém látkových plen, který roste s dítětem. Použití je snadné jako u jednorázové pleny a zadeček zůstává v suchu
  • 1x malý nepromokavý pytlík: Pro přenos všeho vlhkého pro miminko či maminku
  • 2x bambusový ubrousek: Utírání pusinky či zadečku šetrně a ekologicky
  • 1x slintáček: chrání oblečení před slintáním či jídlem díky spodní vrstvě z fleecu, která zároveň nechladí a je příjemná na dotek, nastavení 2 velikostí pomocí cvočků
Více na www.gagapleny.cz.
Bella Happy

TZMO Czech Republic

Společnost TZMO Czech Republic dodává na český trh kvalitní jednorázové dětské pleny značky Happy. Dále vlhčené ubrousky, kapesníčky a přebalovací podložky stejné značky.
Pod značkou Bella pak dámskou intimní hygienu a pod značkou Bella Mamma kolekci výrobků pro maminky v období kolem porodu.
 
TZMO Czech Republic věnuje rodičkám dárkový balíček Happy v hodnotě 750 Kč, který obsahuje balení dětských plenek Happy Newborn velké balení, HAPPY vlhčené ubrousky Sensitive á 56 ks, podložky Happy 60x90 cm á 5 ks, Happy hygienické tyčinky á 56 ks, fixační kalhotky Bella Mamma á 2 ks M/L nebo XL, poporodní vložky Bella Mamma á10 ks, prsní vložky Bella Mamma a Bella Mamma Comfort á 30 ks, Bella intimní gel Sensitive 300 ml, Bella intimní vlhčené ubrousky Sensitive á 20 ks, dětskou přítulku pejsek/kočička a látkovou tašky Happy

 

Weleda

Weleda

Weleda, jeden z největších výrobců přírodní kosmetiky a dietetik, vznikla v roce 1921 ve Švýcarsku jako farmaceutická laboratoř. Kosmetické přípravky Weleda se vyrábějí jen z nejčistších dostupných přírodních surovin, zcela bez umělých konzervačních látek a jsou držitelem mezinárodního certifikátu přírodní kosmetiky a biokosmetiky NATRUE. 

S filosofií společnosti Weleda souvisí také dodržování nejvyšších standardů kvality a udržitelné využívání přírodních zdrojů. 83 % z rostlinných surovin, které Weleda využívá, je vypěstováno v ekologickém zemědělství nebo je získáno z ekologicky kontrolovaných zdrojů ve volné přírodě.

Produkty můžete koupit na e-shopu www.weleda.cz, lékárnách, drogeriích, v síti Klubových prodejen Weleda nebo ve firemní prodejně Weleda Beauty & Store v Praze.

Balíček pro nastávající maminky bude obsahovat: 1x Pěstící těhotenský olej na strie, 1x Olej na masáž prsů, 1x BIO čaj pro kojící ženy, 1x Olej na masáž bříška kojence a 1x Měsíčkový kojenecký krém na opruzeniny.

 

Femibion

Femibion®

Femibion® je doplněk stravy, který je přesně vyvinut pro speciální potřeby těhotných a kojících žen.

Obsahuje optimální dávku folátů (kyselinu listovou a Metafolin®), DHA, jód a další složky.

Je obohacený také o vitamin D3 důležitý pro imunitu, zuby a kosti.

Femibion® 2 tak poskytuje maminkám již od 2. trimestru těhotenství až do ukončení kojení děťátka dostatek látek, které jsou v tomto období zapotřebí ve zvýšené míře, ale není jednoduché je získat z běžné stravy.

Femibion® věnuje budoucím maminkám dvouměsíční péči o zdraví v průběhu prvního trimestru těhotenství v podobě Femibion® 1 a dále exkluzivní Dvojbalení Femibion® 2 s Bi-Oil jako dárkem pro navazující dva měsíce péče o zdraví miminka i maminky.

Femibion® 2 je vhodný pro období od začátku druhého trimestru až do ukončení kojení.

 

Baby Tula

Ergonomická nosítka BabyTula

Podpořte zdravý vývoj děťátka! Důmyslný ergonomický design pro zdravý vývoj dětí!

Vydejte se na průzkum a dovolte vašemu děťátku pozorovat svět! 

Nošením dětí podpoříte jejich zdravý vývoj emocionálních a vývojových předností. Jednoznačně nošení dětí přispívá ke správnému vývoji kyčlí. 

Nosítka jsou schálená a podporovaná institutem dysplazie kyčelních kloubů.

Vybírat můžete ze široké škály dekorů Baby Tula v dostupných velikostech: Free To Grow / Explore / Half Buckle /Standard /Toddler. 

Tula Explore unikátní nosítko od prvních dní života novorozence, které nabízí možnost otočení ven. Tuto možnost využijí ti nejzvědavější, avšak nejdříve od 5 měsíců věku – pozice podporující zpevňování šíjových svalů. 

Unikátní nosítko od prvních dní života novorozence bez nutnosti použití novorozenecké vložky. 

Suavinex

Suavinex věnujeme všem maminkám antikolikovou lahvičku Zero Zero. 
 
Láhev proti bolestem bříška se středním průtokem (M), kterou ocení také ty maminky, které chtějí kombinovat krmení kojením spolu s krmením z láhve. 
 
Zero Zero obsahuje váček proti bolestem bříška, který je výsledkem prostého pozorování přírodních jevů.
 
Díky vzduchu nacházejícímu se v prostoru vnější strany váčku dochází k vytváření vakua uvnitř, což zabraňuje vniku vzduchových bublin.
 
Díky této absenci bublin nevznikají u dítěte bolesti bříška způsobené plynatostí a stejně tak nedochází k oxidaci mléka a ztrátě důležitých výživných látek. 
 
Matýsek

Matýsek

Je český výrobce relaxačních a polohovacích polštářů. Krédem firmy je „Relaxace v těhotenství, pohodlí při kojení.“ Tyto multifunkční polštáře jsou mimořádně pohodlné, příjemné a variabilní. Při výrobě je používána kvalitní a atestovaná bavlna. Jako jediný v ČR má Matýsek atesty na kojicí polštáře a pelíšky pro miminka.
 
Firma Matýsek věnuje rodičkám pelíšek pro děti a kojicí polštář Maxi.
 
Relaxační a polohovací pelíšek pro miminko v hodnotě 1 199 Kč si maminky oblíbily. Děťátko se v pelíšku cítí komfortně, jako kdyby bylo v maminčině bříšku. Proto se mu také říká umělá děloha. Unikátní bezpečnostní pásek se postará o to, aby miminko z pelíšku nemohlo vyklouznout. Potah se dá vyprat v pračce. Těhotenský a kojicí polštář Maxi v hodnotě 999 Kč má rovněž snímatelný potah. Díky délce 205 cm na něm může nastávající maminka odpočívat a po porodu ho použít jako pomůcku při kojení, a to i dvojčátek. 
 
Matýsek jsou polštáře vyrobené s láskou a péčí.

Biopron 

Denní dávka života ... pro vás a vaše dítě

Plánujete rodinu nebo už miminko čekáte? Anebo doma máte už své malé děťátko? Pojďte s námi nahlédnout do tajů období Prvních 1 000 dní vašeho miminka... 
 
Doba mezi početím a druhými narozeninami je unikátní období, kdy můžeme ovlivnit vývoj, růst a zdraví dítěte a dát mu dobrý základ na celý budoucí život. Je to období největšího růstu, vývoje a potřeby živin. Podpořte své zdraví a zdraví vašeho dítěte s BIOPRON PREGNA+ BIOPRON BABY+ BIOPRON KIDS+, které získají i naše maminky. 
 
Zjistěte více zde: PRVNÍCH 1000 DNÍ

 

Zdravé těhotenství

Zdravé těhotenství

Rodičky rovněž obdrží publikaci vydavatelství Babyonline Zdravé těhotenství.

Zdravé těhotenství - to je jedinečný rádce pro úspěšné otěhotnění, těhotenství, porod i šestinedělí.
 
Zdravé těhotenství se současně věnuje:
- zdravé výživě,
- zdravému vaření krok za krokem
- zdravému cvičení před, v průběhu těhotenství i po porodu.

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Kamila v 34. týdnu: "Jsem ráda, že budu rodit v Anglii, kde nejsou v porodnici žádná omezení." - diskuze

Poradna

Jde o hladovou stoličku?

| GabkaS | 21.06.2024, 16:25

Dobrý den paní doktorko,

ráda bych se na vás obrátila s dotazem, zda se nepotýkáme s hladovou stoličkou kojence nebo alergií na laktózu. Nás plně kojený chlapeček (ukončený 6. týden) má problémy s vyprazdňováním, trpí meteorismem, to však celou dobu od narození, větry jdou ven, ale miminko je podrážděné a plačtivé. Podáváme mu vit. D formou Terezie, BabyCalm před každým kojením a ProbioMaxík jednou denně. Do šestého týdne měl stolici každý den, nyní se nám dvakrát stala jednodenní prodleva (1. prodleva fotka celého miminka - normální zbarvení; další prodleva - stolice tmavší), dnes je již třetí den bez stolice. Dítě prospívá, za 4 týdny přibral 650 g. Zkusili jsme zavést i rourku, ale bez úspěchu, stolice nevyšla. Původně jsem měla za to, že miminko zkrátka trpí na prdíky a kojené mléko trápí všechno beze zbytku. Po přečtení starších příspěvků a vašich odpovědí jsem však znejistěla, vzhledem ke tmavšímu zabarvení poslední stolice, zda se nepotýkáme s hladovou stoličkou.
Z jiných příspěvků bych měla i dotaz, zda by se nemohlo jednat o nesnášenlivost laktózy vzhledem ke tvorbě pupínků na tvářích miminka.

Budu velmi ráda za Váš názor, neradi bychom něco zanedbali, jelikož miminko mělo novorozeneckou žloutenku.

Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

pupínky na tvářích jsou kojenecké akné, způsobené hormony z mateřského mléka, zkuste obklady z černého čaje, Bepanthen Sensiderm nebo AD Calcis, ale časem samo vymizí.

Co se týká stolice, není hladová natolik, aby musel dostat dokrm, je řidší, není ani příznakem intolerance laktózy, myslím, že by stačila úprava stravy maminky, přídavek kvalitních bílkovin – maso, kysané mléčné výrobky, tvrdé sýry… Ve stolici nejsou hrudky a není denně, tedy si myslím, že dítě spotřebovává maximum bílkovin. Hnědé zabarvení je způsobeno probiotiky.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | 21.06.2024, 19:58
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×